Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
Yıldırım Yazılan:
aeon Yazılan:
Yıldırım Yazılan:bence ideali 5 ,

yinede 6-7 yaşlarında gerçekleşen güçlü bir kollektif transit varsa dikkate alınabilir.

sanırım 7 yaşımda (1995)
tr.uranüs natal merkürümle kavuşup ayıma zıt açıyla bakmış.

kendinde Merkür-Uranüs kavuşumunu ve Ay-Uranüs zıtlaşmasını hissediyormusun ?

bunu sorgula derim

şunu öğrendim.
ben de kolektif proglamlama yaşarken ,(uranüs)
önce marsa dokunmuş.
sonra merkürle kavuşmuş ve aya zıt açıyla bakmış.
haritamda zaten merkür kova . uranüsle 45 derecesi mevcut.
ay aslan ve uranüsle 135 derecesi var.
marsımın uranüsle kavuşumu var.
kendimle ilgili önemli bir nokta çözdüm.
saturna tarafıma rağman enterasan hareket ve tepkilerimin sebebi bu uranüs hehalde.bazen saygılı saygılı durup aptalca diyebileceğim hareketler yapıyorum.içimden geliyor. sebebi artık dahada netleşti gülücük)
11-11-2009 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
Sevgili Daily,
Kızın ilerde cok güçlü , karizmatik ve cekici olacaktır.
Ufak yaslarda bir pluton transiti, biz buyuklerin anladigi anlamda cok köklü değişimler vermese de, o yastaki cocuk, o yastaki bilinç duzeyi için kesinlikle yine de köklü değişikliklerdir. Sana cok ihtiyacı olur bu transitte.
Zaten 4-5 yas , itiraz yasıdır ve bunun pedagojide yeri vardır. Bunu pluto transitiyle karıstırmamak lazım... İlk çocukta butun dikkatler zaten onun ustundedir, ikinci cocugun olsa ona bu kadar dikkat etmezsin ve cocuk ta buna bağlı olarak cok daha rahat yetisir.gülücük)
Ay ını tetikledigine gore sana ihtiyacı var. Şimdiye kadar senden neyi nasıl ögrendiyse , konusmayı, yemek yemeyi, odasını toplamayı, oyun oynamayı, terbiyeyi... bunlar onun gözunde sıkıcı gelmeye baslar, cunku gerilim var ustunde ve bu gerilimini atması lazım bir sekilde. Nasıl atacak? Eger sizin astroloji bilginiz yoksa... ona buna her seye itiraz edecek ki gerilim olussun evde ve ondan sonra da ağlar, bagırır filan ki bunlar aslında onun için çok iyi şeylerdir, çünkü enerjisi açığa çıkar bu sekilde...Bilinçsizce değişmek istiyor çünkü. değişemeyince de ağlar, napsın ki baska? Yani astroloji bilgisi olmayan anne baba icin en dogal ve dogru hareket , cocukta baskı yaratmak, ve bu sekilde cocugun enerjisini ortaya koymasını sağlamaktır... Baskı altında potansiyelller hep gözükür, baskı yoksa potansiyeller gözükmez....
Ama astroloji bilgisi olan anne baba bunun farkındaysa daha farklı davranarak, bu enerjinin cocuk için en dogru biçimde kullanılmasını sağlayabilir.
Neler yapabilirsiniz?
1- Marsı suda... ve pluton transitinden Uranus beraberliginden dolayı kare açı alıyor...Zaten haritasında da gözüküyor Pluto - ay beraberligi , Venus ü ve Uranus - mars beraberligi arasında olusan sert üçgeni var....ve pluto transiti bu T-Kareyi tetiklemiş vaziyette... buradaki , bu yastaki cocuk için enerjinin en guzel akması, mars yoluyla olur... yani su sporları...kesinlikle tavsiye ediyorum.... genc birisi olsaydı, venüsten enerjisini akıtması onun icin daha kolay olurdu, yani bol bol aşık olurdu be surec içinde, ya da sanata da yonelebilirdi...Çok daha ilerki yaşlarda annesi ile ilgili bir problem yaşayabilirdi...

2- Şimdiye kadar ögrettiklerinizin , belki farkındasınızdır, belki degilsinizdir, onun için bir sistemi vardı. Mesela daha cok siz ögretmen olurdunuz onun icin ya da baba... belki babadan daha korkardı, belki siz daha cok ceza veren kişiydiniz, belki evde bir anneanne vardı onunla daha cok vakit geciriyordu...belki en cok babayla oyun oynuyordu...Siz mutfakta is yaparken cocuk size bir seyler anlatırken siz onu nasıl dinliyorsunuz? Onunla konusurken kesinlikle çömelmenizi, onun boyuna inmenizi öneririm... aksamlari kim yatiriyor onu , siz iseniz, artik yavas yavas baba da yatirsin onu mesela...belki odasında değişim, belki yatagını değiştirmek.....her neyse, neticede evinizde cocukla ilgili bir sistem oturtmustunuz muhakkak... simdi bunları değiştirebilirseniz, çocugunuz yine cok güzel bir transit gecirir, cunku değişim yaşamış oluyor ve aslında değişimi için sizi zorlamış oluyor ki amacı bu zaten bu transitin...Cunku plutonu aksta...yani kişi zaten değiştiricidir ve bunu bu yasta deneyimlemiş oluyor, ama nasıl? sizin istediginiz sekilde...işin püf noktası da burda zaten cocukların transitlerinde...

3- Çocuklara her zaman yardım edilmelidir, çünkü sınırlarını ögrenebilmeleri için buna ihtiyacları vardır... Hep sonucları göstermek lazım onlara... ders calısmazsan söyle olur, odanı toplamazsan boyle olur, yalan soylersen şu olur, yemek yemezsen bu olur...deyip hemen akabinde her ne dediysen kesin uygulamak lazımdır ki sonuclarını görsun ve ögrensin...bu arada aglar, sızlar, sizi babasına, babasını size sikayetler eder.... Bunlar bu yaslar icin cok dogaldır , ama neticede değişmek zorunda kalır....çünkü öğrenir ki pabuç pahalı.... "Kazan kazan" sistemi de cok önemli bence cocuk egitiminde...arasıra da olsa kesinlikle yasına göre ödüllendirmek lazim....takdir etmek lazim...

Biz büyükler için Çocuklar cok önemli...Her ne kadar biz onlara bir seyler ögretsek de, onlar da bize bir sürü şeyler öğretiyorlar, bu bence en önemli farkındalıktır...Ve bunu yaşamak güzel bir şanstır bence.

sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-11-2009 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Rüzgâr Yazılan:
Daily Yazılan:kollektif programlama hakkında bilgi bulamadım?

Kızınızın ayının hangi derecede olduğunu göremedim fakat ilk derecelerde ve sanırım seneye bu programlama bitecek.Yıldırımın'da dediği gibi oğlaktaki ayı plutonikleşiyor, ve pluto kızınızın haritasında önemli bir noktada olduğu için(asc) bu programlama kalıcı olacaktır.Çünkü kızınızın alıcıları pluto frekansından çalışıyor.

Kollektif programlamadan kasıt, uranüs-neptün-pluto gibi gezegenlerin hassas noktalara değmesi.Yani zaten bu konuda farklı bir bilgi bulamazsınız, bence Yıldırım'ın mesajı oldukça açıklayıcı.gülücük

teşekkür ederim Scarlet ( rüzgar gibi geçti filminden gözkýrpma )
kollektif programlama konusuna dair bir çalışmamız olmuştu ama malesef bu yılın ilk bahar aylarında sitemizin geçici olarak kapanmasıyla o konu ve diğer pek çok konu silinmişti öyle hatırlıyorum.

galiba bu konuya dâir güzelce açıklama içeren bir yazı hazırlasam iyi olacak.

11-11-2009 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

uranus Yazılan:Sevgili Daily,
Kızın ilerde cok güçlü , karizmatik ve cekici olacaktır.
........................
----------------

3- Çocuklara her zaman yardım edilmelidir, çünkü sınırlarını ögrenebilmeleri için buna ihtiyacları vardır... Hep sonucları göstermek lazım onlara... ders calısmazsan söyle olur, odanı toplamazsan boyle olur, yalan soylersen şu olur, yemek yemezsen bu olur...deyip hemen akabinde her ne dediysen kesin uygulamak lazımdır ki sonuclarını görsun ve ögrensin...bu arada aglar, sızlar, sizi babasına, babasını size sikayetler eder.... Bunlar bu yaslar icin cok dogaldır , ama neticede değişmek zorunda kalır....çünkü öğrenir ki pabuç pahalı.... "Kazan kazan" sistemi de cok önemli bence cocuk egitiminde...arasıra da olsa kesinlikle yasına göre ödüllendirmek lazim....takdir etmek lazim...
........................
-------------------

sevgiyle kalın....

verygood

evet eğitim aile de başlar fikrindeyim bende.

11-11-2009 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

benimde 7. evime giriyor plüto... neptünle ve marsla kavuşacak... merküre kare olacak... jüpitere 60' ...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
11-11-2009 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ibd18 Yazılan:benimde 7. evime giriyor plüto... neptünle ve marsla kavuşacak... merküre kare olacak... jüpitere 60' ...

özellikle transit plütonun , 7.evindeki mars ile kavuşum yaptığı 2013 - 2014 yılları önemli olacaktır diye düşünüyorum.
ilişkiler konusunda fırtınalı bir süreç olabilir.

11-11-2009 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:
ibd18 Yazılan:benimde 7. evime giriyor plüto... neptünle ve marsla kavuşacak... merküre kare olacak... jüpitere 60' ...

özellikle transit plütonun , 7.evindeki mars ile kavuşum yaptığı 2013 - 2014 yılları önemli olacaktır diye düşünüyorum.

yine miiii??? :( offff ben bi rahat ettiremeyeceğim bu ay akrebi :(

11-11-2009 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ibd18 Yazılan:
Yıldırım Yazılan:

yine miiii??? :( offff ben bi rahat ettiremeyeceğim bu ay akrebi :(

bu kez Marsın da Akrepleşecek diyebiliriz ;)
ama şu var , bu etkiyi sen kendi içinde değilde , karşına çıkacak kişilerde deneyimleyeceksin muhtemelen. ( eş , kanka , rakip hatta düşman vb.)

11-11-2009 02:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

yani savaş başlıyor diyorsun ...

11-11-2009 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ibd18 Yazılan:yani savaş başlıyor diyorsun ...

hemen değil , 2-3 sene daha var.
sen yinede şimdiden yığınak yap ve siperlerini kontrol et derim.

( finansal ve zihinsel yönden güçlü olursan , hayatına girecek o plütonik kişiler düşman bile olsa sana saygı duyacaktır ve az hasarla atlatırsın o dönemi )

11-11-2009 03:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Pluto' nun Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 20 86,907 05-29-2021 02:51 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Pluto Transitleri salmakis 206 368,955 12-29-2018 11:04 PM
Son Mesaj: picachu
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Marsa Açı Yaparsa astrosohbet 11 22,964 06-17-2018 02:43 PM
Son Mesaj: 1102
  PLUTO Oğlak burcunda 2008 2024 Angel 17 37,128 10-29-2016 07:38 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 7 16,474 02-12-2013 03:27 PM
Son Mesaj: cigdempsa
  Plüto Devinimi & Transitleri astrosohbet 33 50,279 11-16-2011 06:21 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir