Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Progres Güneşi İrdeliyoruz
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
gizem kara Yazılan:progres güneş natal haritadaki lilith (180) zıt baktığı zaman etkisini nasıl açıklayabiliriz. Progreslerde asc ıc dc mc tetiklendiği zaman etkisi daha kuvvetli olur diye okumuştum.
benim progres güneşim 4 sene öncesi 15 derece balık da tam Ic üstünde idi ve natal lilith ( 16 derece başak ile Mc kavuşumda)e (180) zıt bakıyordu ve o sene yani 2004 yılı zor zor bir yıl oldu benim için .
Deneyimleri veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

lilith için kara kedi benzetmesini yaparsak , sizi toplum içinde (MC) zor durumda bırakacak kara kediler (üçüncü kişiler) çıkmış olabilir ve bundan ailece (4.ev) etkilenmiş olabilirsiniz gibi bir yorum yürüttüm ancak lilith üzerine NET bilgim ve deneyimim olmadığını söyleyebilirim ve benimde merak ettiğim bir konu bu çünkü tam şu dönemde transit satürn , lilith'imle kavuşum yapıyor ;)
benim bir kaç sorum va herzamanki gibigülücük
1)Natal ve progress karşılaştırmalarını nasıl yapıyoruz?Ben otomatik programda progress güneşimi 1er gün ilerleterek çıkardım.Doğrumu yaptım acaba?Natal güneş 14 25 Koçta benim hesabıma göre progress güneş şu an 12 47 Boğa'da oluyor.

2)Progress güneşe göre saturn ile güneş arasında 120 derecelik bir açı var.Geçen 2007 yılı eylül-aralık ayları zor günler yaşadım.Merak ettiğim bu saturn-güneş 120lik açı aslında olumlu değil mi?
''İçin''li kısma ben de dahil olamamışım sanırım, derhal dahil olmak istediğimi ( : belirtmek isterim.
Aprilios Yazılan:''İçin''li kısma ben de dahil olamamışım sanırım, derhal dahil olmak istediğimi ( : belirtmek isterim.

arkadaşlar tekrar ediyorum , eğer aktif olduğunuz halde progres yorumunuzu göremiyorsanız ki üç beşiniz hariç hemen hepinizi kontrol ettim , progres güneşiniz herhangi bir bağlantı yapmıyordur bu dönemde..

mesela sevgili Aprilios'un progres güneşi yaklaşık 19 derece boğa burcunda ve herhangi bir güçlü açı yapmıyor..

yaklaşık 3-4 sene sonra progres güneşi Asc'ye yani yükselenine dokunacak ve kendini daha rahat ifade edebilme kapasitesi artacak diyebiliriz. daha sosyal ve özgüven sahibi bir Aprilios olacak çünkü 12.evinde sakladığı Güneşini artık daha rahat gösterebilecek gözkýrpma (tabii doğum saati net olarak doğruysa)
Yildirim merhaba!
Bu progres konusunu pek anlayamadim. Diger her yaziyi okudugum halde bu konuyu sanki okuyamiyorum,ustunkoru okuyorum. Zahmet olmasin ama benim progres yorumu yapabilirmisin kisaca da olsa. Ben de kendimi artik iyi ifade edebilmek istiyorum;)yukaridaki yorumda Aprilios'a yazmistin ondan diyorum.
Yıldırım Yazılan:sevgili Melike ;

şu dönemde progres güneşin hem venüsüne dokunuyor hemde satürnünle kare açı yapıyor..

venüs-satürn karesi potansiyelinin gündemde olduğunu söyleyebiliriz seninle ilgili.
mesela kendini daha çekici hissetmek isteyebilir ama satürnün ''ne gereği var , yaşlanıyorsun , güzel değilsin , yalnızsın vb.'' vesveseleriyle yüzleşmek durumunda kalabilirsin.
bir taraftan hoş duygular diğer taraftan sorumluluklar ve yükler hayatında karışıklığa sebep olabilir.

bunlar benim yorumlarım ama sen kendini daha iyi tarif edeceksindir. şu aylarda ki hayatının genel atmosferini paylaşabilirsen sevinirim.

Melike hanım böyle bir yorum yapmışım zaten sizinle ilgili. bu konu başlığının 2.sayfasından itibaren çoğu arkadaşımızın kısa kısa yorumunu yapmaya çalıştım arkadaşlar bilginiz olsun.
Cok tesekkurler Yildirim. Gormemisimtim sagol eline saglik. O kadar da dogru ki yorumlarin.Bu aylarda ki duygularimi yazacagim ama sordugum gibi kendimi ifade zorlugu ,kafa karisikligi yasiyorum. Ama venus ve saturn konusunda gercekten- cok karsi oldugum hic ilgilenmem dedigim halde estetik yaptirmayi bile dusundum garip bir sekilde -dogru yorumlarin sonra da herkes gibi yaslanayim bosver dedigim cok oldu.Tesekkurler tekrar.
benim en zorlandigim merkurun konumundan dolayi sanirim kendimi dogru ifade edememem , astrolojinin bana ne yarari oldu diye dusunsem 1. olarak merkurun gunese yakinligindan acelecilikten hata yapmam ve bunu ogrenmem, 2. saturnle ilgim yok zannederken satur etkili bir insan oldugumu ogrenmek oldu ve bu beni kadere daha inanan biri yapti.
Simdi ben bunlari hayata gecirmek ,ogrendiklerimi yararima kullanabilmek istiyorum. Boyle bir konu olsa da konussak Yildirim. Bunun icin degil mi astroloji. Herkes ogrendigi olumsuz ozelligini astrolojiden sonra degistirebildi mi? Yoksa o da kader olarak kaliyor mu? Ogrendigimiz bosa mi gidiyor? Koskoca gezegenlerin enerjileriyle basa cikmak mumkun degil mi? Neyse ilgilenen olursa konusuruz cok soru oldu. tesekkur ederim.
nurbanu10 Yazılan:merhaba yıldırım...ben progres ayım hangi burçta merak ediyorum...kendimi çok uçarı hissetmeye başladım da gülücük

sevgili nurbanu ;

öncelikle progres sisteminde Ay dahil , gezegenler çok yavaş hareket ederler ve o döneme ait genel atmosferi belirlerler diyebiliriz. mesela 1-2 hafta kendini uçarı hissediyorsundur ama bunun sebebi progres değil , mars yada jüpiter transitleri olabilir.

ben yinede senin progresine baktım.. astro.com'da balık burcu , astrozoom.com'da kova burcu çıktı progres Ay'ın..

yaptığım hesaba göre astro.com'un doğru olduğunu ve progres Ay'ının Balık olduğunu düşünüyorum. ki uçarılıktan kastın ayaklarının yerden kesilmesi , romantik şeyler ise progres Ay bu durumu iyi ifade ediyor ;)

progres Ay'a dair daha detaylı yorumlarımız ilerleyen zamanlarda gelecektir.
Melike Yazılan:Cok tesekkurler Yildirim. Gormemisimtim sagol eline saglik. O kadar da dogru ki yorumlarin.Bu aylarda ki duygularimi yazacagim ama sordugum gibi kendimi ifade zorlugu ,kafa karisikligi yasiyorum. Ama venus ve saturn konusunda gercekten- cok karsi oldugum hic ilgilenmem dedigim halde estetik yaptirmayi bile dusundum garip bir sekilde -dogru yorumlarin sonra da herkes gibi yaslanayim bosver dedigim cok oldu.Tesekkurler tekrar.
benim en zorlandigim merkurun konumundan dolayi sanirim kendimi dogru ifade edememem , astrolojinin bana ne yarari oldu diye dusunsem 1. olarak merkurun gunese yakinligindan acelecilikten hata yapmam ve bunu ogrenmem, 2. saturnle ilgim yok zannederken satur etkili bir insan oldugumu ogrenmek oldu ve bu beni kadere daha inanan biri yapti.
Simdi ben bunlari hayata gecirmek ,ogrendiklerimi yararima kullanabilmek istiyorum. Boyle bir konu olsa da konussak Yildirim. Bunun icin degil mi astroloji. Herkes ogrendigi olumsuz ozelligini astrolojiden sonra degistirebildi mi? Yoksa o da kader olarak kaliyor mu? Ogrendigimiz bosa mi gidiyor? Koskoca gezegenlerin enerjileriyle basa cikmak mumkun degil mi? Neyse ilgilenen olursa konusuruz cok soru oldu. tesekkur ederim.

çok güzel bir noktaya değinmişsin sevgili Melike -ok

ben kadere inanırım + insanın bişeyleri yapmak ve değiştirmek için elinden geleni yapması gerektiğine de inanırım..

imzamda yazan odaklanmış zihnin , astrolojik güçlerle bilinçli kullanılabileceğine ve potansiyellerimizi geliştirip zayıflıklarımızı daha aza indirgeyebileceğimize de inanırım..

astrosohbete özel konulardan biride TELKİN üzerine + SIR üzerine bazı örneklerin verildiği konu başlıklarımızın olmasıdır. yani Melike'nin sorusu benimde gündemimde olan bir durumdur. usta yorumcularımızdan Uranüs'ün isteğiyle açmış olduğumuz ASTROLOJİNİN YARARLARI VE ZARARLARI altforumlarımız yine Melike'nin sorusuna ışık tutacak niteliktedir ama bence geliştirmemiz gereken konulardır..

ben kendi adıma astrolojiyle zihnin çalışma prensiplerini sentezleyip ortaya etkili bir sistem oluşturma düşüncesindeyim , bunu ifade edeyim.
tabii biraz zaman gerekiyor bu sistemin oluşması ve oturması için..

sisteme göre , satürnle nasıl başa çıkılır , satürn nasıl daha verimli kullanılabilir , neptünyenlerin okyanusun derinliklerinden çıkarak gerçek dünya için bişeyler yapmaları için neler gerekir , Mars insanları için yüksek enerjiyi dışarıya zarar vermeden etkili kullanmanın yolları nasıl bulunabilir , Jüpiterin fırsatlarını görmek ve daha etkili kullanmak için neler yapılır vs... pek çok konuda astrolojiyi gündelik hayata uydurabileceğimiz ciddi bir sistem çalışması gerekiyor diyebilirim.
inşallah zamanla bu düşüncelerden oluşturabileceğimiz etkili bir sistem kurabiliriz dileğiyle

verygood
nurbanu10 Yazılan:merhaba yıldırım...ben progres ayım hangi burçta merak ediyorum...kendimi çok uçarı hissetmeye başladım da gülücük

sevgili nurbanu ;

sen böyle deyince transitlerinede göz atayım istedim.

transit jüpiter şu dönemde senin doğum haritandaki jüpitere dokunuyor yani jüpiter döngüsü yaşıyorsun daha ne istiyorsun gülücük

ayrıca transit uranüs , senin ilişki gezegenin venüse kare açı yapıyor ve sende bir nevi özgürleşme dürtüleri artmış olabilir.
bunları forumumuzda incelemeni öneriirm çok çok önemli ok gözkýrpma
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler