Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(12-03-2010 09:33 PM)melt Yazılan: [ -> ]
(12-03-2010 09:11 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan: [ -> ]
(12-03-2010 08:45 PM)melt Yazılan: [ -> ]Haritamdaki güçlü gezegen sizce yükselen yöneticim Satürn mü, yoksa yay burcunda stelyum olduğu için yöneticisi jüpiter mi? acaba
Bence JüPiter
Çünkü yaydaki Güneşi üçgen açıyla destekliyor.Ayla uyumlu,Marsla üçgen açı yapıyor,Venüsle kare.Jüpiterin köşe evlerden birinde olması da ona artı puan kazandırıyor olabilir.
Satürn de epey güçlü. hem Yükselenin Oğlak hem de Satürn, Güneş-Merkür ve Mars gibi üç kişisel gezegenine açı yapıyor.

plutonun da Ayla birleşip,Güneşinle yarıkare yapıyor.6 derecelik bir açı payıyla da ASC'ye kare yapıyor.Akrepteki Venüsü de plutonun lehine sayarak onu da en güçlü gezegenlerinden biri ilan edebiliriz.

teşekkür ederim açıklamaların için çiçek
bi yerde okudum ama nerde okuduğumu hatırlayamıyorum belki forumdadır, şöyleki mc.nin solundaki en yakın gezegen de güçlüdür gibi bi ifade kalmış aklımda, öyleyse venüsüm de güçlü olur, gerçi akrepte zararlı ama olsun gözkýrpma

Venüsün Mc'ye çok yakın değil.Üstelik akrep gibi zayıf olduğu bir burçta.Pek güçlü sayılmaz.
(12-03-2010 09:42 PM)serap Yazılan: [ -> ]Teşekkür ederim canım çok sağolgözkýrpma .Birde satürn bende ne kadar etkili desem fazlalık etmiş olur muyumacaba

Aslında Mars Oğlakta kendi yöneticisiyle açı yaptığından güçlü sayılabilir.Bir de Marsı Akrebin yöneticisi kabul edersek Akrepteki Satürnle Oğlaktaki Mars karşılıklı etki yapıyor.Bu da iki gezegeni de güçlü hale getiriyor.
(12-03-2010 09:54 PM)ayça Yazılan: [ -> ]bende yeniliyorum isteğimi. nin me sar ra. fakat haritamı silmişim nasıl oldu diye sorma bi fikrim yok. :D fakat ay lilith bölümünde haritam mevcut banada bakarsan çok sevinirim. yanlız yükselenim kovaymış benim. haritada oğlak alınmıştı. sana zahmet olcak amaçiçek

Hatırladığım kadarıyla Koçtaki Marsın Güneşle birleşiyordu.Mars en güçlü gezegenin olsun bu durumda.Venüs güçlü olduğu Balıkta ve Güneşinle birleşiyor.Onu da güçlü sayabiliriz.Haritanı daha fazla hatırlayamıyorum.

tiyatral_gitarist

(12-03-2010 10:47 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan: [ -> ]Gezegenlerin yönettikleri burçlar dışında güçlü oldukları,özelliklerini rahatça ortaya koyabildikleri burçlar vardır.Venüs Balıkta,Mars Oğlakta,Ay Boğada ,Jüpiter Yengeçte,Satürn Terazide,Güneş Koçta,Merkür Kovada yücelir.Bu nedenle bu gezegen burç kombinasyonlarına önem verilir.

Çok teşekkürler nin.me. çiçek
Peki ayın güçlü olması yada yücelmesi insanı daha "hisli" mi yapar. Yani "ayın güçlü olması" ndan ne anlamalıyız acaba ?
"Ay boğa" nın avantajı nedir , eğer bu bir avantajsa.?

aeon

(12-03-2010 11:10 PM)hanzade Yazılan: [ -> ]peki mars kova ve 8. evde ise güçlümüdür

haritanı eklersen bu soruya sağlıklı cevaplar verebiliriz.
sitede haritanın nasıl eklenileceği anlatılıyor veya eklemeyi bilmiyorsan , supervisorlerden yardım isteyebilirsin
marsın kovada bir asalet veya yücelme durumu yok.
dispozitöre bakmak gerekli.yani satürne.ancak , elimizde sihirli bir küre olmadığı için , satürünün konumunu bilemiyoruz.
(12-04-2010 12:03 AM)aeon Yazılan: [ -> ]
(12-03-2010 11:10 PM)hanzade Yazılan: [ -> ]peki mars kova ve 8. evde ise güçlümüdür

sitede haritanın nasıl eklenileceği anlatılıyor veya eklemeyi bilmiyorsan , supervisorlerden yardım isteyebilirsin
dispozitöre bakmak gerekli.yani satürne.ancak , elimizde sihirli bir küre olmadığı için , satürünün konumunu bilemiyoruz.

sihirli küresi olmayan aeon; dispozitörden kastın ne?

yani satürnle marsın arasında açı olup olmadığına göre, mars kovasının güçlü olup olmadığı mı?

Félicé

(12-04-2010 12:18 AM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]
(12-04-2010 12:03 AM)aeon Yazılan: [ -> ]

sihirli küresi olmayan aeon; dispozitörden kastın ne?

yani satürnle marsın arasında açı olup olmadığına göre, mars kovasının güçlü olup olmadığı mı?

Dispozitor ... mesela senin terazi yerleşmiş bütün gezegenlerinin yöneticisi, terazi burcunun yöneticisi olan venüs.. Arkadaşın marsı kova.. Kovanın yöneticisi satürn..Marsın dispozitörü satürn.. Klasik astrolojide burçtaki gezegenlerin, burcun yöneticisi ile bağlantısına da bakılır;)
ben plutomun ne kadar etkin olduğunu merak ediyorum. 8. evimin yöneticisi ayrıca klasik yönetici marsla da trine açısı var. placidus sistemine göre 8. evimde bulunan neptünle de sextil. tek sert açısı kocaman birorbla aya yaptığı karşıtlık. tüm bunları değerlendirdiğimde plutonik yanlarımın olması gerektiğini düşünüyorum ama kendimde farkedemiyorum. akrebin yöneticilerinin hava elementinde olmasından mı yoksa yumuşak açılı olmasından mıdır? yada nedir?
(12-04-2010 10:12 AM)aeon Yazılan: [ -> ]
Alıntı:sihirli küresi olmayan aeon; dispozitörden kastın ne?

yani satürnle marsın arasında açı olup olmadığına göre, mars kovasının güçlü olup olmadığı mı

dispozitörün iyi olması asaleti arttırıyoyor.
kova ve oğlak ; satürn
akrep ve koç için ;mars
başak ve ikizler ; merkür
balık ve yay ; jupiter
boğa ve terazri ; venüs
yengeç ; ay
aslan ; güneş

mesela
marsı kovadaymış.
dispozitörü satürnde kovada , oğlakta veya terazi de olursa ;
mars iyi dispozite edilmiş sayılırı.ama satürn , düştüğü yengeçte , aslanda veya koçta olursa iyi dispozite edilmiş olmaz.

teşekkürler..çiçek

şimdi benim mars, pluto, merkür ve venüs terazide..
budurumda, venüsüm; merkür, mars, plutoyu iyi dispozite mi edeiyor?

Venüs

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...833&page=1

Bu linkte istediğiniz bilgilere kendiniz ulaşabilirsiniz, gelişmek için öğrenmeniz en iyisi olacaktır, hep başkalarından istemek olmaz değil mi? ..gözkýrpma
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler