Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ay - Venüs Açıları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
(08-05-2016 05:06 AM)Alejandro Yazılan: [ -> ]1. Eve geçmesi seni baya baya sarsabilir jayatına sis perdesi inebilir cünkü neptün transitleri belirgin derecede hissddiliyor. Ben şuan neptünü 10. Evde jupiterle kavuşum halinde yaşıyorım. Bu güne kadsr dinle bu kadar yakın olmamıştım

Öneri konusunda nazara dönersek , nazar cidden başlı başıns bir konu. Ama dediğim gibi nazar kaynağı bulumalı ve ondan uzak durulmalı. Şüphelendiğiniz kimseler varsa denemek icin bir şeyler alın gösterin görün catliyosa nazaf var .

Ben bir keresinde denemek icin okulda arkadasıma sırf yeni aldığım kalemi verdim kalem bana geldiğinde bozulmamıştı bir uc koyayim diye aldım paat diya ettii o an zaten şüphelendiğim cocuğun nazar kaynağı olduğunu anladım güneş akrep yükselrn boğa ve ay akrepti

Benim venüs kova ay oğlak 30 dereceden accık fazla bi açı var. Ne biliym saçma bi konumda kalmış açısız kalmışım

Zaten 12.evde sarsti. Bir umut 1.eve geçince etkileri daha olumlu olur diye düşünüyorum.
(02-26-2011 12:47 AM)ginka Yazılan: [ -> ]AY VENÜS KAVUŞUM
En gözle görülür özellikleri giysilerine çok özen göstermeleri.kılık- kıyafete, şıklığa oldukça önem veriyorlar.sempatiklik, cana yakınlık kadınlarla iyi iletişim verecektir Bu konumla doğanların iletişim yetenekleri çok güçlüdür. Arkadaş canlısı, herkesle kolayca geçinen insanlardır. Sevimli ve cana yakındırlar. Abartılı bu davranışları yüzünden bazen samimiyetlerinden şüphe edilir. Aslında davranışları içten ve doğaldır. Asla ilk adımın karşı taraftan gelmesini beklemez, canlarının istediği gibi hareket ederler. İçten pazarlıklı kişiler tarafından yanlış anlaşılmaları çok kolaydır sevimli ve çekicidir yaşını göstermez Güzel ve uyumlu tiplerdir. Sanat kabiliyetleri çok gelişmiştir. Hisleri düşüncelerinden daha ağır basar. Duygusaldırlar. iyi bir ev kadını olurlar. Romantiktirler ve mutluluğu romantik ilişkilerde ararlar. Eşlerinin is ve ilişkilerine uyumludurlar. Dekorasyon zevkleri çok gelişmiştir. iyi diplomasi yaparlar. Çekicilerdir popülerdir erkekse karşı cins tarafından beğenilen kişilerdir

10 orb ile kavuşumdalar Çok zayıf bir kavuşum Etkisi az En fazla uyan kısım "Asla ilk adımın karşı taraftan gelmesini beklemez, canlarının istediği gibi hareket ederler. İçten pazarlıklı kişiler tarafından yanlış anlaşılmaları çok kolaydır sevimli ve çekicidir yaşını göstermez Güzel ve uyumlu tiplerdir."
Ay Venüs sekstili olan kadınların başta hayatları çok zor geçiyor çok fazla çekiyorlar ama harita destekleyiciler olmasa bile bu eziyetten şikayet etmezler çünkü onlar hayatın ileri kısmında çok iyi koca bukup kurtulurlar işte hep aranan imrenilen hayat tipi ay venüs sekstili.

Ay venüs kavuşumşu kişilerde de (başta brad pitt) göz alıcı bir güzellik oluyor
Ay Venüs sekstiline ben de destekleyici bikaç bişey yazayım

Evet beni de nazar yerle yeksan eser. Normalde hiç çekmediğim baş ağrısı tebelleş olur. Bu bir kişiyle değil. Başımı evden dışarı çıkarayım yeter ki...
Hatta geçen aylarda şöyle birşey oldu. Eşim memleketine bir düğüne gitti ben hamileliğim dolayısıyla gidemedim. Orda duyan tebrik etmiş.... Neyse bende baş ağrısı başladı ama nazara ihtimal vermiyorum hiç dışarı çıkmadım evden. 2 gün ağrıdı gittikçe de şiddetleniyor. Annemle telefonda konuşurken sesimden şüphelendi neyin var diye. Neyse kadın okudu. Ayy o imiş geçti gitti. Benimde kendi aldığım eşyalara karşı nazarım çok değer. Aldığım bişeyi çok sevip bakmalara doyamıyırsam 3 kere kullanılamıyor. Ya yırtılır ya kırılır ya rengi atar vs vs

Bu arada bi tek iyi durumda eşe katılamıcam. Gençliğimde maddi olarak sıkıntı çekmedim şükür ama eşim hiç durumu iyi biri değildi. Biz evlendikten sonra çok daha iyi yerlerden iş teklifleri gelmeye başladı bunu da evliliğin rızkına bağlıyorum ben

Bu açıyla ilgili başla bilgileri her türlü destekleyici şeyler yazabilirim :D
(10-08-2016 12:32 AM)gemini Yazılan: [ -> ]Ay Venüs sekstiline ben de destekleyici bikaç bişey yazayım

Evet beni de nazar yerle yeksan eser. Normalde hiç çekmediğim baş ağrısı tebelleş olur. Bu bir kişiyle değil. Başımı evden dışarı çıkarayım yeter ki...
Hatta geçen aylarda şöyle birşey oldu. Eşim memleketine bir düğüne gitti ben hamileliğim dolayısıyla gidemedim. Orda duyan tebrik etmiş.... Neyse bende baş ağrısı başladı ama nazara ihtimal vermiyorum hiç dışarı çıkmadım evden. 2 gün ağrıdı gittikçe de şiddetleniyor. Annemle telefonda konuşurken sesimden şüphelendi neyin var diye. Neyse kadın okudu. Ayy o imiş geçti gitti. Benimde kendi aldığım eşyalara karşı nazarım çok değer. Aldığım bişeyi çok sevip bakmalara doyamıyırsam 3 kere kullanılamıyor. Ya yırtılır ya kırılır ya rengi atar vs vs

Bu arada bi tek iyi durumda eşe katılamıcam. Gençliğimde maddi olarak sıkıntı çekmedim şükür ama eşim hiç durumu iyi biri değildi. Biz evlendikten sonra çok daha iyi yerlerden iş teklifleri gelmeye başladı bunu da evliliğin rızkına bağlıyorum ben

İleriki yaştan kastım 40 dan sonrasıydı. Buna iki örnek vericem

İlk örneğim 65 yaşında biri ve çok zengin olmasada normal gelirli bir ailede disiplinli büyümüş evlendiğimadamda ailesinden kaçmış 0 dan iş kurmuş biri (o erkeğin ay burcu oğlak :D) 5 kuruş parayla istanbula kaçıp hayat kurmuşlar sonralarında 80-90 lar da etilerin sosyetesiymiş.. şuanda bodrumda yaşayan biri hatta burçlar takımında bahsetmiştim. Hayatta her istediği olmuştur sadece caba gösteriyor ekstra yaptığı bir şey yok istediğine ulaşır.

Diğer örneğim komşumun annesi kadın çok dar gelirliymiş aşırı da iyi yemek yapar, ay venüs sekstili var 2. Evin venüs (aslan) 4. Evde ay (terazi)var kadın yaptığı evlilikten sonra inanılmaz harika bir hayata sahip olutor evi çok gösterişli. Şuanda aşırı zenginler.
(10-08-2016 02:04 AM)Alejandro Yazılan: [ -> ]
(10-08-2016 12:32 AM)gemini Yazılan: [ -> ]Ay Venüs sekstiline ben de destekleyici bikaç bişey yazayım

İleriki yaştan kastım 40 dan sonrasıydı. Buna iki örnek vericem

İlk örneğim 65 yaşında biri ve çok zengin olmasada normal gelirli bir ailede disiplinli büyümüş evlendiğimadamda ailesinden kaçmış 0 dan iş kurmuş biri (o erkeğin ay burcu oğlak :D) 5 kuruş parayla istanbula kaçıp hayat kurmuşlar sonralarında 80-90 lar da etilerin sosyetesiymiş.. şuanda bodrumda yaşayan biri hatta burçlar takımında bahsetmiştim. Hayatta her istediği olmuştur sadece caba gösteriyor ekstra yaptığı bir şey yok istediğine ulaşır.

Diğer örneğim komşumun annesi kadın çok dar gelirliymiş aşırı da iyi yemek yapar, ay venüs sekstili var 2. Evin venüs (aslan) 4. Evde ay (terazi)var kadın yaptığı evlilikten sonra inanılmaz harika bir hayata sahip olutor evi çok gösterişli. Şuanda aşırı zenginler.

40 ımdan sonra yani yupiiidansy
Benimde isteyipte olmayan bişeyim yoktur şükür. Evet bazen çabalarım sıkışırım ama olur. Ben de bunun pozitif inanıncın etkisi olduğunu düşünürdüm.
Eşimin yükseleni ve ay burcu malesef tam belli değil. Yarım saatle hem yükseleni hem ay burcu değişiyor ama burcu boğa.
Eh boğalar da rahatına ve gösterişine düşkünler. Ama biraz da elleri sıkı :D Ben bir eşyayı 41 zorlukla aldırırım. Sonra en çok sefasını ve övünmesini o yapar koptum.w ben de bu işi anlamıyorum.

Muhteşem yemekler yaparım diyemem ama yemeklerim beğenilir (genel olarak)

Bu ara ben kızımın da (aa evet ilk 5 ay erkek bildiğimiz bebeğimiz kız oldu) (evet ay aslana ben de bir örnek oldum) acayip kısmetli bir bebek olduğuna inanıyorum. ask
Nazar konusunda bende bi kaç ay önce araştırma yapmıştım. Belli başlı bazı şeyleri öğrendim internetten ama işin tekniğini çıkartamadım maalesef. Neyse konumuza dönersek ay- venus açıklarında nazar konusunu bilmiyorum. Yine de okuduklarimdan birinde nazarin hayvanlar, çocuklar ve kadınlara çok değdiği yazıyordu. Buradan yola çıkarak ay ve venus astrolojide en feminen gezegenler. Bu açı türünde bu tür durumlar çıkabilir belki, şu sebepten diye bi şey gosteremesemde birbirine yakın konular.
Akrep burcu vurgulu kişilerden nazar değdiğini düşünüyorum okumuştum da bir yerden..

Ay venüs kavuşumu şöyle düşünelim kişinin her istediği olduğunu farzedelim yada işte ay venüs ü olumlu açı yapan ev yerleşimi hoş olan birini düşünün şanslıdır değilmi ? Yani istediği oluyor buda kem gözlerin dikkatini çekiyor ilahi adalet ya allah da ona göre nazar veriyor ..yani söyle bence allah "sana istediğini veriyorum ama kimseeyr gösteris yapma" diyebilirr belki anlatabildim mi bilmiyorum ama böyle anlatabilirdim
Her iki gezegen de son derece yumuşak ve doğaları gereği teslimiyetçidir. Bu yüzden bir araya geldiklerinde genellikle işbirliğine çok istekli bir kişi ortaya çıkar. Bu müşfik, uysal karakter nedeniyle, Ay-Venüs ilişkisine dahil olan diğer gezegenlerin veya noktaların çok dikkatli biçimde değerlendirilmesine ihtiyaç vardır.

Her neyse, böyle bir güçlüğün olmadığını varsayarsak, bu kombinasyon genellikle büyük uyum yaratır. Ay ile Venüs arasındaki gerilimli açılarla ve kavuşumla ilgili problem, aslında kişinin genellikle fazla uyumlu olma eğiliminde olmasıdır. Bu gezegenler arasında kavuşum veya gerilimli açısı olan kişiler çok duyarlıdır, incinmeye ve reddedilmişlik hissine kapılmaya çok fazla yatkındır. Bu yüzden başkalarını incitmekten çok korkar, zor durumlardan ve karşılaşmalardan sakınmak için çoğu zaman uzaklaşmayı tercih ederler. Bu kişilere eleştirilmek ve eleştirmek zor gelir. Böylece, eğer haritadaki bazı faktörler de onaylıyorsa, memnuniyet yaratmak için her şeyi yaparlar. Kendilerine bir ödev verilen Ay-Venüs çocuklarının (ve yetişkin ögrencilerin de) geri iletimde yalnızca eleştiriyi duyduklarını fark edilir. Öğretmen, esasen ödevle ilgili övgüler yağdırmış, bir de gelecekte tekrarlanabilecek küçük bir hatayı düzeltmiş olabilir. Yalnızca eleştiri işitilir. Bu durum, bu açılara sahip kişileri her şeyi mümkün olduğunca güzel biçimde yapmaya iter. Bu açılara sahip olan kişiler herhangi bir olayda çok kolaylıkla incinip yaralanırlar.

Özellikle Mars veya Satürn işin içindeyse. Yine de adalet gereksinimi ve neyin adil olup neyin olmadığına ilişkin aşırı duyarlılık, çoğu zaman kişiyi paradoksal olarak kavgacı durumlara iter. Ve bir kez daha Mars'ın gerilimli bir açısı bunu olası kılar.

Bu gezegenler arasındaki açıları seven ve özen gösteren bir ebeveyn figürüyle, genellikle de anneyle, ilişkili olabilir. Normal olarak o çok popüler bir kişidir. Bazen de çok zarif ve çekiciliğe sahip biridir. Genellikle oldukça edilgen ve baskıya teslim olan biri olarak deneyimlenir. Bu yüzden Ay-Venüs kişisi bu ebeveyn modelinden istediğini nasıl elde edebileceğini bundan yola çıkarak da yetişkin hayatında diplomatik yöntemlerle kendi yolunda nasıl ilerleyeceğini öğrenir. Bu kişiler tatlılıklarıyla yılanı deliğinden çıkartabilirler ve Mars haritada güçlü biçimde vurgulanmadıkça istediklerini direkt bir tarzla ifade etmekte zorlanırlar.

Bu açılara sahip kişiler dünyaya koşulsuz seven anne anlayışıyla programlanmış gelirler. Genellikle bu imgeyi kendi annelerinden miras almışlardır. Hiçbir faninin sürekli uyamayacağı bir imgeyi. Böyle de olsa Ay-Venüs kişisi kendi hayatında çoğu zaman bu imgeye uygun yaşamaya çalışır veya başkalarından bunu bekler.

Bir nedenle, bu gezegenler arasında gerilimli açıları olan kişiler çoğu zaman kendilerini sevilmemiş veya erken dönemde terkedilmiş hissederler. Oysa böyle bir terk edilme veya reddedilme, daha ağır gezegenlerin etkisi olmaksızın nadiren olur. Gerilimli açılarda, işin içindeki burçlara bağlı olarak, bazen fiziksel sevgi eksikliğinin var olduğu bir geçmiş olabilir. Benzer şekilde, bu açılara sahip kişiler çoğu zaman işlerin kötü gitme olasılığından dolayı sevdikleri için çok endişeli ve aşırı duyarlı olurlar.

ALINTIDIR.
Fakat genellikle Satürn veya dışsal gezegenler bu oluşuma dahil olmadıkça Ay-Venüs açıları olan kişiler, onların ihtiyaçlarını karşılamakta olağandışı iyi annelere sahiptirler. Hatta fazlasıyla iyi. Bu açılara sahip kişiler reddedilmeye ve eleştiriye karşı duyarlı olabilirler, çünkü geçmişte bununla hiçbir zaman uğraşmak zorunda kalmamışlardır. Bazen bizzat anne figürü sevgi konusunda çok ihtiyaçlıdır ve Ay-Venüs çocuğuna kendi hayatındaki sevginin önemli bir odağı olarak bakar. Bazen bu o denli fazladır ki, çocuğunun kendi yoluna gitmesine izin vermeyi başaramaz. Bu açılara sahip olan bazı kişiler kendi annelerini sosyal, romantik ve cinsel hayatlarından anne olmak için vazgeçmiş bir kişi olarak deneyimlerler. Diğerleri, annelerini, cinsel ihtiyaçlarını ve yaratıcı çalışmalarını anneliğin üstüne koyan ve bu nedenle suçluluk duyan bir kişi olarak deneyimlerler. Genellikle bu gibi durumlarda, babanın anneliğe ait sorumlulukları pek gündemde değildir. Bu da 'kadın eşittir anne ve annelik' anlayışını güçlendirir.

Bu açılarda çocuk yetiştirme genellikle çok geleneksel olduğundan, kadını çoğu zaman anne rolünün bağlamı dışında veya en azından bakan, koruyan ve besleyen rolünün dışında görebilmek zordur. Bu, yaşam durumuna ve kişinin haritasındaki diğer ihtiyaçlara bağlı olarak problem yaratabilir veya yaratmayabilir, çok çeşitli farklı biçimlerde ele alınabilir.

Kadını bir tek anne rolü bağlamında gören anlayış, yalnızca çocukluk deneyimi olmakla kalmayıp dışarıya, dünyaya da yansıtılır. Bu açıya sahip kadınlar geleneksel dişi rollerini üstlenmekte çoğu zaman zorluk çekerler. Haritanın diğer göstergeleri, ve özellikle de Satürn ve Uranüs'ün güçlerine bağlı olarak, bu baskıyla ilgili neler hissetme eğiliminde olduklarını, bunun onlara ne kadar uygun olduğunu ve bununla nasıl başa çıkacaklarını bir miktar açıklar. Tipik olarak bu kombinasyona sahip kız çocukları güzel elbiseler giymek, kurdeleler takmak bale dersleri almak ve benzeri beklentilerle yetiştirilir. Erkek çocukları fazla kaba olmamaları konusunda uyarılır. Bu tür yetişme biçimleri haritanın bütününe bağlı olarak çocuğun istekleriyle uygunluk içinde olabilir veya onlarla derinden çelişebilir. Her zaman olduğu gibi olasılıklar sonsuzdur. Fakat her iki cinsiyet için de kişinin bir şekilde dişil olanı güçlü biçimde takdir ederek yetiştirildiği genellikle söylenebilir. Bazıları için eski zamanlarda bu kadının rolü konusunda çok geleneksel anlayışa sahip bir anne demektir. Diğerleri, özellikle de daha yakın zamanlarda doğanlar için, kadınları takdir etmek demek, onların geleneklerle sınırları çizilmiş rollere kapatılmamış olmasına empati duymak demektir ve hemen hepsi için 'kadınlık' ve 'dişil' gibi sözcüklerin onlara gerçekte ne ifade ettiğini saptama ihtiyacına işaret eder.

Bakım veya kadının rolü bakımından arka plan ne olursa olsun, bu çoğu zaman kişinin maddi/bedensel bir seviyede şımartıldığı, belki üstüne titrenip fazlaca beslendiği bir konumdur. Haritanın bütüncül anlamına bağlı olarak, bu anne figürünün suçluluk duygularını telafi etmek için olabilir. Gerçekte gerçek sevgi eksikliği olabilir veya olmayabilir. Yaygın olarak sorun şudur: Annenin kendisi abartılmış bir 'süper annelik' anlayışına sahiptir ve bunu hayata geçiremediği için suçluluk duymaktadır. Böylece, Ay-Venüs çocuğu, özellikle gerilimli açılarda, ona daha fazlasının verilmesi gerektiği duygusunu miras alır. Bazı durumlarda, anne figürü çocuğu ne kadar besleyip ona ne kadar özen gösterirse, çocuk daha da açlık hisseder, çünkü annenin suçluluk duygusunu alıyordur. Bu açılara sahip bazı erkekler, annelerinin bir kız çocuğuna sahip olmayı tercih edebileceğini hissederler ve bunun yansımaları tamamen farklıdır. Her durumda, neden ne olursa olsun, Ay-Venüs çocuğuna çocuklukta pek çok şekerleme, yemek ve oyuncak verilir. Bu durum, parasal arka plan ne olursa olsun, Ay-Venüs kişisinin neden çoğu zaman kolay bir maddi yaşama alışmış ve bunu bekler göründüğünü açıklar. Gerilimli açılara sahip olanlar, çoğu zaman kendilerini parasal açıdan fazlasıyla ve aşırı durumlarda da gerçekten sorun yaratacak noktaya kadar genişletirler. Bununla beraber, güçlü bir Satürn'ün mevcudiyeti, bu tür eğilimlere gem vurmak için çok yararlı olabilir. Güneş-Venüs gibi, bu kombinasyon çoğu zaman kendi isteklerine çok düşkün ve cömerttir. Bu gezegenler arasındaki açılar bazen kriminal eylemlerin arkasındaki motivasyonu gösterebilir, çünkü bu açılar kişiyi kolay, mücadeleci olmayan, barışçıl ve maddi olarak desteklenmiş bir yaşam biçimini elde etmeye motive eder.

ALIINTIDIR.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Referans Adresler