Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ay - Plüto Açıları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
(01-25-2012 12:47 AM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]
(01-25-2012 12:26 AM)mars_419 Yazılan: [ -> ]
(06-13-2011 04:54 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]ay-pluto biquantil açımla; -haritamada kıskançlığı desetkleyen başka etki var mı bilmiyorum- kıskanç olmamı hiç kabuletmeme rağmen, kıskanç olduğum söyleniyor..

daha doğrusu ben kendimi şöyle tarif edebilirim '' severim sevdirmem, döverim dövdürmem'' gülücük)

venüs-pluto kavuşumunla kıskancın Allahısın sen:D

tövbe tövbe gülücük

pluto;merkür,mars ve venüsün 3üne birden kavuşum yapıyor.
3 kişiseline de pluto kavuşumu olan birine kıskanç demeyeyim de kime diyeyim:D
bi de haritamda kıskançlığı destekleyen başka etki var mı bilmiyorum yazmış.daha ne olacakkoptum.w
şimdi farkettim.bütün kişisellerine neptün bağlantısı var ve ay-balık.bu neptün etkisi kıskanç,şüpheci taraflarının etkisini azaltmıştır diyebilirim.oky,,ama yok etmiştir de diyemem tabi:D
(01-25-2012 01:44 AM)mars_419 Yazılan: [ -> ]
(01-25-2012 12:47 AM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]
(01-25-2012 12:26 AM)mars_419 Yazılan: [ -> ]
(06-13-2011 04:54 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]ay-pluto biquantil açımla; -haritamada kıskançlığı desetkleyen başka etki var mı bilmiyorum- kıskanç olmamı hiç kabuletmeme rağmen, kıskanç olduğum söyleniyor..

daha doğrusu ben kendimi şöyle tarif edebilirim '' severim sevdirmem, döverim dövdürmem'' gülücük)

venüs-pluto kavuşumunla kıskancın Allahısın sen:D

tövbe tövbe gülücük

pluto;merkür,mars ve venüsün 3üne birden kavuşum yapıyor.
3 kişiseline de pluto kavuşumu olan birine kıskanç demeyeyim de kime diyeyim:D
bi de haritamda kıskançlığı destekleyen başka etki var mı bilmiyorum yazmış.daha ne olacakkoptum.w
şimdi farkettim.bütün kişisellerine neptün bağlantısı var ve ay-balık.bu neptün etkisi kıskanç,şüpheci taraflarının etkisini azaltmıştır diyebilirim.oky,,ama yok etmiştir de diyemem tabi:D

evet arkadaşım güzel tesbitler..çiçek

neptünün şu şekilde bir etkisi var sanki, çok güzel empati kurabiliyorum, o insanın yerine kendimi ya da kendim yerine onu koyabiliyorum.. buda gereksiz kıskançlıkalrın önüne geçiyor..
(11-25-2010 03:28 AM)ariess Yazılan: [ -> ]bende de ay kavusum pluto ayda akrep ustelık
bnm sevgilimde de aynı konum vr
(12-04-2010 01:35 PM)Yargıç Yazılan: [ -> ]ay plüto karesine sahip biri olarak geçmişten nefret ederim.eski evimi, okulumu, eski yaşadığım şehri hiç özlemedim.keşke şu günlere geri dönsem keşke 1. sınıfta olsam gibi şeyleri değil hissetmek düşünmekten bile korkuyorum.eskilere ait o zamanın kıymetli eşyalarını bile görmekten rahatsız olur saklamam

hımmm ilginç aynı durum bendede vargülücük

Ay ım 11. ev aslan da.Hakkaten gururum incindiğinde fazlaca sarsılır ve hırçınlaşırdım.Astrolojiyle tanışmadan önce sormuşumdur kendime 'neden benim gibi hissetmiyor neden etkilenmedi? ' Akrepsi özellik katıyor. Anında silebiliyordum bazı durumlarda.Haritamın en etkili açısı diyebilirim.Uğraştırıyor haliyle.Dengeye oturtulması gereken duygular ve çok yıpratıyor insanı. Akrepleri çok iyi anlıyorumgülücük Yinede Ay/Pluto karesi merhametide derinlemesine hissettiriyor, aşkıda.

Presence

Haritasında ay-plüto karesi olan birinin dominant bir annesi olabilir veya birey onu dominant algılıyor olabilir.

Ay burcu içgüdülerimizi temsil ettiğine göre, plüto ile kare açı yapan ay; içgüdülerin bastırılabileceğini gösteriyor.

Benim haritamda da ay-plüto karesiyle beraber plüto-mars kavuşumu var; geçmişten nefret etmiyorum, geçmişi sürekli unutmak istediğim kötü hatıralarla dolu olarak görmüyorum. ama bu demek değil ki geçmişte hatırlamaktan hoşlanmadığımız anılarımız yoktur.

Plüto dokunduğu gezegenin enerjisini biriktirir, yoğunlaştırır. Ay ile açı yapıyorsa duygularınızı yoğunlaştırır. Haritasında ay-plüto vurgusu olanlar dikkat ederlerse duyguları kabardıkları zaman güçlü tepkiler verirler. Kendi güçlerine ulaşabilmeleri için güdülenmelerini ayırt etmek zorundadırlar bana kalırsa.

Whole signs sistemine göre ekinoks'un ayı 12. evine yerleşiyor. Duygularını saklamak zorunda gördüğü için duygularını bastırıyor olabilir. İç alemde biriken duygusal potansiyeller; huzursuzluk, endişe ve karamsarlığa yol açabilir. Ay burcunun aslan olması, yaratıcı bir şekilde kendini ifade etme isteğinin olabileceğini fakat açığa çıkmasının ekinoks'a sorun verebileceğini gösteriyor olabilir. Veya ekinoks kendisini ifade etme konusunda sorunlar yaşıyordur diyebiliriz. Whole signs'a göre plüto ekinoks'un 3. evine yerleşir. İletişim ile alakalı olan bu eve plütonun yerleşmesi, iletişim zorlukları getirebilir ekinoks'a. Ağzı sıkı yapısından dolayı öğrenmek istediğini uzun bir dönemde öğrenebilir. 3. evdeki plüto; ekinoks'un araştırmaya meyilli olabileceğini gösteriyor fakat iletişim konusunda yoğunluğundan ötürü bunaltıcı olma etkisi de var.

Haritasını Placidus'a göre değerlendirdiğimde ortak bir yorum çıkartabiliyor muyuz bir deneyelim:

11. evinde ay olan biri, sosyal faaliyetlerden zevk alıyor ve geniş bir arkadaş çevresi olabilir. ay-plüto karesi bu kez 2. ev ile 11. ev arasında oluşacaktır. ekinoks arkadaş canlısı biri olmakla beraber kendi değer yargısı yüzünden toplumdan, hakkında fazla bilgi sahibi olmamaları için özellikle çabalıyor olabilir. 2. evdeki plüto, ekinoks'a sahip olduklarını koruma içgüdüsü kazandırmış ve maddi konularda güç kazanma isteğinin oluşabileceğini söyleyebiliriz. Güç vurgusunun olduğu her alanda bir çatışma, bir zorlanma olacağı için ekinoks için 2. ev zorlayıcı deneyimlerin olduğu bir alan olabilir.

whole ile placidus arasında yorum farkı olmasına rağmen her iki sistemin de ortak bir tarafı var ki o da ekinoks'un toplum önünde duygularını bastırma yoluna gittiğidir.

ay-plüto karesini yalın haliyle yorumlamaya kalkarsak; bireye bir ölçüde bencillik kazandırabilecek bir açıdır. bireyin annesinden aldığı etki sonucu saptırma odaklı eylemleri sergileyebilmesine yol açabilir. haritasında ay-plüto karesi olan bireyler duygularının ve güdülenmelerinin anlaşılmasını önlemek adına yoğun bir çaba gösterebilirler. Bu çaba yoğun bir enerji tüketimini de doğuracağı için bireyler toplumdan sakladıklarını bastırabilmek adına kendileriyle bile mücadele edebilirler. ay-plüto karesi; gücün birey için önemli olduğunu. güce araç olabilecek para gibi metaların bireyin ilgisini çekebileceğini gösteriyor.

ekinoks'un ay düğümünün de boğa olması akrepsi özellikler taşıdığını, yoğun bilinçaltının kişinin toplumla olan ilişkilerini zedeleyebileceğini gösteriyor. boğa ay düğümü insanları daha sakin olmayı, sahip oldukları için Yaradan'a teşekkür edebilmeyi ve kendi değer yargılarına uygun yaşamayı öğrenebilirlerse onları olumsuz etkileyen çevre koşullarından daha az etkilenebilirler.

yanlış yorumladıysam düzeltin lütfen.

saygılar çiçek
(06-09-2012 02:24 PM)impromotive Yazılan: [ -> ]Haritasında ay-plüto karesi olan birinin dominant bir annesi olabilir veya birey onu dominant algılıyor olabilir.

Ay burcu içgüdülerimizi temsil ettiğine göre, plüto ile kare açı yapan ay; içgüdülerin bastırılabileceğini gösteriyor.

Benim haritamda da ay-plüto karesiyle beraber plüto-mars kavuşumu var; geçmişten nefret etmiyorum, geçmişi sürekli unutmak istediğim kötü hatıralarla dolu olarak görmüyorum. ama bu demek değil ki geçmişte hatırlamaktan hoşlanmadığımız anılarımız yoktur.

Plüto dokunduğu gezegenin enerjisini biriktirir, yoğunlaştırır. Ay ile açı yapıyorsa duygularınızı yoğunlaştırır. Haritasında ay-plüto vurgusu olanlar dikkat ederlerse duyguları kabardıkları zaman güçlü tepkiler verirler. Kendi güçlerine ulaşabilmeleri için güdülenmelerini ayırt etmek zorundadırlar bana kalırsa.

Whole signs sistemine göre ekinoks'un ayı 12. evine yerleşiyor. Duygularını saklamak zorunda gördüğü için duygularını bastırıyor olabilir. İç alemde biriken duygusal potansiyeller; huzursuzluk, endişe ve karamsarlığa yol açabilir. Ay burcunun aslan olması, yaratıcı bir şekilde kendini ifade etme isteğinin olabileceğini fakat açığa çıkmasının ekinoks'a sorun verebileceğini gösteriyor olabilir. Veya ekinoks kendisini ifade etme konusunda sorunlar yaşıyordur diyebiliriz. Whole signs'a göre plüto ekinoks'un 3. evine yerleşir. İletişim ile alakalı olan bu eve plütonun yerleşmesi, iletişim zorlukları getirebilir ekinoks'a. Ağzı sıkı yapısından dolayı öğrenmek istediğini uzun bir dönemde öğrenebilir. 3. evdeki plüto; ekinoks'un araştırmaya meyilli olabileceğini gösteriyor fakat iletişim konusunda yoğunluğundan ötürü bunaltıcı olma etkisi de var.

Haritasını Placidus'a göre değerlendirdiğimde ortak bir yorum çıkartabiliyor muyuz bir deneyelim:

11. evinde ay olan biri, sosyal faaliyetlerden zevk alıyor ve geniş bir arkadaş çevresi olabilir. ay-plüto karesi bu kez 2. ev ile 11. ev arasında oluşacaktır. ekinoks arkadaş canlısı biri olmakla beraber kendi değer yargısı yüzünden toplumdan, hakkında fazla bilgi sahibi olmamaları için özellikle çabalıyor olabilir. 2. evdeki plüto, ekinoks'a sahip olduklarını koruma içgüdüsü kazandırmış ve maddi konularda güç kazanma isteğinin oluşabileceğini söyleyebiliriz. Güç vurgusunun olduğu her alanda bir çatışma, bir zorlanma olacağı için ekinoks için 2. ev zorlayıcı deneyimlerin olduğu bir alan olabilir.

whole ile placidus arasında yorum farkı olmasına rağmen her iki sistemin de ortak bir tarafı var ki o da ekinoks'un toplum önünde duygularını bastırma yoluna gittiğidir.

ay-plüto karesini yalın haliyle yorumlamaya kalkarsak; bireye bir ölçüde bencillik kazandırabilecek bir açıdır. bireyin annesinden aldığı etki sonucu saptırma odaklı eylemleri sergileyebilmesine yol açabilir. haritasında ay-plüto karesi olan bireyler duygularının ve güdülenmelerinin anlaşılmasını önlemek adına yoğun bir çaba gösterebilirler. Bu çaba yoğun bir enerji tüketimini de doğuracağı için bireyler toplumdan sakladıklarını bastırabilmek adına kendileriyle bile mücadele edebilirler. ay-plüto karesi; gücün birey için önemli olduğunu. güce araç olabilecek para gibi metaların bireyin ilgisini çekebileceğini gösteriyor.

ekinoks'un ay düğümünün de boğa olması akrepsi özellikler taşıdığını, yoğun bilinçaltının kişinin toplumla olan ilişkilerini zedeleyebileceğini gösteriyor. boğa ay düğümü insanları daha sakin olmayı, sahip oldukları için Yaradan'a teşekkür edebilmeyi ve kendi değer yargılarına uygun yaşamayı öğrenebilirlerse onları olumsuz etkileyen çevre koşullarından daha az etkilenebilirler.

yanlış yorumladıysam düzeltin lütfen.

saygılar çiçek

Yorumun için çok teşekkür ederim İmpromotiveçiçek

Geçmişten nefret etmekten ziyade en güzel anılara bile özlem duymuyorum.Çünkü hızımı kesiyor.Şu andaki hissetmem gerekenleri hissetmemi engelliyor içgüdüsü oluşundan kaynaklanıyor.

Anne yönünden bakacak olursak manüplatif bir anneye sahibim, dominant algılamaktan ziyade Aslan karakterli algıladım.Herşeyi art niyetsiz ve iradeli biçimde bana yansıttığını düşünürdüm.Annemin üzülmemesi için kendimi bildim bileli üzüldüğümü göstermedim.

Placidus ev sistemi bana uyduğu için pluto 2. evimde.Plutonun bastırdığı duygular sahip olmak istediğim şeylerle ilgili.Paranın güç olduğu düşüncesi hep olmuştur.Özdeğerimin parayla sağlanacağını düşünmüşümdür.

Çevremdekilerin(arkadaş/aile) duygularımı tam anlamıyla anlamasını istemediğimden ve ilgiye aşırı ihtiyaç duyduğumdan dolayı bütün şiddetli duygularım ilişkime yansıyor.Dolayısıyla dengeyi henüz tutturamadım.Bencillik zaten var. Hep benle ilgilenilsin her an, doymuyorum:D Ama üstesinden gelicem plutonun.Çok canımı yaktı yetti artık:)Zoruma giden kendini belli etmemesi...Farkettiğimde ise kendimi aptal hissetmemgülücük

Kuzey aydüğümü boğa.Jüpiter o alana olan inancımı güçlendirdi.Dengeyi ancak bünyemde var olan Boğa burcunun ifade ettiklerini aktifleştirerek!
Beni anlatmışsın tekrar teşekkürler...ask
ben de yorum istiyorum impromotive... .)) beminki üçgen.! pluto-mars akrep, ay yengeç :D su gurubunda... ne dersin bu işe.? sen oldukça farklı açılardan bakabiliyorsun merkür uranüsünle..

Presence

bu şarkı yarınlara,

yorum yapmama kararı aldım ve kararımdan dönmek istemiyorum.

saygılar.
tüh..!! o da bana denk geldi bak..
neyse sıkıntı yok .)) DD eğer fikrin değişirse ben buralardayım... .))

Presence

peki gülücük
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referans Adresler