Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Merkür Geri Harekette ( Retro )
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Félicé

Sagittarius Yazılan:çok teşekkür ederim Nihan abla çiçek benim için çok onemli bi yazı..artık natal Merkürümde retro olduğundanmıdır nedir..biraz fazla etkiliyo beni bu gezegenin gerilemeleri...

Aslında merkürü retro olanların, gerileme dönemlerinde daha az etkilendiği yazıyor bir çok kaynakta.
Rica ederim Aminecim, sen bana sadece Nihan de olur mu?gülücük
benıde etkıler ama herkes kadar degıl , benımde bırsuru esyam falan bozulur ama ellemem bıtene kdr ya kendı duzelır yada bıtınce yaptırırım . kendını tamamlanmamıs ıslerıne ver daha cok amıne ben oyle yapıyorum artık. erkek arkadasımla tartısırdık cok onunda retro , suan ayrıyız oyuzden sorun yok gülücük daha cok susup kendımı dınlıyorum ben sahsen.. ıhmal ettıgım dostlarımı akrabalarımı arıyorum yada zaten karsılasıyorum..
Oyyy Merkür geri harelete başladı sankigülücük)

Astroloji, sembolik bir dildir. O yüzden, aslında gezegenler geri hareket etmese bile sembolik olarak ederler. Gezegenin normal hızında yavaşlama olduğu durumda dünyadan bakıldığında geri gidiyormuş gibi gözlenir. Gökyüzünün çok bilinmeyenli denkleminde, biz her zaman dünyayı bağımlı değişken kabul ettiğimiz için, bağımsız değişken konumundaki Merkür pek tabii ki, eksi katsayı alabilir; yani dünya referans alındığı için geri de hareket eder.

Merkür üzerinde yaşıyor olsaydık, bu seferde Merkür sabit olacağı için, Dünya’nın hızında yavaşlama olduğunda Dünya geri hareketli olabilirdi mesela.

Astrolojiyle ilgilenmek bulmaca çözmeye benzer. İpuçlarından yola çıkarak anahtar kelimeyi bulmaya çalışırsınız sonunda.

Merkür, zekayı, entelektel düzeyi, konuşmayı, düşünmeyi, iletişmeyi, merakı, öğrenmeyi temsil eder kısaca. Olumlu durumda zeki, uyanık olmayı, olumsuz durumda ise hilekar ve aldatmaya yatkın insanı tasvir eder. Merkür’ün amacı bilgi ve haber toplamak ve bunları doğru biçimde sansürsüz yaymak iken, olumsuz kullanıldığı durumlardan bu bilgiyi parçalayarak, hile yoluyla gerçekleri saklayarak aldatabilir de. Aklımıza hemen medya sektörü gelebilir ki doğrudur da, Merkür aynı zamanda gazetecileri de temsil eder.

geri hareketli gezegenlerin etkileri henüz gezegen geri hareketine başlamadan, durağan (stationary) olduğu zamanlarda başlar.

astrolojistik alıntıya izin veriyomu bilmiyorum, o yüzden alıntı yapmak yerine sitenin linkini veriyorum,oradan okuyabilirsiniz.
http://astrolojistik.blogcu.com/26-arali...da/6626561
MERKÜR OĞLAK BURCUNDA GERİ GİDİYOR

GERİ GİDEN MERKÜR’ÜN ETKİSİ

Merkür 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010 arasında Oğlak burcunda geri gidiyor. Etkisi her burç için farklı olacaktır. Yorumları okurken yükselen burcunuzu dikkate almanız daha doğru bilgi edinmeniz için önemlidir.

GERİ GİDEN MERKÜR’ÜN BURÇLARA YANSIMASI
Merkür’ün Oğlak burcundaki ters hareketi sahip olduğumuz değerler ve iletişimsel konularda yavaşlamalara ve aksamalara neden olabilir. Her geri hareket aslında eksikleri tamamlamak ve gözden kaçan ayrıntıların farkına varmak için gerekli kozmik enerjiyi açığa çıkarır. Merkür Oğlak burcunda geri gitmeye başladığında Oğlak burcunda Güneş, Venüs ve Plüton birleşim halinde bulunuyor ve de Terazi burcunda hareket eden Satürn ile kare açı oluşturuyorlar. Bu etki altında ilişkilerde yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir ve olayların arkasında yatan ve de baskı oluşturan durumlar ortaya çıkabilir. Eğitim alanında bazı zorluklar, ileri teknoloji ve iletişim gerektiren işlerde aksilikler, dağınık düşünceler ve dikkat eksikliği en çok gözlemlenen olgular olacaktır. Yaşanan her ne ise daha gerçekçi yaklaşımlar ile hareket edebilir, sahip olunan değerleri korumak adına güven arayışı içinde olabiliriz. Daha kontrollü olmakla iletişim hatalarını ve işlerdeki aksamaları aza indirgeyebilir ve yaşadıklarımızı içimize sindirebiliriz.

Bu arada Merkür’ün geri hareketinden en çok 2. ve 1. on günlük dönemde doğanların etkileneceğini de belirtmek istiyorum.

http://www.astromagazin.com.tr/astroyaza...i-hareketi
Simurg Yazılan:MERKÜR OĞLAK BURCUNDA GERİ GİDİYOR

GERİ GİDEN MERKÜR’ÜN ETKİSİ

Merkür 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010 arasında Oğlak burcunda geri gidiyor. Etkisi her burç için farklı olacaktır. Yorumları okurken yükselen burcunuzu dikkate almanız daha doğru bilgi edinmeniz için önemlidir.

GERİ GİDEN MERKÜR’ÜN BURÇLARA YANSIMASI
Merkür’ün Oğlak burcundaki ters hareketi sahip olduğumuz değerler ve iletişimsel konularda yavaşlamalara ve aksamalara neden olabilir. Her geri hareket aslında eksikleri tamamlamak ve gözden kaçan ayrıntıların farkına varmak için gerekli kozmik enerjiyi açığa çıkarır. Merkür Oğlak burcunda geri gitmeye başladığında Oğlak burcunda Güneş, Venüs ve Plüton birleşim halinde bulunuyor ve de Terazi burcunda hareket eden Satürn ile kare açı oluşturuyorlar. Bu etki altında ilişkilerde yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir ve olayların arkasında yatan ve de baskı oluşturan durumlar ortaya çıkabilir. Eğitim alanında bazı zorluklar, ileri teknoloji ve iletişim gerektiren işlerde aksilikler, dağınık düşünceler ve dikkat eksikliği en çok gözlemlenen olgular olacaktır. Yaşanan her ne ise daha gerçekçi yaklaşımlar ile hareket edebilir, sahip olunan değerleri korumak adına güven arayışı içinde olabiliriz. Daha kontrollü olmakla iletişim hatalarını ve işlerdeki aksamaları aza indirgeyebilir ve yaşadıklarımızı içimize sindirebiliriz.

Bu arada Merkür’ün geri hareketinden en çok 2. ve 1. on günlük dönemde doğanların etkileneceğini de belirtmek istiyorum.

http://www.astromagazin.com.tr/astroyaza...i-hareketi

bugün ve yarın boyunca tam 5 gezegenin ( güneş-merkür-venüs-plüto ve AY ) TOPRAK elementinde konumlandığını + bunlardan 3 tanesinin en güçlü toprak-bükücü Satürnle bağlantı yaptığını deneyimleyeceğiz..

eğer birşeylerin tohumlarını atmak istiyorsanız , sizi zorlasa bile ( Satürn Karesi ) bunu yapınız çünkü gayet uygun bir zamandayız ve de bir şeyleri sağlamlaştırmak adına adımlar atabilirsiniz şu iki gün içinde..

gökyüzündeki TOPRAK enerjisi vurgusu ,

- istikrarlı adımlara işaret edebilir

- sağlam başlangıçların tohumlarının atılmasına işaret edebilir

- daha önceden atılmış tohumların meyva vermesine ( somut sonuçlar ) işaret edebilir

- yeniliklere karşı muhafazakar yaklaşımların baskın gelmesine işaret edebilir

- güvendiğiniz şeyleri ( maddi - manevi ) kaybetmekten duyulan korkulara işaret edebilir

- risk almaktan duyulan tedirginliğe işaret edebilir
Doğum haritasında merkürü retro olanlar nasıl etkileniyor acaba , olayları algılamaları daha yavaş ,değişik oluyormuş galiba .

Bir yerde şu cümleyi okudum
"Gerileyen Merkür; zihninizi daha çok geçmişe dönük bir sistemde çalıştıracaktır,"
Bu onlar içinde geçerlimidir ?

Merkür gerilediği burca ilişkin konularda aksaklık yaşatıyorsa onlar yaşam boyu günlük hayatlarında hep aksaklıklarlamı karşılaşıyorlar merkürün konumuna göre . soru

tiyatral_gitarist

Retroya az kaldı.
Ufak tefek bile bozuk şeyler varsa düzeltilmesi çok iyi olur diye düşünüyorum.
Mesela tv nin fişi takılı değilse takın. Anteni çevirin.
5-6 gün sonra takmaya çalışırsanız patlayabilir gülücük
şunu söyleyim aklımdayken ,

Merkür Retrosu Boğa burcunda olacak , özellikle Yükseleni Koç olanlar açısından finansal konularda aksaklıklara dikkat diyelim.
Merkür Geri Gidiyor 17 Nisan – 12 Mayıs 2010

İletişim, haberleşme ve bağlantı kurma ihtiyacımızı sembolize eden Merkür, 17 Nisan’da Boğa Burcu’nun 12 derecesinde durağanlaşıyor. 12 Mayıs’a kadar da gezegen eski hızına ulaşamayacak. Böylece Merkür, normal hızında bir aydan az kalması gerekirken, yavaşladığı için, iki ay boyunca Boğa Burcunda kalmış olacak.

12 Mayıs’a kadar olan geri gitme döneminde iletişim, verilen sözler, fikirler, bilginin yayılması ve sorgulama süreçleri eskiye oranla durağanlaşabilir ve bir hayli yavaşlayabilir. Ancak bu yavaşlayan süreç daha sağlam temellere dayanan bilginin birikmesi ve bağlantıların sağlanması için olumlu olabilir. Genel olarak Boğa Burcu, sahip olmayı, devamlılığı ve sağlamlığı sembolize ettiği için, iki ay boyunca iletişimin bu fonksiyonlara hizmet edecek şekilde kullanılmasını öğreneceğiz. Özellikle 12 Mayıs’a kadar olan dönem, bilgi birikimini sağlayabilmek için çok elverişli bir dönem olacak. Boğa Burcu paylaşmaya gönüllü değildir. O yüzden bu dönemde bilgi akışının aynı hızda yayılmasını bekleyemeyiz. Daha sabırlı olmayı ve kişisel süreçlere karşı anlayışlı olmayı öğrenmemiz biraz sıkıntı yaratabilir. Bilgi, iletişim, raporlama ve karar süreçlerinde sağlamcı olmak ve sürecin doğal hızına izin vermek, yavaştan almak anlamına gelse bile sonucun pratikliği ve kalıcılık için olumlu olabilir. Bu süreç içinde daha ziyade istikrarlı ve kalıcı kararlar almaya meyilli olabiliriz, o yüzden de bunun mümkün olup olmadığını sorgulamak isteyebiliriz. Zihinsel olarak krizli olanla istikrarlı olan arasında bağlantı kurma yeteneğimiz vurgulanacaktır. Bu nedenle krizli olanı objektif olarak ayırt edebilir ve sonuçlarının pratik tezahürünü kıyaslayabiliriz.

Merkür geri giderken, tüm eski kontakları yeniden canlandırmak için iyi bir süreçte olduğumuzu söyleyebilirim. Ancak eski akıcı iletişimin kurulması için hızlı sonuç almaya odaklanmayın. Bunun yerine yavaş, yüzeysel olmayan ve kalıcılığa yönelik hedefler koyabilirsiniz. Kolaya kaçmayın. İletişim ve bilgi akışının yavaşlaması, karar süreçlerini de yavaşlatacağından önceliklerin ve değer sisteminin mukayesesi ön plana çıkacaktır. İletişimde olma ve bağlantı kurma dürtüsü de yavaşlayacaktır. Doğal olarak daha önce denenmiş, güvenli olana ve daha az risk içerene öncelik verilebilir. Sorulacak sorular bunu ön plana çıkarmaya odaklanabilir.

Kişisel olarak Merkür’ün Boğa Burcunda geri gitmesini kendi değer sisteminizi yeniden değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Zihinsel aktivitelerinizi yavaşlatmak ve bunun yerine duyusal algılarınızı ön plana çıkartmak için elverişli bir zaman. İletişimde ve bağlantıda sözcükler yerine duyulara hitap eden bir tarzı vurgulamak daha iyi sonuç verebilir. Bunu kendiniz için de kullanabilir ve kendi iç dünyanıza yönelebilmek için duyularınıza hitap eden güzellikleri hayatınıza sokmaya öncelik verebilirsiniz. Özellikle doğa ile iç içe olmak bu dönemde size ilham verebilir, daha kolay karar almanızı ve kendi iç sesinizi duymanızı sağlar. Bu dönemde aradığınız cevaplar ve iyileşme duyularınıza hitap eden, haz veren detaylar içinde olabilir.

Yazan Meltem Ersoy 14 Nisan 2010

tiyatral_gitarist

Arkadaşlar bu merkür benim ay üstünden geçti yani jüpiye ve meküre üçgen yaptı. Plutoya ters baktı, geçti gitti.
Etkilerini gördüm...

Şimdi retroya girdi ve geri gelerek ayın sonunda gibi tekrar aynı açıları yapacak.

Peki retroda iletişim vs gibi özelliklerini olumsuz etkiliyorsa , bu nasıl yorumlanır.

Yani mesela retroda natal merküre 120 yapması ? Az mı olumlu olur, nötrlenir mi , yoksa daha başka etkisimi olur?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Referans Adresler