Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
(11-13-2010 11:55 PM)Félicé Yazılan:  
(11-13-2010 11:49 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-13-2010 11:44 PM)Félicé Yazılan:  
(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

Murat'ın satürn-venüs kavuşumu benim asc'me temas etmekte.. Atlangoç hareketlerim, giyim tarzım hakikaten onu rahatsız ediyor..
İşin ilginç yanı, onun yanında yapınca rahatsız oluyor ama ben tek başıma iken istediğimi yapabilirmişim.. Tabi ben iki halde de canım nasıl istiyorsa öyle davranıyorum..
Yolda yürürken, sağı solu kontrol etmekten daral getirtiyor içime... Göz hapsine alıyor beni.. Baktığım yerleri anlamaz zannediyorum, ama anlıyor hehee Gerçekten kendimi ifade ediş biçimimi kontrol altına almaya çalışıyor.. İsyan bayrakları açılıyor tabi o zaman..

Benim bu durumdan (sinastri) anladığımı birde onaylatmak için söylemek istiyorum...
Eğer yine aynı senin gibi uçuk , atlangoç vs bi karısı olsaydı ama bu sen olmasaydın , dolayısıyla satürnü eşinin asc sine temas etmemiş olsaydı bu zıpırlık durumu ona hiç batmayacaktı vs diyoruz ?

Olabilir tabi kigülücük Sonuçta benim kendi ifade alanımı daraltma, engelleme gibi şeyler yaşatıyor...

O zaman burada olayı ters çevirerek tekrarlayayım gülücük Çünkü anlamak isteidğim bir noktayı tam netleştiremedim.
Dİyelim ki adam maço , aşırı kıskanç yada işte kütük diye tabir ettiğiniz bir kişi. Ve sevgilisiyle sinastrisinde onun ifade alanını genişleticek bir açıya sahip. (Böyle bir durum yada açı varmı bilmiyorum ama... heralde kızın asc sine - jüpi 120 liği falan olsa gerek diye düşünüyorum)
Ve kızda yine zıpır bi tip olsun.
Şimdi bu adamda , hoşuna gitmesede şöyle bir dürtü mü oluşacak ve bunu fiiliyata geçirecek : " Oh iyice coş, hopla zıpla vs vs"
11-14-2010 02:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-14-2010 02:30 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  O zaman burada olayı ters çevirerek tekrarlayayım gülücük Çünkü anlamak isteidğim bir noktayı tam netleştiremedim.
Dİyelim ki adam maço , aşırı kıskanç yada işte kütük diye tabir ettiğiniz bir kişi. Ve sevgilisiyle sinastrisinde onun ifade alanını genişleticek bir açıya sahip. (Böyle bir durum yada açı varmı bilmiyorum ama... heralde kızın asc sine - jüpi 120 liği falan olsa gerek diye düşünüyorum)
Şimdi bu adamda , hoşuna gitmesede şöyle bir dürtü mü oluşacak ve bunu fiiliyata geçirecek : " Oh iyice coş, hopla zıpla vs vs"

Benim bunu belirtme sebebim, Serenanın verdiği bilgiye ait bi oluşumun bende çalışmasıydı.. Sinastride evleri etkileme konularından önce, sanırım kişilerin gezegensel açıları daha fazla önem arzediyor.. Sonra gezegenlerin karşı tarafın evini etkilemesi.
Asc de bi jüpiter kişinin kendini ifade etmesinde karşı tarafın desteğini gösterebilir.. Ama ascyi etkileyecek bi açı için aynı şeyi söyleyemeyiz..
Adam ne de olsa maçoysa, hopla zıpla da demeyecektir belki ama, daha müsamahalı olabilecektir;)
11-14-2010 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-14-2010 02:40 AM)Félicé Yazılan:  
(11-14-2010 02:30 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

Murat'ın satürn-venüs kavuşumu benim asc'me temas etmekte.. Atlangoç hareketlerim, giyim tarzım hakikaten onu rahatsız ediyor..
İşin ilginç yanı, onun yanında yapınca rahatsız oluyor ama ben tek başıma iken istediğimi yapabilirmişim.. Tabi ben iki halde de canım nasıl istiyorsa öyle davranıyorum..
Yolda yürürken, sağı solu kontrol etmekten daral getirtiyor içime... Göz hapsine alıyor beni.. Baktığım yerleri anlamaz zannediyorum, ama anlıyor hehee Gerçekten kendimi ifade ediş biçimimi kontrol altına almaya çalışıyor.. İsyan bayrakları açılıyor tabi o zaman..

Benim bu durumdan (sinastri) anladığımı birde onaylatmak için söylemek istiyorum...
Eğer yine aynı senin gibi uçuk , atlangoç vs bi karısı olsaydı ama bu sen olmasaydın , dolayısıyla satürnü eşinin asc sine temas etmemiş olsaydı bu zıpırlık durumu ona hiç batmayacaktı vs diyoruz ?

Olabilir tabi kigülücük Sonuçta benim kendi ifade alanımı daraltma, engelleme gibi şeyler yaşatıyor...

O zaman burada olayı ters çevirerek tekrarlayayım gülücük Çünkü anlamak isteidğim bir noktayı tam netleştiremedim.

Benim bunu belirtme sebebim, Serenanın verdiği bilgiye ait bi oluşumun bende çalışmasıydı.. Sinastride evleri etkileme konularından önce, sanırım kişilerin gezegensel açıları daha fazla önem arzediyor.. Sonra gezegenlerin karşı tarafın evini etkilemesi.
Asc de bi jüpiter kişinin kendini ifade etmesinde karşı tarafın desteğini gösterebilir.. Ama ascyi etkileyecek bi açı için aynı şeyi söyleyemeyiz..
Adam ne de olsa maçoysa, hopla zıpla da demeyecektir belki ama, daha müsamahalı olabilecektir;)

Anladım teşekkür ederim. çiçek
Ve asc ile açılarda kavuşum dışında bir açı dikkate alınmaz diyorsun. Eyvallah gülücük
11-14-2010 02:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-14-2010 02:45 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-14-2010 02:40 AM)Félicé Yazılan:  
(11-14-2010 02:30 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  

Anladım teşekkür ederim. çiçek
Ve asc ile açılarda kavuşum dışında bir açı dikkate alınmaz diyorsun. Eyvallah gülücük

Asc-dsc aksında yerleşen gezegenler önemli.. Sonra venüs-mars bağlantıları.. En son da uzun süreli, istikrarlı ilşkiler için uyumlu bi satürn tutkalıhehee
11-14-2010 02:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-14-2010 03:26 AM)gezegenjupiter Yazılan:  ben bir şey daha sormak istiyorum;
sinastri haritalarında haritaları üst üste koyarken kaının ve erkeğin ac si üst üste gelmek zorunda değil mi? yani ac gelince haliyle dc de üst üste geliyor ve buna göre bakılmıyor mu?
ama sinastri haritalarını inceledim şimdi otomatik yapılanlar bu şekilde incelemiyorlar

İki haritayı üst üste koyduğun zaman, ikinizin yükseleni farklı olduğundan, aynı yerde yer almazlar sinastride.. Ben yükselen ikizlerim..
Eşimin venüs-satürn kavuşumu ikizler, onun haritasını benimkinin üstüne koyduğum zaman, bu iki gezegen benim ascme gelmiş olur.. Onun yükseleni buraya gelmez yani..
Yani şöyle yap.. Kendi haritanı aç.. Partnerinin gezegenleri hangi burçlarda aklında tut.. Onun gezegenlerini senin haritanda bulunduğu burçların yerine koy.. Belki öyle anlayabilirsingülücük Biraz karışık mı oldu ne?
11-14-2010 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-14-2010 03:47 AM)gezegenjupiter Yazılan:  yaaa ama o zaman da benim satürnüm onun dc sine kavuşum yapıyor ama ayrıldıksimdi-kızdım
bu ne yaaa
bu satürn işini yapmıyor!!!

Ay başak... Neptün - chiron T karesine kurban gitmiş bir ay başak = YÜksek hedefsiz ve acıma duygularıyla (neptün) karışık yüksek dozaj (chriondan katmer etkisi) takıntı (başak) gülücük
Akrepte venüs- pluto kavusumu = Öldürücü sahiplenilicilik ve kıskançlık , paranoya... Yükselenin yengeç (anaçlık)... gülücük

Satürnün dc sine düşüyorsa çocuğun yükseleni ikizler olması lazım. HErşey belli oldu gülücük

Satürn yapıştırıyor tamamda sizin durum sanki japon etkisi yapmış adamı boğmuş gülücük Dc sine (7.ev) düşen satürnle bu şahıs senden iyi bir hayat dersi almış olabilir. gülücük İkizler bu kadar sıkıntıya gelmeyebilir... gülücük
11-14-2010 07:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nota Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Erkeğin merkür-venüs-pluton-Güneş Kadının 8.evine düşerse nasıl bir yorum getirebiliriz.... ???soru
11-14-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(11-14-2010 03:10 PM)Nota Yazılan:  Erkeğin merkür-venüs-pluton-Güneş Kadının 8.evine düşerse nasıl bir yorum getirebiliriz.... ???soru

yorumcu değilim ama diğer yazılardan yola çıkarak hatırladığım kadarıyla
8. ev sahibnin, partnerine duyduğu derin tutku ve takıntı. cinsel anlamda ona karşı eğilim... ve yaşadığı yoğunluk... evlilikte de iyi bir açı demişlerdi.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
11-14-2010 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  
(11-13-2010 05:11 PM)ariess Yazılan:  aeon, serena alkis süpersiniz daha iyi öğreniyorum ask

peki o satürn abimizin nerelere yapşması iyi dsc'den başka?

sinastride 7. evde satürnün ilişkiyi sağlamlaştırdıgına inanıyorum. ancak ev bazında değerlendirecek olursak, satürnün disipline eder, tenkitçi tarzı diğer evlerde biraz sinir bozucu olabilir.
kendimce kısa bir değerlendirme yapayım..

mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

mesela 2. eve yerleştiginde , 2. ev kişisinin maddi kaynakları, parayı oluşturma biçimi, kazanımları tenkit konusu olabiliyor. satürn kişisi karşı tarafı bu alanda disipline etmek isteyebiliyor.

tüm evleri değerlendirdigimde, bana yerleşim açısından en olumlu gelen alan 7. ev.

açısal ilişkileri düşündügümüzde, mesela sert mars ve satürn açısı bloke edicidir. mars kişisinin coşkusunu, hareketlerini, cinsel yönelimlerini satürn kişisi baskılayabilir, bloke edebilir. cinselliğe de kısıtlamalar getiren, coşku ve heves söndürücü bir açı oldugunu düşünüyorum.

örneğin venüs ve satürn olumlu açıları, ya da kavuşumu ilişkiyi sağlamlaştıran bir faktör olabilir. venüs ; yani sevgi ve paylaşımlar ile satürn; yani sağlamlık ve ciddi temeller bir arada yürüyebilir. kavuşum bunu sağlayabilir. kare ve opozisyonu bunun içine katmıyorum. çünkü bu durumda venüs potansiyeli satürn potansiyeliyle mücadele de edecektir. çünkü opozisyon ve kare, mücadeleli açılardır. sevginin blokajı, fazla resmiyet, soğuk tavırlar vb. durumlar mücadele konusu olabilir.

ay da duygusal ve hassas bir alan oldugu için, satürn gibi ağır ve disipline edici bir gezegenle ay bağlantıları ay kişisinin karşı tarafı duygusuz ve donuk biri gibi algılamasına neden olabilir.

Anladım canım. verygood Benim satürn'ümde ayım'da akrepte , buyüzden genelde her iki gezegenle de aynı evi etkiliyorum. Burda Ay satürnün etkisini yumuşatırmı , ve ya Ayımın etkisini Satürn değiştirir mi ?

Çok karmaşık anlattım yine utangaç

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-14-2010 09:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(12-04-2010 02:07 AM)ayça Yazılan:  
(11-14-2010 07:21 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-14-2010 03:47 AM)gezegenjupiter Yazılan:  yaaa ama o zaman da benim satürnüm onun dc sine kavuşum yapıyor ama ayrıldıksimdi-kızdım
bu ne yaaa
bu satürn işini yapmıyor!!!

Ay başak... Neptün - chiron T karesine kurban gitmiş bir ay başak = YÜksek hedefsiz ve acıma duygularıyla (neptün) karışık yüksek dozaj (chriondan katmer etkisi) takıntı (başak) gülücük
Akrepte venüs- pluto kavusumu = Öldürücü sahiplenilicilik ve kıskançlık , paranoya... Yükselenin yengeç (anaçlık)... gülücük

Satürnün dc sine düşüyorsa çocuğun yükseleni ikizler olması lazım. HErşey belli oldu gülücük

Satürn yapıştırıyor tamamda sizin durum sanki japon etkisi yapmış adamı boğmuş gülücük Dc sine (7.ev) düşen satürnle bu şahıs senden iyi bir hayat dersi almış olabilir. gülücük İkizler bu kadar sıkıntıya gelmeyebilir... gülücük

benim çok yakın tanıdıklarım var. ve iki kişinin karşılıklı olarak satürnleri 7 evlerindeler. fakat şuan bildiğime göre ayrılık aşamasındalar. sanırım ikizlerle alakalı bi durum değil. demekki olmuyosa olmuyo herhalde

Dediğinizle bir bağlantı kuramadım gülücük
Ben burada kişinin yükseleni ikizler olduğu için sıkıya gelemeyebileceğini söyledim. Direkt olarak satürnle ilgili bir yorum yapmadım...
12-04-2010 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 3 Misafir