Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mîzah Yeteneği
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Mîzah Yeteneği
pluto merkür açıları , derine inmek ve hicivcilik özellği verir. insanların görmek istemediği ama bildiği ,veya hissetse de varlığının derinine inmek istemediği noktaları , merkür pluto kişisi açığa vurabilir.deşifre edebilir , teşhir edebilir.bu da mizah konusunda etkili olabilir.tabi sadece merkür plutoya indirgememek lazım.bir kaç etkinin , jupiter , ateş elementi ,ay merkür , ikizler ,yay burcu desteği olabilir.
sanırım sue topkinsin kitabında da pluto merkürün hiciv özelliğinden bahsetmişti.
zaten freud , espirilerde bilinçdışı öğrelerin etkili olduğunu söylüyordu.tabi blinçdışını açığa vurmak , yine plutoya özgü.yine ,toplumun duymak istemediği şeylerin sözcüsü olmak da , merkür plutonun özelliklerindendir.

ülkemizde bu tip komedyenlerin tabi sayısı çok az.(hiciv yapan , sistemin derinlerinde bulunan psilikleri gün yüzüne çıkartan , çarpıkları tespit eden )

bir levent kırca yapmaya debeleniyor ama başarısı tartışılır :D hehee
08-08-2010 10:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

işte bu bu..ben de olduğunu kesinlikle söelyebilceğim bir özellik :D

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
08-08-2010 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

şimdi baktım da bende merkür plüto üçgeni var..bu açı bu açı mıdır ki..ay ben bu astrolojiden kopamayacam böle giderse gülücük

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
08-08-2010 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(08-08-2010 10:45 PM)aeon Yazılan:  pluto merkür açıları , derine inmek ve hicivcilik özellği verir. insanların görmek istemediği ama bildiği ,veya hissetse de varlığının derinine inmek istemediği noktaları , merkür pluto kişisi açığa vurabilir.deşifre edebilir , teşhir edebilir.bu da mizah konusunda etkili olabilir.tabi sadece merkür plutoya indirgememek lazım.bir kaç etkinin , jupiter , ateş elementi ,ay merkür , ikizler ,yay burcu desteği olabilir.
sanırım sue topkinsin kitabında da pluto merkürün hiciv özelliğinden bahsetmişti.
zaten freud , espirilerde bilinçdışı öğrelerin etkili olduğunu söylüyordu.tabi blinçdışını açığa vurmak , yine plutoya özgü.yine ,toplumun duymak istemediği şeylerin sözcüsü olmak da , merkür plutonun özelliklerindendir.

ülkemizde bu tip komedyenlerin tabi sayısı çok az.(hiciv yapan , sistemin derinlerinde bulunan psilikleri gün yüzüne çıkartan , çarpıkları tespit eden )

Ferhan Şensoy bence çok başarılı
08-08-2010 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(08-08-2010 10:45 PM)aeon Yazılan:  pluto merkür açıları , derine inmek ve hicivcilik özellği verir. insanların görmek istemediği ama bildiği ,veya hissetse de varlığının derinine inmek istemediği noktaları , merkür pluto kişisi açığa vurabilir.deşifre edebilir , teşhir edebilir.bu da mizah konusunda etkili olabilir.tabi sadece merkür plutoya indirgememek lazım.bir kaç etkinin , jupiter , ateş elementi ,ay merkür , ikizler ,yay burcu desteği olabilir.

plüto-merkür üçgen..açısına sahibim ayrıca ay-merkür kare ateş elementlerinin fazlalığı jüpiteryen vipim zaten...oooo benden iyi komedyen olurmuş o zaman ...kaçırmışız desenize şöyle bir dişi cem yılmaz olurmuşum ama...
ama şu gerçek hayatımda (psilikleri gün yüzüne çıkartan , çarpıkları tespit eden ) kişilerin bu özelliklerini genellikle yüzlerine söylerim ....toplumun duymak istemediği şeylerin sözcüsü olmak da , merkür plutonun özelliklerindendir. malesef buda plüto-merkür ikilisinin verdiği bir özellik bende o nedenle adım sivri dilliye çıktı..genelde karşımdaki insana bunu fazlasıyla yapıyorum insanlarda duymam istemedikleri şeyleri duyunca haliyle tepki gösteriyorlar...
..
08-08-2010 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(08-08-2010 11:12 PM)melis_bk Yazılan:  

Ferhan Şensoy bence çok başarılı

verygood
merkürü kova ve pluor karşıt açısı avardı diye hatılıyorum.

pardon filmi pluto merkür mizahına iyi örnek :D
08-08-2010 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

hıh işte bir eksik yön daha buldum kendimde mizah yeteneksizliği sürprizzz

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
08-08-2010 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(08-08-2010 11:28 PM)anaksunamu Yazılan:  hıh işte bir eksik yön daha buldum kendimde mizah yeteneksizliği sürprizzz

Ablan görmesin böyle yazdığını,bir fırça daha yiyeceksin:D
Mizahi yönden yeteneksizliğine da katılmıyorum, beni bu forumda en çok güldüren mesajlardan birinin yazarı sensin,itiraf edeyim.Hani şu eşin hakkında veryansın ettiğin mesajın,koparmıştı beni gece gecegülücük

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
08-08-2010 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

(08-08-2010 11:34 PM)misnur Yazılan:  
(08-08-2010 11:28 PM)anaksunamu Yazılan:  hıh işte bir eksik yön daha buldum kendimde mizah yeteneksizliği sürprizzz

Mizahi yönden yeteneksizliğine da katılmıyorum, beni bu forumda en çok güldüren mesajlardan birinin yazarı sensin,itiraf edeyim.Hani şu eşin hakkında veryansın ettiğin mesajın,koparmıştı beni gece gecegülücük

evet ablan görmesin =) ki böyle düşünme..herkesin aynı özelliğe sahip olmasnı beklemeyiz ki(:

08-08-2010 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
anaksunamu Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(08-08-2010 11:34 PM)misnur Yazılan:  

Bencede görmesin dır dır sonra başımın etini yiyiyor dil çýkarma aman ya eşimdende onu şikayet etmektende bıkıtım o bıkmadı şikayet duymaktan ama adam arsız ben napıyım :D bu arada sağol iltifat etmişsin misnur gözkýrpma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r...opo=1&ast=
KONUŞSAM DİLİM YANAR,SUSSAM KALBİM
08-08-2010 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir