Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aşk Noktası
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Cvp: Aşk Noktası
medusa Yazılan:aşk noktasını nasıl bulacaz anlamadım
25/04/1970 bolu 16,45 buna göre benim aşk noktam ne oluyo junyodan bahsediyorsanız yay

medusa daha önce forumda verildi ama belki görmemişsinizdir http://www.noendpress.com/pvachier/arabi.../index.php adrsten istediğiniz arap noktasını hesaplayabiliyorsunuz.

Bende çok bilgi sahibi değilim yorumlama konusunda...

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-23-2008 05:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Aşk Noktası
medusa Yazılan:
yükselenbaşak Yazılan:
Aşk noktası formülü: ASC+Venüs- Güneş

DEĞERLERİM
ASC: 3 derece başak
Venüs: 2 derece ikizler
Güneş: 5 derece yengeç

ASC+Venüs – güneş

(Soldakilerden istediğimiz kolayımıza gelen noktayı seçip güneşi ondan çıkartırız)

3 başak – 5 yengeç: 58 (üç derece başaktan 3 derece yengeç’e 60 derece vardır.)
58 + 2 derece ikizler: 30 derece yengeç ya da 1 derece aslan ---> aşk noktam (11. veya 12. ev)

Ama ne anlama geliyor bunu hala bilmiyorum hehehe :P

burada örnek olarak verilmiş ama 58 nasıl buldu yada burcu nasıl hesaplanıyor bir türlü anlayamadım   buna göre asc kova 9,40 venüs boğa 26,30-güneş boğa 4,22 eeeee bundan sonrasıhımm

selam medusa ;

çember üzerinde matematik işlemi yapıyoruz basitçe..

öncelikle ,'den sonraki küsürleri işleme dahil etmeyiniz bence.

asc = 9 kova
venüs = 26 boğa
güneş = 4 boğa

formül neymiş ona bakalım ; asc + venüs - güneş

daima önce çıkarma işlemini yaparsanız pratik olacaktır sizin açınızdan..

venüs - güneş = 26 derece boğa burcundan 4 derece boğa burcuna kadar geri gelmek yani o da eşittir 22

haritanızı açın ve parmağınızı boğa burcunun 26.derecesinde bulunan venüsün üstüne koyun.
sonra güneşe kadar yani 4 dereceye boğaya kadar arada kaç derece var sayın yada en basiti 26 - 4 = 22 bulun..

not ; bu çıkarma işleminde hem venüs hemde güneş boğa burçlarında olduğundan direkt olarak 26-4=22 diyebildik
ancak örneğin venüs 1 derece ikizler olsaydı ne olacaktı ?

o zaman 1 derece ikizlerden 1 dereceye boğaya kadar inecektiniz ve diyecektinizki 30 indim..
sonrada 1 derece boğadan 4'e gelmek için 3 derece çıkacaktınız ve diyecektinizki 30 indim sonrada 3 çıktım yani 27 inmiş oldum..

yani bunlar basit matematik işlemleri arkadaşlar. tek zorluğu daire üzerinde ileri-geri hareket yapıyor olmanız ki buna zamanla ve bol pratikle alışacaksınız.

şimdi venüs - güneş işleminden 22 bulmuştuk medusanın haritasında..

formülde asc + venüs - güneş diyordu öyleyse asc'ye 22 ekleyerek asıl cevaba ulaşmış oluyoruz..

asc + 22 = 9 derece kova + 22 = 1 derece balık oluyor Aşk noktanız..

09-09-2008 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Cvp: RE: Aşk Noktası
lyn janis Yazılan:öncelikle balıkta aşk noktasının konumu hernekadar süt liman oh oh diye gözüksede aslında hiçte sanıldığı gibi diildir çünkü balık çokça aşkı idealize eder benzetme uygun olurmu bilmiyorum ama tam manasiyla ya önüne gelen her kurbagayı öpüp prense dönüşmesini bekler yada kendini kisi rapunzel gibi kuleye hapsedip rahibe hayatı yaşar taki beyaz atlı prensi gelene dek...Aşk noktası balıkta kişinin aşkı uğruna birçok fedekarlık yapabileceğini ve sevince tam manasiyla gözünün kör olacağını gösterir..12 ev durumu ise senin psikolojik ve telepatik konulardaki yeteneğini o yöne doğru çekim duyduğunu sezgilerinin güçlü olduğunu gösterebilir özellikle balık ve aşk noktası burda ise..yardımseverlik had safhalara gelebilir bazen kendi içinde tanrıyı arama uç açılarda söz konusu olabilir...marsta burda olduğuna göre denilebilirki..ellerinde oklarla sizi bekleyen gizli düşmanlariniz vargülücük) şaka bir yana gerçekten düşmanlarınız son derece ateşl,i olabilirler fakat balığın çifte kısmeti bu duruma engel olacaktir endiseye gerek yokgülücük)
12.evin aynı zamanda büyük hayvanlari simgelediği bilindiğine göre denilebilirki belkide siz çiftlik hayatına ilgi duyacaksiniz yada bahçeli bir ev istiyorsunuz ki bu söylediğimi 4. evdeki balığın klasik astrolojide yöneticisi jupiter bu durumu açıkça ortaya koymakta..

aşk noktam neden 12. evimde ya ben hiç mutlu olamıcakmıyım yani doğru insan karşıma çıkmıcak mıaðla...
12-08-2009 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Melancholic Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Melancholic Yazılan:aahh ah Asc'm belli olaydı , belki ben de işin sırrını çözerdim... kader-kısmet işte, asc'mizi bilememek de varmış alın yazımızda hehee

hafiften hafiften gönderme sezilmesi normaldir gülücük)

gülücük Venüs-Mars Orta Noktasını daha çok ciddiye almanızı önerebilirim , en azından bana daha mantıklı geliyor.

Yok yok Asc'nin yerini tutmaz gülücük) Hani bakarsın ASLAN gibi delikanlı çıkarız, belki de FRANSIZ çıkarım.. Tabii kuvvetle muhtemel pek işe yaramayan bir başak olarak kalacak Asc gülücük) Ama dereceleri pek mühim, değil mi üstadım hehee

öyle deme , Başak burcu çok duygusal ve kadın ruhundan anlayan , ilişkilere önem veren bir burçtur gülücük

12-09-2009 03:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldırım Yazılan:
Melancholic Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Melancholic Yazılan:aahh ah Asc'm belli olaydı , belki ben de işin sırrını çözerdim... kader-kısmet işte, asc'mizi bilememek de varmış alın yazımızda hehee

hafiften hafiften gönderme sezilmesi normaldir gülücük)

gülücük Venüs-Mars Orta Noktasını daha çok ciddiye almanızı önerebilirim , en azından bana daha mantıklı geliyor.

Yok yok Asc'nin yerini tutmaz gülücük) Hani bakarsın ASLAN gibi delikanlı çıkarız, belki de FRANSIZ çıkarım.. Tabii kuvvetle muhtemel pek işe yaramayan bir başak olarak kalacak Asc gülücük) Ama dereceleri pek mühim, değil mi üstadım hehee

öyle deme , Başak burcu çok duygusal ve kadın ruhundan anlayan , ilişkilere önem veren bir burçtur gülücük

Ünlü bir düşünür de Oğlak için aynısını söylemişti koptum.w Amanın yükselen başak - ay oğlak, duygusal mı oldum şimdi suna-bak

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
12-09-2009 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Cvp: Aşk Noktası
melis_bk Yazılan:Venüs mars orta noktasını bulduktan sonra..

Eğer beğenmediyseniz 180 derece karşısındaki noktayı alın, orası da orta nokta oluyor. Onu da beğenmezseniz işin içine Asc'yi sokun. O da olmazsa yapabileceğimiz pek birşey kalmıyor gülücük

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
12-09-2009 03:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Melancholic Yazılan:

Eğer beğenmediyseniz 180 derece karşısındaki noktayı alın, orası da orta nokta oluyor. Onu da beğenmezseniz işin içine Asc'yi sokun. O da olmazsa yapabileceğimiz pek birşey kalmıyor gülücük

İlk veri başak ben almıyım hassas erkek karşıda balık,asc yay şimdi böyle bir adam mı aşık olunucak erkek diyelim öyle birinin hafıza titanik birinin aklı yaydan kaçmış netcezz yani şimdi geleneksel yöntemle kocoya eşşek dili yedircez adam aşkından beni sırtında taşısıngülücük)
12-09-2009 03:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

senin venüs-mars orta noktan yaklaşık 25 derece Başak olarak görünüyor.

- sinastri açısından bu noktaya kişisel gezegen bağlantısı yapan kişiler

- bu noktaya transit yapan gezegenler

- bu nokta üzerinde gerçekleşebilecek Yeniay , Dolunay ve Tutulmalar

önem kazanabilir diyebiliriz.

12-09-2009 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

melis_bk Yazılan:
Yıldırım Yazılan:

senin venüs-mars orta noktan yaklaşık 25 derece Başak olarak görünüyor.

- sinastri açısından bu noktaya kişisel gezegen bağlantısı yapan kişiler

- bu noktaya transit yapan gezegenler

- bu nokta üzerinde gerçekleşebilecek Yeniay , Dolunay ve Tutulmalar

önem kazanabilir diyebiliriz.
Bu kişilerden etkilenirim veya transitler,tutulmalar gibi olaylarda ilşkilerle ilgili deneyimler diyebilir miyiz?

evet diyebiliriz

şahsen çok deneme yapamadım bu konuda ,
yinede incelemek lazım geldiği fikrindeyim.

12-09-2009 04:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
la luna Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Aşk Noktası
(09-06-2010 09:28 AM)Messa Yazılan:  astro da harita çıkartırken aşağı kısımdaki diğer astroitler kısmı var boşluk oraya 1221 yazdıgın zaman Amor diye çıkıyor benim aslan burcunda. Burdaki arap noktaları bulma ile ilgili linktede aslan burcu çıkmıştı sanırım Aşk noktası amor ismiyle geçiyor.

evet haklısınız bende sizin bahsettiğiniz AMOR'u buldum ve benimde burdaki linkle aynı yerde çıktı. demek ki amor, aşk noktası oluyor. herkes astro.com dan rahatlıkla öğrenebilir.

09-06-2010 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şans Noktası vivienleigh 78 145,764 12-16-2019 08:07 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Ölüm Noktası (Pars Mortis) yükselenbaşak 14 50,416 02-08-2015 02:31 AM
Son Mesaj: say24
  Akıl Noktası yükselenbaşak 23 32,302 12-13-2012 11:54 PM
Son Mesaj: Mavisahram
  Şans Noktası Genel Bilgiler yükselenbaşak 23 49,204 10-02-2012 04:46 PM