Değerlendir:
  • 32 Oy - 1.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8. Eve Transit Örnekleri
Yazar Mesaj
vivienleigh
Kayıtsız

8. Eve Transit Örnekleri
Transit eden jenerasyon gezegenlerinin, bir ev içerisinde kalış süresi, her ne kadar evin genişliğine göre değişiyorsa da, oldukça uzun bir süreçtir. Bu yüzden, burada ani ölüm yaratacağı düşüncesi çok genel bir yaklaşım olabilir ancak. Belki evin giriş derecesinde, özellikle ilk 5 derecede olduğu zamanlarda kendisini daha belirgin bir şekilde hissettireceğini düşünebiliriz.

Burada daha ziyade gözlemlenmesi gereken, 8. evde hareket etmekte olan Uranüs'ün Natal haritada hangi gezegenlerle sert irtibatlar sağladığıdır. Eğer bu gezegenler ASC veya 8. ev yöneticisi iseler, veya 1. ve 8. evlerde yerleşmiş iseler, o zaman bu ihtimal daha güçlenir pek tabi ki. Yine de tüm diğer faktörlerle birlikte değerlendirilmesi gerekir. 8. ev aynı zamanda tehlikeler ve ameliyatlarla da bağdaştırılır. Yani, illa da ölümü gösterecektir diyemeyiz. Üstelik 8. evin pek çok farklı anlamları da var. Örneğin yaşanması olası bu sert etkiler finansla ilgili de olabilir. Bunun anlaşılması için, Natal harita içerisinde hangi göstergenin neyi temsil ettiğinin iyi anlaşılması gerekir (örneğin ölüm, finans, sağlık, kardeşler, arkadaşlar, iş vs.)

Eski astrologların, eldeki haritayı incelemeye başladıklarında ilk yaptıklerı şey bu harita sahibinin yaklaşık ömür süresini hesaplamak olurmuş. Böylelikle, ileride onun başına gelecekler konusunda daha doğru öngörülerde bulunurlarmış. Örneğin eldeki harita yaklaşık 75 yıl yaşam süresi veriyorsa, yukarıda bahsettiğimiz tipte sert açılar da 50 yaş civarında gerçekleşiyorsa, harita sahibi zor zamanlar geçirecek, ama hayatına devam edecek demektir.

Transit Mars'ın Natal Uranüs üzerinden geçişini bir ülke haritasında gördüğüm zaman bir olumsuzluk bekleyebilirim. Jenerasyon gezegenlerinin harita içerisindeki yerleşimlerinin, kişisel doğum haritalarından çok, ülkeler veya topluluklar haritalarında yani Dünya Astrolojisi'nde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin TC haritası üzerinde transit Mars Natal Uranüs üzerinden geçmekte iken Sinagog patlaması olmuştu. Tabi başka faktörler de işin içinde idi. Kişisel haritada bunun aynı oranda gerginlik getireceğini düşünmüyorum. Çünkü harita sahibi ile aynı jenerasyonda doğmuş tüm akranlarının haritalarında da Mars aynı yerden geçiyor olacak ve muhtemelen pek çok kişinin Natal haritalarında da Uranüs 8. evde yerleşmiş olacaktır.

Klasik astrolojide altın kural şudur "Natal harita neyi vaad ediyorsa o gerçekleşir". Eğer harita sahibinin haritası ani ve sert bir ölümü vaad etmiyorsa, o zaman bunu bekleyemeyiz. İyi ve sağlam öngörülerde bulunmanın yolu, haritanın iyi analiz edilmesinden geçer.öner döşer
04-11-2007 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Kazalar haritadan görülebilir mi?
Ani gelişen durumlar için, progress haritalardan ziyade transitleri yorumlamanın daha etkili olduğunu düşündüğümden kaza anındaki transitleri değerlendirmeye aldığımızda, 4.evden geçen transit Pluto'nun, 9.evde duran 3. ve 8.evler yöneticisi Mars'a 150 derecelik açı yaptığını gözlemledim. Pluto'da modern astroloji bakış açısıyla aynı zamanda 3.ev yöneticisi gibi görünüyor. 150 derecelik açıların kendi pratiklerim doğrultusunda kopma, bozulma, ayrılış gibi sonuçlar ortaya çıkardığını ve oldukça etkili olduklarını gözlemledim; özellikle ağır hareketli gezegenler işin içindeyse daha etkili oluyor bu açı kalıbı! Kendi hayatımdan taze bir örnek: Doğum haritamın 6.evinde (sağlık evi) gerçekleşen son güneş tutulması ve yeni ay haricinde haritamda belirgin bir gösterge olmamasına rağmen, birdenbire ayağım kırıldı. Haritamı detaylı incelediğimde 4. evden geçen transit Satürn'ün 1.ve 6.ev yöneticisi Venüs'e 150 derece açı yaptığını gözlemledim. Bu arada Satürn 9.ve 10.evimin ortak yöneticisi... Satürn aynı zamanda sağlık astrolojisinde kemikleri de simgeler. Kırılan kemik yüzünden iş hayatıma (10.ev) evden devam ediyorum (transit Satürn 4.evde)... (Bu arada Satürn'den korkmak lazımJ)... 150'lik açıyı aynı zamanda dönüşüm olarak yorumluyorum. Üstelik eşinizin haritasında bu açı transit Pluto tarafından yapılıyor. İki kere dönüşüm! Bundan sonrası için özellikle ev hayatınızda belirgin değişimler olabilir. Eşinizde kazadan önce bilinç kaybı olduğundan bahsetmişsiniz. 4. evdeki transit Pluto (bilinç) bunu çok güzel açıklıyor zaten. Ani bilinç kaybı ardından geçirilen kaza. Pluto'nun 8.ev yöneticisi Mars'a yaptığı 150 derecelik açı. Mars da kaza, kesikler, kan kaybı vs. simgeliyor ayrıca. Bu arada ikinci bir 150'lik açı daha dikkat çekiyor. 6.ev girişindeki transit Neptün'ün, 6.evin modern yöneticisi Uranüs'e yaptığı 150 derecelik açı. Neptün'de belirsiz, bulanık süreçleri ifade eder.

İkinci bir bakış yöntemi de Güneş Dönüşü haritalarını yorumlamak olabilir: Eşinizin 2005 yılı güneş dönüşü haritasını incelediğimde Başak burcunun 6.evde kesişen burç olduğunu ve yöneticisi Merkür'ün Koç burcunda, tam Asc üzerinde olduğunu görüyorum. Aynı zamanda 6. evi Aslan burcu kesiyor ve onun da yöneticisi yine 1.evde. Yani eşiniz için bu yıl sağlık meseleleri büyük önem arzetmiş, halen arzediyor... Diğer dikkatimi çeken eşinizin natal haritadaki 8.ev başlangıç çizgisinin bu yılki güneş dönüşü haritasında yükselen haline gelmesi... Ölüm kalım meselesi gibi! Tekrar büyük geçmiş olsun diyorum. Güneş dönüşü haritasının 1.ve 8.ev yöneticisi yine Mars ve Mars 12.evin girişinde Neptün ile kavuşum yapıyor. Neptün de aynı zamanda 12.ev (sıkıntılar, hapsolmak, hastaneler) yöneticisi... Mars-Neptün kavuşumu kaza göstergesi, belirsizlikler içeren bir kaza, ayrıca 12.evin girişinde. 6. ev (sağlık evi) yöneticisi Merkür de yükselen üzerinde ve Koç burcunda zaten. Nereye bakarsak Mars'ı görüyoruz anlayacağınız!
Astroloji Okulu'ndan alıntıdır.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
05-24-2007 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
medusa Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: 8. eve transit örnekleri
Benim 7. ev de pluto var phador demişti eşinin ölümü veya ayrılık :(

"İnsan ne ise o değil; Ne olmuşsa o'dur..."
09-02-2008 01:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
medusa Çevrimdışı
Üye
**

RE: 8. eve transit örnekleri
jübiter ileri hareketine başladı benim jübiter akrep ve 8.evde bana ne gibi değişimler yağar haritamda jübiter geri yazıyo bunun anlamı ne bu konu hk yardımcı olursanız sevinirim

"İnsan ne ise o değil; Ne olmuşsa o'dur..."
09-09-2008 04:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

benımde 8 evımde pluto var korkuyorum buplutodan olum korkularım cok fazla kucukluğumden berı boyle ruyalarımda hep ölum uzerıne

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
01-02-2009 02:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

her 7.evinde pluto olan ayrılıomu ya ben buna katılmıorum ...
01-18-2009 10:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

6.evimin yöneticisi uranus 8.evime girmek üzere ani kazalar,hastalıklar..vs olarak okumuştum bi çok yerde pek bi korkumda yok açıkçası hızlı yaşa genç öl durumu olmuş olur en azından makara
02-06-2010 08:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: 8. eve transit örnekleri
(02-06-2010 08:36 PM)tugcee Yazılan:  6.evimin yöneticisi uranus 8.evime girmek üzere ani kazalar,hastalıklar..vs olarak okumuştum bi çok yerde pek bi korkumda yok açıkçası hızlı yaşa genç öl durumu olmuş olur en azından makara

evet atalarımız ne demiş ;

hızlı yaşa , genç öl , cesedin morgçuları bile baştan çıkarsın gülücük

02-06-2010 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: 8. eve transit örnekleri
(02-06-2010 08:51 PM)Yıldırım Yazılan:  
(02-06-2010 08:36 PM)tugcee Yazılan:  6.evimin yöneticisi uranus 8.evime girmek üzere ani kazalar,hastalıklar..vs olarak okumuştum bi çok yerde pek bi korkumda yok açıkçası hızlı yaşa genç öl durumu olmuş olur en azından makara

evet atalarımız ne demiş ;

hızlı yaşa , genç öl , cesedin morgçuları bile baştan çıkarsın gülücük

makara

ay yay ya optimistlik yapıyorum yine :D morgçularla ilgi bi video izlemiştim çok fenaydı kesip biçiyolar resmen 2 dk da venüsyen,neptünyen dinlemiyolar makara
02-06-2010 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miray Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip

8. evimden pluto geçmekte, ilk giriş yaptığında vergi borçları gündeme geldi... Ardından ödemelerimi mercek altına aldı. Gereksiz yere yaptığım tüm harcamaları o kadar güzel kontrol altına aldı ki, resmen yeniden yapılandım. Canım acımadı mı, evet çok acıdı, ama olması gereken buydu. Dibe vurup parçalanacaksın ki, yukarı çıkarken eskiye ait hiçbişey kalmasın. Tüm acılara rağmen, saol plutogülücük

[Resim: qweqwe.th.png]

Hiçbirşeyin sebebi ve sonucu değilim...
02-06-2010 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,272 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Transit etkisi merkür_yen 1 4,496 09-20-2019 05:45 PM
Son Mesaj: dilek8855
  en iz bırakan transit ve etkilediği ev? bu şarkı yarınlara 33 44,354 02-18-2019 07:37 PM
Son Mesaj: elizya
  Gökyüzü arkadaşım için transit yorumum.. dilek8855 4 11,529 03-02-2015 03:06 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Transit Analizi Hakkında Pratik Öneriler astrosohbet 46 71,752 06-20-2014 12:36 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Transit Analizi Hakkında Pratik Bilgiler aeon 18 47,720 07-15-2011 10:58 PM
Son Mesaj: aries86
  Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz Venüs 54 65,874 04-30-2011 01:43 PM
Son Mesaj: lylymn
  Aylık Transit Takvimi Çıkarılması Anlatımı... tiyatral_gitarist 15 26,699 02-14-2010 04:28 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist
  Transit Çalışma Sayfamız Angel 57 62,331 07-28-2009 05:16 PM
Son Mesaj: harpy
  EVLERDE TRANSİT TUTULUM ETKİLERİ yezda 2 5,584 09-11-2007 05:08 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir