Değerlendir:
  • 15 Oy - 2.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz
Transit etkiler sonucu farkettiğim bir kaç veriyi sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.
Satürnün Terazi burcuna geçişiyle, özellikle yükseleni terazi olan kişilerde şimdiye kadar bildiğimiz Satürnün kısıtlayıcı ve fiziksel anlamda da zayıflatan etkileri, bu transit döneminde tam tersi arttıran ve fiziksel ölçüleri de genişleten bir formda etkileşimde bulundu. Sizlerinde dikkatini çeken bir durum oldumu bilemiyorum ancak, Satürn Terazi burcunda yükseldiği için, zorlayıcı fonksiyonlarını çok fazla göstermiyor diye düşünüyorum. Yükseleni Terazi olan nerdeyse tüm tanıdıklarımda aynı durumu gözlemlediğimi söyleyebilirim. Bu kişiler zaten beklenildiği gibi ilişkilerinde kendilerini güvene alma çabaları haricinde diğer genel etkilerde Satürnden beklenenin aksine çoğalma ve genişleme yaşadılar, çok zayıf ve kilo alması pekte beklenmeyen bu kişilerin hemen hepsinin 5 kilo ve üzeri bir artışla kilolarında çoğalma oldu. Natal haritalarında Satürnü 1. evde ve yükseleni Terazi olan arkadaşlarında genelde zayıf olarak gözlemlenen Terazi yükselen sahiplerinin aksine daha çok kilolu olduklarına şahit olmuşumdur. Evet belki de ben yanılıyor da olabilirim, sizde gözlemlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar..
Tabii Satürnün Terazi burcuna geçişinden itibaren, hatta başak burcunun son derecelerinden başlayarak terazi burcuna geçtiği 2-3 aylık bir süre içinde Uranüs-Jüpiter kavuşumuna zıt açılanmıştı ve bu iki gezegen koç burcundan, balık burcuna doğru geri harketteydi. İkinci olarakta birkaç aydır Satürn ve oğlak burcunda ki Plüto ile kare açılanma var ki halen devam etmekte. Bu açılanmalar Satürnün kendi potansiyelini sergilemesinde zorlanma yaşadığını gösteriyor olabilirmi??

Dikkatimi çeken diğer bir Transit etki ise Mars, transit Marsın natal haritanızda Merkürünüze aktif bir açı aldığı zaman baş ağrılarında ve zihinsel fonksiyonlarınızda artış gözlemlemiş olabilirsiniz, Marsın yay burcuna geçişiyle beraber yay burcunda gezegenleri olan arkadaşlar daha çok farkında olacaklardır bu durumun ve haliyle özellikle onlardan etkiler hakkında bilgi rica ediyorum. Benim farkettiğim kadarıyla Mars yay burcunda hareket ettiği süre zarfınca yay burcunda natal haritalarında özellikle Ay, Güneş, Merkür, Mars ve Neptünü olanların başağrılarının arttığını, Ay ve Neptün etkilendiğinde gözlerde bulanıklık yaşadıklarını ve kızarmaların olduğunu, Güneş ve Merkür etkilenenlerde ise daha çok patlayacakmışcasına başağrıları yaşadıklarını çok duydum. Merkürle kavuşum yaptığı zaman bu ağrılarda çok daha artışlar olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Evet Marsın sinirleri uyardığını, özellikle Merkür ve Uranüsle açılandığında ki bu açılar; kavuşum, karşıt ve kare olduğu zaman çok daha belirgin bir agresyona sebep olduğunu hepimiz biliyoruz, başağrısı yapması bu sinirsel etkileşimleri göz önünde bulundurunca çok olağan gelebilir. Ateş burçlarında transit yaptığı dönemlerde Marsın kendi potansiyelini çok daha aktif olarak gösterdiğini de söylemek abartı olmayacaktır. Ancak Yay burcunda ki bu fazlasıyla belirgin hale gelen baş ağrılarını, özellikle natal haritalarında ikizler burcunda gezegenleri olan kişilerin çok daha belirgin şekilde yaşadığını düşünüyorum. Yay-İkizler aksında gezegenleri olan kişilerde gergin bir elektrik daima vardır, tetikleyen planetin Mars olması çok doğaldır ki böyle bir varyasyona sebep olabilecektir.
Sizlerinde bu konularda ve diğer transit etkilerde ki gözlemlerinizi ve fikirlerinizi paylaşmanız faydalı olacaktır. gülücük
11-25-2010 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz
Satürn Terazi burcunda ilerliyorken , Doğum haritasında ki Venüse dinamik açı yapıyorsa ( venüs terazi , venüs yengeç , venüs oğlak , venüs koç ) ilişkiler konusunda zorlanma yaşanabilir.

11-25-2010 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

Yorum: Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz
Yay burcu olarak yazmış olduğunuz gibi bıçak gibi saplanan başağrılarım olmakta.Oğlum da yay burcu ve yükseleni terazi,kilo almaktan ziyade bu aralar sıkı çalışmaktan zayıfladı.2011 şubat ayında da asker.Satürn transiti öyle mi yaşayacak dersiniz ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
11-25-2010 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

yonca yükselen terazi istatistiklerine bende girdim sanırım gülücük
ve evet ilginçtir ki beslenme alışkanlığımda değişiklik olmamakla birlikte kilo alıyorum , ama ben bunu 6.evimden geçen jüpitere vede natal jüpiterime zıt açı yapmasına bağlıyorum ..

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
11-25-2010 04:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kehribar
Kayıtsız

transitlerimi bilmiyorum, astrolojiden pek anlamadigim asikarutangaç fakat 17 kasim ve 18 kasim basim öyle bir agridiki genelde benim pek basagrim olmaz mesela atiyim 3 yilda bir belkigülücük. Sinirliyimde, gerci bu yeni birsey degil , cogaldi sanki. hangi eve hangi gezegen birbirine transitte bilmiyorum, ögrenecegim insALLAH.verygood
Yonca belki yazmis oldugun transitler bende vardirsoru üzgünüm sana yardimci olamadim.
11-25-2010 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

sevgili yonca, göz ağrıları yorumun ilgimi çekti cidden..
yayda neptünüm var, mars yayda iken, neptüne kavuşum, güneşe kare, aya kare, gözümde ağrılar oldu.. dr a gittim, güzelce bir muayene etti, ağrı yapabilecek bir sebep bulamadı.. bir kaç damlama verdi, geçmezse noroloğa git dedi..
marsın bu işin içine gireceğini bin yıl düşünsem aklıma getiremezdim gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-25-2010 05:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

RE: Yorum: Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz
(11-25-2010 04:55 PM)kehribar Yazılan:  transitlerimi bilmiyorum, astrolojiden pek anlamadigim asikarutangaç fakat 17 kasim ve 18 kasim basim öyle bir agridiki genelde benim pek basagrim olmaz mesela atiyim 3 yilda bir belkigülücük. Sinirliyimde, gerci bu yeni birsey degil , cogaldi sanki. hangi eve hangi gezegen birbirine transitte bilmiyorum, ögrenecegim insALLAH.verygood
Yonca belki yazmis oldugun transitler bende vardirsoru üzgünüm sana yardimci olamadim.

Sevgili kehribar aksine çok yardımcı oldun..gülücük 17-18kasım tarihleri arasında mars tam olarak senin Neptününe 0 derece orbla kavuşum yapmış..verygood
11-25-2010 05:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(11-25-2010 04:46 PM)Nâr Yazılan:  yonca yükselen terazi istatistiklerine bende girdim sanırım gülücük
ve evet ilginçtir ki beslenme alışkanlığımda değişiklik olmamakla birlikte kilo alıyorum , ama ben bunu 6.evimden geçen jüpitere vede natal jüpiterime zıt açı yapmasına bağlıyorum ..

Haklısın Narcığım..gülücük Son dönemlerde kilo almanı 6. ev ve jüpiter tr side etkilemiş olabilir tabii ki, ancak genelde çevremdekilerin hepsinde bu kilo artışını gözlemledim dersem abartı olmayacaktır..
11-25-2010 05:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

bende pazartesı günü korkunc bır basağrısı cektım ıctığım ılaclar hıc etkılı olmadı ustelık ogunde orucluydum neredeyse acıle gıdecektım...ay ıkızlerdeydı natal neptune karsıt acı yapıyordu.neptundede mars merkur akvusum transıtlerde.

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
11-25-2010 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kehribar
Kayıtsız

(11-25-2010 05:21 PM)Yonca Yazılan:  
(11-25-2010 04:55 PM)kehribar Yazılan:  transitlerimi bilmiyorum, astrolojiden pek anlamadigim asikarutangaç fakat 17 kasim ve 18 kasim basim öyle bir agridiki genelde benim pek basagrim olmaz mesela atiyim 3 yilda bir belkigülücük. Sinirliyimde, gerci bu yeni birsey degil , cogaldi sanki. hangi eve hangi gezegen birbirine transitte bilmiyorum, ögrenecegim insALLAH.verygood

Sevgili kehribar aksine çok yardımcı oldun..gülücük 17-18kasım tarihleri arasında mars tam olarak senin Neptününe 0 derece orbla kavuşum yapmış..verygood

tesekkür ederim verygood
11-25-2010 06:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,271 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Transit etkisi merkür_yen 1 4,496 09-20-2019 05:45 PM
Son Mesaj: dilek8855
  en iz bırakan transit ve etkilediği ev? bu şarkı yarınlara 33 44,354 02-18-2019 07:37 PM
Son Mesaj: elizya
  Gökyüzü arkadaşım için transit yorumum.. dilek8855 4 11,529 03-02-2015 03:06 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Transit Analizi Hakkında Pratik Öneriler astrosohbet 46 71,752 06-20-2014 12:36 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Transit Analizi Hakkında Pratik Bilgiler aeon 18 47,719 07-15-2011 10:58 PM
Son Mesaj: aries86
  8. Eve Transit Örnekleri vivienleigh 11 31,021 05-11-2010 08:38 PM
Son Mesaj: Tuğçe
  Aylık Transit Takvimi Çıkarılması Anlatımı... tiyatral_gitarist 15 26,698 02-14-2010 04:28 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist
  Transit Çalışma Sayfamız Angel 57 62,330 07-28-2009 05:16 PM
Son Mesaj: harpy
  EVLERDE TRANSİT TUTULUM ETKİLERİ yezda 2 5,584 09-11-2007 05:08 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir