Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Çalışma Sayfamız
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Transit Çalışma Sayfamız
Yıldırımın Transitleri anlattığı konu başlığı konu anlatımı olduğu için kilitli; TRANSİTLER konu başlığında ise yorumlar ekleniyor ve yeni öğrenecek olan herkesinde faydalanması açısından bu konu başlığı hepimiz için iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Yıldırımın bizler için Transitleri ayrıtılı olarak anlattığı konu başlığının linkini veriyorum; hiç bilmeyen arkadaşlarımız için, ilk önce bu konu başlığını derinlemesine okulamarını öneririm.

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=1614

Bu konu başlığında ise;transitlerle ilgili aklımıza takılan,( mesela transit bulmayı bir türlü öğrenemedim diyen arkadaşlarımız olabilir) konuları örneklerle açıklayarak çözümleyebiliriz.

Çok konuştum sanırımgülücük)

Şimdi öncelikle kovakızının transit bulmada sorduğu soru için örneklendirerek anlatmaya çalışalım ama daha önce Yıldırımın bu konuyla ilgili yazdığı açıklamayı ve amineninde bir anlatımı olmuştu, ikisinide alıntıladım.

Yıldırım Yazılan:transit bir gezegenin hangi evinizde olduğunu bulmayı anlatayım..

ister geçmiş tarihteki bir transit gezegenin durumuna bakın , ister bugüne ait transitlere bakın yada isterseniz gelecekteki transit bir gezegenin durumuna bakın yapacağınız şey aynı olacaktır..

transit gezegen hangi burcun kaçıncı derecesindeyse , siz haritanızdaki o burcun o derecesini buluyor ve o transit gezegeni sanki haritanızın o burç ve derecesinin bir parçasıymış gibi düşünüyorsunuz..

mesela şans gezegeni olarak yorumlanan transit jüpiter şu dönemde yaklaşık 12 derece oğlak burcunda görülmektedir.

hemen yapmanız gereken şey , sizin yıldız haritanızı açmak ve oğlak burcunun 12.derecesini bulup , sanki şu anda transit jüpiter oradaymış gibi düşünmektir..
ve oğlak burcunun 12.derecesindeki jüpiterin hangi evinize düştüğüde artık çok kolaydır. oğlak burcunun 12.derecesi dediğimiz nokta hangi evinizdeyse , transit jüpiter şu anda o evdedir , o eve ait konuları genişletip bereketlendirmektedir..

amine Yazılan:şimdi bu anki zamanın haritasını çıkartırsınız..mesela şuan Satürn® 21 drc Başakta..bu arada şuanki zamanın haritasında evler dikkate alınmaz..sonra kendini haritanızı açarsınız ve başak burcunun 21.drcsine Satürnü koyarsınız(yani kafanızda)..mesela sizin natal haritanızda yükseleniniz 20 drc Başak'sa..transit Satürn 1.evinize düşmüş oluyo..yok eğerki Başak burcunun 21.drcsi 10.evinize düşüyorsa mesela.. transit Satürn 10.evinizde geçiyor deriz..umarım bu yapıştırma işini anlatabilmişimdir..

Bir sonraki mesajımda bu konuyu örneklendirerek anlatacağım.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-20-2009 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

RE: Transit Çalışma Sayfamız
Esranın haritasıyla örnek veriyorum. Bir sakıncası yoktur umarım.Esra..

Şuan Tr Plüto 1 derece Oğlak burcunda

Şimdi Esranın haritasını açın;

[Resim: esraa1fh3.th.gif]

Oğlak burcunun 1. derecesi Esranın haritasında 1. evinde bulunuyor.

Yani Tr. Plüto Esranın 1. evinde diyoruz. Bu kadargülücük

MEVLANA
[i]
01-20-2009 01:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

asto.comda çıkardığımız haritada view additional pages dediğimizde ve (tabikide haritanın sağ üstünde with transitse bastıktan sora) detaylı transit gezegenleri görüor vede natal gezegenlere yaptığı açıları elde edebilioruz otomatik olarak ben ordan açıorum bakıorum gayet rahat =)
01-20-2009 07:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

transit plutom 1 evimde neptününmle kavusuyo hadi hayırlısı

PLUTO NATAL NEPTÜN’E AÇI YAPIYORSA:
Zor açılarda Pluto hayallerinizi, fantazilerinizi ve inançlarınızı yok edebilir.( Bu yüzyılda doğanlar endişelenmesinler , karşıt açı ancak 125 yaşına kadar yaşarsınız başınıza gelecek)
Bu transitler altında inananlar ateist olabilir, ve ateistler inançlı olabilir. Pluto’nun umurundamı. O sadece değiştirir. Bir kez daha Pluto’nun ve Neptün’ün yönettiği evlere bakın o alanlar en çok değişime açık olacaklardır. Uyumlu açılar sezgilerimizi ve hayal gücümüzü arttırır.

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
01-20-2009 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

esraa1 Yazılan:beyhan peki canım 1 derece yi nasıl 2.evimde buldun 1 derece oglak burcunda olan plutoyu haritamda baktıgımda 1 derece ev acısı goremedım ben...ama ben soyle dusunuyorum pluto oglakta oglak benım 2.evımde oldugu ıcın transıt 2.evimde dıyorum ama 1 derece acıyı maalesef bulamıyorum canım...

İlk önce şunu söylemek istiyorum, hiç birinizde yanlışımı düzeltmemişsiniz aşkolsungülücük) aminecim doğru haritaya bakıyorsun ben dün gece yanlış gözlerle bakmışımgülücük) özür diliyorum bu durum için,çok dalgınımgülümse

Tr Plüto Esranın 1. evinde şuan, beynim öyle dolu ki bu dönemde anlatamam, burçlarıda tersten görüyorumgülücük)

Esra haritanda Oğlak burcu hangi evinde başlangıç yapmış 30 derecelik kısma bak haritanda.
Bu kısım yani Oğlak burcunun senin haritanda başlangıç yaptığı ev 1. evin son 15 derecesi ve 2. evin ilk 15 derecesinde bulunuyor.

Transit Plütoda 1 derece Oğlak olduğuna göre senin haritanda 1 derece Oğlak 1. evde oluyor.

Esra sen ilk mesajda Yıldırımın yazısını anladıysan eğer artık pratik yapabiliriz. Başka bir Transide bakıyorum hemen.

Şu an transit Uranüs 19 derece Balık burcunda

Esranın haritasında Balık burcuna bakıyoruz ilk önce, 30 derecelik dilimde.

Balık burcunun 19 derecesine Esranın haritasında bakıyoruz. Başlangıç 3. evin yarısında başlamış 15 derceden sonra Balık burcu 4. evde, teker teker sayıyoruz.

Balık burcunun 19. deecsi Esranın haritasında 4. eve denk geliyor İşte o zaman diyoruz ki Transit Uranüs Esranın 4. evinde.

Yapıştırma durumu bu yani.

amine kontrol et tatlım, doğru bakmışmıyımgülücük)

MEVLANA
[i]
01-21-2009 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

esraa1 Yazılan:kafam karıstı amine valla....yukarda beyhan haritamı örnek vermıs zaten ama oglak burcunun ılk dereceleri derken anlayamadım beyhan bir el at su konuya anlat bize nerde yanlıs yapıyoruzgülücük

Oğlak burcunun ilk dereceleri demem şu sebeple;
Biz transit plütonun senin haritanda kaçıncı evde olduğuna bakıyoruz ve Haritanda Oğlak burcunun 1. derecesini arıyoruz. Böylece ben haritana baktığımda 1 derece Oğlak burcu senin birinci evinde bulunuyor.

Başka anlamadığın birşey olursa sor Esra,iyice açıklığa kavuşturalım bu kısmı...

MEVLANA
[i]
01-21-2009 02:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

amine Yazılan:
Alıntı:amine kontrol et tatlım, doğru bakmışmıyım gülücük)
ne haddime ya Beyhan abla çiçek ..bence retro Merkürü suçlamalıyız herşeyi tersten gösteriyo gülücük)

Tabikide haddine canımıniçi, hepimiz hatalar yapabiliriz ki benim yaptığım hatayı fark eden tek sendin, kontrol edeceksin tabiki, Merkür bizi mahvettigülücük) Hemen de suçlayacak bir şey buluyoruz değil migülücük

Esra cevap vermdeiğine göre sanırım konuyu anladınçiçek

MEVLANA
[i]
01-22-2009 01:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

esraa1 Yazılan:anladım sayılır beyhancım bu arada transitlere devam edebiliriz..uranüs 4.evde transiti yasadıgıma göre su an her an yenı bır eve tasınabılırım heraldegülücük

Sevgili esraa beyhan transitlere devam edene kadar ben de senin 4. evdeki tr. uranüs için bir şeyler yazayımgülücük)
ama beyhan bu konuda daha iyi tabiki gözkýrpma

yaşadığın ev veya çevrede değişiklik olabilir,yaşamın hız kazanabilir,acele kararlar verebilrisin,planlarda değişiklikler meydana gelebilir,bu dönemde sabrının testen geçtiğini düşünebilirsin,bazı şeylerin kontrolünden çıktığını da düşünebilirsin.Bu durum işinde ve kariyerindede değişiklik meydana getirebilir.Ebeveyn yada partonlarla ilişkilerinde de değişiklik yaşayabilirsin.Bu dönemde acele etmeyip iyi planlar yapmalısın.gülücük
01-23-2009 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

esraa1 Yazılan:tsk ederim lavinya bu aralar bır kosturmaca icindeyim bır yogunluk var ama ne hıkmetse de son gunlerde kendımı hıc sebeb yokken mutsuz hissedıyorum bılmıyorum dah dogrusu bakmadım hangı transit ltında olduguma

Esra eğer senin içinde bir sakıncası olmazsa ve eğer istersen, haritanda Jüpiter transidine bakar mısın hangi evde olduğuna, burada hep beraber yorumlayalım ve anlayalım.
Hem pratik yapmış oluruz.

MEVLANA
[i]
01-24-2009 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kovakızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

beyhan yazdıklarından yola çıkarak bende bir kaç alıştırma yaptım. Bi kontrol ederseniz sevinirim. Aslında bu dereceler benimde kafamı karıştırıyor. Acaba dereceleri şöylemi düşünücez her burç arası 30 derece. Mesela ben 5 er 5 er saydım.Buna göre alıştırmalarımı yazıyorum siz kontrol edin. Ben izin almadım ama kafam karışmasın diye esranın haritasıyla ilgili alıştırma yaptım inş. bi sakıncası yoktur. kendi haritamı yapmak isterdim ama şimdi karışmasın.sen jüpiter transitini sormuşsun esra3. ev diyor ama ben yanlış yaptım galiba çünkü bana hala 2. ev gibi göründü neyse bunu atlayıp diğer transitleri söyleyeyim
1. örnek: tr. satürn 21 derece başak burcunda
başak burcunun 21. derecesi esranın esranın haritasında 9. evde bulunuyor.
yani tr satürn esranın 9. evinde

2. örnek:trasnit ay 8 derece oğlak burcunda.
oğlak burcunun 8 derecesi esranın haritasında 1. evde bulunuyor.
yani tr.yay esranın 1. evinde(ama büyük çizgi 1.ve 2. evi ortadan bölmüşyani 2 ev çizgisi oğlak burcunu ikiye bölmüş eğer 1. dereceden sayarsak 1. eve düşer yok aradaki çizgiden başlarsak 15. dereceden sonrasını sayarsak yanio zaman 2. eve düşer

3. örnek:tr merkür 26 derece oğlak burcunda
oğlak burcunun26. derecesi esranın haritasında 2. eve düşüyor(ay ile araalrında 1 derece kalıyor bu durumda kavuşum yapıyor diyebilir miyiz)

4. örnek:tr venüs 20 derece balık burcunda
balık burcunun 20 derecesi esranın haritasında 4. eve düşer diyebilirmiyiz.

yaptıgım örnekler bu kadar lütfen değerlendirip bana sonucu bildirirmisiniz. ne kadarı doğru çok merak ediyorum.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=o...90377&ast=
01-24-2009 04:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,415 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Transit etkisi merkür_yen 1 4,498 09-20-2019 05:45 PM
Son Mesaj: dilek8855
  en iz bırakan transit ve etkilediği ev? bu şarkı yarınlara 33 44,454 02-18-2019 07:37 PM
Son Mesaj: elizya
  Gökyüzü arkadaşım için transit yorumum.. dilek8855 4 11,539 03-02-2015 03:06 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Transit Analizi Hakkında Pratik Öneriler astrosohbet 46 71,906 06-20-2014 12:36 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Transit Analizi Hakkında Pratik Bilgiler aeon 18 47,782 07-15-2011 10:58 PM
Son Mesaj: aries86
  Transit Etkilerinden Farkettiklerimiz Venüs 54 66,038 04-30-2011 01:43 PM
Son Mesaj: lylymn
  8. Eve Transit Örnekleri vivienleigh 11 31,034 05-11-2010 08:38 PM
Son Mesaj: Tuğçe
  Aylık Transit Takvimi Çıkarılması Anlatımı... tiyatral_gitarist 15 26,742 02-14-2010 04:28 PM
Son Mesaj: tiyatral_gitarist
  EVLERDE TRANSİT TUTULUM ETKİLERİ yezda 2 5,585 09-11-2007 05:08 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir