Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
(11-13-2010 11:51 AM)aeon Yazılan:  
Alıntı:Ooh Süper o zaman onun Satürn yengeç de benim de venüsüm ve yükselenim yengeç

bir sinastri haritasında , a kişisinin satürnü , b kişisinin kişisel gezgenleriyle sert açılar içerisindeyse , b kişisi , a kişisini biraz soğuk algılıyabilir.

onun dışında a kişisinin satürnü, b kişisinin hangi evine düşerse düşsün , düştüğü eve de soğukluk verir.

neyse hep a kişisini katletmeyelim.b kişisinin satürnü içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz. gülücük

satürn düştügü eve soğukluk verir demişsin. ama bence bu biraz sert bir tabir. ciddiyet,yapılanma, dayanıklılık ve uzun ömür de verebilir. sinastride güzel açılar varsa, buna artı olarak dsc'ye yapışan bir satürn ilişkinin dayanıklılığı açısından gerçekten iyi bir kombinasyon.
mesela angelina ve brad pitt çiftinin opozisyonlarla dolu sinastrisinde, kutupsal bir çekim söz konusu ancak bu durum aralarında çeşitli fikir ayrılıkları ve çekişmelere de yol açabiir. gel gör ki, angelina'nın brad pitt'in dsc noktasına yapışan satürnü ilişkilerini kopamaz bir duruma getirmiş.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
11-13-2010 12:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(11-13-2010 12:27 PM)aeon Yazılan:  
(11-13-2010 12:22 PM)Serena Yazılan:  satürn düştügü eve soğukluk verir demişsin. ama bence bu biraz sert bir tabir. ciddiyet,yapılanma, dayanıklılık ve uzun ömür de verebilir. sinastride güzel açılar varsa, buna artı olarak dsc'ye yapışan bir satürn ilişkinin dayanıklılığı açısından gerçekten iyi bir kombinasyon.
mesela angelina ve brad pitt çiftinin opozisyonlarla dolu sinastrisinde, kutupsal bir çekim söz konusu ancak bu durum aralarında çeşitli fikir ayrılıkları ve çekişmelere de yol açabiir. gel gör ki, angelina'nın brad pitt'in dsc noktasına yapışan satürnü ilişkilerini kopamaz bir duruma getirmiş.

şimdi farkettim , olumsuz özellikleri sıralamışım ve olumlulardan hiç bahsetmemişim gülücük

özür dile çabuk:D

11-13-2010 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

aeon, serena alkis süpersiniz daha iyi öğreniyorum ask

peki o satürn abimizin nerelere yapşması iyi dsc'den başka?

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
11-13-2010 05:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(11-13-2010 05:11 PM)ariess Yazılan:  aeon, serena alkis süpersiniz daha iyi öğreniyorum ask

sinastride 7. evde satürnün ilişkiyi sağlamlaştırdıgına inanıyorum. ancak ev bazında değerlendirecek olursak, satürnün disipline eder, tenkitçi tarzı diğer evlerde biraz sinir bozucu olabilir.
kendimce kısa bir değerlendirme yapayım..

mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

mesela 2. eve yerleştiginde , 2. ev kişisinin maddi kaynakları, parayı oluşturma biçimi, kazanımları tenkit konusu olabiliyor. satürn kişisi karşı tarafı bu alanda disipline etmek isteyebiliyor.

tüm evleri değerlendirdigimde, bana yerleşim açısından en olumlu gelen alan 7. ev.

açısal ilişkileri düşündügümüzde, mesela sert mars ve satürn açısı bloke edicidir. mars kişisinin coşkusunu, hareketlerini, cinsel yönelimlerini satürn kişisi baskılayabilir, bloke edebilir. cinselliğe de kısıtlamalar getiren, coşku ve heves söndürücü bir açı oldugunu düşünüyorum.

örneğin venüs ve satürn olumlu açıları, ya da kavuşumu ilişkiyi sağlamlaştıran bir faktör olabilir. venüs ; yani sevgi ve paylaşımlar ile satürn; yani sağlamlık ve ciddi temeller bir arada yürüyebilir. kavuşum bunu sağlayabilir. kare ve opozisyonu bunun içine katmıyorum. çünkü bu durumda venüs potansiyeli satürn potansiyeliyle mücadele de edecektir. çünkü opozisyon ve kare, mücadeleli açılardır. sevginin blokajı, fazla resmiyet, soğuk tavırlar vb. durumlar mücadele konusu olabilir.

ay da duygusal ve hassas bir alan oldugu için, satürn gibi ağır ve disipline edici bir gezegenle ay bağlantıları ay kişisinin karşı tarafı duygusuz ve donuk biri gibi algılamasına neden olabilir.

11-13-2010 07:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  
(11-13-2010 05:11 PM)ariess Yazılan:  aeon, serena alkis süpersiniz daha iyi öğreniyorum ask

sinastride 7. evde satürnün ilişkiyi sağlamlaştırdıgına inanıyorum. ancak ev bazında değerlendirecek olursak, satürnün disipline eder, tenkitçi tarzı diğer evlerde biraz sinir bozucu olabilir.
kendimce kısa bir değerlendirme yapayım..

mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

mesela 2. eve yerleştiginde , 2. ev kişisinin maddi kaynakları, parayı oluşturma biçimi, kazanımları tenkit konusu olabiliyor. satürn kişisi karşı tarafı bu alanda disipline etmek isteyebiliyor.

tüm evleri değerlendirdigimde, bana yerleşim açısından en olumlu gelen alan 7. ev.

açısal ilişkileri düşündügümüzde, mesela sert mars ve satürn açısı bloke edicidir. mars kişisinin coşkusunu, hareketlerini, cinsel yönelimlerini satürn kişisi baskılayabilir, bloke edebilir. cinselliğe de kısıtlamalar getiren, coşku ve heves söndürücü bir açı oldugunu düşünüyorum.

örneğin venüs ve satürn olumlu açıları, ya da kavuşumu ilişkiyi sağlamlaştıran bir faktör olabilir. venüs ; yani sevgi ve paylaşımlar ile satürn; yani sağlamlık ve ciddi temeller bir arada yürüyebilir. kavuşum bunu sağlayabilir. kare ve opozisyonu bunun içine katmıyorum. çünkü bu durumda venüs potansiyeli satürn potansiyeliyle mücadele de edecektir. çünkü opozisyon ve kare, mücadeleli açılardır. sevginin blokajı, fazla resmiyet, soğuk tavırlar vb. durumlar mücadele konusu olabilir.

ay da duygusal ve hassas bir alan oldugu için, satürn gibi ağır ve disipline edici bir gezegenle ay bağlantıları ay kişisinin karşı tarafı duygusuz ve donuk biri gibi algılamasına neden olabilir.

8. yada 12. eve gelirse ne oluyor satürn ? gülücük
11-13-2010 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

Murat'ın satürn-venüs kavuşumu benim asc'me temas etmekte.. Atlangoç hareketlerim, giyim tarzım hakikaten onu rahatsız ediyor..
İşin ilginç yanı, onun yanında yapınca rahatsız oluyor ama ben tek başıma iken istediğimi yapabilirmişim.. Tabi ben iki halde de canım nasıl istiyorsa öyle davranıyorum..
Yolda yürürken, sağı solu kontrol etmekten daral getirtiyor içime... Göz hapsine alıyor beni.. Baktığım yerleri anlamaz zannediyorum, ama anlıyor hehee Gerçekten kendimi ifade ediş biçimimi kontrol altına almaya çalışıyor.. İsyan bayrakları açılıyor tabi o zaman..
11-13-2010 11:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-13-2010 11:44 PM)Félicé Yazılan:  
(11-13-2010 07:06 PM)Serena Yazılan:  mesela 1. eve yerleştiginde, kişinin dış görüntüsünü, genel hareketlerini, kilosunu, giyimini vs. fazlaca eleştirebilir satürn kişisi. satürnün iyi çalışması için, sağlamlaştırma potansiyelini vermesi gerek. bunu en iyi sağlayan ev 7. ev. çünkü ikili ilişkinin resmiyetine, ciddiyetine yönelik bir enerjisi oluyor bu evde. ancak 1. eve yerleştiginde, satürn tavrı karşı tarafın hayatı yaşayış biçimine, dış görüntüsüne yansıyor. haliyle, itici durabiliyor.

Murat'ın satürn-venüs kavuşumu benim asc'me temas etmekte.. Atlangoç hareketlerim, giyim tarzım hakikaten onu rahatsız ediyor..
İşin ilginç yanı, onun yanında yapınca rahatsız oluyor ama ben tek başıma iken istediğimi yapabilirmişim.. Tabi ben iki halde de canım nasıl istiyorsa öyle davranıyorum..
Yolda yürürken, sağı solu kontrol etmekten daral getirtiyor içime... Göz hapsine alıyor beni.. Baktığım yerleri anlamaz zannediyorum, ama anlıyor hehee Gerçekten kendimi ifade ediş biçimimi kontrol altına almaya çalışıyor.. İsyan bayrakları açılıyor tabi o zaman..

Benim bu durumdan (sinastri) anladığımı birde onaylatmak için söylemek istiyorum...
Eğer yine aynı senin gibi uçuk , atlangoç vs bi karısı olsaydı ama bu sen olmasaydın , dolayısıyla satürnü eşinin asc sine temas etmemiş olsaydı bu zıpırlık durumu ona hiç batmayacaktı vs diyoruz ?
11-13-2010 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-13-2010 11:49 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-13-2010 11:44 PM)Félicé Yazılan:  

Benim bu durumdan (sinastri) anladığımı birde onaylatmak için söylemek istiyorum...
Eğer yine aynı senin gibi uçuk , atlangoç vs bi karısı olsaydı ama bu sen olmasaydın , dolayısıyla satürnü eşinin asc sine temas etmemiş olsaydı bu zıpırlık durumu ona hiç batmayacaktı vs diyoruz ?

Olabilir tabi kigülücük Sonuçta benim kendi ifade alanımı daraltma, engelleme gibi şeyler yaşatıyor...
11-13-2010 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

RE: Cvp: Evlenilecek eş;bilinçlenme
(11-08-2009 02:17 PM)aeon Yazılan:  
Glogg Yazılan:insanların hayatlarını birileriyle paylaşabilmesi çok garip geliyor bana... bir yandan özeniyorum da aslında ama özel hayatımdan fedakarlık etmek yapabileceğim bir şey değil sanırım. ideal evlilikte çiftlerin ayrı odaları olabilmeli mesela, mutlaka yalnız kalabilmeliler. ya da ayrı ayrı tatile gidebilmeliler... bu açıdan koç, yay, kova etkisi taşıyan biriyle mutlu olabilirim herhalde.

sen yurt dışından bir evlilik yap bence gülücük)
(türkiye de)hiç kimse eşinni yalnız başına tatile gitmesine müsahade etmez.;)

Ben geç görmüşüm bu başlığı gülücük
Benim eşim eder sözde değil özde hemide ama ben salağı çocuklarına dayanamaz ve döner yarım bırakıpgülücük
11-14-2010 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-14-2010 01:56 AM)gezegenjupiter Yazılan:  yah ben çözemedim bu sinastri harialarını üst üste koyup iki kişinin güneşleri ayları venüsleri ve benzer kişisel gezegenleri kavuşum, üçgen gibi durumlarına bakmıyormuyduk, ayrıca hangi evlere düştüklerine.
mesela benim 4. evdeki venüsüm haritaları üst üste koyunca onun 5. evine gelip karşıdaki kişinin 5. evdeki marsıyla kavuşum yapıyor gibi? ben daha önce bu şekilde okudum ve ona göre bakıyorum.

evet doğru bakıyormuşsun.

kıvılcım örneği başkaydı kafanı karıştırmasın.

11-14-2010 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir