Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.44 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz
(06-29-2010 03:55 AM)serap Yazılan:  A kişisinin venüsü akrepte ile b kişisinin satürnü akrepte kavuşumda
B kişisinin venüsü yayda ile a kişisinin satürnü yayda kavuşumda
nasıl etkiler oluşturur iyi birşey midir

Uzun vadeli bir ilişki gibi görünüyor bu ilişki.Bu açılar sadakat verir diye biliyorum ben.Ama sinastride Güneş ve Ayın durumu daha önemli.

Nin.Me.Sar.Ra
06-29-2010 04:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(06-29-2010 03:54 AM)Vena Yazılan:  Mars, 7.evin çizgisinde tam saat doğruysa, Mars tipi kişileri ki bu Mars akrep tanımına biraz uyuyor çekici buldurabilir de ama kova olma durumu da var tabii...

Uranüs Akrepte olduğundan 7. ev yöneticim Akrepte diyebilir miyiz acep ?Ayrıca Marsla Uranüsün karşılıklı ağırlama durumu da var sanki. Buna Marsın plutonla açı yapmasını da ekleyelim.

Nin.Me.Sar.Ra
06-29-2010 04:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(06-29-2010 04:05 AM)Vena Yazılan:  Güneş ve Ay daha önemli katılıyorum verygood Hatta Güneş-Güneş'in sevimli, uyumlu açılarındansa karşılıklı Güneş-Ay üçgeni daha güzel. Tabii ölümcül cazibeler kare, kavuşum ve zıt da lazım :D

Güneş Ay açıları konusunda hemfikirim seninle.Güneş-Güneş açılarına göre daha tamamlayıcı,tatmin edici bir ilişki oluyormuş gibi geliyor bana.

Nin.Me.Sar.Ra
06-29-2010 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-28-2010 07:25 PM)Vena Yazılan:  Şimdi yine muhalefet vs denecek de :D bende mi sorun var bilmiyorum, Mars burcum ve Ay burcum ile seksi kavuşum, zıt ve kare yapan burç etkisindeki kişilerle efsanevi bir uyumum olmadı, beni öldüren ateş burcu erkekleri... Haritamda kişisel ateş burcum olmaması sebebiyle eksik olana çekildiğim muhtemelen ama Güneş'ime kare yapan Güneşler veya Aylarla daha efsanevimsi bir şeyler oluyor... Tek ilginç gelen bana, henüz haritada Güneş, Ay ve yükselen dışındakiler hakkında bilgim olmadığı dönemlerde Mars burcumun erkeklerine takıntım vardı, yani o burçtan kimseyle bir olayım olmadı, sadece o burç olması dileğim vardı ki Mars'ımdan haberim yok.

Sinastride kombinasyonlar çok fazla olduğundan aslında kolay bir alan gibi görünse de biraz karmaşık. Yani Mars = ideal erkeğimmmizin arketipi her zaman olmuyor, olduğu da oluyor, karmaşıklığı yaratan bu. Sanırım en mantıklısı, haritamıza bakıp şu özellikle erkekler bana uygundur şunlar faciadır demeyip, birisiyle kıvılcımlar yandığında sinastri haritasını çıkarıp, nelere dikkat etmeliyim, farkında olmadan yaptığım neler var ve bunları biraz kontrol altına almalıyım gibi incelemeler olmalı bence.

Güneş'in erkeği temsil etmesi klasik söylemini benimsememekle beraber en uzun ve etkin iki ilişkimin kişilerinin birinin Güneş birinin Ay'ının benim Güneş'ime aynı burçtan ( bu kısım ilginç tabii zamanında yaka silktiğin adamın Güneş'i çok sevdiğin sonraki kişinin Ay'ı ile ve şu silkinik kişinin Ay'ı çok sevdiğinin Güneş'i ile aynı burç olunca insan aynı yerlerdeymişim ve hep olacağım galiba :S diyor ister istemez ) kare yapması durumu var. Güneş'le ilgili en azından kendi açımdan sorgulamıyor değilim, Güneş-Satürn karem var ondan mıdır acep, adamları Satürn'ümle baskılayıp, bağlıyorum koptum.w

Bu muhalefetlikse çok isabetli olmuş:D Venüs-mars etkileşimi dışında, güneş ve ay etkileşimi çok önemli hakikaten..İlla aşk olarak düşünülmezse, iyi diyaloglarımın olduğu, sevdiğim kişilerin haritalarına baktığımda, güneş-ay-merkür etkileşimim oluyor..
Ayrıca ilişki haritalarına bakarken, iki kişinin yükselen burçlarının yönetici gezegenlerinin kavuşması, yani aynı burçta olması da hoş bir çekim sebebi imiş.
06-29-2010 04:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Cevaplar için teşekkür ederim.

Şöyle genel olarak baktığımda ay-ay kavuşumu ikizlerde
güneş -jüpiter kavuşumu akrepte.
güneş-mars 60
güneş-juno 60
venüs akrep 6 derece-pluto terazi 28.kavuşumu
mars 24 kovada-venüs 15 derece yayda azda olsa etkili galiba üçgen orb aralığı fazla.
mars oğlak 22 derece -venüs 6 derece akrep pek etkili değil sanırım.
merkür-jüpiter kavuşum
Pluto-pluto kavuşum
uranüs-güneş kavuşum
-uranüs merküs kavuşum-uranüs venüs kavuşum
satürn merkür kavuşum
satürn neptün kavuşum
satürn pluto kavuşum
mars 120 neptün
juno 25 derece yay venüs 15 derece yay azda olsa etkili sanırım.
7. ev dsc 20 derece balık - jüpiter 13 derece balık orbital aralığı fazla ama etkilidir galiba.
bunlar ilişkiyi yürütebilecek kadar etkilidir sanırım.

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
06-29-2010 04:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Burç uyumlarını da dikkate almanı tavsiye ederim Serap.Güneş burçları Ay burçları ve Yükselen burçlar arasında da uyum olup olmadığına bakmak lazım.(Aralarında açı olmasa bile).Bir de Venüs ve Ay burçlarına özel bir önem gösterilmeli bence.

Nin.Me.Sar.Ra
06-29-2010 04:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Güneş ay kavuşumunda sanki etkileyen taraf Güneş sahibi gibi algıladım doğru mu ?

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
06-29-2010 05:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

terzi kendi söküğünü dikemezmiş, yorumcularımız da bunu mu doğruluyor ne :D şaka bir yana ben aynı açıları aynı etkileri farklı kişi ve usluplardan okumayı , dinlemeyi vs daha geliştirici buluyorum...

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
06-29-2010 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(06-21-2010 04:04 PM)Serena Yazılan:  kadın ve erkekler için mars ve venüslerine göre hoşlandıkları kadın-erkek tipleri :

MARS BAŞAKTA ;
dürüst, temiz, çalışkan, beyefendi, kibar ve güven vaat eden erkekleri beğenir. evden işe, işten eve gelip giden, memur tipli ve güven veren erkeklere çekim duyar. erkek çok karmaşık ve dengesiz olmamalıdır. partik çözümler üretebilen, temiz, iyi niyetli, iyi huylu bir adam bu kadına göredir. ince bir zeka ve espri anlayışı da bu kadını uyaracaktır.

Marsım Başak da...
Kesinlikle temiz olmalı ve sağlam olmalı
Ve dengesiz olmamalı çekemiyorum

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-10-2010 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

(06-29-2010 05:07 PM)Nâr Yazılan:  Güneş ay kavuşumunda sanki etkileyen taraf Güneş sahibi gibi algıladım doğru mu ?

evet öyledir bunun sebebi güneş güçlü ay zayıftır demek değildir bir tarafta ego diğer tarafta duygular söz konusu denge vardır esasen

ancak güneş erkil bir enerjidir ve aktiftir kendini daha iyi ifade eder ve baskın bir enerjidir

ay ise edilgen ve pasif dişil bir enerjidir kendini direkt ortaya koymaz resesiftir o yüzden güneş daha çok ön plana çıkartır kendini

ve bu sebepten ötürüdür ki güneş sahibi etkileyen taraftır

tabi burada birde birbirlerine kazandırdıkları vardır
mesela:

güneş ay sahibine kendini öne çıkartmayı öğretirken ayda güneş sahibine geri planda kalmayı diğer insanların duygularını anlaması gerektiğini öğretir bunun gibi

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
11-10-2010 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 92,347 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs & Mars ay_se 109 149,015 04-05-2017 12:10 AM
Son Mesaj: albunea
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,891 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra