Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mîzah Yeteneği
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Mîzah Yeteneği
(08-08-2010 11:20 PM)aeon Yazılan:  
(08-08-2010 11:12 PM)melis_bk Yazılan:  
(08-08-2010 10:45 PM)aeon Yazılan:  pluto merkür açıları , derine inmek ve hicivcilik özellği verir. insanların görmek istemediği ama bildiği ,veya hissetse de varlığının derinine inmek istemediği noktaları , merkür pluto kişisi açığa vurabilir.deşifre edebilir , teşhir edebilir.bu da mizah konusunda etkili olabilir.tabi sadece merkür plutoya indirgememek lazım.bir kaç etkinin , jupiter , ateş elementi ,ay merkür , ikizler ,yay burcu desteği olabilir.
sanırım sue topkinsin kitabında da pluto merkürün hiciv özelliğinden bahsetmişti.
zaten freud , espirilerde bilinçdışı öğrelerin etkili olduğunu söylüyordu.tabi blinçdışını açığa vurmak , yine plutoya özgü.yine ,toplumun duymak istemediği şeylerin sözcüsü olmak da , merkür plutonun özelliklerindendir.

ülkemizde bu tip komedyenlerin tabi sayısı çok az.(hiciv yapan , sistemin derinlerinde bulunan psilikleri gün yüzüne çıkartan , çarpıkları tespit eden )

bir levent kırca yapmaya debeleniyor ama başarısı tartışılır :D hehee
Ferhan Şensoy bence çok başarılı

verygood
merkürü kova ve pluor karşıt açısı avardı diye hatılıyorum.

pardon filmi pluto merkür mizahına iyi örnek :D
Tekrar tekrar güldüğüm hem tiyatrosu hem filmi bir harika ve gerçek hikayeden alınmış.
08-08-2010 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-08-2010 11:20 PM)aeon Yazılan:  
(08-08-2010 11:12 PM)melis_bk Yazılan:  
(08-08-2010 10:45 PM)aeon Yazılan:  pluto merkür açıları , derine inmek ve hicivcilik özellği verir. insanların görmek istemediği ama bildiği ,veya hissetse de varlığının derinine inmek istemediği noktaları , merkür pluto kişisi açığa vurabilir.deşifre edebilir , teşhir edebilir.bu da mizah konusunda etkili olabilir.tabi sadece merkür plutoya indirgememek lazım.bir kaç etkinin , jupiter , ateş elementi ,ay merkür , ikizler ,yay burcu desteği olabilir.
sanırım sue topkinsin kitabında da pluto merkürün hiciv özelliğinden bahsetmişti.
zaten freud , espirilerde bilinçdışı öğrelerin etkili olduğunu söylüyordu.tabi blinçdışını açığa vurmak , yine plutoya özgü.yine ,toplumun duymak istemediği şeylerin sözcüsü olmak da , merkür plutonun özelliklerindendir.

ülkemizde bu tip komedyenlerin tabi sayısı çok az.(hiciv yapan , sistemin derinlerinde bulunan psilikleri gün yüzüne çıkartan , çarpıkları tespit eden )

bir levent kırca yapmaya debeleniyor ama başarısı tartışılır :D hehee
Ferhan Şensoy bence çok başarılı

verygood
merkürü kova ve pluor karşıt açısı avardı diye hatılıyorum.

pardon filmi pluto merkür mizahına iyi örnek :D

Pluto-merkür açısı= Aeonun mizah yeteneğine örnekgülücük
08-09-2010 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(08-09-2010 06:30 AM)Sniper Yazılan:  beni bu forumda en çok güldüren espiriler; Garavu, Melis ve Aeon'a ait..en inceden vuruyolar..eminim çoğunlukta böyle düşünüyodur..onların haritalarını da inceleyebilirizgülücük

Kesinlikle katılıyorum...Bazen dakikalarca koptum.w durumunda kaldığım oluyor;)
08-09-2010 11:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

genel olarak yay, ikizler-başak(merkür etkisi), ve koç etkiler beni çok güldürür. yayın hayatı hafife alan, herkesle dalga geçen hali, merkür etkililerin ince zekasıyla ortaya koydugu espriler, ve koçun çocuksu tavrı beni en çok güldürenler arasında. gülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
08-09-2010 03:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

aziz nesininde merkür yayına sert açı yapan bir plutosu vardı diye hatırlıyorum.
08-09-2010 08:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

beyazıt öztürk ü de sayabiliriz bugün doğum günü zaten ama haritasını tam olarak bilemiyorum..bilen varsa ekleyebilir merak ettim doğrusu haritasını?
03-12-2011 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

8. evinde merkür yay olarak espri anlayışıma güveniyorum gülücük insanların problemlerini bulmak da üstüme yoktur yalnız yüzlerine espritüel bi şekilde olsa da söylemek istemiyorum kendilerine. merkür retrom yüzünden yanlış anlaşılma korkum var :p

oğlakların da espri anlayışlarına güveniyorum gülücük

yakın bi arkadaşım güneş-merkür kova plutodaki akrepten kare açılarını almış. maddiyatçılığımı sürekli yüzüme vurur :D rahatsız olmuyorum aslında bunu gerçekten komik bi şekilde söylüyorki kendisini daha çok seviyorum.

kardeşim ve babamda merkür kova. hele kardeşimin lafı yapıştırmada,ayar vermede üzerine yoktur. kendisi oğlak ve stelyumu da var.

cem yılmazı,recep ivediği komik bulmuyorum. okan bayülgen de bel altına vurduğundan hiç sevmiyorum. beyazıt öztürk de al birini vur ötekini

çocukken kendi çizdiğim karikatürler bile bunlardan daha komik

Burası çok yakında güncellenecek...
03-12-2011 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

(03-12-2011 03:18 PM)Aisha Yazılan:  8. evinde merkür yay olarak espri anlayışıma güveniyorum gülücük insanların problemlerini bulmak da üstüme yoktur yalnız yüzlerine espritüel bi şekilde olsa da söylemek istemiyorum kendilerine. merkür retrom yüzünden yanlış anlaşılma korkum var :p

oğlakların da espri anlayışlarına güveniyorum gülücük

yakın bi arkadaşım güneş-merkür kova plutodaki akrepten kare açılarını almış. maddiyatçılığımı sürekli yüzüme vurur :D rahatsız olmuyorum aslında bunu gerçekten komik bi şekilde söylüyorki kendisini daha çok seviyorum.

kardeşim ve babamda merkür kova. hele kardeşimin lafı yapıştırmada,ayar vermede üzerine yoktur. kendisi oğlak ve stelyumu da var.

cem yılmazı,recep ivediği komik bulmuyorum. okan bayülgen de bel altına vurduğundan hiç sevmiyorum. beyazıt öztürk de al birini vur ötekini

çocukken kendi çizdiğim karikatürler bile bunlardan daha komik

sevgili aisha recep ivedik konusunda kesinlikle seninle hemfikirim gülecek bi yer bulamıyorum ama cem yılmaz gerçekten kaliteli ve ince esprilerin adamıdır gülücük
03-12-2011 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Ben Şahan Gökbakırı atv Dikkat Şahan Çıkabilir deki programında sevmiştim orda güzel esprileri vardı hele Dişi Yakarış Nevriye ve eşi Cengiz çok komikti. Ama her zaman için Levent Kırca bana kaliteli ve cidden hakkını veren birisi olarak gelir. Tabi Kemal Sunal genel olarak filmlerini de es geçemem kendimi çok komik görmem ama arada esprilerde yapabiliyorum :D
03-12-2011 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

vodafon reklamında oynayan vardı yaa adı neydi o hoş esprileri var gülücük
03-12-2011 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir