Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.72 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlişkilerde Venüs
Yazar Mesaj
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

RE: İlişkilerde Venüs
venüs açılarında pek çok bakımdan düşünmeyi kolaylaştıran bir yazı, http://www.astroasa.com/v2/2012/03/06/bu...n-bulmadi/forumda varsa da bulamadım =)
05-17-2012 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-17-2012 01:26 PM)feynmann_m Yazılan:  venusle saturnun karsit veya kare acilarinda da saturn sahibi venus sahibini kisitliyor yani araya sogukluk girmesine neden oluyor

evet peki niçin böyle oluyoru biraz daha derine inip irdeleyecek olursak

venüs sahibinin keyif aldığı bazı şeyler, satürn sahibinin korkularını - frenlerini uyarıyor.

venüs sahibi hoşlandığı deneyime doğru adım atmak isterken ( örneğin alışverişte x bir eşyayı almak olsun ) satürn sahibi bunu ''gereksiz bir harcama'' görüp muhalif olabiliyor.

venüs sahibine keyif verebilecek herşey değil tabii ama pek çok şey satürn sahibinin muhalefetiyle karşılaşabilir.

05-17-2012 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-17-2012 03:42 PM)Neptunian Yazılan:  
(05-17-2012 01:26 PM)feynmann_m Yazılan:  venusle saturnun karsit veya kare acilarinda da saturn sahibi venus sahibini kisitliyor yani araya sogukluk girmesine neden oluyor

evet peki niçin böyle oluyoru biraz daha derine inip irdeleyecek olursak

venüs sahibinin keyif aldığı bazı şeyler, satürn sahibinin korkularını - frenlerini uyarıyor.

venüs sahibi hoşlandığı deneyime doğru adım atmak isterken ( örneğin alışverişte x bir eşyayı almak olsun ) satürn sahibi bunu ''gereksiz bir harcama'' görüp muhalif olabiliyor.

venüs sahibine keyif verebilecek herşey değil tabii ama pek çok şey satürn sahibinin muhalefetiyle karşılaşabilir.

Venüs ve satürn tabiatları itibariyle de birbirlerine zıtlar, bu yüzden terslik bence. Venüs sevgiyi, güzelliği, geniş anlamda kolaylığı ve akıcılığı simgelerken, satürn korkuyu, engelleri ve kısıtlamaları anlatıyor. Zaten birbirlerine zıt ve kareler; üstüne bir de bulundukları burçlar da kare ve zıt olunca çifte kavrulmuş oluyoruz. Hem kendi haritamız ve hayatımız; hem de sinastri haritasında ve ikili ilişkilerde böyle bir negatif enerji doğuruyor..

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-21-2012 04:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

ya çok önemli arkadaşlar

ilişkide venüs -kuzey ay düğümü kavuşumu neyi ifade eder?kadın kuzey ay düğümü sahibi ,erkek venüs sahibi olarak düşünülürse..ve bu kavuşum erkeğin 10.evinde kadının 12. evinde

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
12-10-2012 03:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

merhabalar... iyi akşamlar..
benim ilişkimde de venüs satürn karesi var.. red alert diye bi konu var forumda okudum.. yazılanları hafif de olsa hissediyorum ve düşünüyorum.. tabi bunda merkür merkür karesi ve ay- satürn karşıtlığının ne kadar etkisi var bilemem...

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
12-10-2012 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

izmir3535 dateline='[url=tel:1355168042' Yazılan:  1355168042[/url]']
merhabalar... iyi akşamlar..
benim ilişkimde de venüs satürn karesi var.. red alert diye bi konu var forumda okudum.. yazılanları hafif de olsa hissediyorum ve düşünüyorum.. tabi bunda merkür merkür karesi ve ay- satürn karşıtlığının ne kadar etkisi var bilemem...
Merhaba izmir3535 bu aciya sahip sinastrin de sen hangi taraftan etkileniyorsun yani saturnun ile karsi tarafin venusunu etkiledigini mi dusunuyorsun yoksa senin venusunun karsi tarafin saturnunden etkilendigini mi ?

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-11-2012 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

benim venüsüm karşı tarafın satürnünden etkileniyor. yazılanlar bi nebze olsa da tutuyor. anlaşmayı güçleştiriyor. bunu anladım artık. tartışma zamanında "Sizin için makul bir sosyal hayat sürdürmek önemli olacaktır, çünkü bu açıyla beraber biriniz kendi kıskanç yapısını bastırmak için, diğerinin ilişki dışındaki sosyal aktivitelerini, hobilerini ve zevklerini engellemeye çalışabilir." cümlenin anlamı ortaya çıkıyor. makul bi sosyal yaşamı nasıl kurmalıyız, kurabilir miyiz düşünüyorum.
gerçi henüz bi çalışma hayatım yok, olsa nasıl olacak onu merak ediyorum. korkuyorum da. gerçekten bi kıskançlık var ama.
senin için makul olan yolu nasıl bulabildin yada orta yolu mu demeliyim? yani bu açının etkilerini en aza indirmenin bi çaresi var mı mavisahram? teşekkür ederim..

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
12-11-2012 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Defnis Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip

Peki ya venüs saturn kavuşumu konusunda ne söyleyebiliriz?

[Resim: defnenatalchart.th.gif]
12-11-2012 05:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

izmir3535 dateline='[url=tel:1355225571' Yazılan:  1355225571[/url]']
benim venüsüm karşı tarafın satürnünden etkileniyor. yazılanlar bi nebze olsa da tutuyor. anlaşmayı güçleştiriyor. bunu anladım artık. tartışma zamanında "Sizin için makul bir sosyal hayat sürdürmek önemli olacaktır, çünkü bu açıyla beraber biriniz kendi kıskanç yapısını bastırmak için, diğerinin ilişki dışındaki sosyal aktivitelerini, hobilerini ve zevklerini engellemeye çalışabilir." cümlenin anlamı ortaya çıkıyor. makul bi sosyal yaşamı nasıl kurmalıyız, kurabilir miyiz düşünüyorum.
gerçi henüz bi çalışma hayatım yok, olsa nasıl olacak onu merak ediyorum. korkuyorum da. gerçekten bi kıskançlık var ama.
senin için makul olan yolu nasıl bulabildin yada orta yolu mu demeliyim? yani bu açının etkilerini en aza indirmenin bi çaresi var mı mavisahram? teşekkür ederim..

Merhaba izmir3535 ben soyle diyeyim... Acikcasi benim saturnum esimin venusunu etkiliyor... Aslinda ben onun sosyal hayatini etkiliyorum evet... Ama soyle bir sey de var kendisi benim ayimi saturnuyle etkiledigi icin ve bu konuda bana anlayis gosterilmemisti... Hala da oyle... Yani bir nevi karsi taraf beni kendi uzerine kacirdi diye dusunuyorum... Engellendigim icin... Engelliyorum belki de... Ya da acilardan her ikimiz de bu duygulardayiz..

Makul yolu bulmak aslinda venusunuz etkilendigi icin nacizane dusuncem karsi tarafa evliliginizin ya da aranizdaki iliskinin guvenini ya da degerini anlatabilirsiniz boylelikle olasi bir kiskanclik ortadan kalkabilir sayet varsa... Ya da karsilikli guven aranizda mevcutsa boyle bir seyi fazla hissetmezsiniz diye de dusunuyorum... Bir yerden bu açinin hafifledigi alanlar ya da açilariniz vardir belki...ayrica hangi evlerden dogru bu etki doguyor orasida onemlidir..

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-11-2012 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-11-2012 05:22 PM)Defnis Yazılan:  Peki ya venüs saturn kavuşumu konusunda ne söyleyebiliriz?

Birinin hoşuna giden bir şey diğerinde endişe uyandırabilir.

Venüs İkizler kişisi için iletişim konusu hoş bir deneyimdir oysa Satürn İkizler kişisi için iletişmek bazen kaygı veren bir konudur. Şimdi bu ikili ilişki kurduğunda Venüs-Satürn kavuşumuna (ikizler burcunda) sahiplerse doğal olarak ''aşılması gereken bir problem'' ile karşı karşıya gelebilirler.

12-12-2012 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Aldatma Eğilimi nurbanu10 133 152,490 08-04-2018 07:31 PM
Son Mesaj: say24
  Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz Terazi 51 68,309 05-02-2017 06:13 PM
  Venüs & Mars ay_se 109 149,037 04-05-2017 12:10 AM
Son Mesaj: albunea
  İlişkilerde AY astrosohbet 109 156,024 03-31-2017 11:30 PM
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,895 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Sinastride Güneş & Venüs Uyumu astrosohbet 2 15,912 06-26-2015 12:41 AM
Son Mesaj: dilek8855
  İlişkilerde Güneş astrosohbet 14 27,808 12-27-2014 11:25 PM
Son Mesaj: Yakamoz
  İlişkilerde Merkür astrosohbet 59 80,866 09-02-2012 12:08 PM
Son Mesaj: Bellatrix
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 70,036 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  İlişkilerde Dört Astrolojik Element Angel 21 32,601 05-23-2012 05:41 PM
Son Mesaj: zeynep_muteal06

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir