Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.73 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Retro Mars Evlerde
Yazar Mesaj
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

RE: Retro Mars Evlerde
8. ev konularında tepkilerini daha çok içsel olarak yaşarsın. Kendi içinde muhakeme yapıp daha sonra tepki vermen belki daha doğru olur. Ama mars oğlakta güçlüdür.10. evdeki Jüpiter'den 60lık açı alıyor. 8. ev konularındaki sorunlarda bu destek nedeniyle daha iyimser ve şanslı olmalısın. Bunun yanısıra 10. ev haritanda ebeveyn olarak kimi temsil ediyorsa o da sana bu konularda destek veriyor olabilir. Ama 2. ev yengeçteki merkürle zıt açısı bu sorunların duygusal yanlış anlaşılmalardan ve sorunlarını dile getirememeden kaynaklanıyor olabileceğini düşündürdü. Merkür'ünü duygusallıktan arındırarak daha iyi çalıştırır ve iletişim kanallarını açık tutarsan kolaylıkla çözübelir gibi geldi. 6. evdeki ay akrep olarak zaten sorunları anında algılıyorsundur. Ama ay akrep yargılayıcı ve katı bir tutum sergileyebilir. Ve bunu yengeçteki merkürle duygusallık yoğun bir şekilde dile getirme ihtimalin yüksek. Hemen yargıya varmamak ve sorunun çözümüne odaklı düşünmek önerilebilir.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
04-12-2011 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
su perisi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(04-12-2011 02:35 PM)salmakis Yazılan:  "............
Bilinç çok katlı bir eve benzer. Ego bu katların birinde kendisini evinde gibi hissettiğinde ve bu duruma alıştığında orada kalmak ve başka hiçbir kata geçmemek ister. Oradaki yaşam yavan, boş ve avuntusuz olmaya başladığında ya da bu tekdüzelik karşısında melankoli evresi baş gösterdiğinde ise, ego hemen yaşam kutbunu yüceltmeye başlar ve biraz çeşitlilik bulur. Bu, aynı duvarlara arasında kalmaya devam eder, ama eşyaların yerlerini değiştiririz demektir.Bir başka deyişle yeni bir iş aramaya başlar, yeni bir ilişikiye girer,seks ve eğlence için heyecanlı arayışlara girer, yeniden alışverişe dalar veya egomuz için gerçek bir tehlike oluşturmaksızın dışsal yaşamımızda bir değişiklik vaadeden her ne varsa onu yaparız. Ama büyük dönüşüm ancak ölüm kutbuyla, yani bulunduğumuz bilinç katını terketmemizle gerçekleşebilir. "

Alıntı

Evden dışarı çık,kursa git v.b. İlk yapman gereken bulunduğun daireyi terketmek. Terketmekten kastım tamamen bırakmak değil. Günlük olarak yürüyüşler yap veya "ne olacak ki nasıl olsa bir sonuç alamayacağım " dediğin halde kurslara git. İnsanların arasına karış. Muhtemelen yukarıda tanımlanan melankoli evresindesin. Ve bu katı terk etmen gerekiyor. Bu da hareketle olur. Hiçbir şey yap(a)mıyorsan yürüyüş yap.Fiziksel aktivitenin -10 ay sonra- beyne bütün antideprasanlardan daha çok mutluluk hormonu salgılattığı kanıtlanmış bir gerçek. Sabırla spor yapmalısın önce bir yerlerin ağrıyacaktır ama zamanla kendini mutlaka daha iyi hissediyorsun.

Evet bu olumsuzlukta ısrar ettikçe ilerleme de olmayacak;söylediklerin kesinlikle çok mantıklı.Ve şu da var bu içinde bulunduğum durum her ne kadar mutsuzluk verse de sanırım rahat olduğundan ve acıdan kaçmamı sağladığından bu durumu devam ettiriyorum sanırım.Güneş-jüpiter karşıt açım da bunu körüklüyor muhtemelen.Söylediklerini kesinlikle aklımda tutacam Salmakis.Çok teşekkür ederim önerilerin için.

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/8131.gif
04-12-2011 07:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
su perisi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(04-12-2011 02:41 PM)vuslat Yazılan:  Sizi de sıktım biliyorum aslında normal şartlarda neşeli heyecanlı sürekli gülen biriyimdir ama sözkonusu başarısızlıklarım ve geleceğim olunca gözyaşlarımı tutamıyorum.Zaten o yüzden astroloji çok ilgimi çekiyor azıcık da olsa iyi bişeyler bulabilir miyim acaba düşüncesi....Bir daha böyle bayan bunalım modunda yazmayacam söz veriyorum.Sizi de bunaltmaya hakkım yok.İlginiz için çok teşekkür ederim Yıldırım Bey.

bence böyle düşünme dertler paylaşıldıkça aşılır bende sana dualara yönelmeni zikir çekmeni tavsiye ederim inan çok rahatlayacaksın bendede venüs retro ve başakta 11.ev güneş -mars karem var -güneş ayla zıt açım var uranüs satürn karem var ne yokki önemli olan onlarla baş etmek senin asc yengeç ayda 1. evde oda seni çok duygusallaştırıyor e güneşinde balık bence olumlu yönlerini görmeye çalış neyse kendine iyi bak

Çok teşekkür ederim Vuslat ilgin için.Aslında evet paylaşmak bana iyi geliyor ama insanların canını sıkmak ve de beni bunalım biri olarak tanımalarını da istemiyorum.Ve de söylediğin gibi dua ediyorum.Bu neptün transiti beni baya baya dindarlaştırdı bir süredir namaz kılmaya başladım ne kadar sürer bilmiyorum (çünkü çok istikrarlı biri değilim ama) şu aralar bana iyi geliyor.2003 yılının eylül ayıydı 4-5 ay kadar namaz kılmıştım ve çok huzurluydum gerçekten.Ve o yıl hayatımın mucizelerini yaşamıştım;sonra o yılın transitlerine bakmak geldi aklıma;jüpiter 2.evimde neptün ve uranüs de 8.evimdeymiş sanırım pluton da 5.evimdeydi.Kısa bir süre olsa da bir yerde çalışmaya başladım o kadar mutluydum ki herkes benimle konuşmak için yarışıyordu hayatım düzene girmişti o sırada (7.ev yöneticim 3.evde) ilkokul aşkımla karşılaştım ve inanılmaz olan oldu ve bana aşık oldu...İşte böyle hayat mucizelerle dolu ve Allah çok büyük.

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/8131.gif
04-12-2011 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

(04-12-2011 06:19 PM)salmakis Yazılan:  8. ev konularında tepkilerini daha çok içsel olarak yaşarsın. Kendi içinde muhakeme yapıp daha sonra tepki vermen belki daha doğru olur. Ama mars oğlakta güçlüdür.10. evdeki Jüpiter'den 60lık açı alıyor. 8. ev konularındaki sorunlarda bu destek nedeniyle daha iyimser ve şanslı olmalısın. Bunun yanısıra 10. ev haritanda ebeveyn olarak kimi temsil ediyorsa o da sana bu konularda destek veriyor olabilir. Ama 2. ev yengeçteki merkürle zıt açısı bu sorunların duygusal yanlış anlaşılmalardan ve sorunlarını dile getirememeden kaynaklanıyor olabileceğini düşündürdü. Merkür'ünü duygusallıktan arındırarak daha iyi çalıştırır ve iletişim kanallarını açık tutarsan kolaylıkla çözübelir gibi geldi. 6. evdeki ay akrep olarak zaten sorunları anında algılıyorsundur. Ama ay akrep yargılayıcı ve katı bir tutum sergileyebilir. Ve bunu yengeçteki merkürle duygusallık yoğun bir şekilde dile getirme ihtimalin yüksek. Hemen yargıya varmamak ve sorunun çözümüne odaklı düşünmek önerilebilir.

evet duygusal sorunlarımı dile getiremem ... hiç getiremem ... yani basit bişeyı dile getirebilirm ama gerçekten duygusal bi prblemı dile getiremem...... çok da gururluyumdur... o ayrı konu tabi.. çok teşekkür edeırm yorumun için birebir uydu söyledıklerın ... alkis

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
04-14-2011 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

mars ın veya gezegenlerin ters mı düz mü oldugunu nasıl anlıyoruz
12-17-2011 11:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

haritanda 'r' yazan gezegenler terstir yoksa düzdür
12-17-2011 11:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

teşekkur ederim vatansever
12-17-2011 11:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

mars 1.evde en güçlü olduğu konumda olmakla beraber

*Mars Koç burcunun yöneticisi olduğu için burada güçlü çalışacaktır.
Mars Koç kişisinde kuvvetli Mars-Koç potansiyellerini gözlemleyebiliriz.

Mars Koç kişisi –eğer doğum haritasında toprak burcu ve Satürn gibi başka unsurlar baskın değilse- oldukça sabırsız bir kişiliğe sahip olacaktır. Heves duyduğu şeylerin hemen şimdi olmasını isteyecektir. Beklemek pek ona göre değildir.
Yapılması gereken bir şey olduğunda beklemeyecek ve harekete geçecektir.
Tam bir eylem insanı olduğunu söyleyebiliriz.
Girişimci bir ruha sahiptir. bir şeyleri başlatmak , olaylara öncülük etmek , kitlelere önderlik etmek ihtiyacı hisseder.
Gerek ilişkilerinde , gerek iş hayatında bu sabırsız doğasını frenleme çabasında bulunmasını önerebiliriz. Yoksa kırıcı , patavatsız , kavgacı özellikleriyle karşılaşabiliriz.

Mars Koç kişisi mücadeleci bir yapıya sahip olacaktır. Meydan okumalar karşısında sabırsızca öne atılabilir. Son söylenmesi gereken şeyleri ilk söyleyen dobra bir tarafı vardır.

Mars Koç kişisi tutkuludur ve tutkulu direkt ortaya koyma eğilimindedir.
Duygusal ve seksüel ve sosyal her türlü ilişkide kendine güvenip şansını deneme eğilimi taşır.
Biraz çocuksu özellikler taşıyabilir ve red edilme durumunda çocuksu tepkiler verebilir.
Stratejiden pek anlamayacaktır aksine her neyi istiyorsa bunu DİREKT ifade edecektir.
Strateji konusu üzerinde ( özellikler ilişkilerinde ) biraz daha düşünmesini önerebiliriz.

Gururlu bir yapıya sahiptir ve gururu zedelendiğinde bu duruma alışmakta zorlanabilir.
Yinede zor zamanlarda hayat küsen biri olmayacaktır. Kendini çabuk toparlayabilecek müthiş bir içsel enerji deposuna sahiptir.
Bu müthiş enerjiyi nereye kanalize ederse o alanda başarılı olması muhtemeldir.
Çünkü bir kez harekete geçtiğinde , diğerlerinden daha hızlı ilerleyebilecek biridir.
Spor gibi mücadele gerektiren seçenekler ona uygundur.
Seksüel yiğitliğine güvenen cazibeli biri olacaktır.

Mars Koç erkeği karşı cinse ilgisini direkt ifade etme eğilimindedir. Kendisi bir avcı , karşı taraf bir av gibidir. Kolay teslim olmayan avlar daha değerlidir tüyosunu not olarak yazalım.
Mars Koç bayanı bazı erkeksi özellikler gözterebilir. Cesurdur , sabırsız ve heveslidir.
Kendisini direkt ifade edebilir. Enerjiktir ve erkeklerin yapabileceği pek çok şeyi kendisinin de yapacağını düşünür ve yapabilir.
02-02-2012 04:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

(02-02-2012 03:43 AM)euxaristo Yazılan:  hala cevap yok mu acaba ??? 1. ev yazmıyor yazının başında gülücük

Derginin o sayısı elimde yoktu ;) 2den başlıyordu bendeki sayı
02-02-2012 07:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-02-2012 06:58 PM)euxaristo Yazılan:  bu marsın 1. evde olma durumu değil mi? retro olunca da mı bu şekil oluyor yani? çünkü benim gözlemim bu şekilde değil, sanki retro işin içine terslik sokuyo gibi geldi, tam olarak bilemiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.

Retro Marsın diğer evlerde oluşuna dair yorumlar genelde olumsuz olduğuna göre muhtemelen 1.evde oluşuyla ilgilide olumsuz birkaç şey yazacaktı.

1.ev davranışlardır

Buradaki Mars normalde atak ve öncü davranışları sembolize edebilirdi

Lakin hangi burçta olduğu da önem kazanıyor Marsın.

Mars Akrepte olup Retro ise herhalde eyleme geçmeden önce olası şüphelerin ortadan kalkmasını bekleyebilir.

Mars öfke ve hevesle de alakalıdır. Retro oluşu bu özelliklerin bilinçaltına itilip bastırılması şeklinde deneyimlenebilir.

Bastırma durumları zaman zaman strese ve öfke patlamalarına yol açabilir.

02-02-2012 07:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars 8.evde ilerizekali 18 38,560 08-28-2019 03:58 PM
Son Mesaj: ilerizekali
  Mars Evlerde vivienleigh 87 137,041 05-24-2018 02:37 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Mars;Kendimizi Savunma Biçimimiz ve Cinselliğimiz Serena 53 68,247 04-15-2018 06:37 PM
Son Mesaj: shinigami
  Mars Boğa burcunda astrosohbet 17 27,612 11-12-2017 02:55 PM
Son Mesaj: Merau
  Mars İkizler burcunda astrosohbet 24 37,721 09-20-2017 12:14 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Mars Terazi burcunda astrosohbet 10 20,363 04-04-2017 09:19 PM
Son Mesaj: Libra
  Mars Akrep burcunda astrosohbet 23 34,315 03-25-2017 10:52 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Mars Oğlak burcunda astrosohbet 8 14,388 08-27-2016 01:23 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Mars Koç burcunda astrosohbet 5 12,271 08-11-2016 02:12 AM