Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Merkür
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Félicé

Teşekkür ederim. Mesaj alınmıştırgülücük
terazi merkürümden sanırım, çok kişiden şöyle bi şey duymuşumdur, ''çok politik cevaplar veriyorsun, git vekil ol, başkan ol, politikacı ol'' diye.. bence bu iyi duurm değil ki ya gülücük))
(12-31-2011 02:38 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]terazi merkürümden sanırım, çok kişiden şöyle bi şey duymuşumdur, ''çok politik cevaplar veriyorsun, git vekil ol, başkan ol, politikacı ol'' diye.. bence bu iyi duurm değil ki ya gülücük))

bence de iyi değil

''senden iyi milletvekili , politikacı olur'' diye bana söyleseler

''siz bana ikiyüzlü beceriksiz lider yalakası mı diyorsunuz lan'' diyerek kavga çıkarırdım gülücük
(12-31-2011 02:56 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-31-2011 02:38 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]terazi merkürümden sanırım, çok kişiden şöyle bi şey duymuşumdur, ''çok politik cevaplar veriyorsun, git vekil ol, başkan ol, politikacı ol'' diye.. bence bu iyi duurm değil ki ya gülücük))

bence de iyi değil

''siz bana ikiyüzlü beceriksiz lider yalakası mı diyorsunuz lan'' diyerek kavga çıkarırdım gülücük

işte bunu bildiğim için, iyi değil, dedimgülücük) bu yüzden kendimden şüpheleniyorum gülücük
(12-31-2011 03:01 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]

bence de iyi değil

işte bunu bildiğim için, iyi değil, dedimgülücük) bu yüzden kendimden şüpheleniyorum gülücük

ve ben şunu söylüyorum cevaben, (mars terziiyim ya döğüş yok kavga yok gülücük ) beni anlayabildiğine göre sen benden de betersin gülücük yani bunu ban adiyenlere gülücük
(12-31-2011 03:02 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]

bence de iyi değil

ve ben şunu söylüyorum cevaben, (mars terziiyim ya döğüş yok kavga yok gülücük ) beni anlayabildiğine göre sen benden de betersin gülücük yani bunu ban adiyenlere gülücük

Annem de Merkür-Terazi.
İnatçı olmasına rağmen din,futbol,siyaset hususunda asla tartışmaz.
''Tamam sen haklısın.'' der çekilir kenara.
(12-31-2011 03:06 PM)Mahinur Yazılan: [ -> ]
(12-31-2011 03:02 PM)eylülmavi Yazılan: [ -> ]

bence de iyi değil

Annem de Merkür-Terazi.
İnatçı olmasına rağmen din,futbol,siyaset hususunda asla tartışmaz.
''Tamam sen haklısın.'' der çekilir kenara.

doğruluğundan eminsem bir konunun tartışırım.. emin değilsem, ''bence böyle olabilir, şöyle olabilir'' derim.. inatlaşmam.

bence de iyi değil

O zaman merkür retro boğada olan biri olarak (hem de 9.evde ayla kavuşmuş bir halde) ben özü sözü bir iyilik meleği oluyorum gülücük)) doğru mudur? Bu sebeple sanırım ikizlerin hazırcevaplığı ve sivri dili ben de hiç mi hiç yokgülücük
(02-09-2012 02:49 PM)karmen2 Yazılan: [ -> ]benim anlamadığım bişey var,bilim adamlarının zekanın genlerle aktarıldığı konusunda yıllardır süren çalışmaları var herkes bunu azçok duymuştur.
benim kafama takılan soru şu,merkür denilen gezegen ıQ denilen zekanın ta kendisimidir yani direkt zekayımı temsil eder yoksa bireyde mevcut olan zekanın yada zeka potansiyelinin nasıl ve hangi alanda kullanılacağını mı temsil eder?
zekada merkür tek parametremidir?

zekada merkür tek parametre değildir

IQ testleri bir kişinin beyninin sadece bir bölümüne dair işlevi gösterebilir yani IQ test sonucunun kişi hakkında kısmen fikir vereceğini ama kesin sonucu veremeyeceğini düşünüyorum

çünkü

hmm şey biraz Neptüne doğru yükselecez , kemerlerinizi bağlayın gülücük

Tiyatral Gitarist'in forum içinde yazdığı yazılarda sık sık ifade ettiği fraktal kavramı ( hakkında bende çok bilgi sahibi değilim lakin bildiğim şeyi en iyi anlatan ifade FRAKTAL kavramı ) astrolojinin de özüdür

Yani bir zerre içinde kainattan pek çok şey hakkında bilgi sahibi olmak

Yani herşeyin birbiriyle bağlantılı olması ki bunu bilim adamlarıda yeni yeni keşfediyor

Yani insan adlı canlıyı bir birim-bir organizma olarak kabul edelim / Güneş Sistemini de bir birim-bir organizma olarak kabul edelim

Allah tüm birimleri sanki iç içe geçmiş benzer kodlarla yaratmış görünüyor

Yani Güneş Sisteminin kalbi olan Güneş , insan organizmasının da kalbini ifade ediyor !

Yani Güneşten aldığı ışığa göre şekil alan Ay , kadının erkekten aldığı ışığa göre şekil almasını ifade ediyor ( bu erkeğin üstün olduğu anlamına gelmez yanlış anlaşılmasın , yapı böyle )

Beyin adlı birimi de bir tür organizma olarak düşünürsek ( ne demiştik , iç içe geçmiş sistem içinde sistemler ve hepsi benzer kodlara sahip yani insan organizması içinde beyin organizması )

Beynin içinde de Güneş Sistemine ait kodlarla karşılaşacağız noktasına varırız.

Yani beynin içinde de Plütoya ait , Ay'a ait , Venüse ait alt birimler var

Merkür bu alt birimlerden sadece bir tanesi

Niçin zeka denilince birincil aktör Merkür oluyor ?

Merkür beyin organizmasında ulaşımdan ve diğer aktörler arasındaki iletişimden sorumlu. Bir insanın beyni sürekli aktifse bunun anlamı , Merkürün beyin içindeki trafiğinin yoğun olmasıdır.

Oysa Merkürün bu aktifliği ZEKA kavramını tek başına ifade etmez

Çünkü beynin diğer aktörleri de ( adı üstünde beyinle alakalı olan herşey zekayla da bağlantılıdır ) zekayı etkileyecektir

Ve neyle karşılaşıyoruz ?

Çoklu zeka kavramıyla karşılaşıyoruz

Fikr vermesi açısından birkaç örnek ;

Venüs = sosyal zekayı

Neptün = sanatsal zekayı

Satürn ve Plüto = stratejik zekayı

Uranüs = deha adını verdiğimiz ham zekayı / buluşçu zekayı

vb. ifade ediyor.

Örneğin pek çok yüksek zeka belirtisi olan kişinin haritasında kollektif gezegenlerden birinin asc noktasında olduğunu görürsünüz

Nikola Tesla - Plüto & Asc

Sharon Stone - Plüto & Asc ( hem seksi hem zeki hatun gülücük )

Peki ham haliyle ilk akla gelen zeka türü için doğum haritasında nelere öncelik vermeliyiz ?

Merkür , Uranüs , Pallas

bu üçlünün diğer gezegenlerle bol bol açı yapması demek , ham zekanın beyin içinde diğer aktörlerle ilişki ağı zenginliği kurması demek

Uzun uzun yazdım umarım anlatabildim , aslında bu yazıyı bloğa koysam bile olur gülücük
merkürü daha az açı yapan insanlar, düşüncelerinde daha mı radikaldir acaba? daha mı keskin doğruları vardır.?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referans Adresler