Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum
Kadın ve erkek arasında hoşlanma duygusu bazen birden başlayıp giderek güçlendiği halde, bazıları da itici duygular hissederek birbirinden uzaklaşırlar. Bunun nedenlerini herkes merak eder. Astroloji aşk ve romantizmin kılavuzu olabilir mi diye düşünebiliriz. Astroloji insan mizacını oluşturan etkileşimleri incelerken, burçlardan ve yıldızlardan oluşan çekim veya itim gücünün aynı ve karşı cinsler arasında da benzer tepkiler oluşturduğunu gösterir. Astroloji analizi ile insanların romantik kimliklerini öğrenmek ve hangi insanların uyum içinde olacaklarını göstermek mümkündür.

Kadın ve erkek doğum haritalarını birlikte analiz ederek uyumlarını araştırmak Batı ve Hint astroloji sistemlerinde yer alan önemli bir uygulamadır. Bu sistemin adı "Eşleşim" (Synastry) olarak bilinir.

Güneş Burçlarının Uyumu

Doğum tarihinde Güneş’in bulunduğu burçların karşılıklı etkileri insanları birbirine yaklaştırır veya uzaklaştırır. Güneş yerleşimlerine göre uyum tablosu aşağıda verilmiştir.

Güneş’ler aynı burçta : Kavuşum durumu yararlıdır ve yakınlaştırır.

Güneş’ler bir burç ayrı : Otuzluk durumudur ve gerginlik yaratır.

Güneş’ler iki burç ayrı : Altmışlık durumudur ve ahenk ve anlayış verir.

Güneş’ler üç burç ayrı : Kare durumudur ve gerginlik verir.

Güneş’ler dört burç ayrı : Üçgen durumudur ve büyük yakınlık verir.

Güneşler altı burç ayrı : Karşıt durumdur ve gerginlik verir.

Ay ve Güneş Uyumu

Güneş astrolojide erkek sembolüdür. Ay ise dişilik göstergesidir. Birinci evinde Ay olan erkek duygusal ve kibar yaradılışlıdır. Birinci evinde Güneş olan kadın güçlü bir kişiliğe, karaktere ve otoriteye sahip olur. Erkeğin haritasına yerleşen Ay’dan nasıl bir kadın istediğini anlayabiliriz. Kadının haritasındaki Güneş de nasıl bir erkek aradığını gösterir. Örneğin, Başak’taki Ay dengeli, kararlı ve pratik kadını gösterir. Boğa’daki Güneş de güçlü, tutucu, kararlı ve para kazanmasını bilen erkeği gösterir.

Sevdiğinizin Güneş burcu ile sizin Ay burcunuz, veya tersi aynı burçta ise bu büyük bir uyum ve ahenk işaretidir.

Güneş burcu ile Yükselen burç aynı ise mükemmel anlaşma ve uyum göstergesidir.

Venüs ve Mars

Mars ve Venüs aynı burçta ise (kavuşum) çiftler arasında mükemmel cinsel uyum olur.

Venüs ile Yükselen aynı burçta ise fantezisi yüksek ve yaratıcı bir beraberlik olur.

Venüs ile Güneş aynı burçta ise hayat alanlarında ortak zevkler olacaktır.

Mars ile Ay burcu aynı olursa cinsel beraberlik ve sevgi yükselecektir.

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-25-2008 01:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum
arkadaşlar, bir erkeğin haritasında, ay 17'oğlak, venüs 24'koç ..

bu erkeğin bir bayanda istediği özellikler ne olabilir??çiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-27-2010 11:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Bulunduğu evleri de yazarmısın eylülcüğüm..
10-27-2010 12:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

teşekürler lajacığımçiçek

(10-27-2010 12:03 PM)Yonca Yazılan:  Bulunduğu evleri de yazarmısın eylülcüğüm..

yoncacığım, hemen yazıyorum..
ay 8. evinde, venüs 11. evinde

10-27-2010 12:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(10-27-2010 12:05 PM)eylülmavi Yazılan:  teşekürler lajacığımçiçek

(10-27-2010 12:03 PM)Yonca Yazılan:  Bulunduğu evleri de yazarmısın eylülcüğüm..

Venüs koç ve 11. evde yerşemiş olan bir erkeğin oldukça hareketli, enerjik, sürekli gözde olan bayanlara karşı çekilir ve arkadaş çevresi de büyük bir ihtimalle ateş etkili bayanlardan oluşmuştur, özgüveni yüksek olanlar daima ilgisini çeker..
8. evde ve oğlak burcunda bulunan ay sahibi bir erkek cinsel konularda kendine bir duvar örer, çok duygusal yaklaşımlarda bulunmadan, sadece zamanını yaşamaktan yanadır ve kadından da aynı şeyi bekler, iş hayatında karşı cinsten kişilerle çalışır, soğuk görünmeyi ve sadece işine odaklanmayı tercih eder ve yanındaki bayanlara bir eğitmen gibidir, gösterdiğinin de uygulanmasını bekler.. Evlendiğin de büyük bir ihtimalle eşi iş hayatına ya dahil olacaktır ya da eşi ile aynı işte çalışacaklardır.. Ketum ve duygularını dışa vurmayan bu ay sahibinin ayına su grubu bir etki ile yapılan açı bu halini yumuşatacaktır..
10-27-2010 12:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

(10-27-2010 12:19 PM)Yonca Yazılan:  

Venüs koç ve 11. evde yerşemiş olan bir erkeğin oldukça hareketli, enerjik, sürekli gözde olan bayanlara karşı çekilir ve arkadaş çevresi de büyük bir ihtimalle ateş etkili bayanlardan oluşmuştur, özgüveni yüksek olanlar daima ilgisini çeker..
8. evde ve oğlak burcunda bulunan ay sahibi bir erkek cinsel konularda kendine bir duvar örer, çok duygusal yaklaşımlarda bulunmadan, sadece zamanını yaşamaktan yanadır ve kadından da aynı şeyi bekler, iş hayatında karşı cinsten kişilerle çalışır, soğuk görünmeyi ve sadece işine odaklanmayı tercih eder ve yanındaki bayanlara bir eğitmen gibidir, gösterdiğinin de uygulanmasını bekler.. Evlendiğin de büyük bir ihtimalle eşi iş hayatına ya dahil olacaktır ya da eşi ile aynı işte çalışacaklardır.. Ketum ve duygularını dışa vurmayan bu ay sahibinin ayına su grubu bir etki ile yapılan açı bu halini yumuşatacaktır..

yoncacım çok teşekürler..çiçek

benim harita bu erkeğin aradığı kişiliği karşılar mı?utangaç

10-27-2010 12:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(10-27-2010 12:21 PM)eylülmavi Yazılan:  
(10-27-2010 12:19 PM)Yonca Yazılan:  Venüs koç ve 11. evde yerşemiş olan bir erkeğin oldukça hareketli, enerjik, sürekli gözde olan bayanlara karşı çekilir ve arkadaş çevresi de büyük bir ihtimalle ateş etkili bayanlardan oluşmuştur, özgüveni yüksek olanlar daima ilgisini çeker..

bence doğru soru sen böyle bir kişiliği istermisin? gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-27-2010 12:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

(10-27-2010 12:27 PM)Daily Yazılan:  
(10-27-2010 12:19 PM)Yonca Yazılan:  Venüs koç ve 11. evde yerşemiş olan bir erkeğin oldukça hareketli, enerjik, sürekli gözde olan bayanlara karşı çekilir ve arkadaş çevresi de büyük bir ihtimalle ateş etkili bayanlardan oluşmuştur, özgüveni yüksek olanlar daima ilgisini çeker..

bence doğru soru sen böyle bir kişiliği istermisin? gülücük

hýmmm

dailycim açıkcası, sorun hiç beklemediğim bi yerden geldi.. çiçek

''aşk aşk aşk yüzünden arab saçına döndüm''çiçek

10-27-2010 12:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(10-27-2010 12:30 PM)eylülmavi Yazılan:  
(10-27-2010 12:27 PM)Daily Yazılan:  bence doğru soru sen böyle bir kişiliği istermisin? gülücük

hýmmm

dailycim açıkcası, sorun hiç beklemediğim bi yerden geldi.. çiçek

''aşk aşk aşk yüzünden arab saçına döndüm''çiçek

hehee

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-27-2010 12:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(10-27-2010 12:19 PM)Yonca Yazılan:  

Eylülcüğüm senin venüsün terazi burcunda ve mars ile kavuşumu var, mars venüs terazisini ateşler ve hızlandırır, tutku oldukça yoğundur, bu durumda venüs kavuşum mars= venüs koç, gayet uyumlu ama çekimi kuvvetlendirse de bu ilişki de iki zıt burcun çekime zıtlaşması da beklenebilir ve bu etkiyi yoğunlaştıracaktır..
Senin 8. evinde Satürn var, evet ay oğlak sahibi için biçilmiş bir kaftan gibisin, şimdiki baktıklarımız oldukça uyumlu gibi ama haritalarınız tam olarak nasıl etkileşimler alıyor burasını da unutmamalısın canım..verygood
10-27-2010 12:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri - Uyum Analizleri astrosohbet 658 909,825 02-08-2021 01:49 AM
Son Mesaj: Toprakkızı09
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 70,708 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Partnerinizle Uyum Rehberi yezda 103 121,003 11-10-2010 07:51 PM
Son Mesaj: Kıvılcım

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir