Değerlendir:
  • 72 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinastri - Uyum Analizleri
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Sinastri & Uyum Analizleri
(06-28-2010 04:08 AM)Félicé Yazılan:  
(06-28-2010 03:50 AM)missense Yazılan:  sinatri haritalarında mars ve venüs kavuşumu çok güçlü yoğun bir çekim anlamına geliyor da ya bu kavuşum başak burcunda ise. hiç bir verimi kalmıyor zannımca sizlerin fikri nedir?

Mars-venüs kavuşumu yoğun çekim olabilir de...Başak burcunda üstüne biraz ölü toprağı serpilmiş gibi olur..Çekimin ateşi azalabilirhehee

bunu ben de düşünmüştüm. bu şartlar altında ancak koç, akrep, aslan gibi cinselliğe biraz daha gönderme yapan burçlar arasında meydana gelen birleşimler mi ancak tutku ve çekim vericek ?

diğer burçların vay haline:D

bir de bir yorum rica edeyim, a kişisisnin venüs ve marsı , b kişisisnin venüsüyle koç burcunda 12. evde kavuşuyor ise ne diyebiliriz:D

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-28-2010 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-28-2010 03:46 PM)Serena Yazılan:  
(06-28-2010 03:50 AM)missense Yazılan:  sinatri haritalarında mars ve venüs kavuşumu çok güçlü yoğun bir çekim anlamına geliyor da ya bu kavuşum başak burcunda ise. hiç bir verimi kalmıyor zannımca sizlerin fikri nedir?

Mars-venüs kavuşumu yoğun çekim olabilir de...Başak burcunda üstüne biraz ölü toprağı serpilmiş gibi olur..Çekimin ateşi azalabilirhehee

bunu ben de düşünmüştüm. bu şartlar altında ancak koç, akrep, aslan gibi cinselliğe biraz daha gönderme yapan burçlar arasında meydana gelen birleşimler mi ancak tutku ve çekim vericek ?

bir de bir yorum rica edeyim, a kişisisnin venüs ve marsı , b kişisisnin venüsüyle koç burcunda 12. evde kavuşuyor ise ne diyebiliriz:D

12. ev senin de bildiğin gibi, direk ve dolaysız bi ifade barındırmaz..Sınırları aşabilir iki tarafta, yoğun duygular yaşanabilir, birbirlerinin bilinçaltı korkularını anlayabilir..a kişisi b kişisinin 12. evindeki venüsünün dışarı akmasına, rahat ifade etmesine yardımcı olur..12. evdede olsa koç burcundaki bi kavuşum çekimi arttıracaktır...Amanın Serenahehee
06-28-2010 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-28-2010 04:17 AM)missense Yazılan:  buna kişinin talihsizliği diycez o zamangülücük çünkü marsı başakta olan bir kadının her zaman erkekle venüs- mars görünümü başak burcu üzerinde olacak. farklı bir yorum belki masumiyet üzerine kurulu bir cinsellik mi? bilemedim. başka gezegen ve açılarla beslenmedikçe güneş-venüs, ay-mars,pluton-venüs gibi bu kadıncağızın pek şehvetli bir aşka yaşamı olamayacak gibi...

Marsı başakta olan bi kadın, her zaman venüs-marsı başak burcunda olacak bi erkekle olamaz ki..Sadece kavuşum açısı çekim verir denemez..
Mesela marsı başakta olan kadının, venüsü yayda yada ikizlerde olan bi erkekle olduğunu düşünelim..Arada kare açı olur..Kavga, gürültü, patırtı, sürtüşme verse de bu açı, sert açı olması sebebi ile yoğun bi çekime de sebebiyet verebilir..Tabi bu kadar dar da bakmamak lazım..Sinastride sert venüs-mars etkileşimi çekime sebebiyet verir.
06-28-2010 04:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(06-28-2010 03:46 PM)Serena Yazılan:  

bi yerde okumustum venüs partnerin 12.evine düşüyosa gizli bir ilişki olabilir diye ve benim yorumumca çift yalnızken daha mutlu yani insanların yanında pek ortaya çıkmayan bir enerjiden söz edilebilir,tabi güçlü bağlantılar yoksa
06-28-2010 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

x kişisinin 7.evine marsım ,ve kuzeyaydüğümüm,. 6.evine venüs güneş merkürüm , 4.evine jupıterım , 1 evine ay ve plütom saturnum duşmus caným benim

benim 1.evime onun güneşi , venusu saturnu plutosu 2.evıme, marsı 3.evıme , 4..evımede jupıterı utandým

acaba nedır nedır

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-19-2010 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

terazi için;

önce kişileri tanıyalım terazi güneş-asc kavuşumuyla kendini göstermeyi seven biri güneşinin terazi olması olması sebebiyle popülerlik,çevresi tarafından sevilme içgüdüleri kuvvetli,ay'ı kovada+venüsü+merkürü ve marsı ikizlerde çok duygusal olduğunu söyleyemeyiz daha çok akla önem veren bir yapısı var,güneş terazi,mars ikizler olması sebebiyle hava burcu erkeklerine çekilmesi muıhtemel karşı taraf onu kesinlikle sıkmamalı aynı zamanda arkdaşı olmalı=)

şimdi erkek arkadaşına geçiyoruz;

güneşi,merkürü,venüsü ikizlerde ve artı olarak uranüsten zıt açı almışlar yani hava grubu özellikleri bol biri+olarakta asc akrebi ve gezegenlerinin akrebin evi olan 8.evde toplanması dışarıdan bunu pekde belli etmeyeceği yorumunu getirdi bana+olarakta zekası oldukça aktif,ikizler akrep dikkat diyorum tehlikeli kombinasyon =) insanlardan oldukça fayda görüyor olmalı eşi dostu bitmez 7.evindede jüpiteri mevcut,hayatına giren çıkan bol olabilir venüsü-uranüsü ile zıt+ikizler olması sebebiyle çabuk sıkılan bir yapısı olabilir,marsı da balıkta ikizler havailiğini iyice bastırmış olmalı,muhtemelen kendisi kıskanç ama kıskanılmaktan hoşlanmayan biri(balık öyledir marsta balıkta olduğu için+akrep asc ile bu yorumu yaptım)

şimdi ikinizin haritasına bakıyoruz;

jüpiterin onun mc'ile kavuşum çevresinde sevilirsin,onun sosyal imajını güzelleştirirsin.güneşin merkürün ve venüsün onun 11.evinde bu güzel bir konum arkadaş olarakta iyi anlaşırsınız(ilişkiniz arkadaşlıkla mı başladı bu arada ?) marsın onun 8.evinde muhtemelen seni oldukça çekici buluyodur aranızdaki çekim çok iyi olmalı,ay'ın onun 4.evinde onun iç dünyasını iyi anlayabilirsin sana kendisini açabilir.onun güneşi,merkürü ve venüsü 9.evini etkilemiş iletişiminiz iyi olmalı dicektim ama açılara baktığımda merkürleriniz kare,güneş-merkür kareniz var birbirinizi anlamadan konuşuyo olabilirsiniz,bununla alakalı tartışmalarda yaşayabilirsiniz.açılara baktığımızda güneş-güneş,güneş-ay üçgenleriniz var birbirinizi çok iyi anlıyor olmalısınız.güneş-mars kavuşumu aranızdaki çekimi arttırır,ancak senin güneşine onun neptünü-uranüsü,satürnü kare yapmış sinastride güneşlerin ağır gezegenlerden kare alması pek iyi sayılmaz,sen onu havai görüp aynı zmnda birazda çekinmiş olabilirsin,ay venüs,ay merkür üçegeniniz var kendini ona iyi ifade edebilirsin ilişkinle ilgili ancak o biraz zorlanabilir bunu yaparken çünkü ay'ı merküründen venüsünden zıt açı almış,venüsleriniz kare sevme tarzlarnız uyuşmuyo olabilir yani atıyorum sen aşkım canım cicimli severken o başka türlü sevgisini gösterebilir ve bununla ilgili sorun yaşayabilirsiniz,venüsün onun satürnü ve uranüsünden kare almış ilişki uzun sürse bile arada kopukluklar olabilir,marslarnız kare ilişkinizde var olan mars baskınlığı bu açıyla birlikte artabilir bilmiyorum çok kavga ediyomusunuz belkide yeni bir ilişkidir birbirinizi anlamaya özellikle dikkat etmelisiniz.
07-20-2010 09:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

bıseyı merak edıyorum , ıkılı ılıskılerde karsımızdakı ınsanın bıze karsı guvenılır ve ya guvenılmez oldugunu , sinastrımıze bakıp mı anlarız yoksa dırek onun tek harıtasına mı???

bıde hangı gezegenın acıları ... pek anlamadýmutandým

guven sorunu basladı bende galıba:D

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-21-2010 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(07-21-2010 01:11 PM)ariess Yazılan:  bıseyı merak edıyorum , ıkılı ılıskılerde karsımızdakı ınsanın bıze karsı guvenılır ve ya guvenılmez oldugunu , sinastrımıze bakıp mı anlarız yoksa dırek onun tek harıtasına mı???

bıde hangı gezegenın acıları ... pek anlamadýmutandým

guven sorunu basladı bende galıba:D

önce natalına bakmalıyız sonra sinastriye onu algıladığın biçime yani,satürn'ün üçgen yada sextile açıları kişiye tutarlılık verebilir neptünün olumsuz açıları yada ikizler,balık gibi burçlar ani değişimler gösterdikleri için güvenilmez olarak algılanabilir
07-21-2010 01:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

aries için sinastri analizi;

önce kişileri tanıyalım;
aries:güneşi,merkürü ve venüsü 7.evinde ve koç arenasında yani 2li ilişkilerinde kendini göstermeyi seven hatta biraz ekşını biri diyebilirdik,diyebilirdik diyorum çünkü venüsü retro durumda ve ay'ı akrepte ve satürnle kavuşumda yani o hareketi heyecanı isteyecektir ama bu istekleri biraz gömülü kalabilir,venüsü retro ne demek gezegen kendini dışa değil içe dönük çalıştıryor venüs koçta kendini göstermek ister tabi=) bi rde venüsün satürnle 1355lik açısı var yani sen yapmak istediklerini bazen içinde tutuyor olabilirsin,marsın boğa'da 8.evinde ve güneşinde 7.evinde yani seni çekecek kişinin öncelilkle kendine müthiş bi güveni olması lazım,birazda çekici bi tip olması lazım,güneşinin venüsle açısı ve marsının boğa olması sebebiyle hayatına giren insanlar yada insan diyim yakışıklı mı merak ettim gülücük ve son olarakta ay'ın ile marsın zıt açı yapmış beraber olduğun erkeklerle olmadık inatlaşmalar,zıtlıklar yaşabilirsin

erkek arkadaşın;güneşi terazi de 11.evde+venüsü asc ile kavuşum yani kendini çevresinde sevdiren bi tip olabilir hani şeytan tüğü var dediğimiz cinsten :)marsına baktığımızda mars'ı yay ama neptünle kavuşmuş mars yay da güçlüdür neptün bunu biraz bozmuş üstelik2.evinde kendine güven ve güvenmek konusunda çelişkileri olan biri olabilir, venüsü terazi de ay'ı başakta öyle çok ta duygusal kişilerden hoşalanacağını söyleyemeyiz hoşlanacağı kişi güzel,nazik,akıllı ve yardımsever biri olmalıdır

sinastirnize bakarsak;onun güneşi senin 1.evinde yine en güzel konumlardan biri seni değiştirebilir belki bu kişi,seni değiştirebilecek düzeyde bir enerjisi vardır,sana herhangi bşy söylediğinde yada istediğinde sen de yaparsın çünkü etkilidir üzerinde,ancak güneşleriniz çok ta yoğun açılar almamış hatta çok çok az sanki biraz kimlik sürtüşmesi var gibi yada ilerde belki..aldığı açılar mars 135,merkür zıtlığı bazen senin bir davranışın ya da konuşman ona çok ters gelebilir belki kırabilir.senin ayın onun acsinde sende onun üzerinde epey etkili olmalısın ki acs sinde satürn var ayın satünüyle kavuşmuş yani onun satürnünü rahatlatmışsın gülücük senin yanında olmak onu rahatlatabilir ama senin akrep olan ayın zaten bir de satürnüyle birleşince duyguların iyice gömülü kalmış olabilir kendini rahat ifade edemezmiş gibi sanki.yine marsın onun evlilik evinde aranızdaki çekim çok iyidir ama bazen sürtüşmeler yaşıyor olabilirsiniz umarım ilişkiniz uzun ve sağlıklı sürer ama satürn akrebe geçtiğinde yani yaklaşık2.5 sene sonra ya biraz dikkat o zmn satürnü 1-7ev aksı üzerinde hissedeceksiniz zorlanmalar olabilir.açılarınıza baktığımda çok fazla açınızda yok ilginç bi şekilde daha çok mars ve pluton enerjisi yoğun göze çarpanlara bakarsak ay-ay60lık açınız var güzel bir çekim yaratır aranızda sen onu anlarsın,o da seni.merkürü senin neptününde kare almış iletişimde imajinasyonlar olabilir,merkürünüz çok açı da almamış konuşmayı paylaşmayı seven bir çiftmisiniz?venüs-uranüs 120lik açınız var yine bu açı aşk demektir,ondada mars-uranüs kavuşumu,birbirnize belkide aniden tutuldunuz gülücük senin plutonun onun venüsü ile kavuşmuş yine çekim yaratan açıdır ama sen onu biraz kıskanabilirsin ayına,merkürüne yarım kare almış plutonun sanki onun üzerinde biraz baskıcı konumda olabilrisin o öyle hissedebilir.
07-30-2010 10:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(07-30-2010 12:11 PM)Tuğçe Yazılan:  
(07-30-2010 12:03 PM)aeon Yazılan:  bu arada tuğçe , sen bu sinastri olayında baya ilerlemişsin.

aslında ,sinastride hakimiyetin bir venüs vipte olmasını yadırgamamak lazım hehee

yabancı sitelerden deli gibi açı konumları aradığımı bilirim:Dnatal yorumu yapmak o kdrda ilgimi çekmiyor ilerde belki konumumun sinastriyen yorumcu olarak değişmesini isteyebilirm hehee

bende satürna olduğumdan klasik çok ilgimi ekiyor.
ama öğrenmesi biraz zaman alacak bir uğraş
haritalarımıza göre , astroloji alanları da farklı herhalde gülücük

yaylar pozitif olduğundan , modern tekniği ,
satürnalar kötümser ve gelenekçi olduğundan klaik
venüs vipler , sinastri hehee
07-30-2010 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri'de Astroidler'in ve Ay Düğümleri'nin Etkileri BayanKararsız 4 42,400 07-20-2022 11:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Sinastri Haritasında Açılar pinknilden 212 1,199,865 10-05-2020 09:25 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri elizya 2 11,674 11-07-2019 05:58 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri Haritası pinkylove 2 9,991 05-29-2019 01:01 AM
Son Mesaj: pinkylove
  SiNASTRİ ANALİZİ ASaBiMeLeK 16 44,528 04-26-2018 02:56 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Sinastri haritası hayalperest033 1 17,847 02-26-2018 11:53 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Sinastri'de Gezegen Konumları Simurg 14 364,633 07-10-2017 05:10 PM
Son Mesaj: melody
  Başak Dizer & Kıvanç Tatlıtuğ Sinastri Haritaları hanzade 11 38,892 03-08-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Sinastri'de 12. ev hilal-e 70 164,177 10-30-2016 03:27 AM
Son Mesaj: carmen
  Lütfen sinastri yorumu Nesil_sy 0 7,670 05-18-2015 11:45 PM
Son Mesaj: Nesil_sy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir