Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ay Açıları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
hilal demir Yazılan:
phaldor Yazılan:sevgili Hilal;ay ın pluto ile yaptığı 135 lik açı;ay-pluto sahnesinde sergilenen duygusal eğilimi gösterir..bu dramanın içinde şiddetli bir doğa olduğunu görebiliriz..bundan sebeptir ki bazı ilişkilerinde sorun yaşarsın..duygusal sorumluluk senin için ağır bir yüktür..gerçekte yalnız biri olduğunu düşünüyorsun..geçmişle olan bağlarını kesip atabilirsin,unutabilirsin..bu görünüş maddi meselelere ilgisizliği de gösterir.ayrıca çevrendeki insanları kontrol etmeye çalışırsın..özellikle aileni..bu açı,kıskançlık,düşüncesizlik ve nefsine uymaya davet eder kişiyi çoğunlukla..en önemli eksikliğin ise;ilişkilerdeki hoşgörüsüzlüğün..buna da dikkat etmelisin insanlarla ilişkilerinde..

çok teşekkürler phaldor çok güzel açıklamışsın peki bunun çaresi yokmu yani kendimi nasıl yönlendireyim napiyim hımm

şimdi bunun çaresi haritada bu özelliğine denk gelen potansiyellere bakmak olur..eğer sert açılar ve zararlı gezegenler bu özelliği destekler pozisyonda ise;kendini değiştirmen biraz zor olur..ama yumuşak açıları keşfedersek ve bu açıların hangi konumda yerleştiğine bakarsak bulursak hangi noktadan değişmeye başlayacağını bulabiliriz..mesela ay yada pluto 4.evden yada 4.evdeki gezegenlerden birinden yumuşak açı görüyorsa ilk önce ailesel değişimler sana iyi gelecektir..yada 10.evden alıyorsa iş hayatına girmen yada işini değiştirmen en olmadı iş ortamında değişiklik yapman sana orta bir yol çıkarı gösterecektir..anladın mı kardeşim?
Ay 04 Derece 07 ' İkizler
I. Ev

Aldığı Açılar :

120 Derece Mars
150 Derece Satürn
60 Derece Ic
120 Derece Mc

- Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
acmiyam Yazılan:ay 60 sans noktası  ay 120 doğu.n nin acıklamalarını alabilirmiyim arkadaşlar onlar yok sanırım

şans noktası ve doğu noktalarının yorumlarını bilmiyorum ve önemli etkileri olacağını sanmıyorum sevgili acmiyam.
akasya Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:arkadaşlar herkese merhaba aranıza hoşbuldun gülücük

koskoca şans gezegeni jüpiter bolluk,bereket benliğim olan ay la kare yapmış, aslında şanslıyımdır ama gördükçe içim kararıyor:(
ayrıca şansı tam olarak ne belirler?

buarada jüpiter 8.evde başak ay ise 10.evde yay gülücük
yorumlarınızı bekliyorum

hoş geldiniz sessizgidiş size bir sorum olacak bu açı bende de var etkisini savurganlık olarak ve sıskalık olarak gösteriyor bir arkadaşımda da aynı çift etkiler var peki sizde zayıfmısınız ay kare jüpiterin bu etkisini takip etmeye çalışıyorum

jüpiter 8.evde sizi başkaları yada eşinizin parasını kullanma ve refah noktasında bolluk genişlik getirir maddi kaygılarınız olmayabilir ayrıca ölüm ve ötesi ve meta fizik konulara ilginiz fazlaca olabilir

başakta olması  ise jüpiter başakta düşer jüpiter açar genişletir başak ise genelden çok parçaya odaklandığı için bir zıtlaşma söz konusu vu 8.ev konularına çok temkinli,pratik,bilimsel yaklaşırsın ve burada ki jüpiteri hesaba katarsak pireyi deve yapma potansiyeli verir aman dikkat

ay yay:genel anlamda neşeli,şakacı,gezmeyi seven,hareketli,maceracı ve dini ve felsefi düşünceleri yoğun bir konumdur

10.ev ise saygın bir kariyer ve felfesik ,ve ya dini bir alanda seyahatler yapabileceğin farklı insanlara haşır neşir olabileceğin topluma yönelik çalışan ve duygusal tatmin sağlayabileceğin  bir iş ve sosyal yaşam istersin

çok teşekkürler sevgili akasya..
evet bi dönem aşırı zayıflık yaşadım sıfır bedenden bile 1-2 kilo düşüktüm.
ama şimdi normal kilomdayım 55.ama iştahım hiç yoktur zorla yemek yerim :D

pireyi deve yapma potansiyeli hımm sanırım biraz var..
bundan kurtulmalıyım fakat sizce hangi konularda gibi gözüküyo bu durum?
evet hayirlisiyla aci konusuna yavas yavas el atmaktayim..hepimize hayirli ugurlu olsun..

simdi sunu sormak istiyorum, ama sanirim zor bi soru olucak.. haritamda ay mars trini ve ay jüpiter opozisyonu var..ve bunlar yorumda birbiriyle celisiyorlar.. yani ay mars trini gelismis özgüven derken , ay jüpiter opozisyonu kendine güvensiz demektedir.. bu durumda hangi acinin daha belirgin oldugunu yani hangisini daha cok dikkate almak gerektigini nasil ayirt ediyoruz?

ikinci sorum ise 150 derece quincunx aci neyi ifade etmektedir ? 135 derecek kare aci sayiliyorsa, 150 derece opozisyon olarak kabul edilir gibi geldi bana, ama tamamen benim mantik yürütmem bu tabi.. gülücük

tesekkürler
ziggy Yazılan:evet hayirlisiyla aci konusuna yavas yavas el atmaktayim..hepimize hayirli ugurlu olsun..

simdi sunu sormak istiyorum, ama sanirim zor bi soru olucak.. haritamda ay mars trini ve ay jüpiter opozisyonu var..ve bunlar yorumda birbiriyle celisiyorlar.. yani ay mars trini gelismis özgüven derken , ay jüpiter opozisyonu kendine güvensiz demektedir.. bu durumda hangi acinin daha belirgin oldugunu yani hangisini daha cok dikkate almak gerektigini nasil ayirt ediyoruz?

ikinci sorum ise 150 derece quincunx aci neyi ifade etmektedir ? 135 derecek kare aci sayiliyorsa, 150 derece opozisyon olarak kabul edilir gibi geldi bana, ama tamamen benim mantik yürütmem bu  tabi.. gülücük

tesekkürler

selam ziggy ; güzel bir soru sormuşsun -ok

bence sorduğun sorunun tek bir cevabı yok çünkü önemli olan haritanın bütünüdür.
mesela Ay-mars üçgeni ile Ay-jüpiter zıt açısını masaya yatıralım senin verdiğin örnekteki gibi.
eğer ki bu kişinin Ay burcu koç olursa , yay olusa , aslan olursa (ateş elementi) ben bu kişinin abartılı bir özgüven duygusuna sahip olacağını düşünüyorum.
çünkü bir Ay koçu zaten kendine güvenir ve marstan güzel açıyla da besleniyorsa (ve haritada güçlü satürn-neptün etkileri yoksa) o ay koçunu kolay kolay hiç bişey korkutamayacaktır.

yok eğer Ay burcu Yay ise ; bu kez jüpiterin zıt açısı özgüven eksikliği değil aksine duygularda abartılı ifadelere sebep olabilecektir. (jüpiterin sert açıları eksiltmez , aksine abartır , rehavet verir , gevşetir)

yok eğer Ay burcu oğlak , başak , balık gibi özgüven konusunda çabuk olumsuzluğa düşebilen burçlardan birindeyse , bu kez bahsettiğin çelişkiler görülebilir o kişide.

ben bu gibi durumları şöyle yorumluyorum ; kişinin olaylara tepkisi duruma göre değişecektir , zamana göre değişecektir , o an ki duygusal haline göre değişecektir.
mesela mars etkisiyle sorun çıkaran birine haddini bildirebilir ama kalabalık önünde konuşması gerektiğinde eli ayağına dolaşabilir vb.. gibi..
vivienleigh Yazılan:Yukselen burcunda ay – merkur konjunktionu (kavusumu):

Bu kavusum aksın ustunde… 9 orb a kadar aksın ustunde kabul ederiz. Yani senin merkur ve ay özelliklerin , kendini ifade ederken davranışlarında cok gorunur olur…
Merkur akıl demektir..ve iletişimi sembolize eder (iletişim akılla yapılır cunku…duygu karışırsa ilişki olur…)
Iletişimi sembolize ettigini mitoloji bilgilerinden de biliriz… Zeus cok capkın dır ve goturmedigi kadın yoktur, bir suru ensest ilişkileri olmus ve o zamanın guzel tanrıcalarından afrodit e cok duskunmus ve Helen le beraber onun ne yaptıgını nerede oldugunu sık sık ögrenmek istermis ve Hermes I yanına cagırmıs ve ona demis ki ben seni tanrıların habercisi yapıyorum, bana kim nerede napiyor her istedigimde bana bildireceksin…ve Hermes (mercury) tanrıların habercisi olmus… Cıva diye de anılır…
Ay da bilincaltını sembolize ediyor ve anneyi… neticede kişi ayı ile ve merkuruyle gozukur heryerde…. Yani kişi iicn iletisim kurmak cok onemlidir, zeki bir göruntu verir ve herkesle kolay ve hızlı (hava) iletisim kurarsın . ama duygularını da gösterir cunku aksta bulunuyor.
Bu beraberliğinin Mars – Saturn –pluton beraberligiyle uyumlu acısı var ise… bunu yorumlamak icin önce ne anlama geldiklerine bir bakalım….
Mars 8 de:
bu evde cok gucludur kendi evi cunku… hava grubunda olması kişiye hızlı baslangıclar yapabilmeyi saglar fakat burda kişi oyle laaap diye baslamaz, cunku bilir ki adaletli olmak uyumlu ahenkli olmak gerekecektir…aynı zamanda mars 8. evde cinsel potansiyel de verir. Neden , cunku akrebin evi orası… fiziksel enerji en cok ne zaman ortaya cıkartabilir kişi, kendisini guvende hissettigi zaman …burda oyle oluyor yani 8. evde …
Saturn 8 de ve Terazide:
Herseyden önce Saturn terazideyse kişiye “kurallara uyman lazım, adaletli ol…” derv e bu yuzden kişi klendisini baskı altında hisseder… ya benim adaletli olmam lazım …. der ve kendini kasar neticede adaletli olmak, uzlastırıcı olmak, dengeli olmak icin zorlanır… baskı hissedercunku icinde
Pluton 8 de ve terazide .
Neyi degistirecek adaleti, uyumlu olmayı…zor bir konum…cok guclu ama burada… Partnerinin sahip olduklarını,ölüm ve ötesini,cinsel potansiyelini kurallara bağlar ve yeni kurallara yol açar. Bu konularla ilgili hangi anlayışa sahipse onda degişiklik yapma potansiyeli vardır. Hem de köklu degisiklikler… mesela adaletli olma anlayısı vardır ve bunda bir degisiklik yapabilir…olaylar bunu saglar genelde…. Her degisim bir takım olaylarla olur kendiliğinden olmaz…. O ))olayların zamanını ve cesidini de astroloji denen illet bir sistem soyler…
uranüs
Artık ufak ufak da olsa yorumlar yapmaya çalışıyorum, bunun için çoğu zaman Talip' in haritasını kullanıyorum nedense daha emin oluyorum, ya da tanıdığım birinin haritasını yorumlamak daha kolay olacak gibi geliyor...

Talip' in Ay'ının aldığı açılar:
Güneş ile 120
Satürn ile 120
Asc ile 120
Ic ile kavuşum
Ds ile 60
Mc ile 180
Şans nok. ile 120

Aldığı açılara ve bulunduğu eve göre yorum yapıyorum, yani mesela güneş için bunu yapıyorum sonra ay için falan, yani eğer bir yanlışım varsa uyarmananızı beklerim.

Talip' in Ay' ı 4. evde ve ikizler burcunda

* Duygularını belli etmekte güçlük çeken ya da duyguları konusunda çok emin olamayan bir kişilik çıkar ortaya. Güneşin terazide olmasının verdiği kararsızlık hali duygularına da aynı etkiyi yapar ve duygularında sık sık değişim görmek mümkündür.

* Ay' ın yüksek derece de etkilemesinin sonucunda ikizlerin etkisi daha az görülür, Ay ikizlerin önüne geçer.

* Ay Satrürn trini etkisiyle olunlaşmaları çok erken olur ve çocukluklarını yaşayamadan olgunlaşmak zorunda oldukları yorumu yapılabilir.Bu kişiye yaşından büyük bir olgunluk verir, ve sorunların üstesinden gelmeyi, sorunlar karşısında mantıklı, soğukkanlı düşünmeyi getirir.

*Olaylar karşısında duygularını kontrol altında tutar ve mantıklı olmayı tercih eder. Genelde karşılaştığı durumlara negatif düşünmeyle başlar ki daha sonrasında yanılmayacağını hesaplar böylece. İlk olarak en kötüsünü düşünür ve böylece hata yapmamayı hedefler.

*İyi bir dinleyici ve sorun çözücüdür. Çünkü karşısındakinin duygularını çok kolay çözümler ve pratik çözümler sunar sorunlar karşısında.

Anca bu kadar yorum yapabildimgülücük katkılarınızı, yorumlarınız bekliyorum bu ilk küçük çaplı yorumuma:)Sevgiler...gülücük
emel Yazılan:Teşekkür ederim Beyhancım, evet bu benim ilk yorumum sayılır, yani böyle ufak ufak çalışırken başladım br ucundan. Sormak istediğim bir şey varmı dersen eğer: Şunu söyleyebilirim, yani sizlerde yorum yaparsanız eksiklerimi yada bakamadığım bakış açılarını görürüm diye düşünüyorum. Yada yanlış olan bir yol izliyorsam bunları söylerseniz eğer baştan hatalı ilerlememiş olurum. Gerçi Yıldırım' ın pratik önerilerinden çalışarak devam ediyorumgülücük

Emel ben yorum yapmaya başladığım zaman senin kadar cesaretli değildim inan, hala da çekinirim bazen içime sinmiyor bir türlü, sanki daha iyisini yapabilirmişim gibi bir his oluyor içimde ode beni durduruyor ama bence en güzelini yapmışsın sen. Ben açılara girmeden küçük bir yorum yapayım sen değerlendirmesini yaparsın olur mu?
Ay İkizler Burcunda ve 4. evde;
Çok canlı bir zekası vardır ve meraklı bir kişiliktir. Fikir alışverişinde bulunmayı çok sever ve birazda şüphecilik olabilir. Duygusal konularda mantığııda kullanır. Kendini bir yere ait hissetmek ister. Zengin bir hayal güü olabilir.
emel Yazılan:Beyhancım inan çok teşekkür ederim çünkü evet yorum yapmaya başlıcam diye hazır hissediyor insan kendini ve yaparken de nedense çekiniyor, inan bende yollarken çok çekinerek yolladım fakat bir an yazdım hiç okumadan hemen yolladım, çünkü daha öncede böyle denemelerde bulunduğumda yok olmadı bu deyip sildiğim zamanlar oldugülücük ama beni cesaretlendirdiğin için teşekkür ederim bütün yorumlarımı dmkermişim şimdigülücük

Neyse mesela senin yaptığın yorumdan sonra mesela şunu gördüm, ben ay burcu duygularla ilgili kısmına takılıp sadece bu doğrultuda yorum yaptımgülücük Senin yorumunu Talip' i tanıyan biri olarak değerlendirirsem: evet çok kıvark bir zekası vardır özellikle inanılmaz bir matematik zekasına sahiptir. Fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanmaktan ziyade fikrini söyleyen biri olursa ki bu değer verdiği biri ise fikrini hemen değiştirebilirgülücük dengesiz terazigülücük Duygusal konularda mantığını kullandığı kesingülücük yorumun bence isabetliydi yüreğine sağlıkgülücük

Ne kadar yorum yaptıysan hepsini yazabilirsin Emel, zaten bu şekilde öğreneceğiz.
bende çok uğraşarak bir yorum yapmıştım ama gerçekten saatlerce uğraştım ama o yorumu foruma eklemeden sildimgülücük) Sonrada pişman oldum tabi ama artık ne düşünüyorsam yazıyorum sonuçta deneye yanıla öğreneceğiz, yanlışımızda mutlaka olacak.

Alıntı:ben ay burcu duygularla ilgili kısmına takılıp sadece bu doğrultuda yorum yaptımgülücük
Emel bu değerlendirmen bence çok iyi olmuş bir yardımım dukunduysa inan çok seviniyorum bende. Aykendimizi tanımanın anahtarını oluşturur. Ay' ın duygusal varlığımız üzerindeki güçlü etkisinin yanı sıra temel Güneş burcu kişiliğimin etkilerini ayarlama gücüde vardır. Ay, duygularımızı simgeleyen "Ana "dır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referans Adresler