Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 12.evi irdeliyoruz..
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Gizemciğim.plutonun 12. evde olması kızına oldukça karamsar ve kuşkucu bir yapı veriyor.12. evde pluto çok rahat değildir.üstelik yay burcu bir ateş elemenetli burç olduğu için burada da su özellikleri gösteren pluton zorlanır.pluton kıskançlığı,gizemi,gizli saklı her şeyi temsil eder.ruhumuzun karanlık tarafıdır sanki.pluton değişimi sembolize eder.pluton 12. evde çok iyi bir araştırmacı, dedektiflik özelliği verir mesela.bilinmeyen gizli saklı her şeye ilgi,merak ve araştırma verir.plutonun gücünü kendi egoları için kullananlar plutonun karanlık gücünü kulanan insanlar diye düşünüyorum.plutonun haritada bulunduğu alan kişinin kontrol edemediği alanıdır.12. evde kontrol edemediğimiz bir alanımız.

Kızının özgür kalma ihtayıcı çok fazla olabilir.hırçın,kıskanç,güvenmeyen.kendinden daha üstün ve başarılı insanlardan korkusu vardır.çok güçlü bir bilinç altı vardır kızının.sorunlarını raharlıkla konuşamaz.içinde gizleme eğilimi vardır.kendini zaman zaman dünyadan soyutlayabilir.kendini güçlü bir kişilik olarak görsede bunu dışa vuramayabilir.herşeyi çok derinden inceler.bu onun doğasında vardır.bilinçaltında sakladığı bazı şeyleri bastırıyor diye düşünüyorum.marsla olan açısı kızının aşırı asabi bir yapıda olabileceğini düşündürdü bana.bunu güç gösterileri olarak ortaya sunabilir.jüpiterle açısı, hayal aleminde kurduğu,içinde yaşattığı fantezilerle hayatın gerçeklerini bulmaya çalışıyor olabilir.ama bazen gerçekle hayali ayıramayabilir.gerçek olmadığını bildiği halde kolaylıkla gerçek diye kabullenebilir bazı şeyleri.doğruyu ve yanlışı ayırt edemiyor olabilir.nedenini kendisininde bilemediği korkuları vardır.iç alemi karışık olduğu için dışarıya vurumu çevresindekiler tarafından yanlış anlaşılabilir.kendisini sevdiğinizi gerçekten hissetmesi gerekir.bunu ona hissettiremez onu tatmin edemezseniz sevilmediğinden kuşku duymaya başlayacaktır.duygusaldır, duygusal doyum onun için çok önemlidir.sezgi yönü çok kuvvetlidir.6. hissi çok gelişmiştir.gerçekleşen rüyalar görüyordur muhtemelen.mistik olaylara ilgisi vardır.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.
ay_se Yazılan:Gizemciğim.plutonun 12. evde olması kızına oldukça karamsar ve kuşkucu bir yapı veriyor.12. evde pluto çok rahat değildir.üstelik yay burcu bir ateş elemenetli burç olduğu için burada da su özellikleri gösteren pluton zorlanır.pluton kıskançlığı,gizemi,gizli saklı her şeyi temsil eder.ruhumuzun karanlık tarafıdır sanki.pluton değişimi sembolize eder.pluton 12. evde çok iyi bir araştırmacı, dedektiflik özelliği verir mesela.bilinmeyen gizli saklı her şeye ilgi,merak ve araştırma verir.plutonun gücünü kendi egoları için kullananlar plutonun karanlık gücünü kulanan insanlar diye düşünüyorum.plutonun haritada bulunduğu alan kişinin kontrol edemediği alanıdır.12. evde kontrol edemediğimiz bir alanımız.

Kızının özgür kalma ihtayıcı çok fazla olabilir.hırçın,kıskanç,güvenmeyen.kendinden daha üstün ve başarılı insanlardan korkusu vardır.çok güçlü bir bilinç altı vardır kızının.sorunlarını raharlıkla konuşamaz.içinde gizleme eğilimi vardır.kendini zaman zaman dünyadan soyutlayabilir.kendini güçlü bir kişilik olarak görsede bunu dışa vuramayabilir.herşeyi çok derinden inceler.bu onun doğasında vardır.bilinçaltında sakladığı bazı şeyleri bastırıyor diye düşünüyorum.marsla olan açısı kızının aşırı asabi bir yapıda olabileceğini düşündürdü bana.bunu güç gösterileri olarak ortaya sunabilir.jüpiterle açısı, hayal aleminde kurduğu,içinde yaşattığı fantezilerle hayatın gerçeklerini bulmaya çalışıyor olabilir.ama bazen gerçekle hayali ayıramayabilir.gerçek olmadığını bildiği halde kolaylıkla gerçek diye kabullenebilir bazı şeyleri.doğruyu ve yanlışı ayırt edemiyor olabilir.nedenini kendisininde bilemediği korkuları vardır.iç alemi karışık olduğu için dışarıya vurumu çevresindekiler tarafından yanlış anlaşılabilir.kendisini sevdiğinizi gerçekten hissetmesi gerekir.bunu ona hissettiremez onu tatmin edemezseniz sevilmediğinden kuşku duymaya başlayacaktır.duygusaldır, duygusal doyum onun için çok önemlidir.sezgi yönü çok kuvvetlidir.6. hissi çok gelişmiştir.gerçekleşen rüyalar görüyordur muhtemelen.mistik olaylara ilgisi vardır.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.
çok teşekkür ederim ay_se cim
kızım henüz 4 yaşında ama söylediklerinin çoğu var gibi haritasını eklemek isterdim ama beceremiyorum doğum tarihini yazsam kısaca gözata bilirmisin müsait olunca şimdiden korkutuyor bazı davranışları beni dediğin gibi çok kıskanç ve yaptığı hareketleri bazen anlayamıyorum
02.07.2004 ist. saat:20.10
şimdiden teşekkürler birde eğer harita eklemeyi biliyorsan haritasını ekleyebilirmisin .
buda oğlumun 10.02.1996 amasya saat:16.50 çok oluyorum biliyorum ama şimdiden teşekkür ederim.
[quote=Nin.Me.Sar.Ra]

[quote]
Az önce daha ayrıntılı yazmıştım ama ÖM'ye tıklayınca hepsi gitti.Neyse toparlayayım biraz bu sefer.

Ben çocukluğumdan bahsedeyim biraz en iyisi.5 yaşıma kadar Anne babamla küçük bir kasabada mutlu bir çocuk olarak büyüdüm .Ailenin ilk çocuğu sülalenin ilk torunuyum ben.5.5-6 yaşımdan sonra kendi isteğim dışında İstanbulda bir türlü sevemediğim dedemlerle yaşamak zorunda kaldım.Çok otoriter disiplinli ve baskıcı bir dedem vardı.Duygularınızın belli edilmesinin alay konusu olduğu bir ortam olduğu için ister istemez sizde zamanla duygularınızı bastırmayı ve belli etmemeyi öğreniyorsunuz.Ailemden kendi, isteğim dışında ayrıldığım için ,benim neyi sevdiğimin neyi sevmediğimin pek bir öneminin olmadığı bir ortam olduğu için sevdiğim insanlardan kopartılacağım duygusu yüzünden insanlara bağlanamama sorunum var.

9-10 yaşlarımdayken annem 9-10 ay yatağa bağımlı olmasını gerektiren bir hamilelik dönemi geçirdi ve bu dönem sonrasında biz ailece beraber yaşamaya başladık.Yalnız annemin toparlanma süreci bizim ailece aramızdaki iletişim kopuklukları epey sorunlu bir dönem geçirmemize neden oldu.Annem gençliğinde (birazda kendi isteğiyle) gereğinden fazla sorumluluk alan bir kadın olduğu için bana adeta şimdi sıra sende der gibi davrandı ve beni kaldırabileceğimin üstünde sorumluluk almaya zorladı.

Çocukluk yıllarımda fiziksel ergenlik-ilk gençlik yıllarımda ise manevi olarak yokluklarını çektim anne babamın.

Annelik korkusu şöyle açıklanabilir.İyi bir anne olabileceğime inanmıyorum şu an itibariyle.Bu birazda beğenmediğim ebeveynlerimin durumuna düşmek istememekten kaynaklanıyor.Anaç biri olduğumu söyleyebilirim.Zor durumdakileri zayıfları güçsüzleri ,çocukları kanatlarımın altına alma,koruma isteği duyarım.Ama sonradan sorumluluk almak beni çok fazla yorup yıprattığı için pişman olurum genelde.Çocuklarla aram her zaman iyi olmuştur.

Aile ortamında kendimi Mars-Satürn-Uranüs etkileri güçlü diye tanımlayabilirim.Yay özelliklerini en iyi gösterdiğim yer sosyal hayatım.Beni dışarda tanıyan insanlar ailede olduğundan çok farklı bir portre çizerler.Aile ortamında Balık-Yay tarafımı gösteremiyorum.Sokakta gördüğüm bir tanıdığıma ya da ilk kez gördüğüm bir insana nasıl davranacağım o gün kendimi nasıl hissettiğime ve karşımdaki insanın bana nasıl bir elektrik verdiğine göre değişir.Son derece samimi,sıcak,içten ve dürüstte davranabilirim,temkinli soğuk ve bir parça gizemli de.

Ben Ayın Yayda ,Jüpiterinde 12. evde olmasını ve üçgen yapmalarını en derinlerde bir yerlerde bilinçaltımda bir Yay karakteri yattığı şeklinde yorumluyorum.En umutsuz olduğum ,dibe vurduğum,ağlama krizleri geçirdiğim zamanlarda garip bir iyimserlik gelmeye başlar bana.Ve evet hakikaten gizli bir elin yardımını aldığımı ,hayatım boyuncada hep korunduğumu düşünmüşümdür.
[/quote]

bu içten paylaşımınız için ve kritikleriniz için tşk ederim.
aslında bu paylaşımınıza benzer örnekleri diğer arkadaşlardan da bekliyorum diyebilirim. yaptığımız yorumların kritiği olarak biraz detaylı cevaplar gelmesi biz yorumlayanlar içinde faydalı olacaktır.
başak69 12.evi başak burcunun sonlarında ve terazinin önemli bir kısmını kapsıyor.

başak ve terazinin bazı özellikleri senin bilinçaltında gizleniyor anlamındadır. düzenlilik , mükemmelliyetçilik , bakımlı olmak gibi özellikleri ifade etmekte zorlanabilirsin.

[b]jüpiter , merkür ve uranüs 12.evde]

bu üçlünün kavuşumu çok keskin bir zekaya işaret eder.. özellikle hava elementindeyse.. ( terazi , hava elementine ait bir burçtur)

hızlı , enerjisi yüksek ve tabii bunun sonucu olarak gerilimli , âni fikirlere açık , büyük fikirler duyduğunda heyecanlanan , muhakeme yeteneği kuvvetli özellikler taşıyan zihinsel yapıya sahipsinizdir..

ancak tüm bu müthiş potansiyelin 12.evde bulunması , tüm bu özelliklerin SAKLANIYOR olabileceği anlamına gelebilir.

nerede mi saklanıyor ?

tabii ki bilinçaltının derinliklerinde..

öyleyse yukarıda bahsettiğim çok önemli özellikleri iç dünyanıza akıtıyor olmanız muhtemeldir ve haketmeniz gereken övgüyü belkide alamıyorsunuzdur.

mesela aklınızda müthiş bir proje vardır ama bunu ifade etmekte çekingen davranabilir ve projenizin gerçeğe dönüşmesini geciktirebilirsiniz.

ya da hem kendinizin hemde özellikle başkalarının iyiliği adına pratik çözümler bulmuşsunuzdur ve belkide çekinmiş içinize atmışsınızdır.
kendinizle ilgili çözümler konusunda da kararsızlıklar yaşıyor olabilirsiniz.

iç dünyanızda gizli bir deha yatmakta ve kullanmaız için uyandırılmayı beklemekte diyebiliriz.

bu dehayı yazarak , çizerek , fikirler üreterek , matematiksel hesaplar yaparak vb.. kullanabilirsiniz. ama sosyal dünyada da fikirlerinize ihtiyaç duyulabilir bunu unutmayın lütfen.
karanlık 12.evden , günışığına çıkmasında fayda olacaktır bu üçlünün kavuşumunun vereceği özellikler.

12.ev merkürü içe dönük iletişimi ifade eder. kendi kendine içsesiyle konuşan , yazma yeteneği olan ve özellikle kelimeleri hoş biçimde kullanabilen , sinirsel gerilimi sık sık hissetsenizde sakin kalmasını becerebilen özellikler sözkonusu olacaktır.

buradaki jüpiter , merkürün yukarıdaki özelliklerini genişletecektir. yardımseverlik potansiyeli verecektir. elindekini paylaşmaktna çok hoşlanan biri olabilirsiniz.

buradaki uranüs , merkürün yukarıdaki özelliklerine sıradışılık katar , âni fikirlerden önemli faydalar görebilirsiniz , tabii ki bu fikirlere güvendiğiniz sürece..
burası ha doldu ha dolacak gülücük
Mavi 12.evi boğa burcu ve mars 12.evinde..

12.ev boğa burcu olursa ;

boğa burcuna dair özellikler sizin bilinçaltınızda sakanmıştır diyebiliriz. boğa burcu maddiyatı simgeler , dünyevi kavramları ifade eder , gözle görünen , elle tutulan , sahip olunan şeyleri ifade eder.
tabiatı ve doğal olan herşeye duyulan sevgiyi ifade eder.

boğa burcunun 12.evde olması yukarıdaki konularda yani boğaya has konularda eksiklik hissedebileceğinize işaret ediyor olabilir.
ekonomik anlamda güvenceden yoksun olma korkuları taşıyor olabilirsiniz.
bu ve benzeri maddi endişeleri haklı çıkarabilecek tecrübeler de yaşamış olabilirsiniz.
ilişkiler konusunda da GÜVEN ARAYIŞI boğaya has bir konudur ve sizin bam tellerinizden biri olabilir güven ihtiyacı konusu.

mars 12.evde ;

en basit ifadesiyle öfkenin içeriye akıtılmasıdır. dışa dönük öfke değilde , kendne yönelik öfkeden söz edebiliriz 12.ev marsında.

şimdi Mavi'ye özel 12.ev marsına bakalım ve detaylara yoğunlaşalım.

Mavinin T-Kare açı kalıbı var ve bunu sanırım T-Kare açısını inceleyelim konu başlığında yorumlamıştık.

12.ev marsı , merkür ve ay-jüpiter kavuşumuyla aralarında T-Kare açı yapıyor ve özel açı kalıbının aktığı nokta 12.ev marsı..

3.ev başlangıç çizgisindeki güçlü merkür ile 9.ev başlangıç çizgisindeki güçlü jüpiter meraklılık , zihin gücü , öğrenme becerisi , isteği , kavrayış gücü , eğitim vb. konularda vurgu yapıyorlar Mavinin hayatında.
ancak bu vurgular arasında 180 derecelik zıt enerji akışı sözkonusu ve bu gerilimin esas aktığı yer ise 12.evdeki mars boğası..
dikkat diyorum ve tekrar yazıyorum ; 12.ev mars boğası..

normalde mars boğası oldukça sabırlıdır ve kolay tepki vermemeyi tercih eder.
yine normalde 12.ev marsıda içe dönüktür ve tepkilerini içsel konuşmalarla kendi kendine söylenerek ifade eder.
şimdi bu ikisini HARMANLAYALIM lütfen..

bu ikisini HARMANLARKEN , 3. ve 9.evlerden akmakta olan gerilimli enerjiyi de hesaba katalım.

çok daha özele inerek kısaca şu yorumu yapacağım ;

Mavinin eğitimiyle ilgili (9.ev) kısıtlanmışlık durumu olduğunu biliyorum ve bu sorunu belkide 3.ev yoluyla kendi kendini eğiterek giderme çabasında ama içine attığı öfkeler , bazen patlayacak gibi olan ama ya boğanın toprağıyla örtülen ya da 12.evin karanlığına gömülen öfkeler , bastırılan gerilimli duygular ve tutkular T-Karenin aktığı 12.ev mars boğasını yeterince açıklıyor diyebiliriz.
Alya Yazılan:Benim Merkür, Venüs, Satürn ve şans noktam 12.evin sonu 1.evin başlangıçı. A'dan Z'ye astroloji kitabında okuduğum üzere şöyle demiş. Böyle biri, ileride kullanacağı bir iç güce sahiptir. Kişiliği şekillenmeye ihtiyaç duyabilir, utangaçlık veya içe dönüklük sorunlarını çözmesi gereklidir. Özellikle 30'undan sonra daha olumlu bir hayat sürer ve kendilerini ifade ederler. Ümit dünyası gülücük

gülücük gülücük

Alya selam ; 12.evi irdelerken baştan sona okursanız genelde içsel sorunlardan bahsediyoruz. ve bu içsel sorunlar , gün gelip patlayabiliyor dış dünyaya da yansıyabiliyor.

aslında 12.eve dair sorunların analizini yaparken psikolojiyi ve kişisel gelişim konusunuda dahil edip çözümler üretmek gerekli diye düşünüyorum. tabii hem çalışıp hem forumda bişeyler karalamak zor oluyor , vakit yettiği kadarını yapabiliyoruz.

mesela Alya , senin 12.ev enerjilerini etkili kullanabilmenin çözümü olarak ; hayal alemine daldığını yada kendini dalgın ve iş yapmaya gönülsüz - üşengeç hissettiğini farkettiğinde ilk adım prensibini uygulayabilirsin..

ilk adım prensibi

100 km'lik bir yol nasıl katedilir ?

ilk adımı atarız , sonra bir adım daha atarız , hiç düşünmeden tıpkı akarsuyun akması gibi 3.adımı ve sonraki adımlarıda atarız.
belki istediğimizi hemen elde edemeyiz ama adımlarımızı attığımız sürece hedefe yaklaştığımızı biliriz.

burada ki ince nokta şudur ; 12.ev enerjileri bizlere dalgınlık verir çünkü zihnimizden , kalbimizden gün içinde binlerce anlamlı yada anlamsız düşünce akmaktadır. eğer bu akışa kendimizi kaptırırsak etrafımızda olup biten basit şeylerle bile bağlantımızı koparabiliriz. yemeği yakarız , çayı dökeriz , bize anlatılan birşeyin önemli noktalarını kaçırırız vs..

ama ilk adım prensibini uygulamak için üzerinde düşünmeye , uzun planlar yapmaya gerek yoktur. tüm yapmanız gereken düşünce şelalenizi bir kenara bırakıp , önünüzde ki işiniz doğrultusunda HİÇ BİŞEY DÜŞÜNMEDEN adımlar atmanızdır..

tom cruıse'un oynadığı SON SAMURAY filminde , tom'un samuray eğitimindeki en temel nokta buydu , izleyenler şu repliği hatırlar ;

Hiç Düşünce

12.ev enerjilerinden şikayetçi olan tüm arkadaşlarımın bu ilk adım prensibini uygulamalarını ve sonuçlarını bizlerle paylaşmalarını çok isterim.
çünkü böylece astrolojiyle keşfettiğimiz en derin sorunlarımıza bile çözümler bulabileceğimiz ve aslında hepimizi en çok ilgilendiren de bu olacaktır bence.
yani astrolojinin gözle görünür faydaları konusu..
12.ev enerjileriyle yaşamak ;

* 12. ev enerjileriyle yaşamak , büyük okyanusun derinliklerinde yaşamak gibidir. bu mecaz bir ifade olsada , gerçeği anlatmak ve anlamak için bire bir örtüşen bir ifadedir.

okyanusta yaşamak nasıl bir şeydir ?

- dünyanın gerçeklerden soyutlanmış olarak , kendi okyanusumuzda yaşamak gibi bir şeydir.
yani suyun üstünde neler olup bitiyor , farkındalığımız zayıftır..

- dünyayı suyun altından seyrettiğmiiz ve algıladığımız için , sık sık yanılgılara düşebiliriz. yakınlarımızı bile tam manasıyla çözemeyebiliriz ve doğal olarak yakınlarımız tarafından bile hayal kırıklığına uğratılabiliriz.

- dünya üzerinde bir şeyleri başarmak istiyorsak , önce suyun üstüne çıkmamız gerekir..

12.ev enerjileriyle bilinçli yada bilinçsiz muhatap olduğumuz dönemler olacaktır. Alya gibi , artemis gibi , benim gibi 12.ev enerjisi kuvvetli olan kişiler ise hayatlarında 12.ev vurgusunu sık sık hissedeceklerdir.
işte 12.ev vurgusuyla yaşayanlar için yukarıda yazdıklarımın ve şimdi yazacağım önerilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. tabii değerlendirebilenler için ;)

12. ev enerjisiyle yaşamak

bu önerilerim özellikle 12.ev vurgusunu sık sık yaşayanlar içindir.

1- dünyadan soyutlanmamak için , sık sık su üstüne çıkışlar yapmalıyız.
su üstüne çıkmak için , öncelikle suyun altında olduğumuzun FARKINA VARMAMIZ gerekir.

farkındalık nasıl geliştirilir ?

peygamber efendimiz diyor ki ; soru sormak ilmin yarısıdır..

suyun altında olduğumuzun farkındalığını geliştirmek için ; ŞU ANDA NE DÜŞÜNÜYORUM ? NE İSTİYORUM ? gibi soruları sık sık sormayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

sorular sormak ve cevaplara konsantre olmak , bilinçaltından (yani suyun altından) bilinçüstüne (yani suyun üstüne) çıkmak için bir tür araç olacaktır.

öyleyse sık sık DOĞRU SORULAR sorarak bilinçli kalmayı , düşüncelerimizi kontrol edebilmeyi öğrenebiliriz.
bunu yaptığımızda , dış dünya ile bağlantımızı korumuş olacağız.

2- çevremizdeki insanları DOĞRU ALGILAMAK istiyorsak yine doğru soruları sormak ve insanların tavırlarını , sözlerini sorgulamak faydalı olabilir.

- o kişi bu sözleri söylerken bizi incitmeyi mi amaçlıyordu ?

- o kişi bizim için ne kadar değerli ?

- diyelim ki o kişi bizi aldattı ama hala onu seviyoruz ; ''bizi aldatan bir insan bizi ne kadar seviyordur , sevgisi sahte biri için üzülmeye değer mi ?

- hatalarını sık sık gördüğümüz eşimiz için yada aile üyemiz için ; o'nun hangi özelliklerini seviyorum ? bana yaptığı iyilikler nelerdi ?

- o kişi bizim yakınlık ihtiyacımıza şimdi olumlu cevap verdi ama amacı sadece arkadaşlık olamazmı , hemen bizden hoşlandığını düşünmek acelecilik olmuyormu ?

vs........ gibi sorularla yakınlarımızla olan ilişkilerimizi daha saplıklı ve objektif biçimde yürütebiliriz.

bunu yapmadığımız sürece , 12.ev enerjileri ( ki dini anlamda burası şeytanın rahatlıkla girip yuvalandığı bir arazidir - bence) bize sık sık ilişkilerimizle ilgili olumsuz düşünceler yani vesveseler verecek ve karşı tarafı pek çok zaman yanlış algılamamıza neden olacaktır..

3- başarmak için ; ilk adım prensibini uygulamak 12.ev ve neptün insanları için çok etkili bir yöntem olacaktır.

diyelim ki ders çalışmanız gerekiyor ama hayal dünyanızda gezinmekten buna vakit bulamıyorsunuz ya da dikkatiniz çabucak dağılıyor ya da TV gibi PC gibi bağımlılık yapan şeylere kendinizi kaptırıyor ve ders çalışmaya üşeniyorsunuz ;

ilk adımı prensibine göre ; yapılması gerekeni DÜŞÜNMEDEN yapın mesajı vardır.

normalde kişisel gelişimciler ve psikolojik danışmanlar DÜŞÜN VE BAŞAR gibi tavsiyelerde bulunurlar.
yıldırım diyor ki ; 12.ev ve neptünyenler için bu kural geçerli olmayabilir aksine HİÇ DÜŞÜNCE kuralıyla hedefe doğru ilk adımı atmanız , sonra hiç düşünmeden ikinci adımı atmanız ve hiç düşünmeden hedefiniz doğrultusunda adımlar atmaya devam etmeniz bir süre sonra bilinçaltınızın devre dışı kalıp bilinçli kontrolünüzü HEDEFİNİZE ODAKLAMANIZI sağlayacaktır..

mesela Nin.me.sar.ra'nın bir yakınına vermiş olduğu kitap yazma tavsiyesini ele alalım ;

kitap yazmak o 12.ev kişisinin hedefi olsun.

yapması gereken , 12.ev ve güçlü neptününden aldığı müthiş ilhamları , yazma yeteneğini okyanusun altından su üstüne çıkarmak olacaktır.

bunu yapmasının pratik ve etkili yöntemi tekrar ediyorum ilk adım prensibini uygulamaktır.

suyun altından aldığı ilhamları , DOĞRU SORULARI sorarak su üstüne çıkarmalı ve İLK ADIM PRENSİBİNİ uygulayarak harekete geçirmelidir.
yazmak için HİÇ DÜŞÜNCE kuralını uygulayarak daktilosunun yada bilgisayarının başına geçmeli yada kağıdı kalemi almalı ve ''12.evinden dalga dalga gelen yapamazsın mesajlarını dinlemeden düşünmeden yazmaya devam etmelidir..

umarım bu önerilerim 12.ev insanlarına ve tabii ki kendime de gülücük faydası olur..

12.ev konusunun finalini böyle yapmak istedim..

saygılar efendim ;)
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:....................

Yıldırım bey yorumlarınızı bekliyorum.

selam Nin.me.sar.ra ; o arkadaşın tam bir 12.ev ve neptün insanı olduğunu görüyoruz.
bir üstte ki final mesajını değerlendirip , sizin de aklınıza yatarsa , bunları o kişiyle paylaşırsanız sevinirim.
çok daha anlamlı olacaktır diye düşünüyorum.
Yıldırım Yazılan:12.ev enerjileriyle yaşamak ;

* 12. ev enerjileriyle yaşamak , büyük okyanusun derinliklerinde yaşamak gibidir. bu mecaz bir ifade olsada , gerçeği anlatmak ve anlamak için bire bir örtüşen bir ifadedir.

okyanusta yaşamak nasıl bir şeydir ?

- dünyanın gerçeklerden soyutlanmış olarak , kendi okyanusumuzda yaşamak gibi bir şeydir.
yani suyun üstünde neler olup bitiyor , farkındalığımız zayıftır..

- dünyayı suyun altından seyrettiğmiiz ve algıladığımız için , sık sık yanılgılara düşebiliriz. yakınlarımızı bile tam manasıyla çözemeyebiliriz ve doğal olarak yakınlarımız tarafından bile hayal kırıklığına uğratılabiliriz.

- dünya üzerinde bir şeyleri başarmak istiyorsak , önce suyun üstüne çıkmamız gerekir..

12.ev enerjileriyle bilinçli yada bilinçsiz muhatap olduğumuz dönemler olacaktır. Alya gibi , artemis gibi , benim gibi 12.ev enerjisi kuvvetli olan kişiler ise hayatlarında 12.ev vurgusunu sık sık hissedeceklerdir.
işte 12.ev vurgusuyla yaşayanlar için yukarıda yazdıklarımın ve şimdi yazacağım önerilerin çok faydalı olacağını düşünüyorum. tabii değerlendirebilenler için ;)

12. ev enerjisiyle yaşamak

bu önerilerim özellikle 12.ev vurgusunu sık sık yaşayanlar içindir.

1- dünyadan soyutlanmamak için , sık sık su üstüne çıkışlar yapmalıyız.
su üstüne çıkmak için , öncelikle suyun altında olduğumuzun FARKINA VARMAMIZ gerekir.

farkındalık nasıl geliştirilir ?

peygamber efendimiz diyor ki ; soru sormak ilmin yarısıdır..

suyun altında olduğumuzun farkındalığını geliştirmek için ; ŞU ANDA NE DÜŞÜNÜYORUM ? NE İSTİYORUM ? gibi soruları sık sık sormayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

sorular sormak ve cevaplara konsantre olmak , bilinçaltından (yani suyun altından) bilinçüstüne (yani suyun üstüne) çıkmak için bir tür araç olacaktır.

öyleyse sık sık DOĞRU SORULAR sorarak bilinçli kalmayı , düşüncelerimizi kontrol edebilmeyi öğrenebiliriz.
bunu yaptığımızda , dış dünya ile bağlantımızı korumuş olacağız.

2- çevremizdeki insanları DOĞRU ALGILAMAK istiyorsak yine doğru soruları sormak ve insanların tavırlarını , sözlerini sorgulamak faydalı olabilir.

- o kişi bu sözleri söylerken bizi incitmeyi mi amaçlıyordu ?

- o kişi bizim için ne kadar değerli ?

- diyelim ki o kişi bizi aldattı ama hala onu seviyoruz ; ''bizi aldatan bir insan bizi ne kadar seviyordur , sevgisi sahte biri için üzülmeye değer mi ?

- hatalarını sık sık gördüğümüz eşimiz için yada aile üyemiz için ; o'nun hangi özelliklerini seviyorum ? bana yaptığı iyilikler nelerdi ?

- o kişi bizim yakınlık ihtiyacımıza şimdi olumlu cevap verdi ama amacı sadece arkadaşlık olamazmı , hemen bizden hoşlandığını düşünmek acelecilik olmuyormu ?

vs........ gibi sorularla yakınlarımızla olan ilişkilerimizi daha saplıklı ve objektif biçimde yürütebiliriz.

bunu yapmadığımız sürece , 12.ev enerjileri ( ki dini anlamda burası şeytanın rahatlıkla girip yuvalandığı bir arazidir - bence) bize sık sık ilişkilerimizle ilgili olumsuz düşünceler yani vesveseler verecek ve karşı tarafı pek çok zaman yanlış algılamamıza neden olacaktır..

3- başarmak için ; ilk adım prensibini uygulamak 12.ev ve neptün insanları için çok etkili bir yöntem olacaktır.

diyelim ki ders çalışmanız gerekiyor ama hayal dünyanızda gezinmekten buna vakit bulamıyorsunuz ya da dikkatiniz çabucak dağılıyor ya da TV gibi PC gibi bağımlılık yapan şeylere kendinizi kaptırıyor ve ders çalışmaya üşeniyorsunuz ;

ilk adımı prensibine göre ; yapılması gerekeni DÜŞÜNMEDEN yapın mesajı vardır.

normalde kişisel gelişimciler ve psikolojik danışmanlar DÜŞÜN VE BAŞAR gibi tavsiyelerde bulunurlar.
yıldırım diyor ki ; 12.ev ve neptünyenler için bu kural geçerli olmayabilir aksine HİÇ DÜŞÜNCE kuralıyla hedefe doğru ilk adımı atmanız , sonra hiç düşünmeden ikinci adımı atmanız ve hiç düşünmeden hedefiniz doğrultusunda adımlar atmaya devam etmeniz bir süre sonra bilinçaltınızın devre dışı kalıp bilinçli kontrolünüzü HEDEFİNİZE ODAKLAMANIZI sağlayacaktır..

mesela Nin.me.sar.ra'nın bir yakınına vermiş olduğu kitap yazma tavsiyesini ele alalım ;

kitap yazmak o 12.ev kişisinin hedefi olsun.

yapması gereken , 12.ev ve güçlü neptününden aldığı müthiş ilhamları , yazma yeteneğini okyanusun altından su üstüne çıkarmak olacaktır.

bunu yapmasının pratik ve etkili yöntemi tekrar ediyorum ilk adım prensibini uygulamaktır.

suyun altından aldığı ilhamları , DOĞRU SORULARI sorarak su üstüne çıkarmalı ve İLK ADIM PRENSİBİNİ uygulayarak harekete geçirmelidir.
yazmak için HİÇ DÜŞÜNCE kuralını uygulayarak daktilosunun yada bilgisayarının başına geçmeli yada kağıdı kalemi almalı ve ''12.evinden dalga dalga gelen yapamazsın mesajlarını dinlemeden düşünmeden yazmaya devam etmelidir..

umarım bu önerilerim 12.ev insanlarına ve tabii ki kendime de gülücük faydası olur..

12.ev konusunun finalini böyle yapmak istedim..

saygılar efendim ;)

Çok güzel bir final olmuş. Kafamızda 50 tane şey düşünüp zihnimiz bulandıracağımıza; Hedef belirleyip üzerine gidip ilk adımı atmak. Kesinlikle bizim gibi insanlar için çok doğru bir yaklaşım.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Referans Adresler