Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: TEST ( Haritadaki Vurgular )
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
S.Meyer için,

- Oğlak burcundaki yeniay, Satürn zıtlığı (çifte vurgu)
- Plütonikleşmiş kişilik, derinlikli ihtiyaçlar ve duygular, anne imgesi
- Merkür & Pallas kavuşumu
- Sanatsal açıdan; Jüpiter'le hacmi artan Venüs'ün Neptün'le yaptığı hoş (60) bağlantı
- Uranyen Mars ve bu potansiyelin kişisel gezegenlerle yaptığı güçlü akışkan bağlantılar

R.Pattinson için,

- Plütonik Merkür
- Güçlü Neptünyen Ay (Yengeç)
- Jüpiter karesiyle sınırları zorlanmış Uranyen Venüs
- Venüs ile Merkür arasındaki karşılıklı ağırlama

Tespit edebildiklerim bunlar oldu. Ev olayını göz önünde bulunduramadım çünkü iki haritada da saat net değil. Değerli hocamdan yüksek bi'not alabilirim umarım ; )
almira Yazılan:
Yıldırım Yazılan:şarkıyı söyleyen Taylor Swift yıldız haritası ( astrotheme sitesinden ) ;

http://www.astrotheme.com/portraits/4FyP4kzjvK4w.htm

Yengeç burcundaki Ay-Jüpiter kavuşumu ile Akrep burcundaki Mars'ın , Neptünle bağlantılar yaptığını görüyoruz , üstelik Merkür-Neptün kavuşumuda var.
yani hatun kişide güçlü bir SU elementi potansiyeli var arkadaşlar.
bence o klibi çeken ekipte de benzer SU + Neptün bağlantıları vardır , böyle tahmin ediyorum.

şarkıların çoğu Venüsle bağlantılıdır evet ve bu romantik şarkıya Venüsü uygun bulanlar yanlış seçim yapmamış oluyor diyebiliriz.

oysa bence Neptün , 1 adım daha önde gibi.. ( zaten Venüsle Neptün birbirine oldukça benzer )

Neptünü 1 adım öne çıkaran , galiba masal gibi bir aşkı anlatıyor olması..
zaten kız daha okulun bahçesinde yürürken çocukla göz göze gelmesi ve kendini ( hayalinde ) bir anda masal gibi bir ortamda çocukla dans ederken bulması Neptüne daha uygun gibi ;)
gülücük Neptümüm Neptünsün Neptüngözkýrpma

Benim Neptümü merkür öpmüşask

aynen balım aynenhehee
SoL@RÎ$ Yazılan:aynen balım aynenhehee

Bu ne kadar sevipte söylüyorum bir bilsen askmelek
Yıldırım Yazılan:son dönemde ismini sık sık duyduğum bir yazar ; Stephenie Meyer

ve geçtiğimiz ay DVD ile izlediğim bir film ; Alacakaranlık

film klasik vampir hikayelerinden farklı , tadı tuzu var , ruhu var , duygulara hitap ediyor , usta bir kalemden çıktığı belli. oysa büyük bütçeli bir film değil ama bilmiyorum yıllarca sinemada çalışan biri olarak filmlerde tad-tuz arıyorum yani hikaye çok önemli ve bu filmde iyi bir kurgu olduğunu düşünüyorum.
belkide Alacakaranlık kitap serilerini okumak çok daha lezzetlidir bilemiyorum.

filmin 2 parlak unsurunu , bir sonraki ders anlatımında işleyelim istiyorum , tabii ilgi olursa.

birinci parlak unsur yazar S.Meyer

diğeri şu anda milyonlarca bayan hayranı olan tam bir star havası taşıyan ve üstelik Edward Cullen rolünün hakkını başarıyla veren yakışıklı oyuncu Robert Pattinson. ( Hary Potter Ateş Kadehi filminde Cedric rolündeydi )

iki haritayı ekliyorum , dileyen haritaların vurguları üzerine fikirlerini buraya aktarabilir. hem ders anlatımı için ön çalışma yapılmış olur.
bu arada anlatımı birkaç gün içinde yapabiliriz , kesin günü duyurulara yazarım ok

S.Meyer yıldız haritası ;

[Resim: stepmeyer.png]

R.Pattinson ( Edward ) yıldız haritası ;

[Resim: edwardcullenk.png]

ve bu da haritaları değilde , Edwardı incelemek isteyenler için gülücük

[Resim: edwardcullenbybaremywor.jpg]

[Resim: edward2e.jpg]

güncelleme
Aprilios Yazılan:S.Meyer için,

- Oğlak burcundaki yeniay, Satürn zıtlığı (çifte vurgu)
- Plütonikleşmiş kişilik, derinlikli ihtiyaçlar ve duygular, anne imgesi
- Merkür & Pallas kavuşumu
- Sanatsal açıdan; Jüpiter'le hacmi artan Venüs'ün Neptün'le yaptığı hoş (60) bağlantı
- Uranyen Mars ve bu potansiyelin kişisel gezegenlerle yaptığı güçlü akışkan bağlantılar

R.Pattinson için,

- Plütonik Merkür
- Güçlü Neptünyen Ay (Yengeç)
- Jüpiter karesiyle sınırları zorlanmış Uranyen Venüs
- Venüs ile Merkür arasındaki karşılıklı ağırlama

Tespit edebildiklerim bunlar oldu. Ev olayını göz önünde bulunduramadım çünkü iki haritada da saat net değil. Değerli hocamdan yüksek bi'not alabilirim umarım ; )

gayet başarılı tespitler sevgili Aprilios , not vermek haddime değil , sen kendini sürekli geliştiren başarılı bir Yorumcusun verygood

tespitlerinde T-Kare açı kalıplarını görmüş ve farklı şekilde tanımlamışsın , T-Kare olarakta tanımlayabilirdin sadece bu ilaveyi yapabilirim ok
Yıldırım Yazılan:gayet başarılı tespitler sevgili Aprilios , not vermek haddime değil , sen kendini sürekli geliştiren başarılı bir Yorumcusun verygood

tespitlerinde T-Kare açı kalıplarını görmüş ve farklı şekilde tanımlamışsın , T-Kare olarakta tanımlayabilirdin sadece bu ilaveyi yapabilirim ok
Hem mütevazı hem de incelikli davranmak, böyle bi'şey olsa gerek... Karanlık odacıktaki Güneş'ime adeta ışık tutmuşsunuz.

Özel açı kalıplarında henüz yeterli kıvama gelmiş değil bilgi düzeyim. Sadece, haritaya elementsel ve niteliksel olarak vurgu sağlayacağını biliyorum. Bu nedenle, ileriki muhtemel derslerimizde işlenmesini en çok istediğim konu başlıklarından biri ''özel açı kalıpları''.

Bir kez daha ; ) çok teşekkür ederim.

Derin

Aprilios Yazılan:Özel açı kalıplarında henüz yeterli kıvama gelmiş değil bilgi düzeyim. Sadece, haritaya elementsel ve niteliksel olarak vurgu sağlayacağını biliyorum. Bu nedenle, ileriki muhtemel derslerimizde işlenmesini en çok istediğim konu başlıklarından biri ''özel açı kalıpları''.

Bir kez daha ; ) çok teşekkür ederim.[/font]

evet Yıldırım ın vaktinin müsait olduğu bi zamanda eğer t-kare yi anlatabilirse çok sevinirim..
tamamdır 8:00'de başlıyoruz , her iki haritada da T-Kare var , hem haritaları işleyip hem T-Kareyi değerlendirebiliriz ok
çok tatlı yaa bayılıyorum bu adama o bakısları hele ilerleyen bölümlerde cocukları olcek ama bella vampir olmayacak diye duyum almıstım154682 kez izleyebilirim sevdiğim filmler arasında ilk beste
mükemmel konu kaçırdıgıma üzüldüm simdi :(
Cesaret ve Özgüven kavramları , tıpkı zeka gibi çok yönlü ele alınmalıdır.
örneğin matematik dâhisi olan biri , toplululuk içinde konuşma yapmaya kalktığında mosmor kesilebilir
( sayısal zeka -----> sosyal zeka )
bu örneğe benzer şekilde örneğin tek başına 5 kişilik bir gruba tekme tokat dalabilen ve ölümüne mücadele edebilen bir adam , hoşlandığı kızın karşısında dilini yutabilir vb. gibi..
işte insanların çoklu zeka , çok yönlü özgüven sistemlerine göre hangi alanda ne düzeyde nasıl bir potansiyeli olacağını tespit etmek için astrolojide harita sahibinin hangi gezegeninin nasıl konumlandığına dikkatlice bakmak ve değerlendirmek gerekir.

aşağıdaki tüm soruları yukarıdaki paragrafa göre cevaplayınız..

aşağıdaki kombinasyonlardan hangisi , sosyal cesarete ( diğerlerine göre ) daha uygundur ?

a. 8.evde Hava elementi vurgusu

b. Güneş-Merkür-İkizler bağlantıları

c. Merkür-Uranüs dinamik açıları

d. Güneş-Mars dinamik açıları

e. Mars-Jüpiter-Kova bağlantıları

----

aşağıdaki kombinasyonlardan hangisi ( diğerlerine göre ) , duygusal konularda daha tutuktur ?

a. 12.evde Güneş-Satürn kavuşumu

b. Güneş-Plüto Karesi ( sabit burçlarda )

c. 8.evde Ay-Venüs-Satürn stelyumu

d. 12.evde Merkür-Neptün kavuşumu

e. Toprak elementi eksikliği

----

hangisi ( diğerlerine göre ) , daha seksüel bir kombinasyondur ?

a. Venüs-Akrep-Neptün bağlantıları

b. Mars-Jüpiter-Neptün bağlantıları

c. 2.ev ile 8.ev aksında Venüs ( Boğa ) ile Plüto ( Akrep ) zıtlaşması

d. 5.ev ile 8.ev arasında Mars ( Aslan ) ile AY ( Akrep ) Karesi

e. Asc üstünde Güneş-Mars-Koç bağlantıları

----

hangisi ( diğerlerine göre ) , egoyu zayıf bırakan bir kombinasyondur ?

a. 12.evde Mars-Satürn kavuşumu

b. 12.evde Ay-Neptün kavuşumu

c. Güneş-Satürn-Plüto bağlantıları

d. Güneş-Satürn-Neptün bağlantıları

e. Aslan burcunda Ay Tutulması saatinde gerçekleşmiş bir doğum

----

hangisi ( diğerlerine göre ) , tembellik eğilimi daha fazla olan bir kombinasyondur ?

a. Venüs-Şiron-Terazi bağlantıları

b. Ay-Venüs-Kova bağlantıları

c. Venüs-Plüto-Yay bağlantıları

d. Boğa burcunda Yeniay

e. Venüs-Jüpiter-Neptün büyük şans üçgeni
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler