Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Satürn Devinimi & Transitleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Lavinya Yazılan:Hoş geldin batlamios,
ben soruna şöyle bir cevap veriyim bence sıkı bir şekilde çalışırsan saturn'ü memnun edersin ne de olsa saturn böyle sıkı çalışmayı,hırsı sever gülücük

Ben de bunu hem ümit ediyorum hem de düşünüyorum da dışarıdan da bilgi almak istedim elbette.

Ancak hala kafamda transit satürn-natal merkür kavuşumu var. Buna iyi diyenler de var, kötü diyenler de hem ingilizce hem türkçe kaynaklarda o yüzden kafam karıştı benim de.

Hani mars, venüs, güneş kavuşumlarını zor geçirdim şimdi belki merkürü kurtarırım diye uğraşıyorum. :P
batlamios Yazılan:
ben soruna şöyle bir cevap veriyim bence sıkı bir şekilde çalışırsan saturn'ü memnun edersin ne de olsa saturn böyle sıkı çalışmayı,hırsı sever gülücük

Ben de bunu hem ümit ediyorum hem de düşünüyorum da dışarıdan da bilgi almak istedim elbette.

Ancak hala kafamda transit satürn-natal merkür kavuşumu var. Buna iyi diyenler de var, kötü diyenler de hem ingilizce hem türkçe kaynaklarda o yüzden kafam karıştı benim de.

Hani mars, venüs, güneş kavuşumlarını zor geçirdim şimdi belki merkürü kurtarırım diye uğraşıyorum. :P

merkürle kavuşum yaparken yeni bilgiler de öğrenebilirsin,yeni araştırmalar yapabilirsin,detayları gözden geçirebilirsin ve şu an olduğu gibi endişelerin de olabilir .

aeon

batlamios Yazılan:

düşünsene seninle aynı anda kimbilir kaç kişinin 9.evinden geçecek...
hepsini sınava girme dersek olmaz. sonuçta çoğu transite göre hayatı belirleyemeyiz.senin haritanda saturn enerjisi var.çok öyle seni toz duman da etmez.başağın sistenliliğini , haritandaki saturn enerjisiyle harmanlarsan her zirveye tırmanırsın .
hemde çalışan hakkını alır.
aeon Yazılan:
batlamios Yazılan:

düşünsene seninle aynı anda kimbilir kaç kişinin 9.evinden geçecek...
hepsini sınava girme dersek olmaz. sonuçta çoğu transite göre hayatı belirleyemeyiz.senin haritanda saturn enerjisi var.çok öyle seni toz duman da etmez.başağın sistenliliğini , haritandaki saturn enerjisiyle harmanlarsan her zirveye tırmanırsın .

doğru satürn enerjisi var ve şimdiki okulumdan ayrılıp yeniden sınava girme kararımla bir de satürn transitine göre evlerim sıraya girmiş durumda. ben de yükselen oğlak olmanın bi ironisi sanırım demiştim kendi kendime. :D

ve yine doğru birçok insanın 9.evinde olacak ve tamamen astrolojiye bağlamıyorum kesinlikle. sadece yardımının olabileceği noktaları kaçırmamak için.. bir bakıma çoğu kişi astrolojiye bu yüzden ilgi duyuyor sanırım.

Aquar

Sevgili batlamios, Stephen Arroyo'nun Astroloji, karma & dönüşüm adlı kitabını okumanızı
öneririm.bende şu sıralar 9. ev satürn transiti ile birlikte yaşıyorum.transit bitmek üzere
yaşadıklarımı kitapla karşılaştırıyorum, çok eğlenceli!!:)belki ilk 9. ev ziyaretinde satürn sizi tatmin etmeyebilir ya da siz onu, bir sonraki 9. ev ziyaretine hazır olabilirsiniz olasılıkgözkýrpma

Aquar

aeon Yazılan:düşünsene seninle aynı anda kimbilir kaç kişinin 9.evinden geçecek...

kişi eğer, transitle senkron yaşamayı başarabilirse, çok mutlu oluyor, gerçek doyumu deneyimleyebiliyor
Nihal Yazılan:Sevgili batlamios, Stephen Arroyo'nun Astroloji, karma & dönüşüm adlı kitabını okumanızı
öneririm.bende şu sıralar 9. ev satürn transiti ile birlikte yaşıyorum.transit bitmek üzere
yaşadıklarımı kitapla karşılaştırıyorum, çok eğlenceli!!:)belki ilk 9. ev ziyaretinde satürn sizi tatmin etmeyebilir ya da siz onu, bir sonraki 9. ev ziyaretine hazır olabilirsiniz olasılıkgözkýrpma

kitap aklımda gülücük

eminim kitapla karşılaştırma kısmı eğlenceli olmuştur, astroloji okuyup şaşırmayı sevdiğimiz bir gerçek. ancak bir sonraki satürn 9. ev transiti fazla uzak olduğu için oldukça ürkünç beklemek o kadar :D .. elimden geleceği kadar artık. gülücük

aynı zamanda hayata bakış açısı, felsefe ve din alanında da değişimlere işaret ediyor bu dönem sanırım. merakla bekliyorum neler çıkacak diye.

daha geniş alanda ise uranüsün koç transiti ve satürnün teraziye tam geçişinden sonra nelerin olacağını çok merakla bekliyorum. bu konuda zaman iyice mi yavaşlayacak? yoksa daha ani değişimler mi söz konusu olacak.. haritamdaki satürn hükmüne izin vermeyecek kadar çalışırsam belki** gülücük
benimde 9. evime girecek satürn az kaldı natal jüpiterimle kavuşum yapacak acaba eğitim alanında ne gibi şeylerle karşılaşmam muhtemel ?
harpy Yazılan:benimde 9. evime girecek satürn az kaldı natal jüpiterimle kavuşum yapacak acaba eğitim alanında ne gibi şeylerle karşılaşmam muhtemel ?

eğer şimdiye kadar (çok yaklaştı sonuçta teraziye geçiş zamanı) eğitimle ilgili bir sorun görmediysen bundan sonra belki jüpiterle dengelenir, sorun gördüysen değişimlere hazırlan derim.
tabii ki jüpiter-9. ev güçlü bir kombinasyon olduğundan burada bazı etkileri olacaktır. belki yaşam felsefen, din konularında etkileri olur.
ama jüpiterin getirdiği pozitiflik aşırıya kaçıyorsa bunu kesin durduracaktır satürn.

ayrıca kovadaki natal satürnüne bu transit uyumlu açı yapıyor olacak. belki bu destekleyici olur.

umarım kolay atlatırsın gülücük
batlamios Yazılan:Ancak hala kafamda transit satürn-natal merkür kavuşumu var. Buna iyi diyenler de var, kötü diyenler de hem ingilizce hem türkçe kaynaklarda o yüzden kafam karıştı benim de.

Transitleri , Türk filmlerindeki karakterler gibi düz biçimde iyi-kötü olarak değerlendirmenin bizi yanıltabileceğini düşünüyorum.

Satürn gerek doğum haritamızda , gerek transitler aracılığıyla karşımıza çıkacak engellere işaret eder evet bu kısım tüm senaryolar için gereklidir çünkü bu engeller hayat filmimizin tadı tuzu olurlar yoksa engeller olmasaydı ve herşey güllük gülistanlık olsaydı her birimizin mutlu başlayan ve mutlu biten son derece sıkıcı ve basma kalıp filmleri olurdu..

Satürnün olduğu yerde bir takım kısıtlamalar olmasının esas amacı bizim sıkıntı çekmemiz değildir..
sıkıntının karşısında sabrı , kararlılığı , dayanıklılığı , disiplini , başarmayı öğretmektir Satürnün esas amacı ve emin olun bu saydığım erdemleri öğrenmenin daha light yolları yoktur diyebiliriz.

öyleyse Satürne olan bakış açımız ,

Satürn = zamanla ve çabayla gelen başarı ( olgunluk , düzen , disiplin vb.)

basit formülüyle paralel olmalıdır diye düşünüyorum.

tabii işin zor kısmı , lafla söylemek ve bunu onaylamak değil , zamanla ve çabayla birşeyi başarmak yada zamanla ve çabayla olgunlaşmak yada zamanla ve çabayla düzen ve disiplin sağlamaktır..

Batlamios arkadaşımın odaklanması gereken ( bence ) ,

Satürn & Merkür bağlantısının önce neleri engelleyebileceği , sonrada zamanla ve çabayla bu engelleri nasıl bir tür başarıya dönüştüreceği ve düzene koyacağı olmalıdır..

formüle dikkat ediniz ,

Satürn dokunduğu noktada önce bir tür sıknıtıya işaret ediyor.

Batlamios'un Merkürüyle ilgili sıkıntı olasılıkları ,

- iletişim konuları
- öğrenme becerisine dair korkular , yetersizlik endişeleri
- ellerle yada sinirlerle ilgili sağlık problemleri olasılığı

vs..

sorun her ne olursa olsun , Batlamios'un yapması gereken bu Merkür sıkıntısının FARKINA VARMAK ve zamanla + çabayla bu sorunu bir avantaja dönüştürmenin bir yolunu aramak olmalıdır. ( bence )

Satürn sıkıntılarının zamanla ve çabayla bir avantaja çevrilmesinin en iyi örneği olarak ELMAS madenini gösterebiliriz..

gezegenlerle ilgili anlatımlarımızda Satürn ve ELMAS üzerine yazdıklarımızı okumanızı öneririm.

biraz uzun gibi oldu farkındayım ancak batlamios aracılığıyla diğer Satürn mağduru olma endişesi taşıyan arkadaşlarımı da bilgilendirmek amacıyla bunları yazdım.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Referans Adresler