Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
hare Yazılan:Biri bana ORB u açıklayabilirmi sadece hız olduğunu biliyorum ,biraz detay lütfen?

ORB ;

iki gezegen arasında (güçlü) açı olup olmadığına bakmak için ORB kavramından yararlanırız arkadaşlar.

örnek veriyorum ; Hare'nin yıldız haritasında Dsc yani 7.ev başlangıç çizgisi 13 derece oğlak burcundadır..

[Resim: harelu0.th.gif][Resim: thpix.gif]

Satürn ise 4 derece oğlak burcundadır..

Satürn ile Dsc çizgisi arasında yaklaşık 9 derecelik bir MESAFE vardır..

şimdi ORB kavramı burada devreye girmektedir..

acaba Satürn - DSC Kavuşumundan söz edebilirmiyiz , edemezmiyiz ,,,

ORB aralığı standartları astrologlar arasında değişken olabilmektedir , kimisi 8-9 derecelik mesafeyi Kavuşum için yeterli sayacaktır ama kimiside bu aralığı daraltıp 4-5 dereceye kadar indirecektir..

ben Yıldırım olarak 4-5 derecelik orb aralığını genelde kullanmayı tercih ediyorum.

yani BANA GÖRE ; Hare'nin yıldız haritasında Satürn - Dsc Kavuşumundan söz edemeyiz..

umarım bu örnek , size ORB kavramının mantığını alamada yardımcı olmuştur.
Yıldırım güzel açıklamış,tamamlanmamış hissediyorum dediğniz için bende küçük bir açıklama yapmak istedim.

Mesela iki planet birbirinden 90 derece uzaklıkta ise kare açı oluştururlar. Peki 91 derece uzaklıkta oldukları zaman ne olur, yine kare açı olur. Bütün açılarda bir miktar esneklik sözkonusu olabilir. Planetler arasında kesin geometrik açıların oluşması gerekmiyor. Açının birkaç derece içerisinde olması yeterlidir. Bu toleransa açının orbu denir. Yani Orb Planetler arasındaki açı farkına denir.
Orbu katı ve kesin bir şekilde belirlemek mümkün değildir.

aeon

merkür 10.ev de kovada ay 4.evde aslanda bunlar birbirlerine 180 bakıyorlarlar

ve pluto 6.evde akrepteki plton bunların ikisnede 90 bakıyor.sanırım bir t kare var yorum yaparmısınız.ayrı ayı anlamlarını biliyorum fakat t karaye gelince yapamadım.
münzevi Yazılan:merkür 10.ev de kovada ay 4.evde aslanda bunlar birbirlerine 180 bakıyorlarlar

ve pluto 6.evde akrepteki plton bunların ikisnede 90 bakıyor.sanırım bir t kare var yorum yaparmısınız.ayrı ayı anlamlarını biliyorum fakat t karaye gelince yapamadım.

münzevi doğum bilgilerini bulamıyorum tekrar rica edebilirmiyim ya da imzana ekleyebilirmisin ?
Yıldırım Yazılan:münzevi doğum bilgilerini bulamıyorum tekrar rica edebilirmiyim ya da imzana ekleyebilirmisin ?

münzevinin haritasını eklememişiz sanırım üylerin doğum haritaları konu başlığına, ben doğum bilgilerin veriyorum sana haritasınıda ekleriz.
1 mart 1988 bursa saat 09:45
münzevi Yazılan:merkür 10.ev de kovada ay 4.evde aslanda bunlar birbirlerine 180 bakıyorlarlar

T-Kare için kısaca , o sözünü ettiğin Kare açıların birbirine akmasından dolayı YOĞUNLUĞUN ARTMASI şeklinde bir değerlendirme yapabiliriz.

senin haritanda , Ay ile merkürüne kare açı yapan akrep burcunda güçlü bir plüto görüyoruz..

Plütonun gölgelerine dikkat etmeni gerektirecek yoğun etkilerden sözedebiliriz.

Plütonun gölgeleri ; takıntılı , saplantılı bir kişilik.. aşırı inatçılık , fikirlerde inatçı yaklaşımlar.. (mesela tartışmalarda kolay ikna edilebileceğini söyleyemeyiz)
bazen karşı tarafı ezmeye odaklı bir hırs..
gizemlilik.. cinsellik odaklılık.. ilişkilerde karşı tarafı yutma eğilimi.. (zor kişilik ve bunun ilişkilere yansımaları)

sevgili münzevi ; plütonun bu gölge yönlerine dikkat etmeni öneririm.
güneş-plüto 120'lik açısına da sahip biri olarak Yönetme-idare etme potansiyeline de sahip olmalısın ancak geçmişten kalma özellikle aileye (anne ve baba) yönelik olumsuz hatıraların varsa bunlardan kurtulup geleceğe odaklanmanı tavsiye ederim..

aeon

sağol yıldırım.genel anlamda tutmuş.tartışmalar konusunda ise tamamen doğru .en yakın dostlarımı bile tartışmalarda düşman gibi görüyorum ve kalp kırıyorum.malesef kıskancım. :D
Revenge Yazılan:merhabalar
haritama baktığımda birden fasla T-kare olduğunu görüyorum.acaba bu doğrumudur yada bana ne gibi etkileri olabilir? hımm

Astrozoom haritalarında 4 köşe noktası arasında ki kırmızı renkte kare açı çizgileri görünür genelde , onları saymayalım.

revenge ,

senin Ay-Merkür-Uranüs arasında zayıf bir T-Kare görünüyor sadece.

bu üçlünün zihinsel aktiviteyi hızlandırma gibi etkileri olabilir. daha sonra detaylı bakarız ok
Revenge Yazılan:acaba bu astro.com daki haritamda T-kare varmı?

astro.com ile astrozoom arasındaki TEKNİK FARKLILIKLAR bizleri pek ilgilendirmiyor.
bence ilgilenebileceğiniz önemli noktalar şunlar ;

özellikle Türkiye'de doğanlar için , yaz saati uygulamasını daha sağlıklı sunduğu için YÜKSELEN BURÇ VE EVLER konusunda astrozoom daha güvenilir.
çünkü astro.com bazen yaz saati farkını gözden kaçırabiliyor.

ancak bu durumun dışında , gerek şans noktası gerekse progres AY konularında , gerekse diğer tüm teknik detaylarda astro.com'a güveniniz bence..

örneğin bir haritaya bakarken önce astrozoom'u açıp yükselene ( asc'ye ) bakabilir ve sonra diğer tüm işlemleri astro.com'dan yapabilirsiniz.

bu saydıklarım dışında , bazı açıları astro.com verir , astrozoom vermez yada tam tersi olur bunlara takılmayın derim.. işin matematiğini öğrenmeniz ( açıları nasıl bulacağınızı öğrenmek ) daha faydalı olacaktır.

yukarıda demiştim revenge ; sende Ay-Merkür-Uranüs arasında zayıf yönlü bir T-Kare var evet.

müsait oldukça detaylara ineriz ok
pinknilden Yazılan:benim haritamda ki t karede de ay venüs ve jüpiter arasında ay 4.ev başak venüs ikizler 12.ev ve jüpiter yay 6.ev bunların etkisini hangi alanlarda hisediyorum ve ne şekilde bunu toparlayamadım bi türlü :(

T-Kare muhtemelen seni aynı anda 2 veya 3 yöne birden çekebilecek bir gerilimi ifade eder.
Ay başak bir şey isterken , Venüs ikizler başka bir şeye ihtiyaç duyuyordur.
ikilemde kalmak , içsel zıtlaşmalar , tutarsızlık , kararsızlık gibi gölgeler enerjini dağıtmana ve somut şeyler ortaya koymanı engelleyebilir.
örneğin ilişkilerde Ay başak seçici olmanı ve tedbirli olmanı , Venüs ikizler ise daha rahat ve sosyal olmanı talep edecektir.
her iki yönünü net olarak tanıyıp orta yolu bulmalısın diye bir öneride bulunayım.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Referans Adresler