Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
(08-08-2008 12:25 PM)Simurg Yazılan: [ -> ]10.ev haritadaki önemli evlerden birisidirhırslar,Kariyer, şöhret, başarı, yükselme, dünyaya karşı olan sorumluluklarımız ya da hedeflerimizi belirtir.10.ev mesleği veya seçilen işi,ünü,başarıyı gösterir.Bir kişinin yapabileceklerini belirtir.10.evdeki burçlar ve gezegenler insanın başarısı,geleceğiyle ilgili çok konuda bilgi verebilir.Bu güçlü ev, şöhret, terfi, onur, kariyer ödülleri ve mesleki fırsatlar, ün ve aynı zamanda toplumdaki statümüzü yönetir. Yıldız haritanızın en tepe noktasında yer alan bu evin (ve birinci evin) bulunduğu burç mesleğimizi ve başarılı olduğumuz alanları gösterir.

Onuncu ev aynı zamanda mesleki imajımızı simgeler. Bu ev yargıçları, yüksek seviyedeki etkin kişileri ve devlet memurlarını kapsar ve bu kişilerin bize nasıl yardımcı olacaklarını gösterir.

Onuncu ev çalışkan, ciddi Satürn ve Oğlak burcu tarafından yönetilir. 10.evdeki gezegen en yüksek noktada sayılır.Tarihe geçen kişilerin ,ün yapan kişilerin 10.evinde bir veya birden çok gezegen vardır.
ayrıca 10.ev bir kadının haritasında anneyi,erkeğin haritasında ise babayı temsil eder.

yanlışmı hatırlıyorum 10. ev kadında babayı temsil etmezmi. arkadaş kadında 10. ev anne dedi.
Placidus sistemde Kariyer evim Yengeç,Jüpiter ve Şiron da burada..

Alıntı:10. EVDE(Şiron)

Öğrenmeğe ve bilgilerini uygulamaya önem verir. Kariyer sahibi olur. Seçtiği alanda iyi bir önder, öğretici olur. Kendini geliştirerek, yetiştirerek olgun bir kişiliğe sahip olurlar. Esrarengiz ve etkileyicidirler. Dinsel konularda araştırıcı, akılcı, sentezci, gerçekleri bulmağa dönük derin çalışmalar yapar... Bunları insanlığa kazandırmak için yoğun mücadele verir ve sonunda da başarıyı yakalar.

10. EVDE(Jüpiter)

Meslek yaşamında yükselmeği, iyi bir yere gelmeği, saygı gören, bu alanda aranılan bir kişi olmayı sağlar. Çalışma adabı, kuralları, dürüstlük konusunda çok hassastır. Bu değerleri etrafına da vermeğe çalışır. Amacında azimlidir. Meslek aileden önce gelir. Çalışma yaşamında haksızlıklara uğrayabilir...

YENGEÇ BURCUNDA(Şiron)

Allah'a inanç ve sevgi duyma... Dini görevlerini yerine getirmeye gayret etme. Çevresindekileri de teşvik etme. Aşırı duyarlılık yüzünden kırıcı davranma. Sevdiği kişilerin yanında güven duyma. Sevgiyi kaybetme korkusu... Duygusal hissedişlerle gerçeği arayış...

YENGEÇ BURCUNDA(Jüpiter)

Yardımsever, son derece yumuşak, sevgi doludur. Aileye önem verir, onlar için canını dişine takmaktan gocunmaz. İyi bir ev hanımıdır. Misafirlerini rahat ettirmeyi çok iyi becerir. Başkalarına karşı da koruyucu ve merhametlidir. Rahatına, bedensel zevklerine düşkündür. Boğazına düşkündür. İnançları güçlüdür. Fazla derinlere inemese de Allah sevgisi ve inancı manevi güven verir. Eski anılara ve maddi değerlere önem verir. Bunları sonraki kuşakların da bilmesi gerektiğine inanır...

Alıntı:yengeç burcu 10.evdeyse kişinin toplum karşısında ,başarılı,ünlü olabilir.Özellikle de perde,sahne,basın-yayın,kozmetik gibi alanlarda başarılı olunabiir,Ayrıca günlük yaşamda kullanlan şeyler sayesinde de para sahibi olunabiir.Bunların dışında balılçılık,denizcilik,yolculuk gibi alanlarda başarı verebilir.Ancak 10.evdeki yengeç kişinin adının çıkmasına da neden olabilir.Açılar olumsuzsa skandallar yüzünden kişinin adı çıkabiir.Açılar iyiyse belirli bir alanda büyük başarılar sağlayabiir.Ayrıca sert açılar anne yada baba yüzünden sorunların çıkmasına da neden olabilir.

Perdeymiş,sahneymiş bunlardan tamamen alakasız bir bölümde okuyorum..Bir de whole signs sisteme göre mi baksam acep..acaba
(03-16-2011 01:46 AM)Equilibrium Yazılan: [ -> ]Placidus sistemde Kariyer evim Yengeç,Jüpiter ve Şiron da burada..

Perdeymiş,sahneymiş bunlardan tamamen alakasız bir bölümde okuyorum..Bir de whole signs sisteme göre mi baksam acep..acaba

10.evden daha önemli olacağını düşündüğüm bir Uçurtma Açı kalıbına sahipsin.
Ay-Merkür-Uranüs büyük toprak üçgenin var ve Jüpiter uçurtmanın kilit gezegeni.

Ay-Merkür-Uranüs bağlantılarının akademik zekayla bağlantısı olabiliyor.
Kişi eğitim alma fırsatı bulamasa bile bu kombinasyon özel bir zekaya işaret ediyor gibi.

Hangi bölümde okuyorsun merak ettim
(03-16-2011 02:01 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(03-16-2011 01:46 AM)Equilibrium Yazılan: [ -> ]Placidus sistemde Kariyer evim Yengeç,Jüpiter ve Şiron da burada..

Kişi eğitim alma fırsatı bulamasa bile bu kombinasyon özel bir zekaya işaret ediyor gibi.

Dış ticaret okuyorum,önlisans..Aslında bu bayağı uzun bir hikaye,gayet başarılı bir öğrenciyken aksilikler birbirini buldu..Önceliğim her ne olursa olsun 4 seneliğe tamamlamak..Bir de küçük yaşta okumayı sökmüşüm..aklıma gelmişken onu da ekleyeyim..
(03-16-2011 02:10 AM)Equilibrium Yazılan: [ -> ]

Dış ticaret okuyorum,önlisans..Aslında bu bayağı uzun bir hikaye,gayet başarılı bir öğrenciyken aksilikler birbirini buldu..Önceliğim her ne olursa olsun 4 seneliğe tamamlamak..Bir de küçük yaşta okumayı sökmüşüm..aklıma gelmişken onu da ekleyeyim..

Güzel ,

peki daha hırslı , daha gayretli , daha sistemli olsaydın şartlar çok daha farklı olabilirdi diyebilirmisin ?
(03-16-2011 02:15 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(03-16-2011 02:10 AM)Equilibrium Yazılan: [ -> ]

Güzel ,

peki daha hırslı , daha gayretli , daha sistemli olsaydın şartlar çok daha farklı olabilirdi diyebilirmisin ?

Gidebileceğim sadece iki okul vardı.Biri Boğaziçi malum puanım yetmedi.İkincisi ise şehir dışındaydı ailem izin vermedi.Baştan meslek lisesine gitmeseydim daha çok seçeneğim olurdu,birinden mutlaka ilerleyebilirdim..
Şu kadarı var ki bu sene hiç olmadığı kadar çalışıyorum.Tüm olumsuzlukları çevirmek için son şansım bu.Şimdi çalıştığım kadar o zaman çalışsaydım kazanır mıydım?Kimbilir..

marskovası

Hiç öğretmenlerinizin burcunu merak ettiniz mi? Özellikle sizde emeği geçen hem eğitim hem gelişiminiz ile yakından ilgilenen? Benim Almanya'da ki öğretmenim çok düştü benim üzerime ve hep merak etmiştim ne burcu olabilir diye, Başak çıkınca şaşırdım aynı zamanda başak 10.evim benim. Sonuçta o öğretmende benim kariyerimle, bir yere gelmemle bağlantılı... Bir bağlantı olduğunu düşünüyorum kariyer evimizle bizi eğitenin verygood
üniversitede hocalarımın burcunu sorardım. eğitimci yönünden, kişiliğinden, nezaketinden, etkilendiğim hocalarım şu burçlardandı: terazi, akrep, koç, yengeç, kova. 10. evim yengeç.
(03-22-2011 12:52 AM)tooredo Yazılan: [ -> ]25 aralıkta çok önemli bir mülakata(banka için) giricem, bu benim için çok önemli. 25 aralığın transitlerini güneş dönüşü haritasıyla birlikte yorumladığımda pek iç açıcı görünmüyor zaten çok heyecanlıyım bide haritaları karşılaştırınca moralim bozuldu söyleyebileceğiniz 2-3 cümle var mı acabaacaba

solar dicemde natalle aynı gün olduğu için işine yaramı bilmiyorum.
an haritasında ay yengeçte uranüs balıkta jupiter akrepte büyük üçgen jupiter den taşan satürn neptün t karesi vardı.yani ben bu t kare ucundan taşan büyük üçgeni çok büyük gerginlik stres sonunda başarı olarak değerlendiririm.gerçi bu anlık harita oan herkes için geçerli yani oan senin gezegenlerin nasıl etkileniyo ona bakmak lazım.nt pluto merkür kavuşumuna tr merkür mars kavuşumundaydı benim..(ve bu natalde de ve solar dada 8. evdeydi.nerden ne çıkacağı belli olmuyo sanırım sezgiler yardım etti gibi.belkide sana 10. evdeki merkür şans noktası kavuşumu yardım edecektir.umarım istediğin sonucu alırsın,şansın bol olsungözkýrpma
Diyelim ki işi temsil eden ev ve onun yönetici planeti doğum haritasında gerilimli etkiler altında ve bu gerilimli etkilerde kişinin kendine fazla güvenmesine , yapabileceğinden fazla iş yüklenmesine , iyice düşünmeden harekete geçmesine sebep oluyor.
Bu insanın bu özellikleriyle nedeniyle yaşamının en az bir döneminde ( belki daha sıkça ) iş hayatında bazı terslikler yaşama olasılığı yüksektir çünkü o alanda alması gereken bir ders vardır. Bu dersin zamanını ise transitleri gözlemleyerek tespit etmek mümkündür.
Belki işle alakalı olan eve yada yöneticisine ilk zorlayıcı transitte dersimizi almak yerine suçu başkalarına atabiliriz. Bunu yaptığımız anda muhtemelen işle alakalı olan o eve yada yöneticisine daha sonra etki yapacak 2. transitte benzer şekilde zorlanırız ve biz o dersi alıp olgunlaşmadığımız sürece 3.transit , 4.transit vb.. her geçişte zorlanma deneyimleriz.
İdeali henüz ilk transitte ve ilk zorlanmada gerekli dersleri almak , problemin kendimizle alakalı olan taraflarını iyi tespit etmek ve kendimize zarar veren o davranışları artık yapmamaktır.

Barış İlhan'ın yazmış olduğu Astrolojide Yetişkinlerin Bluğ Çağı isimli kitaptan alıntıdır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Referans Adresler