Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kariyer Evini ( 10.Evi ) irdeleyelim
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Aquar

Yıldırım Yazılan:
marla2029 Yazılan:Tamam Yıldırım, dilimi tutuyorum gülücük)

eğer sabırsızlandığınızı imâ ediyorsanız ( ki yoktur öyle bişey sanmam gülücük ) , ben sizin yemeğinizi kısık ateşten başka bi ateşte pişirmem korkarım eleştirilerinizden ;)

kovaların ifade sorunları var demiştin aprilios kariyer evi analizinde.Evet çok doğru bir saptama bu.ifade sorunları yüzünden biz ukala kovaların dilimizi tutmamız en doğrusu.
dilimi tutuyorum sözümü bu konu ile bağlantılı kullandım.

bilgi çöplüğü olmak ta ayrı bir sorun. Bilgi ençok ukalalık yapmaya yarıyor zatengülücük
en iyi çözüm, önemli bir, iki konuda derinleşmek, bunu anladım. geri kalan bilgiye ihtiyaç duymamayı öğrenmeye çalışıyorum.

Söz hiç eleştirmiyecem. benim deşarj yöntemim, çığlık atmak.onu da sen duyamazsın zaten. Bana iyi geliyor. Sabırsızlanmıyorum, sözettiğin süre limitini sonuna kadar kullanabilirsin gözkýrpma
nadya Yazılan:Benimde uranüs 10. evde yay burcunda kısa bir yorum eklerseniz sevinirim.

Acemicede olsa küçük bir yorum yapabilirimgülücük

* Ufku geniş bir kişilik çıkarır orataya, sıradan bir meslekten öte daha çok kendini gösterebileceğin sıradışı bir meslek sana göre olabilir. Yaptığın işte çığır açabilecek kadar parlak fikirlere sahip olabilirsin ya da sürekli değişim ve gelişim için fikir üretmeye çalışıyor olabilirsin. Bilim adamı olup CERN deneyine katılabilirdin meselagülücük
Yıldırım Yazılan:sevgili Aprilios'un MC noktasını kova burcunda görüyoruz. toplumsal imaj burcu kova oluyor yani..

kova burcunun içgüdüsü , kovayı doldurmaktır.. ne ile ? bilgi ile , fikir ile..

kova potansiyeli yüksek olan insanların bilgili , donanımlı ve farklı fikirlerinden birazda ukala olduklarını söyleyebiliriz ;) hiç kızmasınlar herkesin olumsuz bir yönü vardır ve kova karakterinin olumsuz yönü çok bilmişliktir diyebiliriz ki gerçekten çok şeyi bilirler , zihinlerindeki kovayı pek çok veriyle doldururlar , zeki ve meraklıdırlar ama işte bu bilgileri ifade etmek konusunda bazen sorunlar çıkabiliyor.

Aprilios'un MC'si equal ev sistemine göre 9.evine düşüyor + kova etkisinide 9.evle harmanlarsak ortaya oldukça meraklı , kendini yetiştirmiş ve de yetiştirmeye devam eden , keşfetmeye odaklı , entellektüel ve zihinsel kapasitesi yüksek sosyal imaja sahip biri çıkıyor diyebiliriz Aprilios için ve MC'si kovada 9.evde olanlar için..
yine bu 9.ev MC kova etkileşimi Aprilios'a eğitim hayatında farklı seçenekler sunabilir.
mesela eğitim alanında oldukça ciddi bir kapasitesi olabilir yaşadığı şartlarda müsaitse yükseköğrenim sözkonusu olabilecektir , bu bir seçenektir.

ya da mesela Aprilios eğitim konusunda baskıya ve klasik eğitim anlayışına karşı çıkan , klasik okul anlayışıyla eğitim görmek istemeyen bir gençtir ve bu yaklaşımı onu okullardan soğutmuşta olabilir.

9.ev aynı zamanda inançlarla ilgilidir , Apriliosun farklı bir inanç yaklaşımı olabilir.

ben 11.evi astrolojiye bağlıyordum ama sanırım jomaja 9.evin astrolojiyle ilgili olduğunu söylemişti , eğer jomaja haklıysa sevgili Aprilios 9.ev MC kova olarak sende yüksek bir astroloji potansiyelinden de söz edebiliriz.

MC yöneticisi uranüsü 8.evinde satürnle kavuşum yaparken görüyoruz..

bence senin yapmak istediklerini yapmanı engelleyen , kısıtlayan bir takım sorunlar var ve bu sorunları içine atıyorsun , gizliyorsun belkide.. (8.ev)

ya da benzer bir seçenek olarak , MC yöneticisinin satürnle 8.evide kavuşum yapması , senin başarılı olmak için baskıyla yaşamayı öğrenmen gerektiğine , korkularınla da yüzleşmen gerektiğine işaret ediyor olabilir.

MC'ye yakın duran marsının sana askerlik potansiyeli vereceğini söyleyelim. belkide erkek olsaydın (ki bayan olarakta bu mümkün) MİT gibi istihbarat alanlarında (istihbarat dedim çünkü 12. ve 8.evin güçlü) kariyer yapabilirdin.

tabii ki Mars sadece askerliği ifade etmez pek çok seçeneğede işaret eder. hangi seçenek olursa olsun , Marsın sana vereceği tavır ; tuttuğunu koparan , girişimci ve hevesli bir tavırdır.

şimdilik bu kadar sevgili Aprilios aklıma gelen bişey olursa eklerim ok ;)

Çok teşekkür ediyorum sevgili Yıldırım, yine birçok onikiden vuran yorumlarda bulunmuşsunuz ( ;

Yalnız beni şaşırtan bir nokta var ki; o da Mc'in 9. evde bulunuyor olması... İmzamda bulunan haritamdaki düzen ''equal'' sistemine göre... Placidus sisteminde ise; (astrozoom'dan edindiğim haritaya göre) 10. eve düşmekte...

9. evin felsefe, din, eğitim ve yolculuklarla ilgili olduğunu biliyorum. Kariyer evimin (equal'a göre) bu evde olması, yurtdışı ile bağlantılı bir mesleki durumu gündeme getirebilir mi?

Ya da hangisini esas almalıyım, equal düzeneğini mi, yoksa bir diğerini mi?

Ayrıca, Mc'in haritamdaki tek iyicil açısı 120 derece ile Ay'da. Ay burcum ise İkizlerde.

Bu iyicil açı, İkizler'in bağdaştığı (Merküryen etkilerle) mesleki durumları getirebilir mi?
(her ne kadar Merkür'ümün Mc ile 90 derecelik açısı haritamda bulunuyor olsa da.)

Sizi biraz daha yoracağım anlaşılan ( : fakat benim için çok önemli olan soru işaretlerinin altını çizmeden yapamadım.

hımm

Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:sevgili Aprilios'un MC noktasını kova burcunda görüyoruz. toplumsal imaj burcu kova oluyor yani..

kova burcunun içgüdüsü , kovayı doldurmaktır.. ne ile ? bilgi ile , fikir ile..

kova potansiyeli yüksek olan insanların bilgili , donanımlı ve farklı fikirlerinden birazda ukala olduklarını söyleyebiliriz ;) hiç kızmasınlar herkesin olumsuz bir yönü vardır ve kova karakterinin olumsuz yönü çok bilmişliktir diyebiliriz ki gerçekten çok şeyi bilirler , zihinlerindeki kovayı pek çok veriyle doldururlar , zeki ve meraklıdırlar ama işte bu bilgileri ifade etmek konusunda bazen sorunlar çıkabiliyor.

Aprilios'un MC'si equal ev sistemine göre 9.evine düşüyor + kova etkisinide 9.evle harmanlarsak ortaya oldukça meraklı , kendini yetiştirmiş ve de yetiştirmeye devam eden , keşfetmeye odaklı , entellektüel ve zihinsel kapasitesi yüksek sosyal imaja sahip biri çıkıyor diyebiliriz Aprilios için ve MC'si kovada 9.evde olanlar için..
yine bu 9.ev MC kova etkileşimi Aprilios'a eğitim hayatında farklı seçenekler sunabilir.
mesela eğitim alanında oldukça ciddi bir kapasitesi olabilir yaşadığı şartlarda müsaitse yükseköğrenim sözkonusu olabilecektir , bu bir seçenektir.

ya da mesela Aprilios eğitim konusunda baskıya ve klasik eğitim anlayışına karşı çıkan , klasik okul anlayışıyla eğitim görmek istemeyen bir gençtir ve bu yaklaşımı onu okullardan soğutmuşta olabilir.

9.ev aynı zamanda inançlarla ilgilidir , Apriliosun farklı bir inanç yaklaşımı olabilir.

ben 11.evi astrolojiye bağlıyordum ama sanırım jomaja 9.evin astrolojiyle ilgili olduğunu söylemişti , eğer jomaja haklıysa sevgili Aprilios 9.ev MC kova olarak sende yüksek bir astroloji potansiyelinden de söz edebiliriz.

MC yöneticisi uranüsü 8.evinde satürnle kavuşum yaparken görüyoruz..

bence senin yapmak istediklerini yapmanı engelleyen , kısıtlayan bir takım sorunlar var ve bu sorunları içine atıyorsun , gizliyorsun belkide.. (8.ev)

ya da benzer bir seçenek olarak , MC yöneticisinin satürnle 8.evide kavuşum yapması , senin başarılı olmak için baskıyla yaşamayı öğrenmen gerektiğine , korkularınla da yüzleşmen gerektiğine işaret ediyor olabilir.

MC'ye yakın duran marsının sana askerlik potansiyeli vereceğini söyleyelim. belkide erkek olsaydın (ki bayan olarakta bu mümkün) MİT gibi istihbarat alanlarında (istihbarat dedim çünkü 12. ve 8.evin güçlü) kariyer yapabilirdin.

tabii ki Mars sadece askerliği ifade etmez pek çok seçeneğede işaret eder. hangi seçenek olursa olsun , Marsın sana vereceği tavır ; tuttuğunu koparan , girişimci ve hevesli bir tavırdır.

şimdilik bu kadar sevgili Aprilios aklıma gelen bişey olursa eklerim ok ;)

Çok teşekkür ediyorum sevgili Yıldırım, yine birçok onikiden vuran yorumlarda bulunmuşsunuz ( ;

Yalnız beni şaşırtan bir nokta var ki; o da Mc'in 9. evde bulunuyor olması... İmzamda bulunan haritamdaki düzen ''equal'' sistemine göre... Placidus sisteminde ise; (astrozoom'dan edindiğim haritaya göre) 10. eve düşmekte...

9. evin felsefe, din, eğitim ve yolculuklarla ilgili olduğunu biliyorum. Kariyer evimin (equal'a göre) bu evde olması, yurtdışı ile bağlantılı bir mesleki durumu gündeme getirebilir mi?

Ya da hangisini esas almalıyım, equal düzeneğini mi, yoksa bir diğerini mi?

Ayrıca, Mc'in haritamdaki tek iyicil açısı 120 derece ile Ay'da. Ay burcum ise İkizlerde.

Bu iyicil açı, İkizler'in bağdaştığı (Merküryen etkilerle) mesleki durumları getirebilir mi?
(her ne kadar Merkür'ümün Mc ile 90 derecelik açısı haritamda bulunuyor olsa da.)

Sizi biraz daha yoracağım anlaşılan ( : fakat benim için çok önemli olan soru işaretlerinin altını çizmeden yapamadım.

hımm

placidus ev sistemine göre MC zaten 10.evin başlangıç çizgisi olur daima.
ben equal ev sistemini kullanıyorum ama en doğrusu budur gibi bir iddia taşımıyorum. sadece placidus yada koch gibi ev sistemleri henüz beni ikna edemediler ve equal ev sistemi oldukça sade pratik karmaşık olmamasından ötürü onu tercih ediyorum.
ama ciddi alacağım kaynaklardan + deneyimlerimden sonra daha doğru bulacağım bir ev sistemi olursa tabiiki geçiş yapma konusunda hiç tereddüt etmem.
ve equal'e göre analiz ettiğim sizlerin haritalarını yeni baştan değerlendiririm ;)

MC'nin 9.eve düşmesi (ki tüm burç ev sisteminde de MC 9 veya 11.evlere düşebilir) seninde dediğin gibi eğitim , Din , hukuk , felsefe , yurt dışı bağlantıları , yabancı dil bağlantılı kariyer seçeneklerini gündeme getirebilir.
ayrıca yukarıda da dediğim gibi jomaja 9.evin astrolojiyle ilgili olduğunda haklıysa sen MC 9.ev kovası olarak (kova burcuda astrolojiyle bağlantılıdır diyebiliriz) astroloji alanında potansiyel sahibisindir yorumu getirebiliriz.

MC ile AY ikizlerin arasında açı varsa burada MC'yi etkileyen faktör daha çok AY olacaktır bence. belki kariyer konularına anneden veya kadınlardan gelebilecek desteğe işaret ediyordur bu açı , belkide mesleki konularda duygusal tatminin önemli olacağına..

son olarakta şunu diyeyim , hangisi daha mantıklı ve kullanışlı geliyorsa o ev sistemini kullan bence. benden yada bir başkasından etkileme yani
merikeklik Yazılan:benimde jupiterim mc ile kavuşum yapmış ve 10 ev kova .yukarıda yazdıkların banada uyuyor.eğitim,din,hukuk felsefe ,yurtdışı bağlantıları ,yabancı dil bağlantı kariyer..mc kova ve jupiter  bana eğitim konusunda ağırlık kazandırdı..ve mc nin kovanın yöneticisi olan uranüsün 6 evde olması ,yani sağlık evinde olması bana sağlıkla ilgili bir messlekmi getirdi?hem eğitim hem sağlık ..
bir de mars -jupiterle açısın bana agresif ,aceleci ve tahamülsüz bir yapı veriyor sanıırm

şöyle söyleyelim istersen merikeklik , MC yöneticisinin 6.evde olması sağlık sektörüyle ilgili bağlantıya işaret edebilir.. kritik kelime ''kesin eder değil , edebilir'' kelimesidir çünkü astrolojik potansiyellerin bizlere seçenekler sunduğuna inanırım.
mesela sağlıkla bağlantılı olmazdıda şu olabilirdi , eğitime ihtiyacı olan insanlara gönüllü eğitim hizmeti vermek.. 6.ev aynı zamanda hizmet etme kapasitemizle ilgilidir. ya da çalışma hayatınızda uranüsyen bir tarzınız olabilir yorumu yapabilirdik. çünkü 6.ev aynı zamanda günlük çalışma koşullarına işaret eder.
umarım anlatabildim sevgili merikeklik , herhangi bir evle ilgili tek bir noktaya odaklanmak yerine seçenekleri çoğaltmak bence faydalı olacaktır. belki siz eğitim ve sağlıkla ilgili bir kariyer seçmişinizdir , belki bir başkası gönüllü eğitim hizmetlerine kendini adamayı tercih edecektir vb..

ben 9.ev ile 6.ev arasındaki güçlü bağlantıları , rahibe teresa örneğine benzetiyorum..
inanç ve hizmet , eğitim ve fedakarlık gibi kavramların sentezi..
münzevi Yazılan:benim mc kovada
jupiterle bir 90 (jupiter 12.ev koç)
şans noktası 90(akrep 6.ev)

yorum alabilirmiyim.biraz bahtsızlık seziyorum sanki...

jüpiterin sert açılarından pek çekinmeyin bence , özellikle baht konusunda ;)
çünkü jüpiterin sert açılarının sorunu bişeyleri kısıtlamak yada bahtı kapamak şeklinde ortaya çıkmaz. daha ziyade bişeyleri abartmak , fazla özgüvenden yada iyimserlikten kaynaklanan ehavet ve gevşeklik verir , konsantre olmayı güçleştirir çünkü jüpiter sert açı yapıyor der ki boşver hayat güzel herşey yolunda okuyupta nolacan gülücük

bence münzevi , MC kova olduğuna göre yöneticisi uranüse , evine ve açılarınada baksan iyi olacaktır.

ayrıca MC kova olan arkadaşlarımıza yaptığımız yorumları da okumanı öneririm.
pamuk674 Yazılan:merhaba benin 10 oncu evim başak burcunda merkür güneşle kavuşumda güneş marsla 120 derece açı yapıyor  45 derece venüsle 180 derece jüpiterle 90 derece uranüs 60 derce asile açlarda güneşim  kariyerim için yorum yapabilirseniz çok mutlu olacagım
şimdiden teşekkürler

sevgili pamuk ;

MC'ni başak burcunda görüyoruz + merkür başak burcunda + güneş-merkür kavuşumu + jüpiter ve uranüsün sert açıları + mars'ın güzel destekleyici açısı..

çok hızlı çalışan bir zihnin olduğunu söyleyebiliriz. merkürün oldukça kuvvetli görünüyor. ama jüpiter ve uranüs sert açılarının düşünme tarzında dikkat eksikliği , konsantre olma zorluğu vereceğini söyleyebiliriz.
bu sert açıların veeceği olumsuz gibi görünen enerjiyi disipline edip olumlu kullanabilirsen merküryen meslekleri sana tavsiye edebilirim.

merküryen meslekler ; gazetecilik , iletişim fakültesi , halkla ilşkiler , D.J'lik , müşteri temsilciliği vb. iletişimle ilgili meslekler , başak burcu kaynaklı sağlık sektörü ve hizmete dayalı meslekler örneğin hemşirelik , sekreterlik , eğitmenlik , eczacılık gibi..

haritana hızıca göz attım ve daha detaylı yorumlar için sabırlı olmanı rica edeceğim ok
Yıldırım Yazılan:mesleki anlamda akrep burcu bilinmeyenin peşinden gider , analizci olur , dedektif ruhlu olur , psikoloji potansiyeli sözkonusu olacaktır , politik konulara eğilim sözkonusu olacaktır , metafizik konulara eğilim görülebilecektir..

Bu kısmı okuyana kadar 10.Evde plüto akrep burcunda yerleşmiş biri olarak bundan daha berbat bi konum olamayacağını düşünüyordum ama bunu okuduktan sonra demek o kadar da kötü değilmiş dedim gülücük Malumunuz Plüto antipatik gezegen :D Bu kadar olur ilgi alanı açısından tam beni anlatmış bu 10. ev gülücük CSI NY bağımlısı,ipucu kriminal,parmak izi (kabul oyunculuklar bazen çok kötü olabiliyorgülücük ) tarzı şeyleri asla kaçırmayan; psikoloji,felsefe,parapsikoloji,astroloji,kişisel gelişim gibi bir çok konuyla ilgilenen biriyim bu halde tanım bana uymuş fakat yine de Plüto oradayken kariyer konusunda olumlu düşünmek istesem de düşünemiyorum. :(
morello Yazılan:
Yıldırım Yazılan:mesleki anlamda akrep burcu bilinmeyenin peşinden gider , analizci olur , dedektif ruhlu olur , psikoloji potansiyeli sözkonusu olacaktır , politik konulara eğilim sözkonusu olacaktır , metafizik konulara eğilim görülebilecektir..

Bu kısmı okuyana kadar 10.Evde plüto akrep burcunda yerleşmiş biri olarak bundan daha berbat bi konum olamayacağını düşünüyordum ama bunu okuduktan sonra demek o kadar da kötü değilmiş dedim gülücük Malumunuz Plüto antipatik gezegen :D Bu kadar olur ilgi alanı açısından tam beni anlatmış bu 10. ev gülücük CSI NY bağımlısı,ipucu kriminal,parmak izi (kabul oyunculuklar bazen çok kötü olabiliyorgülücük ) tarzı şeyleri asla kaçırmayan; psikoloji,felsefe,parapsikoloji,astroloji,kişisel gelişim gibi bir çok konuyla ilgilenen biriyim bu halde tanım bana uymuş fakat yine de Plüto oradayken kariyer konusunda olumlu düşünmek istesem de düşünemiyorum. :(

bırakın plütonuz başkalarına antipatik gelsin , size sempatik gelmeli ve onu eksileriyle artılarıyla kabul edin derim..

dahası , benimde plüto-Mc kavuşumum var ve sizin düşüdüğünüzün aksine en hoşuma giden konumlardan biridir haritamda ;)

Félicé

Kişinin kariyer sahibi olabilme potansiyeline,bu konuda yaşayacağı zorluklara,mc
incelemeleri ile bakarız genelde.Bunun dışında;jüpiter ve satürn güneşle aynı yarımküredemi? ,özellikle güney yarım kürede yer alması kariyerin kolay ve rahat
geleceğine işaret edebilir.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Referans Adresler