Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
(07-30-2010 03:43 PM)Mavi Yazılan: [ -> ]
(07-30-2010 03:40 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(07-30-2010 03:31 PM)Mavi Yazılan: [ -> ]bende satürn yine sahnede yengeçte ilk derecelerde

Jüpiter-Uranüs-Koç kombinasyonunun ön teker olması durumunu tercih etme olasılığım nedir sevgili yıldırım? gülücük

Jüpiter-Uranüs-Koç kombinasyonu 11.evinizde görünüyor.
Geleceğe dair projeler , ekip çalışması - takım arkadaşlığı gerektiren aktiviteler sözkonusu olursa HIZLI BAŞLANGIÇ yapabilme potansiyeliniz olduğunu söyleyebiliriz.
teşekkür ederim azizim umarım bu başlangıçlar face, msn vs sanal aleminde değil de reelde gerçekleşir benim bisiklet de bozuk çıkmazgülücük
11. evin umutlar ve dileklerle ilgili sorularının cevaplanması ümidiyle ...
hızlı başlangıçlarımı bu noktadan yapmaya dair telkinlerimi yoğunlaştıracağım
benim pluto için neler söyleyebilirsin sevgili Yıldırım?

ginka

(07-29-2010 06:37 PM)Tuğçe Yazılan: [ -> ]
(07-29-2010 06:22 PM)ginka Yazılan: [ -> ]
(07-26-2010 06:09 PM)Vena Yazılan: [ -> ]
(07-26-2010 05:05 PM)ginka Yazılan: [ -> ]
(07-26-2010 04:57 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Ginka, doğum saatinin değişme durumu var mı örneğin 10 dakika öncesi gibi? Bunu hep soruyorum ama bazen söylenen saatlerde oynama oluyor örneğin kuzenimin doğum saatini annesinden aldığım saatle bebeklik albümünde gördüğüm doğum kartındaki saat 25 dakika farklıydı, yükseleni ve bazı yerleşimleri değişti =)

Annem saat tam 11:30da anestezi ile bayıldığını söyledi ( karşısında saat varmış) yaklaşık 10 dakka sonrada ben doğmuş olabilirim sezeryanla :D ama oynama olmasını isterdim şahsen ya hehee

O zaman doğrudur, annen de dikkatliymiş, zaten yakınlarımdan çocuk sahibi olacak olanların doğumuna bizzat iştirak edeceğim, başka türlü tam sonuç olmuyor :D

Düzeltme/ek: 7. evindeki Mars'a Satürn transit yapıyor sanmıştım Mars da transitmiş =) Ama Terazideki Satürn ve Başaktaki Mars transidinin korkutucu olacağını sanmıyorum, 7. ev konularına ciddiyet ve ağırlık getirebilirler birlikte, daha çok düzenleyici işlevleri olabilir, asıl transit Satürn Mars ile kavuştuğunda önemli etkiler olacaktır, 2012'ye kadar Satürn'ün bu evde yavaş yavaş koyacağı engeller ve gölgeleri aşmanın meyvesini o dönemde alabilirsin gülücük

Gölgeleri aşmanın meyveleri direk bu meyvelere odaklanmalıyım hehee
Çok merci vena çiçek

aa şimdi yazıyı okudumda ginka geçenlerde erkek arkdaşın için satürna demiştin,bak 7.evinede tr satürn girmiş ey astroloji nelere kadirsin gülücük

Evet canım nelere kadir 7. evimdeki saturna o kesinlikle gülücük hele bu T-kare transitleri şeklinde olunca beni ordaki saturn fena zorluyor aðla... valla ben hiç bu kadar zorlanmadım bide mars da tetikleyince çok zor cidden inşallah sağ sağlim atlatırız bu transiti aðla...

ginka

(07-30-2010 01:07 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]Yukarda Apriliosun eklemiş olduğu Öner Döşer' ait yazı gayet lezzetli görünüyor verygood

Geçtiğimiz saatlerde Transit Mars Terazi burcuna girdi. Belki aylardır sözünü ettiğimiz Büyük T-Karenin tetikçisi ( Mars ) yerini ve pozisyonunu almış görünüyor.

.... Mars-Satürn ------------ Jüpiter-Uranüs
..............................|
..............................|
.......................... PLÜTO

T-Kare açı kalıbı için bisiklet modelini kullanabilirmiyiz bakalım şimdi ,

Koç-Terazi aksı , ön ve arka tekerleri oluşturuyor.
Oğlak burcundaki Plüto ise bisikletin pedalı oluyor.

Bu T-Kare de hareketin kaynağı yani pedal Plüto olduğuna göre , Koç-Terazi aksından birinin ön teker olup YÖNÜMÜZE işaret etmesi gerekiyor.

Mars-Satürn-Terazi kombinasyonunun ön teker olması durumunda , ilişkiler ve ortaklıklar konusu vurgulanacaktır.

- harekete ( mars ) zorlanmak ( satürn )

- korkuyla ( satürn ) mücadele etmek ( mars )

- uyum içinde ( terazi ) gerilim ( mars ) ve engeller ( satürn )

- ilişkilerde ( terazi ) çaba ( satürn ) ve mücadele ( mars )

gibi anahtar kelimelerle tanımlayacağımız deneyimlere dikkat çekelim.

Jüpiter-Uranüs-Koç kombinasyonunun ön teker olması durumunda ise

- Büyük ( jüpiter ) sürprizler ( uranüs )

- Beklenmedik ( uranüs ) fırsatlar ( jüpiter )

- Gündemdeki gelişmelerin hızlanması ( uranüs ) ve yayılması ( jüpiter )

- Çok hızlı ( jüpiter-uranüs ) başlangıçlar ( koç )

gibi anahtar kelimelerle tanımlayacağımız deneyimlere dikkat çekebiliriz.

Bisiklet modelinde ön teker yani yönünüz hangisi olursa olsun hemen arkanızda sizi takip eden diğer kombinasyonun etkilerinide hissedeceğinizi söyleyebiliriz.
Yani yönünüzü Jüpiter-Uranüs-Koç olarak ayarlamak istediğinizde , Mars-Satürn-Terazi dinamiğinin de sizi etkileyebileceğini ve ondan kaçamayacağınızı belirtelim.

--------

Türkiye yıldız haritasında MARS TERAZİ burcunun ilk derecelerinde ve önümüzdeki döneme ait gelişmeleri bende merakla bekliyorum.
İktidarı ve askeri ilgilendirebilecek gelişmelerden söz edebiliriz.

Ve bu arada Öner Döşerin yazdığı gibi , deprem ve yanardağ gibi doğal afetlere de dikkat diyeyim şimdilik.

Mars-saturn terazi kombinasyonum ön teker ....
Teşekkürler yıldırımçiçek
(07-30-2010 04:18 PM)ginka Yazılan: [ -> ]
(07-26-2010 04:57 PM)Vena Yazılan: [ -> ]Ginka, doğum saatinin değişme durumu var mı örneğin 10 dakika öncesi gibi? Bunu hep soruyorum ama bazen söylenen saatlerde oynama oluyor örneğin kuzenimin doğum saatini annesinden aldığım saatle bebeklik albümünde gördüğüm doğum kartındaki saat 25 dakika farklıydı, yükseleni ve bazı yerleşimleri değişti =)

Annem saat tam 11:30da anestezi ile bayıldığını söyledi ( karşısında saat varmış) yaklaşık 10 dakka sonrada ben doğmuş olabilirim sezeryanla :D ama oynama olmasını isterdim şahsen ya hehee

O zaman doğrudur, annen de dikkatliymiş, zaten yakınlarımdan çocuk sahibi olacak olanların doğumuna bizzat iştirak edeceğim, başka türlü tam sonuç olmuyor :D

Düzeltme/ek: 7. evindeki Mars'a Satürn transit yapıyor sanmıştım Mars da transitmiş =) Ama Terazideki Satürn ve Başaktaki Mars transidinin korkutucu olacağını sanmıyorum, 7. ev konularına ciddiyet ve ağırlık getirebilirler birlikte, daha çok düzenleyici işlevleri olabilir, asıl transit Satürn Mars ile kavuştuğunda önemli etkiler olacaktır, 2012'ye kadar Satürn'ün bu evde yavaş yavaş koyacağı engeller ve gölgeleri aşmanın meyvesini o dönemde alabilirsin gülücük

Çok merci vena çiçek

aa şimdi yazıyı okudumda ginka geçenlerde erkek arkdaşın için satürna demiştin,bak 7.evinede tr satürn girmiş ey astroloji nelere kadirsin gülücük

Evet canım nelere kadir 7. evimdeki saturna o kesinlikle gülücük hele bu T-kare transitleri şeklinde olunca beni ordaki saturn fena zorluyor aðla... valla ben hiç bu kadar zorlanmadım bide mars da tetikleyince çok zor cidden inşallah sağ sağlim atlatırız bu transiti aðla...

inşallah..ama bak bu kdr zorlayan durumlar varsa kısa bi tatil gibi 2-3 günlük uzaklaşma açısından iyi gelebilir..

güneşim 4.derece terazi yani ciddii anlamda hissediyorum,değiştiriyor cidden beni,yine de gayet keyifli dönemler yıkım..vs öyle bişy yok dilerim böyle devam eder..

ginka

(07-30-2010 06:03 PM)Tuğçe Yazılan: [ -> ]
(07-30-2010 04:18 PM)ginka Yazılan: [ -> ]

Annem saat tam 11:30da anestezi ile bayıldığını söyledi ( karşısında saat varmış) yaklaşık 10 dakka sonrada ben doğmuş olabilirim sezeryanla ama oynama olmasını isterdim şahsen ya hehee

Çok merci vena

Evet canım nelere kadir 7. evimdeki saturna o kesinlikle gülücük hele bu T-kare transitleri şeklinde olunca beni ordaki saturn fena zorluyor aðla... valla ben hiç bu kadar zorlanmadım bide mars da tetikleyince çok zor cidden inşallah sağ sağlim atlatırız bu transiti

inşallah..ama bak bu kdr zorlayan durumlar varsa kısa bi tatil gibi 2-3 günlük uzaklaşma açısından iyi gelebilir..

güneşim 4.derece terazi yani ciddii anlamda hissediyorum,değiştiriyor cidden beni,yine de gayet keyifli dönemler yıkım..vs öyle bişy yok dilerim böyle devam eder..

Haklısın aslında canım bi kaç günlük uzak kalsak iyi olurdu ama ikimizde yaz okuluna kaldık ağustos ortasına kadar :D sonra memlekete kısa bi gidicez bakalım belki daha iyi gelir ... dilerim senin içinde herşeyin iyisi olur gözkýrpma

ginka

(07-31-2010 01:52 AM)Sniper Yazılan: [ -> ]
(07-30-2010 06:12 PM)ginka Yazılan: [ -> ]Haklısın aslında canım bi kaç günlük uzak kalsak iyi olurdu ama ikimizde yaz okuluna kaldık ağustos ortasına kadar :D sonra memlekete kısa bi gidicez bakalım belki daha iyi gelir ... dilerim senin içinde herşeyin iyisi olur gözkýrpma

gülücük umarım her şey düzelir Ginka, mutlu olursunuz..her şey gönlünce olsunçiçek caným benim

Çok saol canım gülücük çiçek
Hafta boyunca Mars-Satürn kavuşumunun Jüpiter-Uranüs kavuşumu ile karşıtlığı ve Plüton ile karesi etkinliğini sürdürmekte olacak. İlişkilerde dengeyi sağlayabilmemiz için, her zamankinden daha sabırlı ve toleranslı olmamız gerekecek. İnsanlık, tekamül sürecinin önemli bir aşamasından geçmekte. Cumartesi gününe geçer geçmez, gece yarısı saatlerinde Ay’ın Yengeç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte gökyüzündeki T-kare açı kalıbı Büyük Kare (Grand Cross) haline dönüşecek.

Büyük Kare en ender rastlanan açı kalıplarından biridir. Büyük bir stres altında olunacağını gösterir. Sanki yaşamımızda sürekli bir gerilim ve karışıklık varmış hissi verir ve bizimle amaçlarımız arasında sürekli engeller bulunuyormuş gibi algılamamıza sebep olur. Zorlayıcı bir hapsolmuşluk hissi vardır. Bazen bu fiziksel olarak hapsolmakla da bağdaştırılır. Bu etki altında, dünyanın farklı bölgelerinde doğal afetlerin, uçak ve trafik kazalarının artası olasılığı da çok güçlüdür. Bu zorlayıcı açı kalıbının üstesinden gelebilmek için, esneklik ve tolerans gerekmektedir. Açı kalıbı öncü burçlar arasında olacağından, zorlayıcı faktörlerin üstesinden gelebilmek için inisiyatif almalı ve harekete geçmelidir. Öncü burçlardaki sert açı kalıpları en çok politik-siyasi gerginliklere ve yönetimlerin karşılaşacağı türbülanslara işaret etmektedir.

Pazartesi günü sabah saatlerinde Koç burcunun son derecelerinde hareket edecek olan Ay, 06:53 ile 11:12 saatleri arasında boşlukta kalacak ve ardından Boğa burcuna geçiş yapacak. Somut sonuçlar elde etme ve maddi güvenlik arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Her ne kadar Ay’ın gün boyunca açıları rahat ise de, gökyüzündeki gergin açılar çok daha baskın gözüküyor. Pek tabii ki irademiz ve bilinçli yönelimlerimiz sayesinde zorlukların üstesinden gelebilir, dışarıdan gelen etkilere karşı sakinliğimizi koruyabiliriz. Toprak elementi burçlarında oluşacak Ay-Plüton-Merkür üçgeninin pozitif etkisi öğle sonrası saatlerde devreye giriyor. Bu olumlu açılar, irademizi ortaya koyabilmemize ve kendimizi bilinçli bir şekilde yönlendirmemize yardımcı olacak. Önemli konuşmaları, anlaşmaları, girişimleri akıllıca yönlendirme şansımız var.

Salı günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, şartların devamlılığını sağlama isteğimizi arttıracak. Ama gökyüzünde değişimlere ve yeniliklere açık olmamız gerektiğini gösteren çok sayıda açı söz konusu. Gün boyunca etkin olacak Ay-Güneş karesi, karşı cinsle, ebeveynlerle ve önemli otorite figürleriyle ilişkilerde veya yapılacak önemli işlerde zorlanmalara işaret etmekte. Kendimize güvenmemiz güzel, ama bildiğimizde ısrarcı olmamız, hızlı ilerlememizi engelleyebilir, dikkat! Mars-Jüpiter-Plüton arasındaki sert açılar giderek sıkışıyor. Bu yerleşimler, patlayıcı ve kışkırtıcı etkenlerin devrede olacağını gösteriyor. Provokasyonlara karşı uyanık olmalı, Boğa burcundaki Ay’ın enerjisini kullanarak, sakinliğimizi korumalıyız.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, öğle saatleri civarında Venüs ile üçgen açısını kesinleştiriyor. Bu olumlu açı, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde karşılıklı anlayış ve destekleşmeyi sağlayabilecek cinsten. Ama artık etkisi maksimuma varmış olan Mars-Jüpiter-Plüton arasındaki sıkışık açılar, travmatik ve gergin etkilerin çok baskın olacağı bir günde olduğumuzu göstermekte. Aslan burcundaki Güneş sayesinde irademizi, Başak burcundaki Merkür sayesinde kendimizi ifade becerimizi ortaya çıkarmamız gereken bir gündeyiz. Aksi takdirde sert ve kopartıcı etkilerin ortaya çıkartacağı eğilimler, girişim ve eylemlerimizde son derece negatif sonuçlar almamıza neden olabilir. Karmaşa ve huzursuzluk yaratacak ortam ve kişilerden uzak kalmamızda fayda var bugün. 15:44’te boşluğa girecek ve 19:54’te İkizler burcuna geçiş yapacak olan Ay, Koç ve Terazi burcundaki gezegen karşıtlıklarına olumlu açılar yapmaya başlayacak. Bu saatler civarında akıllıca kararlarımız ve iletişimin doğru akması sayesinde sorunların üstesinden gelebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor olacak. Her şeyin çok hızlı akacağı, iletişim ve haberleşmenin ön planda olacağı bir gündeyiz. Mars-Jüpiter-Plüton arasındaki sıkışık açılar etkisini koruyor. Yani gerginlikler halen devrede ve etkin. Bu zorlayıcı etkilerle başa çıkmamızın formülünü de İkizler burcundaki Ay veriyor: kendini doğru ifade, iletişim, bilgi paylaşımı, hızlı hareket ve tolerans. Ay-Güneş arasındaki altmışlık açının olumlu etkisi güne yansıyor. Kadın-erkek ilişkilerinde ve iş ilişkilerinde başarı elde edebiliriz. Akşam saatlerinde başarı şansımız daha yüksek.

Cuma günü boyunca Ay yine İkizler burcunda hareket edecek. Hareketlilik ve hız, başarılı olmanın iki önemli gerekliliği olacak bugün. Ayrıca başkalarıyla bilgi paylaşımına ve fikirlerimizde esnek olmaya da önem vermeliyiz. Akşam saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin duygu-mantık dengesini sağlamaya ve birlikte yapılan işlerden olumlu sonuçlar almaya yönelik enerjisini kullanabiliriz. Gece saatlerinden itibaren ise Ay-Venüs karesinin gergin etkileri devreye giriyor ve ilişkilerimizde dikkatli olmazsak gereksiz kırgınlıklara açık olacağımızı gösteriyor. Başak burcunun son derecesinde hareket eden Venüs’ün Ay’dan sert açı alması, hem sinirsel gerginliklere, ama hem de yanlış beslenme sonucu sağlık sorunlarına işaret edebilir, dikkat!

Cumartesi gününe geçişin hemen ardından, gece yarısı 00.40’da Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Ay, gökyüzündeki T-kareyi, Büyük Kare (Grand Cross) haline dönüştürüyor. Bu açı kalıbı, gergin bir güne başlayacağımızı gösteriyor. Saat 06:48 itibariyle Terazi burcuna geçiş yapacak olan Venüs, ilişkilerde eşitlik, adalet, barış, huzur ve denge işaretçisidir. Terazi burcunun uzlaşmacı, diplomatik, insanlar arasında dengeyi ve barışı sağlamayı temsil eden özellikleri, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle güçlü bir şekilde vurgulanacaktır. Fakat, gökyüzündeki gergin açılara bakarsak, Venüs’ün işi hiç de kolay olmayacak. Çünkü Venüs bu geçişi yapar yapmaz, gökyüzündeki T-kare açı kalıbını (hatta Ay’ın Yengeç burcunda olmasıyla oluşan Büyük Kare açı kalıbını) tetiklemiş olacak. Bu yerleşimler, ilişkilerimizde çok dikkatli olmamız gereken bir hafta sonunda olacağımızı gösteriyor. Siyasi gerginlikler ve diplomatik alanda uluslar arası çekişmeler devreye girebilir. Zira Venüs’ün Terazi burcuna giriş anına göre çıkartılan haritada Ay da Jüpiter-Plüton ikilisiyle aynı dereceden kare ve karşıt açılar içerisinde olacak. Öğleden sonraki saatler nispeten daha yumuşak diyebiliriz, ama gergin etkilerin yaratacağı patlayıcı, şiddete yönelik ve kışkırtıcı nitelik taşıyan etkilerin ortadan kalkacağından bahsedemeyiz.

Pazar günü boyunca Yengeç burcunda hareket edecek olan Ay, duygusal güvence ihtiyacımızın artacağını gösteriyor. Ailevi ilişkilere önem vermemiz yerinde olur. Öte yandan, denizler ve sularla ilgili konularda bazı sorunlarla karşılaşmamız mümkün. Bu yüzden deniz kenarında vakit geçirenler için, özellikle de boğulma olaylarının çok arttığı yaz mevsiminde, ekstra dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Vücudumuza aldığımız likit şeylerle ilgili olarak da benzer şekilde dikkatli olmalıyız. İlişkiler gezegeni Venüs’ün büyük baskı altında olduğu bir hafta sonunda olduğumuz gerçeğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Karşımızdakilerle duygudaşlık kurmamız, onların hissiyatına değer vermemiz sayesinde, gergin etkiler daha kolay atlatabiliriz.

Haftanın burçlara göre değerlendirmesi için tıklayınız…
Alıntı:http://www.uzmantv.com/konu/28-agustos-2...-yorumlari

Öner DÖŞER

1 Ağustos 2010, Pazar
Biliyorsunuz, genelde olumlu yazılar yazmaya çalışıyorum. Ancak bugün itibariyle belirginleşmeye başlayan ve etkilerini 18 Ağustos'a kadar hissedebileceğimiz gökyüzü konfigürasyonlarının, gerek ülkemizde ve dünyada, gerekse bireysel hayatlarımızda sarsıcı olay ve değişikliklerin meydana gelebileceğine dikkat çektiğini belirtmeliyim.

Plüton, Jüpiter, Satürn, Venüs, Ay, Mars ve Uranüs arasında bugünden itibaren netleşen 10 adet dik ve 7 adet karşıt açı, dayanılması zor bir gerginliğin işareti!

Bu durum, bireysel yaşamlarımızda ve ait olduğumuz toplumlarda zayıf ilişkilerin kopma noktasına gelebileceğini gösteriyor. Ayrıca sağlık sorunlarının görmezden gelinmemesi, yanıcı ve patlayıcı madde kullanımı gerektiren işlerde dikkatli olunması ve suyla ilgili konularda her türlü riskten kaçınılması gerektiğine işaret ediyor.

Bu süreç, ülkemiz ve dünya açısından da zayıf halkaların kopabileceğini, komşu ülkelerle ilişkilerde zorluk yaşanacağını, önemli doğa olayları ya da terör faaliyetleri nedeniyle gündemin değişebileceğini ve ekonomide önemli bir dalgalanma sebebiyle oluşabilecek kalıcı zararları akla getiriyor.

Dünyanın neresinde neler yaşanacağını veya kendi hayatlarımızda ne gibi değişimlerin olacağını net olarak kestirmek zor. Ama günlük hayatın akışında göz ardı edilen önemli konular ve çözüm bekleyen olaylar, şu sıralar kendilerini şiddetli şekilde hatırlatabilir.

Önem verdiğiniz ilişkileri korumak istiyorsanız, tüm haftayı sakinliğinizi korumaya çalışarak ve riskli olaylardan kaçınarak geçirmenizi öneririm.

Her zaman söylediğim gibi; değişimden korkmak, hayattan korkmak anlamına geliyor. Olayları olduğu gibi karşılayıp, olması gerektiği gibi tepki vermelisiniz.

Vedalaşılması gereken kişi veya olayları, karanlık düşünceleri ve korkuları bırakın, ışık her yerde ve kuvvetli! Hayata tutunun, sağlık ve sevgiyle kalın...

Niobe
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Referans Adresler