Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sinastri - Uyum Analizleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
(11-01-2010 08:00 PM)panel Yazılan: [ -> ]
(11-01-2010 07:57 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(11-01-2010 07:30 PM)panel Yazılan: [ -> ]Benim merak ettiğim bir başka konu daha var mesela ağır gezegenlerin partnerin kişiselleiryle açı yaptığında ayrılık olurmuş.Doğru mudur?

şöyle cevap vereyim ,

birinin kişisel gezegenleriyle , partnerinin ağır hareketli gezegenleri arasında kavuşum - kare - zıt açılar olduğunda evet ilişkinin zorlanacağını söyleyebiliriz.
Örneğin bir kişinin Merkürüyle diğerinin Neptünü arasında bu açılar varsa , çiftin iletişim sorunları yaşaması , birbirini yanlış anlaması gibi deneyimler görülebilir.

ancak illa ki ayrılık olacak gibi bir genelleme yapmak yanlış olacaktır.
haritaların bütünü önemlidir.

Ayrılıklar daha çok transitlerle alakalı birşey ozaman.

Hem doğum haritasıyla alakalı + hem transitlerle alakalı + hem sinastri etkileşimiyle alakalı + hemde kişilerin tüm bunları nasıl değerlendirip nasıl yanıtladığıyla alakalıdır ( baya komplex bir cevap oldu ama gerçek bu )

varsayalım tuğçe'nin örneğindeki gibi senin güneşinle partnerinin satürnü arasında sert açı olsun.
varsayalımki sert açılı bir transit bu gerilimli bağlantıyı tetiklesin ve çiftler o dönemde ciddi bir tartışma yaşamış olsun. ( ayrılık konusu gündeme gelsin )

sen bu tartışma sonunda , partnerinin senin gururunu ( güneş ) kırdığını ve özgüvenini ( güneş ) zedelediğini farketmiş ol.

herşey ayrılık için uygun gibi görünüyor diimi ;

oysa içinde bir ses bunun olmasına izin vermiyor olabilir.
biraz daha düşününce partnerinin olgun ve güvenilir biri olduğunu ( satürn ) hatırlayabilirsin
ve zamanla ( satürn ) sorunların düzeleceğine dair bir umut ( güneş ) geliştirebilirsin içinde.

bu bir örnekti sadece.
(11-01-2010 08:25 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(11-01-2010 08:00 PM)panel Yazılan: [ -> ]
(11-01-2010 07:57 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(11-01-2010 07:30 PM)panel Yazılan: [ -> ]Benim merak ettiğim bir başka konu daha var mesela ağır gezegenlerin partnerin kişiselleiryle açı yaptığında ayrılık olurmuş.Doğru mudur?

şöyle cevap vereyim ,

birinin kişisel gezegenleriyle , partnerinin ağır hareketli gezegenleri arasında kavuşum - kare - zıt açılar olduğunda evet ilişkinin zorlanacağını söyleyebiliriz.
Örneğin bir kişinin Merkürüyle diğerinin Neptünü arasında bu açılar varsa , çiftin iletişim sorunları yaşaması , birbirini yanlış anlaması gibi deneyimler görülebilir.

ancak illa ki ayrılık olacak gibi bir genelleme yapmak yanlış olacaktır.
haritaların bütünü önemlidir.

Ayrılıklar daha çok transitlerle alakalı birşey ozaman.

Hem doğum haritasıyla alakalı + hem transitlerle alakalı + hem sinastri etkileşimiyle alakalı + hemde kişilerin tüm bunları nasıl değerlendirip nasıl yanıtladığıyla alakalıdır ( baya komplex bir cevap oldu ama gerçek bu )

varsayalım tuğçe'nin örneğindeki gibi senin güneşinle partnerinin satürnü arasında sert açı olsun.
varsayalımki sert açılı bir transit bu gerilimli bağlantıyı tetiklesin ve çiftler o dönemde ciddi bir tartışma yaşamış olsun. ( ayrılık konusu gündeme gelsin )

sen bu tartışma sonunda , partnerinin senin gururunu ( güneş ) kırdığını ve özgüvenini ( güneş ) zedelediğini farketmiş ol.

herşey ayrılık için uygun gibi görünüyor diimi ;

oysa içinde bir ses bunun olmasına izin vermiyor olabilir.
biraz daha düşününce partnerinin olgun ve güvenilir biri olduğunu ( satürn ) hatırlayabilirsin
ve zamanla ( satürn ) sorunların düzeleceğine dair bir umut ( güneş ) geliştirebilirsin içinde.

bu bir örnekti sadece.

Evet gayet açıklayıcı bir örnek oldu.Mesela iki harita arasında bazen büyük şans üçgeni falan da oluşabiliyor.Ozaman senin sinastri için msn anlatımlarında dediğin sahaya atıyorum 20 kişiyle çıkmak gibi oldukça zengin durumlar oluşabiliyor.Yani bence de ikili birlikteler önemli.Ben bir de şunu merak ediyorum.Başka biri de cevaplayabilir bunu?Ben mesela yabancı forumlarda işte sinastri açılarının tartışıldığını falan görüyorum.Sizinde mesela şu şu açılar romantik,şunlar olmazsa olmaz diyebileceğiniz açılar var mı?Çünkü hem güneş-ay,hem venüs-mars ilişkisi hem de asc-dsc aksını etkileyen birini nasıl bulabilirsin ki?Alternatif açılar yok mudur?Bende de kımıldaki gibi şu an herşeyi birden öğrenme isteği oldu gülücük

tılsım

[/quote]
[/quote]

Yıldırım bey güzel bir forum , çok faydalı, uzun süredir dışardan izliyorum daalkis

Bir giriş yapayım. peki erkeğin yükseleni balık, bayanınki Başak. Erkeğin merkürü ile kadının neptünü kavuşumda, bayanın merkürü ile erkeğin neptünü üçgen, bu yanılsamamı yoksa büyük uyum mu getirir. Balık burcunun yöneticisini Jüpitermi yoksa neptün mü kabul edeceğiz?

Her iki tarafın da merkürleri karşı tarafın plutosu ile uyumlu açıda, erkeğin plutosu bayanın asc si ile kavuşum, bayanın plutosu da erkeğin dsc si ile kavuşum.. Bu takıntılı bir bağlantı olurmu, zarar verici midir?

Ayrıca satürnler de üçgen açıda, erkeğin ayı bayanın satürnü ile üçgen(bu yapıştırıcı açı sayılır mıgülücük.
[/quote]

Yıldırım bey güzel bir forum , çok faydalı, uzun süredir dışardan izliyorum daalkis

Bir giriş yapayım. peki erkeğin yükseleni balık, bayanınki Başak. Erkeğin merkürü ile kadının neptünü kavuşumda, bayanın merkürü ile erkeğin neptünü üçgen, bu yanılsamamı yoksa büyük uyum mu getirir. Balık burcunun yöneticisini Jüpitermi yoksa neptün mü kabul edeceğiz?

Her iki tarafın da merkürleri karşı tarafın plutosu ile uyumlu açıda, erkeğin plutosu bayanın asc si ile kavuşum, bayanın plutosu da erkeğin dsc si ile kavuşum.. Bu takıntılı bir bağlantı olurmu, zarar verici midir?

Ayrıca satürnler de üçgen açıda, erkeğin ayı bayanın satürnü ile üçgen(bu yapıştırıcı açı sayılır mıgülücük.
[/quote]

tılsım, hoşgeldiniz gülücük
öncelikle sinastride neptün, plüto ve uranüs gibi ağır etkili gezegenleri fazla önemsememenizi öneririm.
sinastride ağır gezegenler çok fazla yoruma katılmıyor.
satürnler arasındaki üçgen bağlantılarda çok önem arz etmez. binlerce insanın satürnleri arasında çeşitli bağlantılar var.
ancak satürnün kişisel gezegenlerle olan temaslarını dikkate alabilirsiniz verygood

balığın klasik yöneticisi jüpiter, modern yöneticisi neptün kabul edilir. ben kendi gözlemlerim adına, klasik yöneticilerin daha doğru sonuçlar verdigini gözlemledim. ben klasik yöneticileri kullanıyorum. bu yorumcunun bakış açısına göre değişkenlik gösterebilir gülücük
(11-02-2010 12:55 PM)tılsım Yazılan: [ -> ]
(11-02-2010 12:39 PM)Serena Yazılan: [ -> ]
(11-02-2010 11:51 AM)tılsım Yazılan: [ -> ]

tılsım, hoşgeldiniz gülücük
öncelikle sinastride neptün, plüto ve uranüs gibi ağır etkili gezegenleri fazla önemsememenizi öneririm.
sinastride ağır gezegenler çok fazla yoruma katılmıyor.
satürnler arasındaki üçgen bağlantılarda çok önem arz etmez. binlerce insanın satürnleri arasında çeşitli bağlantılar var.
ancak satürnün kişisel gezegenlerle olan temaslarını dikkate alabilirsiniz verygood

balığın klasik yöneticisi jüpiter, modern yöneticisi neptün kabul edilir. ben kendi gözlemlerim adına, klasik yöneticilerin daha doğru sonuçlar verdigini gözlemledim. ben klasik yöneticileri kullanıyorum. bu yorumcunun bakış açısına göre değişkenlik gösterebilir gülücük
[/quote]

Hoş buldukgülücük

Ağır gezegenlerden, özellikle de neptünden bahsedildiği için sordum o soruyu.

Şimdi adamın beni etkilediği kesin degülücük Ben onu nasıl etkiliyorum, o muamma olabilir. çünkü duygularını biraz içten yaşıyor(Oğlakta ay-satürn kavuşumu var). Benim gezegenlerimin onun hangi evlerine düştüğünü yazsam, onu nasıl etkilediğimi söyleyebilirmisiniz.

Yükseleni 7. evimde
kuzey ay düğümüm yükseleniyle kavuşumda(ve güney ay düğümüyle)
ay ve satürnüm 2. evinde
venüsüm 3. evinde
merkür 4. evinde
güneş 5. evinde
pluton,uranüs,jüpiter ve güney ay düğümüm 7. evinde(kuzey ay düğümüyle kavuşum)
mars 8. evinde

Güneşim ayı ile zıt açıda, venüsüm ve marsı zıt ve venüs mars zıt açım onun plutonuyla kare açıda. Benim ay boğa, onun ay oğlak.
[/quote]

7. ev, aradıgın ve seni tamamlayacak eş tipini gösterir. onun yükseleninin senin 7. evinle denk olması, aradıgın eş modeline uygun özelliklere sahip oldugunu gösterir. kişinin ay-satürnünün oğlakta kavuşumu, duygularını saklayan, zor güvenen bir yapıda oldugunu anlatır. ona güven veren bir eş tipi ona uygun olacaktır.
sinastride mars-venüs etkileşimi önemlidir. venüs-mars zıt açısı aranızda fiziksel bir çekim olabileceğini vurgular. aynı zamanda tutkulu öğeler de beraberinde gelir. keza marsının 8. evini, güneşinin 5. evini uyarması, seni cinsel yönden çekici bulmasını sağlar.
onun 7.evine düşen stelyumunla ilişki arkadaşlığı, ortaklık konularında seni cazip bulabilir. kuzey düğüm, kişinin ulaşmak istedigi dersler silsilesidir. karşındaki kişi ilişki ve ortaklıklar vasıtasıyla karmalarını tamamlama güdümünde olacaktır. senin 7. evine düşen gezegenlerin kuzey düğümünü uyarıp, çekim yaratabilir.
aylar arasındaki toprak üçgeni, güven arayan yapılarınız arasında uyum yaratır. ay-güneş, mars-venüs zıtlıkları ilişkilerde zıtlaşmayı ve çekimi artırıcı , birbirini tamamlayıcı faktörler olabiliyorverygood
bence hiç fena değil gözkýrpma
(11-01-2010 10:02 PM)panel Yazılan: [ -> ]Sizinde mesela şu şu açılar romantik,şunlar olmazsa olmaz diyebileceğiniz açılar var mı?Çünkü hem güneş-ay,hem venüs-mars ilişkisi hem de asc-dsc aksını etkileyen birini nasıl bulabilirsin ki?Alternatif açılar yok mudur ?

venüs-mars açıları olması avantajdır + asc-dsc aksını uyarması avantajdır

bu iki avantajlı konumdan birisi olsa bile iyidir. ikiside olursa daha hoş olur.

bununla birlikte diğer her türlü etkileşimin de önemli olduğunu elbette gözardı etmeyelim.

- Ay & Venüs açıları , her iki tarafı uyumu açısından iyidir.

- Güneş & Mars uyumlu açıları , ilişkiye dinamizm-tutku katar ancak sert açılar gerilimlere işaret eder.

- Merkürün dâhil olduğu açılar da zihinsel uyum ( fikirler , kimin neyi nasıl algıladığı konusu ) ve iletişim ön plana çıkabilir.

- Satürnün dâhil olduğu açılarda istikrar gibi bir avantajdan söz edebiliriz.
( ilişkinin uzun vadeli olması ihtimali artar )

* bu arada venüs-mars etkileşimi olan birini bulma ihtimali çokta az değildir.
sizin venüsle karşı tarafın marsının açı yapması için ( 60 , 120 , 90 , 180 , kavuşum ) en az 5 seçenek vardır + sizin marsla karşı tarafın venüsünün açı yapması içinde en az 5 seçenek vardır ve bunlardan sadece 1 tane olması yeterlidir.
(11-02-2010 01:43 PM)tılsım Yazılan: [ -> ]Bie de Ay Satürn kavuşumu için, güven veren eş tipi ona uygun demişsin. Ay'ın Satürnümle üçgen olması ona aradığı güveni veriyor olabilir mi?

duygusal sağlamlık, güven oluşturma vb. durumlar için ay-satürn üçgeni güzel kombinasyondur. olumlu ay-satürn açınız, kendisini sağlam bir zeminde oldugunu hissetmesini sağlayabilir. ancak tabii ki diğer faktörler de önemli. tek bir açıyla bu kesin sonuçtur demek zor. karşılıklı natal haritaları da incelemek gerekir. onun aradıgı kadın tipini yansıtıp yansıtmadıgın her ikinizin natal haritalarına bakarak anlaşılabilir.
örneğin, ay oğlak ve satürn vurgusu erkeğin oğlak, ya da satürn etkili kadınları ( güven telkin eden, sağlam, belki disiplinli ) kendisine uygun bulabileceğini göstermektedir. ille satürn değil, toprak etkisi yoğun bir kadın aradıgı güvenilirlik ve stabiliteyi sağlayabilir.
nataldaki ay satürn açıları, erkek haritasında kadın figürünün soğuk algılanmasına da neden olmaktadır. bu bakımdan onun bu doğasını açacak, coşku ve neşe katacak, duygularını ifade etmesini kolaylaştıracak, ateş ya da su etkili kadınlar da cazip gelebilir.
kişilerin natalları çok önemli verygood
arkadaşlar sinastride, kadının venüsü ile erkeğin ayı arasında kare varsa, bu gerilim midri?
(11-02-2010 02:19 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ][quote='panel' pid='113451' dateline='1288634561']

* bu arada venüs-mars etkileşimi olan birini bulma ihtimali çokta az değildir.
sizin venüsle karşı tarafın marsının açı yapması için ( 60 , 120 , 90 , 180 , kavuşum ) en az 5 seçenek vardır + sizin marsla karşı tarafın venüsünün açı yapması içinde en az 5 seçenek vardır ve bunlardan sadece 1 tane olması yeterlidir.

Anladım.Her iki türlü de düşüneceğiz yani.Ben halbuki kadının Venüs'ü ile erkeğin Mars'ı arasındaki açılar dikkate alınır diye düşünmüştüm.Bir de çok olucağım ama;

partnerin atıyorum venüs'ü benim 5. evimdeyse etkleşim karşılıklı mıdır yoksa sadece ben mi etkilenirim?Yani partnerler birbirlerinin evlerini ve gezegenlerini uyarırken bu çift taraflı mıdır diye merak etmiştim.
(11-02-2010 07:36 PM)panel Yazılan: [ -> ]Anladım.Her iki türlü de düşüneceğiz yani.Ben halbuki kadının Venüs'ü ile erkeğin Mars'ı arasındaki açılar dikkate alınır diye düşünmüştüm.Bir de çok olucağım ama;

partnerin atıyorum venüs'ü benim 5. evimdeyse etkleşim karşılıklı mıdır yoksa sadece ben mi etkilenirim?Yani partnerler birbirlerinin evlerini ve gezegenlerini uyarırken bu çift taraflı mıdır diye merak etmiştim.

önce gezegen sahibi ev sahibini etkiler ( ilk başta etkilenen 5.evin sahibidir )

5.ev sahibi , venüs sahibiyle birlikte olmaktan hoşlanabilir ( haritanın bütünü önemlidir hatırlatmasını eklemeliyim )

daha çok etkilenen evin sahibidir ancak zamanla yakınlaşma arttıkça , gezegen sahibininde o gezegenle alakalı enerjisini o ev konularında kullanma şeklinde etkileneceğini düşünüyorum.

mesela venüs sahibinin kendi haritasında venüsü 12.evde olsun ve yalnızlıktan hoşlanıyor olsun.
bu venüs sahibi , 5.ev sahibiyle yaklaştığında onunla birlikteyken venüse özgü özelliklerini 5.evde deneyimlemekten hoşlanabilir. venüs sahibi , 5.evin sahibiyle BİR ARADA OLDUĞUNDA daha çok eğlenmek , kendini ve sevgisini daha rahat ifade etmek , hatta sanatla uğraşan biriyse daha yaratıcı şeyler ortaya çıkarmak gibi deneyimlere çekilebilir.
halbuki venüs sahibi 12.evdeki venüsüyle kendisini ve sanatsal yeteneğini ve beğenilerini ifade etmekte zorlanıyordu.
oysa 5.ev sahibiyle ilişki kurduğunda , venüs 5.ev deneyimleri yaşayabilir.

dolayısıyla etki karşılıklıdır arkadaşlar.
Referans Adresler