Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sinastri - Uyum Analizleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
zeppi dateline='[url=tel:1349791129' Yazılan: [ -> ]1349791129[/url]']
eros ve amor un önemi nedir sinastride? .. numaraları kaçtı arkadaşlar ?
Eros 433 ama amor aklimda degil... Eros daha cok cinsel uyum hakkinda bir asteroid yabanci kaynaklarda bu konu uzerine durulmus...
(10-09-2012 08:03 PM)impromotive Yazılan: [ -> ]ekinoks, bence astrolojiye bakıp partnerinin uygun olup olmayacağına bakman pek sağlıklı değil.
özellikle benim yapacağım yoruma pek güvenme derim ben.

yine de sen bilirsin.
ama ben ilişkinizin durumunu üçüncü şahısların değerlendirmeye almasını benimsemiyorum.
siz ilişkinizin hangi boyutta gerçekleştiğini çözümleyebilirsiniz.
yardım edemediğim için üzgünüm.

gad, Pluto yanım irdelememi, hakim olma isteğimi, onun bilinçaltına inmeyi istiyor bazen..Aslında kendime söz verdim kendi tatminimin daha ön planda olacağına dair..Uyguluyorumda..Ve daha verimli bir ilişki..Kasmadan ve tamamen ben olarak..Bu hem beni hemde sevgilimi daha mutlu ediyor...Teşekkür ederim impromotive..Yorumların ve düşüncelerin benim için çok değerli biliyorsun..

zeppi

venüs -chiron kavuşumu sinastride nasıl bi etki verir*
[Resim: astro_61gw_02_03_selin_m.41662.8163.gif]
Yukarıdaki haritayla ilgili yorum yapabilecek olanlar varmı? Güneş ay bağlantısızlığı var fakat onun güneş-venüs-mars yöneticisi merkürü benim güneşimle birleşiyor, bu güneş-ay bağlantısızlığını bir nebze kapatırmı bilgisi olanlardan rica ediyorum?
İçteki harita bana ait

Presence

(10-11-2012 09:39 PM)zeppi Yazılan: [ -> ]venüs -chiron kavuşumu sinastride nasıl bi etki verir*

internette biraz araştırdım bu açıyı. hem olumlu anlamda hem de olumsuz anlamda etkilerinin olacağından bahsediyorlar.

olumlu anlamda nasıl etkiler olabilir:

diyelim senin venüsünle karşı tarafın chiron'u kavuşum açısı yapıyor olsun. senin aşktan anladığın, aşka yaklaşımın ile karşı tarafın çektiği acılar; birbirinize bağlanmanıza ve aşık olduğun insanla aranızdaki ruhsal bağın kuvvetlenmesine neden olabilir.
kişinin yara aldığı durumlardan aslında sen hoşlanıyorsun; ve hoşlandığın bir durumdan belki o daha önce yara almış olmalı. acısıyla ortak olmak isteyebilirsin.

olumsuz anlamda nasıl etkileri olabilir: onun acı çektiklerine, acısına çekildiğin için; acı var olduğu sürece onu beğeniyor, yanında olmak istiyor olabilirsin. bazı zamanlar venüs kişisi (burada sen mi oluyorsun o mu oluyor venüs kişi bilmiyorum) partnerinin acısını taze tutuyor da olabilir. Belki ilişkinin duygusal güvenliği açısından dikkat edilmesi gereken bir yerleşim olabilir. Acıya fazla odaklanıldığı için ilişkideki tarafların birbirlerinin isteklerini karşılamada sorunlar oluşabilir.

Ama diğer uyumlu açılarla birlikte aşkı arttırabilecek bir potansiyeli de olabilir bu açının.

venüs-şiron arasındaki açının ilişkiye nasıl etkisi olacağını diğer astrolojik kombinasyonlarla beraber ele alırsak, daha ayrıntılı yorumlar yapabiliriz tabiki.

Bu yorum; internetten baktığım kadarıyla, kişilerin kendi deneyimlerinden elde ettikleri bilgilerin kısa bir özeti şeklindedir.

Ben yinede bu açının çok da olumsuz bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum.

Sonuçta karşı tarafın acı duyduğu alana karşı taraf çekiliyor ve o acı üzerinden dayanışma ortaya çıkabilir.

Belki burada dikkat edilmesi gereken; şiron sahibinin acısının hassas bir sorun olmasıdır.

Neyseki venüs; iyicil bir gezegen ve bir ihtimal şiron sahibinin yarasına şevkatle yaklaşabilir.

Ama sürekli acıya odaklanmak; acının sürekli ilişkinin merkezi olma ihtimaline dönüşebilir.

Bu dengeyi bozmamakta yarar olabilir. Yani hem acısına merhem olacak kişi, hem de acısını ona İLGİSİYLE sürekli hatırlatabilen kişi olmamaya özen göstermeli venüs kişisi.

Tarafların üstünde çalışması gereken bir açı olduğunu düşünüyorum. Duygusal patlamaların yaşanmaması için venüs sahibi partnerinin acısına BOĞUCU bir şekilde odaklanmaması gerekebilir.

Yine de 'aşk açısı' şeklinde tarif edilebilir bir açı değil bence. 'Aşk acısı' diyesim geliyor bir yerde.
Çiftleri hem birbirine bağlayabilen hem de ayırabilen iki türlü özelliği olabilen bir açı kalıbı olabilir.

başka yorumu olan varsa; yorum zenginliği olması açısından paylaşırsa sevinirim.

Presence

(01-25-2013 03:42 PM)unique Yazılan: [ -> ]Yukarıdaki haritayla ilgili yorum yapabilecek olanlar varmı? Güneş ay bağlantısızlığı var fakat onun güneş-venüs-mars yöneticisi merkürü benim güneşimle birleşiyor, bu güneş-ay bağlantısızlığını bir nebze kapatırmı bilgisi olanlardan rica ediyorum?
İçteki harita bana ait

Öncelikle güneşlerden başlayalım:
Onun güneşi sizin 9. evinize düşüyor.
Bu kişi sizin okul arkadaşınız mı? Öğrenim gördüğünüz bir kurumda mı tanıştınız öncelikle merak ettiğim soruyu sorayım.
Güneşi sizin 9. evinize yerleştiği için; ahlaki ve düşünsel uyum açılarından birbirinizi destekliyor olabilirsiniz.
Yaşama dair benzer felsefi yaklaşımlarınız olabilir. Belki de onunla ufkunuzun arttığını (aynı şekilde onun da) düşünüyor olabilirsiniz.
Sizin güneşiniz yengeç burcunda, onunki ise ikizler.
Fakat sizin hava elementine ait olan iletişim becerileriniz onun ilgisini çekiyor olabilir.
Onun da duygusal yapısı sizi çekiyor olabilir.
Bu kişi; kişiliğini sözel yolla savunmak konusunda yetenekli olabilir.
Fakat 'ani' bir hareketlilik, saldırgan tutumlar sergilemesinin düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.
Güneşleriniz arasında açı yok fakat kişiliği size çok da yabancı gelmiyor olsa gerek diye düşünüyorum.
-
partnerinizin güneş-mars-venüs stelyumu var.
çekici biri olma ihtimali var. ve siz onun fiziksel açıdan çekici buluyor olabilirsiniz.
Ve belki de evlenme niyetine sahipsiniz.
venüsünüz ve satürnünüz partnerizin stelyumu ile kavuşuyor.
belki de aradığınızı bulduğunuzu düşündüğünüz bir kişi ve siz ondan uzaklaşmak istemiyor gibisiniz.
satürnünüz; karşı tarafın kişisel gezegenleriyle kavuşuyor.
burada dikkat edilmesi gereken konu; sizin çok fazla boğucu, ısrarcı, eleştirici olmamaya özen göstermeniz olabilir.
-
onun merkürü sizin jüpiteriniz ile karşıt açı yapıyor. bu açıya göre aslında farklı düşünüş şekilleriniz, farklı felsefi yaklaşımlarınız görüşleriniz olabilir.
Partnerinin ayı 3. evine yerleşiyor. İletişimde duygusal olarak sizden fazlaca etkilenebilir. Bu yüzden onunla iletişime geçerken onu incitmeyecek şekilde iletişim kurmaya özen göstermeniz gerekebilir.
Ve partnerizin ayı sizin plutonuzla sert bir açı yapmıs; bu açı da sizin bilinçaltınızda saklı duran enerjinin, partnerinize duygusal zorluklar yaşatabilir. Özellikle iletişim konusunda, farkında olmadığınız bilinçsiz enerjiler yüzünden, istemeden de olsa karşı tarafın kırılmasına ve iletişimde duygularını tam anlamıyla size açamamasına neden olabilir.
Fakat sizin jupiteriniz onun ayı ile açı yapmadığı halde aynı evde bulunduğu için; bir şekilde onu rahatlatmanın yollarını bulmak konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.
Onunla duygusal açıdan iletişimde olmak size de ona da tatmin sağlıyor olabilir.
Partnerizin merkürü de sizin aynızla 120 derecelik olumlu bir görünüme sahip.
Duygularınızı anlayabildiğini düşünüyor olabilirsiniz ve onunla kurduğunuz iletişim sizin ona karşı olan duygularınızı daha da güçlendiriyor olabilir.
Bir çok açıdan hassasiyeti yüksek duygusal konulardan konuşabilirsiniz belki.
-
Sizin ayınız yanılmıyorsam onun 8. evine denk gelecektir.
Sizinle duygusal yoğunluğu fazla olan paylaşımlar kurmak istiyor olabilir. Duygularınızı sanki ona miras bırakılmış gibi ciddiye alıyor da olabilir.
Onun ayı ise sizin 3. evinizde.
Sizinle iletişime geçerken, oldukça hassas, düşünceli, verici bir yaklaşım sergiliyor olması muhtemel.
sizin haritanızda merkür mars kavuşumu görünüyor. istediğiniz zaman veya gerektiği zaman sivri dilli olabilen bir kişisiniz sanırım.
-
venüsleriniz de kavuşum yapıyor olmalı. benzer zevkleriniz olabilir. bunun yanında onun marsı da sizin venüsünüzle kavuşuyor demiştik.
aranızdaki cinsel bir çekim de olabilir. beraber olmayı arzuluyor da olabilirsiniz. sanırım o biraz daha teşvik edici olabilir.

Valla şimdilik söyleyeceklerim bunlar; bana uyumlu bir ilişki olabilir gibi geldi.

bilmem siz ne düşünüyorsunuz ?
(01-25-2013 03:42 PM)unique Yazılan: [ -> ]Yukarıdaki haritayla ilgili yorum yapabilecek olanlar varmı? Güneş ay bağlantısızlığı var fakat onun güneş-venüs-mars yöneticisi merkürü benim güneşimle birleşiyor, bu güneş-ay bağlantısızlığını bir nebze kapatırmı bilgisi olanlardan rica ediyorum?
İçteki harita bana ait

minik bir ilave yapayım

erkek değişken bir karaktere sahip, sıkılıp manevra değiştirme olasılığı olan birine benziyor

yaşı gereği olgunluğun etkisiyle bu özelliğini kontrol etmeyi öğrenmişse ve de sizi seviyorsa farklılıklarınız aşılabilir

ekstra çaba gerektirebilecek bir ilişki

Presence

ikizlerdeki stelyum etkisinden ötürü mü değişken mizaçta olabileceğini düşündün adminim?
(01-25-2013 07:35 PM)Presence Yazılan: [ -> ]ikizlerdeki stelyum etkisinden ötürü mü değişken mizaçta olabileceğini düşündün adminim?

Îkizler vurgusu + Ay Yay + Ay-Uranus karesi. Üçü bir arada.
Referans Adresler