Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sinastri - Uyum Analizleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Alıntı:ilk olarak güneşlerinizi ele alalım, snin 1. evdeki terazi güneşin eşinin 6. evinde yerleşmiş olan Venüs ikizleri ile kare açı oluşturmuş, aslında kadının güneşi erkeğin venüsüne temas ederse mükemmel bir cinsel etkileşimi beraberinde getirebiliyor, ancak sizde oluşan bu kare açı cinsel etkileşimle beraber gerginliğinde habercisi gibi, kadın, erkeğin kendisini anlayamadığını düşünebilir..

doğru söze ne denir ...

Alıntı:Senin Venüsün ile eşinin Uranüsü arasında meydana oluşan kare açı Venüs sahibesinin Uranüs sahibini belli bir kalıba oturtamayacağını ve onun kendi bildiğini okuyan tavırlarına gerileceğini göstereceği gibi, i,lişki de ara sıra uzaklaşma da yaşanabilecektir, bazen çok yakın olan bu açı sahip leri bazen de inanılmaz gergin zamanlarla kopukluklar yaşayabilirler.

aynen öyle oluyor canım ,

Alıntı:Eşinin retro Venüs üne dönersek senin 1. evde ki Satürn gezegenine kare açı yaptığını görürüz, zor bir beraberliği sembolize eden bu açı ilişkide duyguların rahat ifade edilemediğini, eşinin kendini eşine adamasına rağmen paylaşımlarda zorlandığını ve soğuk kaldığını gösteriyor.

saturn sahibi mi eşine adar kendisini , venüs sahibi mi ? bu genel olarak merak ettiğim birşey ama buradaki yorumun eşimle ilgili doğru onu dürüst ve güvenilir, ve de soğuk heyecansız buluyorum ama saturn sahibi olarak benim o şekilde hissedilmem gerekmez mi ? acaba

Alıntı:Mars burcun 2. ev de ve akrep burcunda yerleşmiş, eşinin 5. evde boğa burcunda yerleşen Chiron una zıt açı yapan Mars akrebin erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer zihniyetli bir eşe hiçte sıcak bakmıyor gibi..

bu benim mars ımın chironla açıısndan mı kaynaklanıyor yoksa eşimin chironu ile oluşan açıdan mı ? doğrusu daha bu konu üzerinde dün konuşmuştuk, saatlerce yemek hazırlayıp bir saat içinde tüketilmesini zaman kaybı olarak görmüştüm (sarma için dedim :D ) 1,5 saat boyunca sardım ve 20 dk da bitti gülücük benim için yemek pratik ve doyurucu olmalı gülücük allahtan eşimle bu konuda sorun yaşamıyorum, onun kalbine giden yol mideden geçmiyor biliyorum, henüz bulamadım yolu :D çoğu zaman yemek için yaşamıyoruz der makara

Alıntı:Eşinin Jüpiteride aynı yılda doğmanız sebebi ile başakta ama onun 9. evde yerleşmiş olan Jüpiteri senin Güneşine semi sextil açı yapıyor, bu açı yine duygusal terazi burcu sahibi olan seni anlamakta ve duygu dünyanı büyüttüğünü düşünen bir eşin olduğunu gösteriyor. Eşin hayatınızda mantıklı yaklaşımları ve soğuk duruşun dışa yansımasını doğru bulup uygulamaya çalışırken senin duygusal var oluşunu algılamakta zorluk çekiyor maalesef ki.

venüscüğüm bunu bu açıdan mı çıkardın gerçekten sürprizzz yoksa senin kalp gözün mü açıldı bu kadar doğru yorum olabilir , üzerine eklenebilecek bir cümlem bile yok .

yalnız sormak istediğim bir soru var şimdi biz aynı sene ve hatta 3 ay ara ile doğduğumuz için saturn ötesi planetlerin derecesi çok büyük farklar göstermiyor bu durumda mesela hem benim neptünüm hemde eşimin neptünü venüsümü etkiliyor etkisi hissedilir mi , yada belirleyici olur mu bu genel bir soru tüm sinastriciler cvplayabilir :D

ricamı kırmayıp değerlendirdiğin ve vakit ayırdığın için çok teşekür ederim ask
gamzeleri güzel , ruhu güzel bayan ..canımsın

Venüs

(08-18-2010 10:11 AM)Nâr Yazılan: [ -> ]
Alıntı:[quote]
Eşinin retro Venüs üne dönersek senin 1. evde ki Satürn gezegenine kare açı yaptığını görürüz, zor bir beraberliği sembolize eden bu açı ilişkide duyguların rahat ifade edilemediğini, eşinin kendini eşine adamasına rağmen paylaşımlarda zorlandığını ve soğuk kaldığını gösteriyor.

saturn sahibi mi eşine adar kendisini , venüs sahibi mi ? bu genel olarak merak ettiğim birşey ama buradaki yorumun eşimle ilgili doğru onu dürüst ve güvenilir, ve de soğuk heyecansız buluyorum ama saturn sahibi olarak benim o şekilde hissedilmem gerekmez mi

Alıntı:Mars burcun 2. ev de ve akrep burcunda yerleşmiş, eşinin 5. evde boğa burcunda yerleşen Chiron una zıt açı yapan Mars akrebin erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer zihniyetli bir eşe hiçte sıcak bakmıyor gibi..

bu benim mars ımın chironla açıısndan mı kaynaklanıyor yoksa eşimin chironu ile oluşan açıdan mı ? doğrusu daha bu konu üzerinde dün konuşmuştuk, saatlerce yemek hazırlayıp bir saat içinde tüketilmesini zaman kaybı olarak görmüştüm (sarma için dedim 1,5 saat boyunca sardım ve 20 dk da bitti benim için yemek pratik ve doyurucu olmalı allahtan eşimle bu konuda sorun yaşamıyorum, onun kalbine giden yol mideden geçmiyor biliyorum, henüz bulamadım yolu çoğu zaman yemek için yaşamıyoruz der makara

Alıntı:Eşinin Jüpiteride aynı yılda doğmanız sebebi ile başakta ama onun 9. evde yerleşmiş olan Jüpiteri senin Güneşine semi sextil açı yapıyor, bu açı yine duygusal terazi burcu sahibi olan seni anlamakta ve duygu dünyanı büyüttüğünü düşünen bir eşin olduğunu gösteriyor. Eşin hayatınızda mantıklı yaklaşımları ve soğuk duruşun dışa yansımasını doğru bulup uygulamaya çalışırken senin duygusal var oluşunu algılamakta zorluk çekiyor maalesef ki.

venüscüğüm bunu bu açıdan mı çıkardın gerçekten sürprizzz yoksa senin kalp gözün mü açıldı bu kadar doğru yorum olabilir , üzerine eklenebilecek bir cümlem bile yok .

yalnız sormak istediğim bir soru var şimdi biz aynı sene ve hatta 3 ay ara ile doğduğumuz için saturn ötesi planetlerin derecesi çok büyük farklar göstermiyor bu durumda mesela hem benim neptünüm hemde eşimin neptünü venüsümü etkiliyor etkisi hissedilir mi , yada belirleyici olur mu bu genel bir soru tüm sinastriciler cvplayabilir :D

ricamı kırmayıp değerlendirdiğin ve vakit ayırdığın için çok teşekür ederim ask
gamzeleri güzel , ruhu güzel bayan ..canımsın

Rica ederim, ne demek..gülücük Dediğim gibi, bu işte usta sayılmam, algıladığım kadar eklemeye çalıştım analizi..verygood

1. sorunun cevabı, eşinin venüsü hem 6. evde hemde retro olması açısından, duygular içe gömülü ve ifade zorluğuna sebep olabiliyor, Satürn sahibi olan sen satürnle eşini kendine bağlıyorsun ve satürnün kısıtlanmış sınırlarıda retro venüs sahibi eşinin kendini ifade etmesinde zorluğa sebep oluyor olabilir, adanma 2 taraf içinde geçerlidir, ama yine de mutluluk getirisi zor bir bağlantıdır..verygood

2. sorunun cevabı; eşinin chironu ile senin chironun aynı burçta ve kavuşumdalar, sen 8. evde chironu retro olarak ağarlıyorsun, eşin ise 5. evde normal hareketine devam eden bir chirona sahip, bu durumda senin chironun yemek konularında hizmete karşı olabilir, ancak hala aynı düşünüyorum, eşin sana uyum sağlamak istediği için yemeğin önemli olmadığını söylüyor olabilir, sunulunca reddetmeyeceğini ve hatta nezih bir sofra da oldukça mutlu olabileceğine inanıyorum..gözkýrpma

3. soruna gelince; evet çok yakın planetlere sahipsiniz, o yüzden kollektiflere has olan planetler, kişisel gezegenlere değmediği müddetçe çok fazla irdelenmezler, ancak sizde ki, durum farklı, hem eşinin Neptünü retro harekete geçmiş, senin ki ise normal seyrine devam ediyor, hem de Venüs kişisel bir gezegen olduğundan benim kanaatime göre ikinizin de Neptünü sinastrik haritada önemli olacaktır, nitekim, senin Neptünün de eşinin güneşine zıt açı yapıyor.. verygood
venüscüm, cvplar için tekrar teşekür ederim önerini dikkate alacağım kesinlikle gözkýrpma

sinastri ilealakasız ama retro chiron nasıl etkiler verir , benim haritamda ?

Venüs

[quote='Nâr' pid='99936' dateline='1282156870']
venüscüm, cvplar için tekrar teşekür ederim önerini dikkate alacağım kesinlikle gözkýrpma

sinastri ilealakasız ama retro chiron nasıl etkiler verir , benim haritamda ?
[/quote
Rica ederim.. Aslında chiron hakkında çokta net bilgiler yok narcığım, özellikle ben çok merak etmeme rağmen tam tatminkar bilgilere ulaşabildiğimi söyleyemem, ancak retro olan her planet kendini kısıtlanmış ve tam ifade edemeyen etkilere sebep olabilmektedir, chirona has özellikleri yeni yeni retro harekete geçtiğinden dolayı tam olarak ifade edemeyebilirsin diye söyleyebilirim, daha iyi cevapları da diğer arkadaşlardan ben de beklerim..gözkýrpma verygood
tamamdır. sırasıyla; tuğçe, sessizgidiş ve venüs'ün değerlendirmelerini yapmaya çalışacağım. şimdilik bu kadar kafidir. kontenjan dolmuştur :D

sonra söz veriyorum, yapamıyorum. ayıp ediyorum insanlara gülücük

sırayla değerlendirmelerinizi yapmaya çalışıcam arkadaşlar. tuğçecim, sen önden sinastri linkinizi atıver özelime. gözkýrpma
Mimoza;asc’sinde güneş-merkür kavuşumuna sahip(aslan burcunda) kendini göstermekten hoşlanan biri,ancak güneş-uranüs-ay t karesi var bezen aniden parlayabilirsin ama bunu göstermek istemezsin çünkü marsın boğada ve satürnle sextile’i var bu mars-satürn sextile’i t kare gerilimini bi nebzede olsa azaltmıs olmalı,muhtemelen ev yasantında kendine ait sınırlar istersin yoksa huzursuz olursun.güneş aslan+mars boğa denklemine bakarak kendine güvenen erkeklerden hoşlanabileceğini söyleyebiliriz.eşin cömert,konuşkan,biraz zevkine ve hayata düşkün,aynı zmnda sadık ve sevgisini yoğun yaşayan biri olmalıdır

Eşin;güneş balığı+mars akrebi ve güneş Neptün karesi sahibi,mars-neptün kavusumuna+ay-boğası yibe plutonla 135lik açı yapmış ve Venüs-koçuda satürnde kavusum almış yani diyebiliriz ki eşin oldukça içine kapanık biridir,onu anlamkta güçlük çekebilirsin yoğun duyguları vardır ancak kendini ifade etmekte zorlanabilir,Venüs-satürn kavusumu sebebiyle sadıktır ama sevildiğini hissedemeyebilir,Venüs koçunu ortaya çıkartmak isteyebilir zaman zaman ona tartışmalar iyi gelebilir ama genel hali sakin,biraz içe kapanık olsa gerek.ayrıcada Merkür kovası,Merkür-jüpi ve Merkür-uranüs 120likleriyle beraber kendisi oldukça zeki olmalı yani balığın o duygusal hallerini konuşmalarına pek yansıtmıyor olsa gerek.

Sinastrinize bakalım;

Senin güneş-merkür kavusumun onun 8.evinde,marsıylada üçgen yapmış yani olumlu bir cinsel hayatınız vardır ona oldukça çekici geliyor olmalısındır,onunda güneşi senin 8.evini etkilemiş ilişkinizde cinsellik epey önemli olmalı aranızdaki çekim oldukça yüksektir.satürn’ün 7.evinde marsıyla üçgen açı almış ilişkinizin ömrü açısından uzun ömürlüdür sen onun çevresine ve ikili ilişkilerinde kendini epey gösteriyor olmalısındır,yani bir ağırlığın vardır.ancak Satürn-venüs karesine bakarsak sevgi konsunda zmn zmn kendini eksik hissedebilir.aylarınız kavusum senin t kare gerilimini o ayıyla hissediyo,onun seni iyi anladığını düşünürsün ama zmn zmn huzursuzluk yaşadığında bundan rahatsızlık duyabilir.venüsü-satürnü ve ay’ı mc’nde onu ilk görüşte sevmiş,samimi bulmus olabilirsin çünkü güneş-venüs 120liğniz var onu iş,sosyal yaşantın için uygun görmüş olabilirsin,güneş-merkür-ay t kareniz var zmn zmn onun senin duygularını anlayamadığını ve kırıcı olduğunu düşünebilirsin iletişiminiz vardır ama bazen aranızda tartışmalar olabilir.sen ay’ın ve jüpiterinle onun 4.evini etkilemişsin evin reisi siz olabilirmisiniz acaba :D seninle olmaktan keyif alıyordur,aile yaşantınız açısından olumlu bir konum ama tr Satürn şu an 10.evinde ve onun 4.evindeki Venüs-satürn kavusumuna zıt,şu sıralar sevgi konularında eksiklik hissedebilir,bir takım içsel çatışmalar yasıyo olabilir ve kendini daha çok iş yaşamına yöneltmiş olabilir.onun dışında haritanız çok güzel bence bir çok olumlu açınız var mutluluklar dilerim
analizlere serap ve sessizgidişle devam ediyorum,nar benden sinastri istemiştin ama venüs güzel bir yorum yapmış,yine de istersen yapabilirim,şimdilik kontenjan bu verygood
evet yinede istiyorum bu venüsün yorumunu beğenmediğimden değil çok beğendim ,kesinlikle farklı uslup ve bakış açılarını değerlendirmek istiyorum sadece senin için zahmet olmıcaksa gülücük
(08-24-2010 07:01 PM)ayca571981 Yazılan: [ -> ]arkadaşlar ben çok araştırdım fakat istediğimi bulamadım. ay düğümleriyle çok ilgiliyim. benim eşimle aydüğümlerimiz sekstil. benim k. ay düğümüm 9.56 aslan eşimin 13.17 yay aramızda karmik bi bağ varmı acaba.yetkili bi kişi cevap verirse çok sevinirim

karmik bağ konusuna inanmıyorum , ilişkiler konusunda çiftler arasında bir tür enerji alışverişi olduğuna ve bunun her iki tartafıda etkileyip değiştirdiğine inanırım. Ay düğümleri arasındaki sekstil açının böyle güçlü bir bağa işaret edeceğini sanmam.
tuğçe,

olcay ile her ikinizin de güneşleri, hava nitelikli; terazi ve ikizler burcusunuz. ikinizin de yükseleni başak.
güneş ve yükselenler arasındaki elementsel uyum birbirinizi anlamanıza ve beraber iyi vakit geçirmenize neden olur. olcay, yükselen başak ve ay-güneş ikizler kişisi olarak merküryen bir potansiyele sahip. dışadönüklüğü, çok yönlü kişiliği , ince zekası ve espri anlayışıyla eğlenceli bir erkek olması muhtemel.

terazi ve ikizler; her ikisi de sosyal paylaşımlar ve iletişime önem veren iki burçtur.bu noktada, birbirinizi anlamanız, benzer nitelik ve değerleri paylaşmanız sözkonusudur.

beraber eğleniyor olmanızın en belirgin sebeplerinden biri onun yapısındaki çok yönlü, esprili, neşeli bir iletişim kuran ikizler ve merküryen davranış şekilleri olabilir.

neptünyen yönü ona zaman zaman şairane bir tavır ve güçlü bir sezgisellik verebilir.
güneş- neptün karen ve 7. ev balıkla erkekte sen de duygusal potansiyel, şairane ya da sanatçı bir yön, manevi ve evrenle bütünleşmiş bir kişilik gibi neptünyen tadlar aramaktasındır. olcay, neptünyen yönüyle senin bu beklentini karşılayabilir.

mars başak kişisi olarak, erkekte aradıgın düzgün, efendi insan, iletişim kuran, detaycı, çalışkan kişi arketibiyle olcay'ın yükselen başak kişilği uyum gösterir.

mars başak kişisi olarak çalışkan, dünyevi değerlere hakim, işinde başarılı bir insan aramaktasındır. olcay'ın 10. evdeki stelyumu onun iş-güç, kariyer elde etme, başarılı olma konularıyla yakından ilgili biri oldugunu gösteriyor. güneş ve yükselen yöneticisi 10. evde. bu bağlamda, aradıgın kariyer-çalışkanlık eksenli bu tip özellikleri bünyesinde barındırıyor olması muhtemel.

ay yay ve ay ikizler, her ikisi de bilgiyi arar ve hayattan keyif almasını, esprili ya da pozitif bakış açıları geliştirmeyi bilir. bilgi ve neşe akslı bir zıtlık oldugu için duygusal açıdan birbirini bütünleyici, tamamlayıcı bir etken oldugunu düşünüyorum. aylar arasındaki değişken nitelikli zıtlık çekimi arttırıcı bir potansiyel olabilir.

onun hayatındaki kadın arketibini temsil eden venüs boğa burcunda ve 8. evde. gizli ilim ve öğretiler, astroloji , hayatın gizemli bilgileriyle haşır neşir olan, bu konulara hakim bir kadın ilgisini çekecektir. venüsü boğa burcunda oldugu için, güzel ve estetik değerleri olan , estetik değerlere hakim bir kadın da bu konuya dahildir.
senin bu tür 8. ev ilgi alanların, venüsyen kişiliK ve tipin onun 8. ev venüs boğasını karşılamaktadır.

erkek haritasında neptün zıt açılı bir ay ikizler, kadında çok yönlülük, bilgi, zeka ile birlikte aşkınlık, naiflik, ruhsal uyum, estetik ya da sanatsal değerler arayan birine işaret etmektedir. onun da yedinci evini senin haritan gibi balık burcu kestigi için, neptünyen arayışlar her ikinizde de vardır. senin kişiliğindeki venüs ve neptün etkisi, olcay'ın bu arayışlarını besleyecektir.
bir ay ikizleri oldugu için, zekanı , bilgini, entellektüel kapasiteni ve çok yönlülüğünü, espri anlayışını ortaya koyan yaklaşımlar onun fazlasıyla ilgisini cezbedebilir.

uranüsünle onun ay ve güneşi arasında meydana gelen zıt açı, senden bir anda etkilendigini, elektriklenme ve çekim alanı oluştugunu gösterebilir. kişiliğinde ve duygu dünyasında değişimler yarattıgını söyleyebilirz.

onun venüsü senin 9. evine etki ettigi için, felsefi ya da hayattan manalar çıkaran, derin düşünme odaklı ilişki paylaşımları , birlikte gezme, seyahat etme, yeni yerler keşfetme, insanlar tanıma gibi etkiler de öne çıkıyor.

senin venüs, mars ve güneşin onun 1. evine etki ediyor. onu harekete geçiren, silkeleyen, baştan çıkaran, ona enerji veren, cezbeden yönlerin olması muhtemel.
o seni fiziksel açıdan son derece hoş ve cazibeli bulurken, senin de onun 1. evine etki ettigin güneş, mars ve venüsünle onun kendini ifade etmesi, hayata karşı yaklaşımı, giyimi, kuşamı, görünüşü gibi konularda ona fikir vermen, onu harekete geçirmen olasıdır.

merkür plüto etkisi, iletişimize gizemli ve kapalı bir yön katabilir. onun plüto enerjisi, senin zaman zaman kendini ifade etme ve iletişim gibi konulara bir takım zorlanmalar, iletişimde kapalılıklar getirebilir. plüto ve satürn , senin 3. evine etki ettigi için zaman zaman iletişim biçimine ketumluk, kısıtlamalar getirirken,
senin iletişim, kominikasyon tabalı konularına karşı daha disiplinli, bloke edici yaklaşımları olabilir.

satürn, olcay'ın natal haritasında da 3. evinde oldugu için , disipline eden ve bloklayan satürn enerjisini iletişim, konuşma, yazma tabanlı 3. ev konularında hissetmektedir. örneğin biraz ketum, düşüncelerini açmayan ya da zaman zaman sert dilli olabilir.
bu bağlamda, iletişim konularındaki satürnyen yaklaşım biçimi senin de iletişimi temsil eden 3. ev konularına akacaktır.

onun stelyumu senin 10 ve 11. evlerine etki ettigi için sosyal paylaşımlarınız, sosyal gruplar içinde varlık oluşturmanız, göz önünde bir çift olmanız muhtemeldir. yine 10. evine etki eden güneş ve ayı ; mesleki, kariyer anlamında ya da toplum önündeki varlığın konusunda sana destek olup ışık tutmasına neden olabilir. senin mesleğin, toplumsal imajın, mesleki varlığın onun ilgi alanı olan bir konu olabilir. mars ve merkürü, 11. evde oldugu için gruplar ve arkadaşlıklar arası iletişim ve hareketlilik söz konusu olabilir.

devam edecek...
Referans Adresler