Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sinastri - Uyum Analizleri
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

melis_bk

(01-24-2011 01:44 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]bayanlar size bir soru sormak istiyorum. buı kadar yıllık evlisiniz. bu otoriter adamlar kabul ediyorlar mı sizin ithamlarınızı. size zaman zaman kötü davrandıklarını arada itiraf ediyorlar mı.itiraf etmeseler de bunu bilmeleri bile kabulümdür.)
yoksa sorun çıkaran tarafın siz olduğunu mu düşünüyorlar.
Arkadaşım kişisel deneyimim ve gözlemim
Bir erkek;dini,milliyeti,eğitimi,ekonomik durumu ne olursa olsun kötü davranmaz o erkek haşasuna-bak
İlk önceleri olsun hata yaptı ama özür diledi ya diyorsun ama zamanla etkisini yitiriyor .
Eve gelip şiddet uygulayan sorumsuz bir eşi arkana bakmadan bırakırsın ama bu otariter,güçlü zeki ve eğitimli erkek tiplemesi kadından;
Evin içinde şuh bir görüntüyle gezinen ama annelik vasfını yitirmemiş,ailesi gibi geleneksel ortamlarda beyim bilir diyen kendi sosyal ortamında koluna yakışan ve kendine güvenli özetle düğmeye bas köle düğmeye bas ece bir hatun bekliyorlar en azından benimki bekliyor.
Ortada somut hata yok ama bu kadar dengesiz beklentiler insanın sabrını zorluyor

melis_bk

(01-24-2011 02:03 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 01:54 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 01:34 AM)Daily Yazılan: [ -> ]susmuyorsun da ondan kavga çıkıyor.. sus.. beyim bilir de :D
gerçekten sen çok zekisin, haddini bilmiştir, bütün hıncını mutfaktan çıkarıyor e olsun o kadar, bastır bastır patlasın mı adam? :D

koptum.w
Meşhur lafıdır "kafam çalışırmış ama kullanmazmışım"
O benim külhanbeyi halime deli oluyor

ya yazık şu erkeklere baştan aşağı komplex :D güçlü olmayacaksın, hayran modunda kanatlarının altına sığınacaksın... hehee
O zamanda kral faruk moduna geçiyorlar bir tepeden bakış onu da denedim canım sonunda çıldırıp heeeyt dediğinde de asi kadın ayarsızlar ayarsızsuna-bak

melis_bk

(01-24-2011 02:06 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 02:02 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 01:58 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 01:44 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]bayanlar size bir soru sormak istiyorum. buı kadar yıllık evlisiniz. bu otoriter adamlar kabul ediyorlar mı sizin ithamlarınızı. size zaman zaman kötü davrandıklarını arada itiraf ediyorlar mı.itiraf etmeseler de bunu bilmeleri bile kabulümdür.)
yoksa sorun çıkaran tarafın siz olduğunu mu düşünüyorlar.

benim sorunum kıskançlık.. eşimin kıskançlığı paranoya şeklinde.. kriz yaratır, sonra pişman olur, özür diler.. hastayım, elimde değil der..
nevzat tarhanı dinledim dün.. gerçekten böyle bir durum vardır. beyinde o bölge fazla aktiftir v.s anlatıyordu. bende öyle gözlemliyorum eşimde...
fakat satürn döngümden sonra artık bunu istemediğimi, eşimin bu sorununu kendisinin çözmesi gerektiğini, ceremesini çekenin ben olmamam gerektiğini ifade ettiğimde.. ben sana en baştan söylemiştim değişemem diyor... aslan kral ya üstelik sahibim benim o boğam :D
çocuklar var, koç tarafım susuyor.. yoksa bilirim ben onu dize getirmeyi :D
ama eskiye rağmen xxxlarge durumunda... buna da şükür..

anladım. gülücük bir insan kıskançlığını baaştan söylüyorsa vardır bir bildiği. nevzat tarhanı dinlesin bol bol

dinliyor gülücük
haritalarımızdan yola çıkarak tavsiyen varmı?
Malum astrolojik yorum beni aşıyor ama;
Yeri geldiğinde "hayır.dur bakalım" demezsek evetlerimiz ve fedakarlıklarımız anlamını yitiriyor evlatlarımızla ilşkimizde bile
bütün hem cinslerime halide edip adıvar'ın handan romanını okumayı öneririm..
kadın erkek ilşkilerine plutonik bir projeksiyon tutmuş gülücük
(01-24-2011 02:11 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]Malum astrolojik yorum beni aşıyor ama;
Yeri geldiğinde "hayır.dur bakalım" demezsek evetlerimiz ve fedakarlıklarımız anlamını yitiriyor evlatlarımızla ilşkimizde bile

verygood
ben bunu 15 yıl sonra öğrendim aðla...
aşk fedakarlık kutsallık
kendi kendime bu pencerenin önünde oturmuşum yıllardır (kendime: salak :D )
şu neptünü napsam bide transiti yaklaşıyor tam uyanmışken yine uyuyacağım demek değildir inş..

melis_bk

(01-24-2011 02:16 AM)Daily Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 02:11 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]Malum astrolojik yorum beni aşıyor ama;

verygood
aşk fedakarlık kutsallık
şu neptünü napsam bide transiti yaklaşıyor tam uyanmışken yine uyuyacağım demek değildir inş..

O salaklık tamamen östrojensel durum canım bu neptün hiç mi erkeklere işlemiyor ömür boyu hiç bi tarafına haritalarının benim kocamda alkoliklik etkisi yaptı öyle aşk kutsallık falan yapmadı mesela:D
15 yıl koca tedrisatından sonra daha neptün falan işlemiyor merak etmesuna-bak
(01-24-2011 02:21 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]
(01-24-2011 02:16 AM)Daily Yazılan: [ -> ]

verygood
aşk fedakarlık kutsallık

O salaklık tamamen östrojensel durum canım bu neptün hiç mi erkeklere işlemiyor ömür boyu hiç bi tarafına haritalarının benim kocamda alkoliklik etkisi yaptı öyle aşk kutsallık falan yapmadı mesela:D
15 yıl koca tedrisatından sonra daha neptün falan işlemiyor merak etmesuna-bak

koptum.w
yani bu kadar eğitimden sonra unutursam.. o kadar da salak olamam değil mi? hehee
ama sen benim neptün karelerimi gördün mü? sürprizzz

melis_bk

Şimdi gördümgülücük
Benim merkür-asc kavuşum ,ay balığa kare,marsıma üçgen ben transiti de güneşime kare ben bile umutluyumsuna-bak
http://www.astro.com/tmpd/ce3bfileLBU2sN....13343.pdf
yardımcı olablicek olan var mı acaba :(
Sevgili Daily,

Hayatta herkesin olduğu gibi senin de iki seçeneğin vardı: aşk ve özgürlük insanı olup bir şeyleri gittiği yere kadar yaşamak, bireyselleşmek, bu hayatı kendim için yaşıyorum demek; veyahut benim kaderimde bu insan yazılıdır deyip onu eksisiyle artısıyla kabul edip tek eşliliğin getirdiği olumsuz özellikleri de kabul etmek olacaktı.

Sen kendine göre sebeplerle ikincisini seçtin. Aslında sen farkında olarak ya da olmayarak senin zevkin üzerine hazırlanmış o muhteşem sofranın ardındaki madalyonu görebildin. Aşık olduğumuz biri için çektiğimiz acılar, kandırılmalarımız, affetmelerimiz, öfkelerimiz işte o büyük iştahla oturduğumuz sofranın tuvaletteki şeklidir.

Bence asıl vurgu, bunun üzerindedir. Hayatın, zıtlıkların birliği üzerine kurulduğunu, hayatın bizden bir şeyler götürmeden bize kalıcı bir şey vermeyeceğini anlamamızdadır. Bu durumu aşka ve sevgiye uyarlarsak aşktan ve mutluluktan ne kadar çok nasip aldığımızda hırpalanma ihtimalimizin o kadar artacağını rahatlıkla görebiliriz.

Peki, hangisi daha fazla olacaktır? Bunun cevabını sanırım kişinin kendisi verecektir. Hayatımıza dahil ettiğimiz mefhumlar, insanlar vs… artı ve eksi yönleriyle terazinin kefelerine konduğunda bize mutluluk veren tarafın hatra değer bir ağırlığı var mıdır, yok mudur? Ne olursa olsun, hayatımı iyi ki bu insanla yaşadım diyebiliyor muyuz?

Eğer olumlu tarafların hiç olmadığını ya da çok az olduğunu düşünüyorsan o kişiyle ilişkine devam ederek nefsine ve benliğine ihanet edersin. Bunu ne din ne de hiçbir ahlak öğretisi kabul edebilir. Eğer sevginin karşılığını az veya çok olarak aldığını düşünüyorsan (ne yaşarsan yaşa) hayattaki şanslı kişilerdensin demektir.(ki ben senin bu grupta olduğunu düşünüyorum)

Neden mi? Çünkü Allah, her varlığı bir kusuruyla, ELEŞTİRİLECEK BİR TARAFIYLA yarattığı için Onno tunçun şarkısındaki gibi “ çok yiyerek zayıflasam, evli olup bekar kalsam, çok yaşasam yaşlanmasam…” gibi bir şey istemek olurdu bu. O yüzden teferruatları boşver derim ben. Çünkü (bana göre) çok özel yaşanmışlığınız var o kişiyle. Harita bunu gerçekten vurguluyor. Onun güneş- mars kavuşumu senin junon üzerinde. Onun ayı senin marsının üstünde.( bu liste böyle uzayıp gidiyor. ilişkiyi sağlamlaştıran hareketlendiren açıları zaten biliyoruz ikimiz de) haritanızdaki kırmızı çizgiler çok olsa da daha siz evlenmeyeceksiniz de kim evlenecek gülücük

Şimdi her şeyin başladığı o güne gidelim… On iki yaşındaydın ve çok mistik bir rüya gördün. Bunun teferruatlarını bilmiyorum. Belki abarttığın, sıradan bir rüyaydı belki de sana gönderilen bir işaretti. Ama ay burcunun 12. evde olduğunu ve neptününün neredeyse tüm kişisel gezegenlerinle açı yaptığını göz önünde bulundurursak maneviyatı ileri derecede güçlü biri diyebiliriz senin için. (bazı haritalar nettir.) ve böyle kişilerin rüyaları çoğu zaman manidar olur. Allah, sevdiği kullarına neden yanıltıcı rüyalar göstersin ki. Ortada ders alınacak bir şeyin olduğunu amaçlamışsa on sekiz yıllık bir beraberliğe ve senin acı çekmene neden müsaade etsin ki? Bunu tüm kalbimle ve sezgimle söylüyorum.

Bir söz vardır: Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Demek bir bildiği var şu hayatın gülücük seni anladığımı sanıyorum. sen sürekli barış için savaşmak istiyorsun ama ben de diyorum ki bu iki kavram çağlar gibi değildir. biri kapanınca diğer başlamaz. ya ikisi de yoktur ya ikisi de aynı anda vardır. gülücük

Her erkeğin bazı konularda takıntıları var işte. Güneş- mars kavuşumunu yaşamış insanlarda bu, karşı tarafa illallah ettirecek derecede oluyor (bundan eminim) ama onun amacının da seni kandırmak ve sen sömürmek üzerine kurulu olduğunu asla düşünmüyorum. Onun da neptünü güçlü ve satürnü 12. evde.

Sen bu adamın evde çamaşırlarını yıkadığın için, onu beslediğin için mi senden vazgeçmediğini düşünüyorsun gülücük bu insanın bir insanı kandırma yeteneği bir tek sen de mi tutuyor gülücük onun için mi seni bırakamıyor? Bence bu soruların tüm cevapları hayır.
Ara sıra seni tılsımlı sözlerle ikna ediyordur evet ama ben onun niyetinin farklı olduğunu düşünüyorum.

Keşke hayat, herkese sizinki gibi bir aşk nasip etseydi (bence gülücük)
Konuyu saptırmamak için burada kesiyorum. inşallah saçmalamamışımdır ve soruna cevap verebilmişimdir.
Sormak istediğin varsa özelden sorabilirsin.
Referans Adresler