Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Miss Merkury Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:
Miss Merkury Yazılan:Hmm bende bunu yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini diye bir konu vardı orda görmüstüm asc-uranüs kavuşumu böyle etki veriyor yazıyordu.Sanırım sen daha çok neptünden etki almışsın bizimki uranüsten.Genetikte var tabi demekki uranüse yatkın genetik yapısı varmış. Bir de şu var misal hangi etki haritanda daha yoğunsa onu hissedebilirsin. Mesela bizimkinin 11.evi kuvvetli üç tane gezegen var ve kovada iki tane gezegeni var(biri satürn). Ve satürnün kare-karşıt gibi belirleyici bir açısı yok sextilleri var.Misal senin güneşinle-venüsünle güçlü bağlantılar yapmış.Zaten ben senden neptünü ve jüpiter enerjini daha çok alıyorum.Uranüs biraz kendini begenmistir, bu zatı muhteremde öyledir ukaladır hafiften dışardan kendini beğenmis gözükür,dısarıdan diyorum çünkü kova aslanın zıttıdır ego yoktur esasen öyle değildir.Bu nedenle biz anlaşamayızevill Bu arada farklı giyinenleri severim süper Ama misal bu vatandaş liseye kadar giysiyi hiç önemsemezdi umrunda değildi orta son-lise sonrası başladı giyinme merakı.Yinede şöyle bir huyu vardı kimsede olanı giymez bu nedenle modadan nefret eder.

misal lafını çok kullanan bir merkürii gülücük ama uranüsyen de sayılırm gülücük hani çok duygusalımdır ama çok da marjinal olduğumu kabul ediyorum gülücük teslim oluyorum :P düşüncelerim çok uçtur mesela.. gerçi bu çoğu ikizlerde de vardır bilirsin selin gülücük

Hmm evet fazla kullanmışım.Sanırım bu anlatmak isteğimin coşkumun sebep olduğu bir şey.Konuşurken cok hızlı ve değişik bir konuşma tarzım vardır:D

Evet ikizlerde var genellikle hmm sen öyle diyorsan öyledir tatlım, zaten çokta muhabbetimiz olmadığı için yanlış elektrik almış olabilirim:D O uranüsle birlikte +neptün eminim gerçeküstü hayallerin vardırgülücük)

hahah hem de nasıl selin :D
Miss Merkury Yazılan:Yorum süper olmuş.

Süpersin Aprilios ah bende böyle tam isabet yorumlar yapabilsemgülücük)
Bi'Merkury'den övgü almanın keyfi de bi'başka oluyor hakikaten:D

Teşekkür ederim Selin ;)
Rica ederim (=
sessizgidiş Yazılan:astrolojik bilgisine çok güvendiğim insanlardan birisin sevgili aprilios..yorumlar için çok teşekkür ettim..herşeyiyle tam ve muhteşem yorumlar.tespitlerin ve gözlemlerin çok değerli..aklıma takılan bişey olursa mutlaka sorarım..böyle bir öğretmeni kaçırmam gülücük
Öğretmenlik haddime değil, rica ederim ;)

Aslında astroloji deryasında tutulabilecek o kadar çok balık (olasılık) var ki... Her kombinasyon için, eksik bi'seçenek (yorumlandırma) kalabiliyor ister istemez. En önemli şeylerden birisi de sanırım; olası değerlendirmeye ''sıkı'' odaklanmak. Bazen ufacık bi'konsantrasyon eksikliği bile belinizi bükebiliyor yani...

Tıpkı günlük iletişimimde, herhangi bi'şeyi aktardığımdaki gibi, yorumlandırma çalışmalarımda da ''en ince detay''ı yakalayıp, aktarma ihtiyacındayım. Fakat az önce de söyledim, bazen odaklanmada bi'eksiklik, bazen en doğrusu olabileğine inandığım ifadeleri bi'araya toparlayamama sıkıntısı yaşayabiliyorum.

Zaman da çok önemli tabii ki. Bireysel olarak müsaitlik yaratımından, buraya ulaştırma seriliğine dek.

Aeon'un tabiriyle Nusret Baba'nın ;) neler hissettiğini ''biraz'' da olsa, daha ''içsel'' olarak anladığımı düşünüyorum. Ve herkese bu kadar anlayışla ve özveriyle yaklaşmayı, yetişmeyi eksik etmediği için, bi'kez daha kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Sessizgidiş, ben de çok teşekkür ettim makara
Yarından itibaren sizin natalınız üzerinden çalışmaya devam edeceğim sevgili Ibd, muhtemelen bu haftasonu gibi ulaştırmaya başlarım.

Haritanızda tespit edebildiğim önemli potansiyeller;

- Çifte vurgudaki güçlü Ay & Plüto (Akrep) kavuşumu Güneş zıtlığı.
- Neptünyen Mars & Merkür Koç'u sürtüşmesi ile bi'başka çifte vurgu.
- Neptün & Asc zıtlığı.
Aprilios Yazılan:Yarından itibaren sizin natalınız üzerinden çalışmaya devam edeceğim sevgili Ibd, muhtemelen bu haftasonu gibi ulaştırmaya başlarım.

Haritanızda tespit edebildiğim önemli potansiyeller;

- Çifte vurgudaki güçlü Ay & Plüto (Akrep) kavuşumu Güneş zıtlığı.
- Neptünyen Mars & Merkür Koç'u sürtüşmesi ile bi'başka çifte vurgu.
- Neptün & Asc zıtlığı.

Şimdiden teşekkür ederim göstereceğin emek için Aprilios... Merakla bekliyorum o eşsiz yorumunu...
Asc & Neptün zıtlığı;

Asc Yengeç’in ilk derecelerinde yerleşmiş. Yönetici Ay & Plüto güçlü birliği söz konusu. Birkaç soru ile başlamak istiyorum; çocukluk – ergenlik yıllarınızın ‘’kolay’’ geçmediğini söyleyebilir miyiz? Ve tabiri caizse her şartta ‘’dağ gibi dimdik’’ durabilmesini başaran, ketum, güçlü (soyut anlamda) anne imgesinin sahipliğinde misiniz?

Çevrenizdeki insanlar siz’i oldukça hassas ve alıngan birisi olarak nitelendirebilirler. Çünkü, Yükselen Yengeç ve Neptün kombinasyonu için ‘’duyarlılık’’ kavramı ilk anahtar kelimelerden biri niteliği taşır. Yine iki öğe, fiziki açıdan yuvarlak hatlar verebilir. Bakışlarınız ‘’buğulu’’ olarak tanımlanabilir. Yengeç (Ay) ve Neptün ikilisinin ortak gölgelerinden biri olan ‘’tembellik’’ eğilimi sizi kolaylıkla kilo almaya müsait birisi kılabilir. Asc Yengeç ve Neptün zıtlığının getirebileceği diğer gölgeli seçenekler arasında; ‘’melankoli’’nin uçlarında gezinmek de sayılabilir. Bu seçenek özellikle ‘’alkol’’ ve ‘’sigara’’ kullanımının limitlerini zorlama, ‘’depresyona yatkınlık’’ faktörlerini aklıma getirdi. Söz konusu olabilecek eğilimlere karşı dikkat oluşturmanızda fayda olacaktır diye düşünüyorum. Neptün, birincil hareket sahanıza sisli sinyaller göndermiş. Bu da yaşama karşı gerçekçi yaklaşımlar beslemekten çok, hayalci yaklaşımlar beslemeyi seçebilecek birisini anımsatıyor bana. Dışarıdan uyandırdığınız izlenimde Neptün’ün yufka yürekli ve romantik izlerini de arayabiliriz. Neptün’ün Dsc ile kavuşum alması, ikili ilişkilerinize, olası evlilik ve ortaklığınıza ‘’belirsizlik’’, ‘’kandırılma’’, ‘’hayal kırıklığı’’ alt başlıklarını taşıyan olabilir. Ya da çekim duyduğunuz kişiler, haritalarında belirgin Neptünyen (Balık, 12. ev vurgusu) ve Satüryen (Oğlak, 10. ev vurgusu) potansiyelleri barındıran kişiler olabilir.

devam edecek...
Aprilios Yazılan:Asc & Neptün zıtlığı;

Asc Yengeç’in ilk derecelerinde yerleşmiş. Yönetici Ay & Plüto güçlü birliği söz konusu. Birkaç soru ile başlamak istiyorum; çocukluk – ergenlik yıllarınızın ‘’kolay’’ geçmediğini söyleyebilir miyiz? Ve tabiri caizse her şartta ‘’dağ gibi dimdik’’ durabilmesini başaran, ketum, güçlü (soyut anlamda) anne imgesinin sahipliğinde misiniz?

Çevrenizdeki insanlar siz’i oldukça hassas ve alıngan birisi olarak nitelendirebilirler. Çünkü, Yükselen Yengeç ve Neptün kombinasyonu için ‘’duyarlılık’’ kavramı ilk anahtar kelimelerden biri niteliği taşır. Yine iki öğe, fiziki açıdan yuvarlak hatlar verebilir. Bakışlarınız ‘’buğulu’’ olarak tanımlanabilir. Yengeç (Ay) ve Neptün ikilisinin ortak gölgelerinden biri olan ‘’tembellik’’ eğilimi sizi kolaylıkla kilo almaya müsait birisi kılabilir. Asc Yengeç ve Neptün zıtlığının getirebileceği diğer gölgeli seçenekler arasında; ‘’melankoli’’nin uçlarında gezinmek de sayılabilir. Bu seçenek özellikle ‘’alkol’’ ve ‘’sigara’’ kullanımının limitlerini zorlama, ‘’depresyona yatkınlık’’ faktörlerini aklıma getirdi. Söz konusu olabilecek eğilimlere karşı dikkat oluşturmanızda fayda olacaktır diye düşünüyorum. Neptün, birincil hareket sahanıza sisli sinyaller göndermiş. Bu da yaşama karşı gerçekçi yaklaşımlar beslemekten çok, hayalci yaklaşımlar beslemeyi seçebilecek birisini anımsatıyor bana. Dışarıdan uyandırdığınız izlenimde Neptün’ün yufka yürekli ve romantik izlerini de arayabiliriz. Neptün’ün Dsc ile kavuşum alması, ikili ilişkilerinize, olası evlilik ve ortaklığınıza ‘’belirsizlik’’, ‘’kandırılma’’, ‘’hayal kırıklığı’’ alt başlıklarını taşıyan olabilir. Ya da çekim duyduğunuz kişiler, haritalarında belirgin Neptünyen (Balık, 12. ev vurgusu) ve Satüryen (Oğlak, 10. ev vurgusu) potansiyelleri barındıran kişiler olabilir.

devam edecek...

Öncelikle emeğin için teşekkür edip sonrasında sorularına ve yorumlarına cevap vereyim...Türkiye şartları göz önüne alınırsa çocukluğumda maddi ve ya manevi pek bir sıkıntım olmadı diyebilirim...Güzel bir aile ortamım vardı...Sadece küçük yaşta bile olsam "abi" olma ağırlığı, evin tek erkeği olma ağırlığı vardı...ayrıca çok ağır hastalıklar geçirmemden dolayı yaşadığım sıkıntılar ve ailemin beni durumumuza göre "mütevazi" bir şekilde yetiştirmesinden dolayı gerek maddi gerekse sosyal alanlarda biraz kısıtlayıcı davranışlarından bende ki hevesleri baltalamasından başka pek bir sorunum yoktu (bu sonradan onlar için çok byük sorun oldu ki hala benim bu hevessizliğimi kırmam için çaba sarfediyorlar, ama bi kere yengeç hafızası belleğine kazımış). "Ve tabiri caizse her şartta ‘’dağ gibi dimdik’’ durabilmesini başaran, ketum, güçlü (soyut anlamda) anne imgesinin sahipliğinde misiniz?" bu cümleyi okuyunca hayat felsefemi sizin ağzınızdan duymuş gibi oldum... bu benim tüm benliğimi saran bir idealdir ve her zaman en zor koşullarda ve anlarda dimdik duran, sakin, soğukkanlı, planlı ve kararlı oldum... bunu farkeden çevremde ki bir kaç insan hep kendi zor anlarında yardım isterler... bende kendi tecrübelerime dayanarak yardımcı olmaya çalışırım...hayatımda kimsenin kolay kaldıramayacağı bir kaç anda oldukça olgun davranabilmişimdir...hala şükrederim bu hallerime...

Aslında içimden oldukça alıngan olmama rağmen bunu dışarı pek yansıtmam...ironiye vurarak geçiştiririm ama içimde o alınganlık oluşur... bazılarını belli ederim(insanına göre).. ama çok kırılgan olduğumun farkındayım... "Duyarlılık" kavramını "objektiflik" gerektiren konularda daha çok öne çıkarırım... "yuvarlak hatlar" kısmına katılıyorum aynen dediğin gibi... "buğulu bakışları" bilemiyorum o kadar değişken ki bakışlarım nasıl olduğunu bende bilemiyorum... dediğin gibi buğulu baktığı zamanlarıda biliyorum, oldukça delici olduğunuda, çok donuk bazen ışıl ışıl olduğunuda... "Aşırılık" konusu hayatımda söz sahibi diyebilirim... bu "melankolizm" de geçerli maalesef.. böyle bir konuma düşünce en uçta yaşarım bunu... alkol konusunda içince tam içenlerdenim...ama her zaman aramam...belirli aralıklar veya ruh hallerime göre sıklığı değişir...bu anlamda rahatım... sigara konusunda maalesef günde 2 paket tüketiyorum....severek içiyorum... depresyona da kaç kere girdim çıktım hatırlamıyorum sayısını bir o kadar fazla yani gülücük ... ama bu hallerimde de olsam hiç bir zaman "çok fena" bir şekilde yaşamadım... hayat güzel çünkü... "tembellik" hayatımda ki en büyük sorun... gayette iyi kilo aldırıyor maalesef... güzel transit yakalarsam çok çalışkan olabiliyorum ama çoğu zaman yakalanmıyor işte gülücük ... hayalci yaklaşımlar bazen pozitif bazende negatif etkiler veriyor hayatıma ama gene vazgeçemiyorum bu yaklaşımlardan... yufka yüreğim ve merhametimden çektiğim kadar hiç bir şeyden çekmedim sanırım..." kırmak " olgusunu düşünmeyeceği diye kendimi çok yıprattım hayatım boyunca ama hala daha vazgeçemedim bu durumdan... ikili ilişkilerde bahsettiğin tüm olumsuzlukları yaşamış bir insanım... ama dediğin tarzda haritalara sahip olan insanlar deildi bunlar..ama bu özellikleri düşününce duygusal ve hayalci ya da oldukça disiplinli ve düzenli insanlara garip çekimler hissederim....sonu hüsran olsada... ayrıca "garip" lik olgusunada inanılmaz bir çekimim vardır..ikili ilişkilerimde... umarım yardımcı olabilmişimdir sevgili Aprilios ... tekrar teşekkür ederim emeklerin için...
ibd18 Yazılan:Sadece küçük yaşta bile olsam "abi" olma ağırlığı, evin tek erkeği olma ağırlığı vardı...ayrıca çok ağır hastalıklar geçirmemden dolayı yaşadığım sıkıntılar ve ailemin beni durumumuza göre "mütevazi" bir şekilde yetiştirmesinden dolayı gerek maddi gerekse sosyal alanlarda biraz kısıtlayıcı davranışlarından bende ki hevesleri baltalamasından başka pek bir sorunum yoktu (bu sonradan onlar için çok byük sorun oldu ki hala benim bu hevessizliğimi kırmam için çaba sarfediyorlar, ama bi kere yengeç hafızası belleğine kazımış).

depresyona da kaç kere girdim çıktım hatırlamıyorum sayısını bir o kadar fazla yani gülücük ... ama bu hallerimde de olsam hiç bir zaman "çok fena" bir şekilde yaşamadım... hayat güzel çünkü...
- Küçük yaşta üzerinize almak mecburiyetinde hissettiğiniz sorumluluk,
- Çok ağır hastalıklar geçirmiş olmanız,
- Geçmiş'e ait ''aile''nizle ilgili olumsuz sayılabilecek etkisellik,

Yaşamınıza ait bu üç kesit bile ''pek de kolay geçmemiş bi'çocukluk ve ergenlik dönemi''nin izlerini taşımaya müsait bence.

Bu yaşanmışlıklarınızı, ilahi mutfağınızdaki (natal haritanız) Asc yöneticisi Ay malzemenizin Plütonikleşmiş doğası ile anlamlandırabiliriz. Çünkü Ay, geçmiş (hatıralar, hafıza) anne, yuva... imgeleri ile de simgelenendir.

''Hiç bir zaman 'çok fena' bir şekilde yaşamadım...hayat güzel...'' ifadelerinizden yoğun bi'Neptün kokusu aldım. Bunu da; Neptün'ün haritanızdaki Güneş & Merkür & Mars gibi önemli kişisel kaynaklarınıza + Asc'ye dokunmuş olmasına bağlayabiliriz. Kişiliğinizle, zihinsel (düşünme) yapınızla, enerji deponuzla, karakterinizle oldukça hareketli ilişkiler kurmuş çünkü.
ibd18 Yazılan:Aslında içimden oldukça alıngan olmama rağmen bunu dışarı pek yansıtmam...ironiye vurarak geçiştiririm ama içimde o alınganlık oluşur... bazılarını belli ederim(insanına göre).. ama çok kırılgan olduğumun farkındayım...
''Dışarıya pek yansıtmama'' durumunda da Ay & Plüto işbirlikçiliğini arayabiliriz. Plüto, bağlantı aldığı gezegeni (özellikle de kişiselleri) görünebilecek yüzeyden derinlere taşır, hatta ''gömer'' ifadesi daha uygun düşecektir.

Dolayısıyla, Asc Yengeç'inin tepkiselliğini, kırılgan doğasını çok sık olarak dışarıya yansıtamamanız doğal. Bi'de Asc yöneticisinin yerleşim aldığı burcun da, Asc'den pek bi'farkı olduğu söylenemez. Şöyle ki; ikisi de ''su'' dokusunda. Ayrıca, Asc Yengeç ''alınganlığını'', ''hassasiyetini'' arttıran Neptün faktörünün yanı sıra, Ay'ınız da oldukça zor güvenen, şüpheci, septik sayılabilecek Akrep'te yerleşmiş üstelik yalın haliyle de değil, modern yöneticisi ile güçlü bi'vurguda.
ibd18 Yazılan:ama dediğin tarzda haritalara sahip olan insanlar deildi bunlar..ama bu özellikleri düşününce duygusal ve hayalci ya da oldukça disiplinli ve düzenli insanlara garip çekimler hissederim....sonu hüsran olsada... ayrıca "garip" lik olgusunada inanılmaz bir çekimim vardır..ikili ilişkilerimde...
Balık, Oğlak, Onikinci ev, Onuncu ev ilişkisi Neptünyen ve Satüryen vurguları tanımlayabilecek faktörlerden sadece dördü. Örneğin sizin de haritanızda hiç de hafife alınmayacak ölçüde ''Neptün'' etkiselliği söz konusudur diyebiliriz. Nedenini yukarıda belirtmiştim. Buradan hareketle; ''Neptünyen'' ya da ''Satüryen'' potansiyeller için, kişisel gezegenlerle kurulmuş güçlü bağlantılar da önem kazanacaktır.

Ben teşekkür ederim ;)
Bu zamana kadar hiç neptünün bu kadar etkili olduğunu düşünmemiştim... çok farklı bir perspektif oldu benim için...

Aprilios Yazılan:[font=Georgia]- Küçük yaşta üzerinize almak mecburiyetinde hissettiğiniz sorumluluk,
- Çok ağır hastalıklar geçirmiş olmanız,
- Geçmiş'e ait ''aile''nizle ilgili olumsuz sayılabilecek etkisellik,

Yaşamınıza ait bu üç kesit bile ''pek de kolay geçmemiş bi'çocukluk ve ergenlik dönemi''nin izlerini taşımaya müsait bence.

Sizinde belirttiğiniz gibi...Her zaman güçlü olmak lazım ki bu saydıklarınızı ileride düşününce aslında çokta zor değildi diyebilmeliyim gülücük

Hayat gerçekten güzel... hava almak, gökyüzüne bakmak, yiyip içmek gerçekten çok zevkli... insanlar "birey" olarak oldukça eğlenceli ve güzeller (aşk dışında ne olursa olsun herhangi bir topluluğa, oluşuma,ayrıma karşıyım haz etmem asla)...

hayatta çok fazla şeyi önemsemem...3 5 le uğraşmam... bu yüzden oldukça keyif alırım hayattan...

tekrar teşekkür ederim Aprilios... ama canım bisküvi ve çay çekti sende ki resmi görünce gülücükgülücükgülücük renkleri çok can alıcı... Acaba bu yorumlarının devamı gelecek mi? ilgin için çok teşekkür ederim tekrardan...
Referans Adresler