Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

aeon

whitecrow

asc ve mc noktalarındaki açıları incelemeye çalıştım.ağır etkili gezegenler olsaydı bir yorum yapabilirdim.ancak ,kişsel gezegenler iki noktada da çok fazla açı yapmış. anlamlarını bilmiyorum.

mc yönetcisi boğanın , güneşle kavuşumu ve 4. ev olması aile işi ve mesleğinde tsnınma gibi kavramları ön plana çıkartabilir.

aeon

phoenix

-güneş terazi burcunda ;
gümeşin terazide genel olarak uyumlu , ve popüler bir kişi olabilirsin ,çünkü güneşini 10 evde görüyorum.
toplumsal olarak tanınmayla ilgilidir.insanların yanında terziye özgü popülerleik ve uyum ve denge özelliklerini gösterebilirsin.
yöneticilik kavramın ön plana çıkabilir.ama bu bir terazi gibi olacaktır.
sen urAnüsü aktif bir insansın.senin tipik terazi özelliklerin olmayabilir.mesela uyum adına kendinden aşırı tavizler , insanların düşüncelerini aşırı önemsemek gibi...
yine güneşin 120 lik uranüs bağlantısı var.uranüse özgü olumlu tarafları rahatça kişiliğinde hissedilir.
quintil jupiter ve güneş arasında guintil açın var.
jupitere özgü yeteneklerin olabilir. öğretmenlik gibi ...ayrıca , kolay öğrenebilirsin.

-yükselen ;
yükselenin yay ; yay burcuna özgü renkli ve sıcak tavırlarınla beraber uranüs de söz konusu , özgür ve bağımnsız bir kişisel sitil geliştirebilirsin.
bazn ukalalık gibi gölgelerin olabilir.
zaman zaman dikkat çekmeye odaklı davranışlar da görülebilir.

-merkür ;
merkürün akrep burcunda ve pluto kavuşumu var.
analitik yaklaşımların ve sezgilerinden faydalanmak gibi özelliklerin olabilir.iletişimde zaman zaman istemediğin şeyleri söylemeyebilirsin.
sana sorulan sorulara senin de soru sorma ihtimalinden bahsedebiliriz.
pluto kavuşumuyla merürün de plutonik özellikler iyice artacaktır.
ve venüsle fikirlerin çift tarafını görmek ve pluto analizciliğiyle , iyi kararlar alman olasılığı var.
zaman zaman aşırı diplomatik tavırların arkasında sakladığın fikirsel fanatizmin olabilir.
olumsuz anlamda ; inatçı bir yapıdan bahsedebiliriz.
11.evde oluşları grup arkadaşlıklarında insanları tatlı dille (venüs) fikirlerinle etkilemeye çalışmak ve onların fikirlerini değiştirmeye çalışmak gibi özelliklerin olabilir.
ayrıca son olarak güzel şekilde kendini ifade etmekten bahsedebiliriz.
jupiter 120 lik açısı ; merkür akrebinin katı analizci tutumdan sıyrılmanı sağlar. ayrıca, bütünü görmek ,felsefe ve 9 ev konularuyla ilgilenen bir zihin yapsı verir.ve bunu gölgelere takılmadan kullanabilirsin.
grup arkadaşlıklarında kendini inançlardan bahsederken veya insanların bu fikirlerini değiştirmeye çalışırken bulabilrisin.
devam edecek ...
Plutonik & Satüryen & Marsiyen Güneş Balık

Bol açılı bi’Güneş sahibesiyle karşı karşıyayız ;) üyelik isminiz ile de adaş Plutonik bi’Güneş’in varlığından bahsedebilmekteyiz. Ayrıca tipik bi’Balık benliğine sahip olduğunuzu söylemek zor olacaktır çünkü; Güneş’iniz Mars & Satürn & Plüto gibi gezegenler ile kombine. En sıkı bağlantı Mars ile gerçekleşmiş. O halde ‘’ben’’ bilincinizde Marsiyen yönler aramak zor olmayacaktır. Marsiyen Balık kombinasyonu (bi’örnek de R. Tayyip Erdoğan’dı, yanlış hatırlamıyorsam) Balık’ın çoğunlukla mücadeleden yoksun eğilimini ortadan kaldırabilecek, kişiliğe bi’miktar savaşçı, rekabetçi, hareketli, cüretkar ve güdüsel yaklaşım kazandırabilecektir. Bu özelliklerin sergilenme sahnesi, beşinci ev’in yaşam alanları ile paralel. -Ör- aşk (flört) anlayışınızda, edilgen bi’yapıdan çok etkin (fetih’e yönelik) bi’tavırdan bahsedilebilir mi, merak ettim. ‘’Tuttuğunu koparan’’ tabiri de, Marsiyen Güneş kişileri için söylenegelmiş bi’deyim olsa gerek. Güneş’iniz doğal evinde ağırlanmış olduğu için rahat. Işığının parlaması için konfor sahibi. Bu noktayı virgülle bağlayıp, başına da Güneş’inizin Satürn ile ilişkisini oturtalım derim. Satüryen Güneş kişileri şüphesiz ki; Güneş Oğlak kişileri ile benzer özellikler barındırmaktadır. Gölgeli olarak; baba imgesi ya da yaşamlarındaki otorite timsali kişilerle gerçekleşebilecek pürüzler, çocukluğun doya doya yaşanamamış olması, çoğu yaşıtının üstlenmek durumunda olmadığı sorumluluklar, ‘’küçük adam’’ ya da ‘’küçük kadın’’ imgesi, karamsarlık ve yalnızlık eğiliminden bahsedilebilecektir. Kimliğinizde bi’miktar da Satüryenlik taşımaktasınız. Bu Satüryenliği, tipik bi’Balık’a nasip olmayabilecek ;) kararlılık ve azimle gösteriyor olabilirsiniz. Sorumluluk bilincinizin Balık normlarının ötesindeki yüksekliğinden de bahsedilebilir sanıyorum… Gelelim Plutonik’liğinize; sezgiselliğiniz üstün bi’performansla çalışıyor olabilir. Ki bu bağlantının, kimliğinizdeki arı Balık özelliklerine güç katmakta olduğu da söylenebilir. Ayrıca natalınızdaki hali hazırda bulunan su iktidarını da belirginleştiriyor diye düşünmekteyim. Tipik bi’Balık’a nazaran, dış etkilere daha az açık birisi olduğunuzdan da bahsedebilirim. Zaten, Mars-Satürn bağlantılarıyla tabiri caizse ‘’güç’’lenmiş kişiliğinizin iradesini sağlamlaştırabilecek faktörlerden. Tipik bi’Balık’a göre (Allah’ım bu ifadeyi ne kadar çok tekrar’a düşürdümdil çýkarma) liderlik potansiyelinizin açık ara farkla önde olduğunu düşünüyorum. Bu bol çeşnili –acılı- Satürn & Plüto bağlantıları beşinci ev konularında (aşk, flört, yaratıcılık…) sizi Marsiyen enerjinizden (bkz; yukarıda verdiğim örnek) bi’miktar yoksun (Satürn ‘’duvar örer’’, Plüto ‘’gömer’’) bırakmış olabilir. Güneş’iniz bu nedenle kendini ‘’iç güveysinden hallice’’ konfora sahip olarak tanımlıyor olabilir. Bence, mutasyon(lar)a uğramış Balık’lığınızın asıl yansımasını daha çok duygu dünyanızda aramalıyız (bkz; Neptünyen Ay).

devam edecek…
sevgili aprilios dört gözle bekliyordum;öncelikle yorumların adına çok teşekkür ederim...
yorumun sonlarından dem vurmak gerekirse iç güveysinden hallice olan Güneş'im çok doğru bir tabir olmuş...aslında tipik bir balık gibi değil kendimi gösterdiğim şekil daha vurgulu ama hangi sahnede kesinlikle 5. ev sahnesinde sizin de belirttiğiniz gibi...hani bir şovalye ruhu taşıdığım ve bu alanda keşifçi olduğum çok doğru...ama şu plutonik bağlantılarım yok mu hep giz hep sır belki balıktan da ileri gelmekte bilemiyorum öyle sevgimi çok gösteremiyorum aslında bir şovalye gibiyimdir ama korkuyorum hep sanırım bu da satürn etkisi oluyor...anlattığınız gibi gerek babmla olan ilişkilerimde gerekse otorite figürleriyle hep bir husumetim oldu oluyor da...bir şekilde ancak çok sevdiğim insanlarda güven intibası uyandırıp onlara aktarabiliyorum kendimi ama otoritelerle başım dertte;hep yanlış tanınıyorum çünkü hayat görününle ilgileniyor ne yazıkki ben de bunu umursamıyorum;içimi görenler ne ala...

çoğu insan dışarıdan beni hep akrep burcu olduğumu sanıyor;dışarıdan soğuk bir havam var,tanımadığım ve içsel sesimle bir çırpıda ne olduğunu hissettiğim ve yanaşmadığım insanların kanısı da aynı yönde...soğuk,tutuk çok efendi...ama beni aslen tanıyanlar kalbimi açtığım insanların fikri müstesna...hem olumlu hem de olumsuz yönde fikirleri var mesela...çok bağlı güven veren bir yapımın olduğunu ama aynı zamanda sizin de dediğiniz gibi karamsar şikayet eden bir yapımın da olduğunu söylerler ama bunlar hep başka evin sahnelerinde... başka konularda iş meselelrinde....ama söz konusu 5. ev oldumu benden umutlusu benden fetihçisi de yoktur...son olarak da güneşim rahat eden bir evde olmasına karşılık önündeki setleri bilmekle beraber hayatımın hiçbir zaman düz bir seyri olamdığını hep dolambaçlı yollarımın olduğunu veya bir şekilde kolay yolu tercih etmediğimi ve aslında kendimi ifade etmek istediğim şekilde bir türlü kendimi ifade edemediğimi saklı bir ruhumun olduğu söylenebilir...
aeon Yazılan:phoenix

-güneş terazi burcunda ;
gümeşin terazide genel olarak uyumlu , ve popüler bir kişi olabilirsin ,çünkü güneşini 10 evde görüyorum.
toplumsal olarak tanınmayla ilgilidir.insanların yanında terziye özgü popülerleik ve uyum ve denge özelliklerini gösterebilirsin.
yöneticilik kavramın ön plana çıkabilir.ama bu bir terazi gibi olacaktır.
sen urAnüsü aktif bir insansın.senin tipik terazi özelliklerin olmayabilir.mesela uyum adına kendinden aşırı tavizler , insanların düşüncelerini aşırı önemsemek gibi...
yine güneşin 120 lik uranüs bağlantısı var.uranüse özgü olumlu tarafları rahatça kişiliğinde hissedilir.
quintil jupiter ve güneş arasında guintil açın var.
jupitere özgü yeteneklerin olabilir. öğretmenlik gibi ...ayrıca , kolay öğrenebilirsin.

-yükselen ;
yükselenin yay ; yay burcuna özgü renkli ve sıcak tavırlarınla beraber uranüs de söz konusu , özgür ve bağımnsız bir kişisel sitil geliştirebilirsin.
bazn ukalalık gibi gölgelerin olabilir.
zaman zaman dikkat çekmeye odaklı davranışlar da görülebilir.

-merkür ;
merkürün akrep burcunda ve pluto kavuşumu var.
analitik yaklaşımların ve sezgilerinden faydalanmak gibi özelliklerin olabilir.iletişimde zaman zaman istemediğin şeyleri söylemeyebilirsin.
sana sorulan sorulara senin de soru sorma ihtimalinden bahsedebiliriz.
pluto kavuşumuyla merürün de plutonik özellikler iyice artacaktır.
ve venüsle fikirlerin çift tarafını görmek ve pluto analizciliğiyle , iyi kararlar alman olasılığı var.
zaman zaman aşırı diplomatik tavırların arkasında sakladığın fikirsel fanatizmin olabilir.
olumsuz anlamda ; inatçı bir yapıdan bahsedebiliriz.
11.evde oluşları grup arkadaşlıklarında insanları tatlı dille (venüs) fikirlerinle etkilemeye çalışmak ve onların fikirlerini değiştirmeye çalışmak gibi özelliklerin olabilir.
ayrıca son olarak güzel şekilde kendini ifade etmekten bahsedebiliriz.
jupiter 120 lik açısı ; merkür akrebinin katı analizci tutumdan sıyrılmanı sağlar. ayrıca, bütünü görmek ,felsefe ve 9 ev konularuyla ilgilenen bir zihin yapsı verir.ve bunu gölgelere takılmadan kullanabilirsin.
grup arkadaşlıklarında kendini inançlardan bahsederken veya insanların bu fikirlerini değiştirmeye çalışırken bulabilrisin.
devam edecek ...

başlamışsın yorumlamaya.
hiç beceremiyorum otorite olmayı. hiç bana göre değil =(
aman insanlar incinmesin diye ellibin kere düşünen bir yapım var
tavizi getiriyor bu genelde...

öyle populer şeyleri tercih eden bir yapım yoktur. çok populer de olmak istemem ama populerlikle ilgili yeni şeylerden hep haberim vardır uranüsten dolayı heralde.

venüsün olumlu özelliklerini akrep sünger gibi çekmiş. pek normal bir terazi gibi değilim sanırım...

evet... öğrenmek ve öğretmek bende hakim ama kolay öğrenemiyorum sanırım.

küçükken özellikle dikkat çekmek benim için çok öenmliydi okulda filan gülücük
büyüdükçe -farkında olmanın getirdiği halledir belki de- daha az dikkat çekme isteği oluştu.

kararsızımmm. genelde içinde başka bir insanın da bulunduğu konularda. hiç iyi bir şey değil.
Evrensel sezgilerim kuvvetli sanırım. Alıcılar açık yaratılmışım =) bu 11. evdeki durumla alakalı bence. merkürün 11. evde plutoyla kavuşum yapması ve bunların yükselen yöneticim jupiterle 120 açı yapmasıyla...

bazen konuşmam konuşmam bir şey söylerim ateş gibi yakar gülücük
belki de kırdım böyle birilerini ama bundan hoşlanıyorum da sankiiii ama kesinlikle kimseyi kırmak istemem.

çok uzun konuşamam. genelde söylediklerimin içinde öz vardır. az ve öz konuşmayı severim. öyle konuşanları da severim. fazla uzatmaya ne gerek var çok sıkıcı! insanı düşündüren konuşmaları seviyorum. İlla açıklamalı olmasın

fikirsel fanatizme gelince gülücük bunu düşünmem lazım. evet çok diplomatiğimdir. hep eyvallah, hep ne öyle ne şöyle... ama içimde nasılım? İnsanın bazı konularda inatçı, sabit olması gerekir. işte orda sabitim(dir umarım gülücük )
belki de savunma sistemi oluşturmuşumdur kim bilir ve buyüzden fazla hoşgörülü bir izlenim veriyorum ama normalde de zaten hep ben ikinci plana atarım kendimi. Hep herkesin mükemmelliyetini görürüm, herkesten öğrenilecek şeyler olduğunu düşünürüm.

bir şeyi itiraf edeyim benim olduğum arkadaş gruplarında hep cinsellik konusu açılırdı. =) ayrıyetten felsefi konular, doğa üstü olaylarla ilgili konular ve din konuları hep konuşulur...

aeon

evet... öğrenmek ve öğretmek bende hakim ama kolay öğrenemiyorum sanırım.
-merkürün akrepte ve pluto kavuşumun var.
birşeyleri çok net öğrenmeden öğrendim demen zor.

bazen konuşmam konuşmam bir şey söylerim ateş gibi yakar gülücük
belki de kırdım böyle birilerini ama bundan hoşlanıyorum da sankiiii ama kesinlikle kimseyi kırmak istemem.

-merkürünün konumu zehirli dil kombinasyonu. gülücük biraz can yakabilir.

fikirsel fanatizme gelince gülücük bunu düşünmem lazım. evet çok diplomatiğimdir. hep eyvallah, hep ne öyle ne şöyle... ama içimde nasılım? İnsanın bazı konularda inatçı, sabit olması gerekir. işte orda sabitim(dir umarım gülücük )
belki de savunma sistemi oluşturmuşumdur kim bilir ve buyüzden fazla hoşgörülü bir izlenim veriyorum ama normalde de zaten hep ben ikinci plana atarım kendimi. Hep herkesin mükemmelliyetini görürüm, herkesten öğrenilecek şeyler olduğunu düşünürüm.

-tavizkarlık konusunda şaşırdım uranüsün asc üstünde ve etkili .ben ortalama bir teraziye göre daha umursamaz bir tavır beklemiştim.
merkürün bana fanatikleşebilecek gibi geldi.
Alıntı:-tavizkarlık konusunda şaşırdım uranüsün asc üstünde ve etkili .ben ortalama bir teraziye göre daha umursamaz bir tavır beklemiştim.
merkürün bana fanatikleşebilecek gibi geldi.

insanlara çok değer veriyorum benim için çok önemliler -bana hatırlattıklarından dolayı olabilir- ama bunun yanında çok başıma buyruğum kimseye bağlı kalamam gülücük

bilmiyorum neyle alakalı ama ortam yok benim. uçlardayım biraz bunu iyileştirmeye çalışıyorum.
plutonik Yazılan:çoğu insan dışarıdan beni hep akrep burcu olduğumu sanıyor;dışarıdan soğuk bir havam var,tanımadığım ve içsel sesimle bir çırpıda ne olduğunu hissettiğim ve yanaşmadığım insanların kanısı da aynı yönde...soğuk,tutuk çok efendi...
plutonik Yazılan:çok bağlı güven veren bir yapımın olduğunu ama aynı zamanda sizin de dediğiniz gibi karamsar şikayet eden bir yapımın da olduğunu söylerler ama bunlar hep başka evin sahnelerinde... başka konularda iş meselelrinde....
Asc: Terazi'nin son derecesi. Plüto yerleşimi olmasa bile Asc'nin tamamına yakını Akreple kesişen. Ki Plüto yerleşimi ile birlikte Akrepsi özelliklerin vurgu alması demek. Yaşama baktığınız pencerenin Akrep temasında boyutlanması, dolayısıyla dışarıdan uyandırdığınız intibanın ''Akrep'' insanı olmakla özdeşleşmesi çok doğal bence. Üstelik tekrarlayayım, Plüto - Güneş bağlantısı olan biri olarak; kişiliğinizin bi'uzantısı da Plütonikleşmiş olan.

Güneş Akrep'i olduğunuzu sezen kişilerde de bi'miktar su evleri aktivitesi ya da su elementi yoğunluğu aranabilir. Tıpkı sizin gibi (bkz; içsel sesimle bir çırpıda ne olduğunu hissettiğim ve yanaşmadığım insanlar).

Ayrıca Satürn, Güneş & Mc gibi önemli kanallarla temasta. Hem benlik duygunuzda, hem de toplumsal kimliğinizde Satüryen (Oğlak) yönler görebilmek yüksek oranda olası.
plutonik Yazılan:kendimi ifade etmek istediğim şekilde bir türlü kendimi ifade edemediğimi saklı bir ruhumun olduğu söylenebilir...
Güneş'in, ruhumuzun eril tarafı ile simgeleştirildiğini hatırlıyorum. Plüto ile bağlantısı Güneş'inize bi'tür ''giz'' katmış olabilir. İfade eksikliği duygusunu ise; Merkür (iletişim) ile Neptünyen Ay'ınız arasında oluşmuş sürtüşmede arayabiliriz diye düşünüyorum.

Ben teşekkür ederim ;)
sevgili aprilios yaptığınız yorumların yerindeliği ve doğruluğu bir yana yazın kabiliyetinizi çok beğeniyorum...gerçekten de 12. ev yoğunluğunuzdan mı bilmem ama üslubunuz çok hoşuma gidiyor...sizin yazdıklarınızı su gibi okuyorum çok güzel bir ifadeniz olduğunu belirtmek isterim...
plutonik Yazılan:sevgili aprilios yaptığınız yorumların yerindeliği ve doğruluğu bir yana yazın kabiliyetinizi çok beğeniyorum...gerçekten de 12. ev yoğunluğunuzdan mı bilmem ama üslubunuz çok hoşuma gidiyor...sizin yazdıklarınızı su gibi okuyorum çok güzel bir ifadeniz olduğunu belirtmek isterim...
Mutlu ettiniz beni utandım çok teşekkür ederim.
Referans Adresler