Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

aeon

doğum haritası için söz verdiğim arkadaşlarra sesleniyorum.

pazartesiyle birlikte doğum haritası analizlerine başlıcağım.
her zaman dediğim gibi satürna sözü.
verygood
bu gecikme yoğunluğumdan kaynaklandı.
Ben sıradamıyım bılmıyorum ama banada yorum yaparmsıın musaıt oldugundagülücük
Plutonik baharatıyla pişmiş Merkür ve Ay malzemelerine sahipsin. Pluto & Merkür & Ay kümeleşmesinde çifte vurguyla karşılaşıyoruz. Pluto baharatı, Ay malzemesinden daha yoğun katmış aromasını Merkür malzemesine. Bu aromayı yalın olarak tanımlayabilecek baharatlardan biri, ‘’ısıtan ot (isot)’’ olabilir mesela ;)

Düşüncelerinde Akrepsi bi’havanın hüküm sürdüğünden bahsedilebilir. Düşün tarzında şüpheci bi’tutum ister istemez var olacaktır. ''Yer Altı Tanrısı Hades'' ile bağdaştırılan Pluto, yüzeyden görünenin altını sorgulamakla meşgul ettirebilir. Bilginin karanlıkta kalan, görünmeyen yüzü daima aklının bi’yanını kemirebilir. Ölüm ve ötesini kapsayan konular, hakiki anlamda güç kavramı ve seni bu kavramın sahipliğine götürecek yollar, iç dünyanda transformasyon etkisi uyandıracak eksantrik kavramlar ve bunlar üzerinde kafa yorma, bi’tür güvensizlik duygusuna fikri yakınlık gibi uzantılardan bahsedilebilir. Düşünsel anlamda karanlık ve balanstan yoksun (grisi olmayan) tarafları bulunabilecek fikirler, öngörülebilir. Boğa & Akrep aksının ortak özelliklerinden biri de ‘’inatçılık’’tır. Saplantılaşabilecek kadar, fanatiklik düzeyde bi’fikri benimseyerek içten içe (12) savunma gibi ‘’fikri inatçılık’’ da Pluto & Merkür kombinasyonun gölgelerindendir. Özellikle ikili ilişkilerinde (Merkür 7. ev yöneticisi) karşı tarafı düşünsel (Merkür) ve duygusal (Ay) anlamda manipule etme işlemine tabi tutabilitesi bulunan birisi olduğundan bahsedilebilir. Fikirlerini ve duygularını olduğu gibi karşı tarafa iletmek, göstermek konusunda ketum sayılabilirsin. Gerçek düşüncelerinin ve duygularının ne olduğunu çözümlemek; yakın ilişkide bulunduğun insanların daimi sorunlarından biri olabilir... Yine ikili ilişkilerini bi’şekilde gizli tutma ihtiyacında olduğunu düşünebiliriz. ‘’Derinlik, giz, güç’’, yedinci ev konularında ihtiyacın olan ‘’olmazsa olmaz’’larının üç kafadarı sayılabilir... diyerek virgül ile noktalayayım.

* Belirteyim, bundan sonra üzerinde çalışacağım kombinasyonlar Whole sistemi göz önüne alınarak irdelenecektir. Böylece, Whole ev sisteminin işlevi üzerinde –geri bildirimlerin de yardımıyla- daha aydınlık bi’fikre sahip olabileceğimi düşünüyorum.

devam edecek...

aeon

bir whole signçi daha gördim sanki makara

kendi haritan için sağlıklı sonuçlar aldın mı april ,,,

aeon

simurg analizi ;
biraz geç oldu ama satürna sözü dedik.satürnanın sözü de geç olur ama olur. koptum.w gözkýrpma

------güneş kova burcunda ;
kova burcunda bir güneş sahibesi olarak sen tipik bir kova bayanı değilsin diyorum.
çünkü haritanda asc üstündeki şiron , güçlü satürn ve toprak elementinde gezegenlerin var.sende , kovaya özgü bazı asiliklerin ve aşırı marjinal olma durumunun düşük veya makul dozlarda olacağına inanıyorum.
ama bir kova insanı olarak özgürlüğüne ve bağımsızlığana önem vermenden söz edebiliriz.toprak elementi ve satürn, sadakat ve kök salmayı sevse de
kova vurgun, yine de kendisine özgülenmiş bir özgürlük alanına ihtiyaç duyar.
hayata orjinal bir bakış açının olmasından bahsedebilirim . arkadaşlıklara önem veren , evrensel veya kitlesel konularda
belli fikirleri olan bir insan olabilirsin.zaman zaman insanlara soğuk gelen bir tarafın olabilir.her ne kadar sende
az görüleceğini düşünsem de biraz farklı ve ilginç hareketlerin olabilir.

güneş ve ay arasındaki olumlu açı ,
kişiliğin ve duyguların arasında uyumu anlatıyor.en azından toplumsal alanda bu şekilde davranıyorsun.
mars ,satürn ve pluto 120likleri ise seni disiplinli ve kolay yılmayan bir kişiliğe sahip olmanı sağlamış.
toplumsal konularda öne çıkabilirsin.
bilhassa bu açılar ,iş hayatında, sana yönetim ve idarecilik becerisi katabilir.
güneşin 10.evde olduğu için senini için kariyer konusu önemli olacaktır.toplumsal alanda parlamak isteyen bir güneşe sahipsin.
120 dercelik açıların hepsinin 6.evden gelişi ve 10.evdeki güneşe ulaşmaları , çalışma hayatı sahesinde toplumda tanınmayı sağlayacağını düşündürdü.
güneş ve şiron karenin üstünde durayım.bu açı, babanla ilgili konularda yara alma ihtimalini anlatabilir.ayrıca asc üstünde duruşu ve güneş kare yapması ;
güneşinin, toplumsal alanda kendini göstermesine engel olur.dışarıya ve topluma karşı, kova burcunun asi ve orjinal tavrını sergilemeni önlüyor olabilir.
mesela kariyer için , istemesen de babanın istediği gibi davranmış olabilirsin.
--merkür;
merkürün kova burcunda,sana objektif düşünme yetisi kazandıran şanslı bir konum.üst düzey kullanımında , mucitlik ve bilimsel konulara yatkınlık verir.
belli konularda, karşıt görüşten olsa da bunları objektif bir biçimde değerlendirebilirsin.zaman zaman tabu ve dogmalara karşı
onlara fikirsel olarak saldırmak ve küçümsemek gibi bir dürtün olabilir.ciddi tavrına rağmen insanlara ilginç gelen , kendine has orjinal
laflara sahip olabilirsin.
merkürün açılrına bakınca da kafası çalışan bir insan olduğun anlaşılıyor.
jupiterle olan kare , zihinsel aktiviteni arttıracaktır.felsefe din vs. konularına karşı bir merakın olabilir.
ayrıca insanlara eğitici ve öğretici nutuklar atmaya kabiliyetin olabilir.pluto ile olan kare , sana fikirsel anlamda inatçılık katacaktır.kolay kolay fikirleri değişmeyen , kurnaz ve lafı gediğine oturtan bir yapın olabilir.
inanmadığı konuları yerden yere vurarak eleştirecek kapasitede olabilirsin.ayrıca pluto sana biraz ketumluk da katacaktır.
çalışma evlerinde olması , iş alanında sezgilerinden ve araştırmacı kişiliğinden yararlanan ve açıkları kolayca yakalayan bir yapıya
işaret eder.bazen kendin hakkında da ketumluk yapman olasılığı var.sorulara gerektiğinden az cevaplar vermek gibi...
olumlu olarak araştırmacılık ve köklü bilgi sahibi olmaktan bahsedebilirim.

2.ev yöneticisi olan merkürün 10.evde oluşu ve mc ile kavuşumu, otoriteden gelen parayı anlatır.toplum önünde merkürü kullacağın
bir iş için otoriteden para alabilirisin veya aileden maddi destek alabilirisin.
son olarak köşe evindeki merkürün mc ile kavuşumdan ötürü de güçlü çalışacağından bahsedebilirim.toplum önünde zekanı gösterebilirsin.
ayrıca biraz gergin, hareket halinde, huzursuz ve muhalif düşüncelere karşı sempati besleyen bir zihnin olabilir.

------asc
asc boğa olduğun için insanlara karşı tedbirli bir kişisel stil belirleyebilirsin.insanlar , seni, ayağı yere basan bir insan olarak görebilirler.
yönetici venüsün de açılarına baktığımda , soğuk bir maskeye sahip olman olasılığı var.insanlar, sana kolay kolay yaklaşamıyor olabilirler.
venüsün oğlakta oluşu , mars ,satürn ve plutodan aldığı açılar , soğuk görünüşün yanında , biraz kısa boylu verebilir.
asc üstünde duran şiron , güneşinle de 90 dercelik güçlü bir açı yapmış.kişisel stilinde ve toplum önünde , tutuk
ve fazla ciddi tavrın olabilir.diğer ihtimalleri yukarı da yazmıştım.
mesela boğa da oluşu ve 10 evdeki güneşe dokunması , maddi konularda yara aldığına işaret edebilir.kendi parasını kazanmak veya varlık elde etmek gibi konularda zorlanabilirsin.

devam edecek...

not :bilgisayarın içindeki not defterinden yazdığım için satırlar arasında dengesizlik olabilir.
(01-28-2010 12:59 AM)aeon Yazılan: [ -> ]bir whole signçi daha gördim sanki makara

Whole sign'çı değil de ''adayı'' desek, daha doğru olur heheeKırkoğlu'nun kullanageldiği bi'sistem olması; aylar öncesine kadar da göz önüne alınası, üzerinde düşünülesi idi benim için. Fakat ne zaman ki Nusret Baba'nın =) çalışmalarının Whole sisteme tabi işliyor olduğunu fark ettim; alamet-i farikası daha bi'resmiyet kazandı gözümde. Forum içindeki ilgili başlıkta bi'nevi test değerindeki tespitlerimi paylaşmaya çalıştım. Şimdiye dek, çok da absürt gelen bi'nokta gözüme çarpmadı açıkçası... Aslında, yaşamımdaki kritik zamanların Transit + Lunar Return taramalarını Whole üzerinden yapmaya seyrek adımlarla başladım. Odaklanmada sıkıntı yaşamadan ayrıntılarıyla irdelemeye başlamak adına da ferah zamanlarım olduğunda, daha sağlıklı bi'sonuç alabileceğimi umuyorum.

aeon

(01-28-2010 06:00 PM)Aprilios Yazılan: [ -> ]
(01-28-2010 12:59 AM)aeon Yazılan: [ -> ]bir whole signçi daha gördim sanki makara

Whole sign'çı değil de ''adayı'' desek, daha doğru olur heheeKırkoğlu'nun kullanageldiği bi'sistem olması; aylar öncesine kadar da göz önüne alınası, üzerinde düşünülesi idi benim için. Fakat ne zaman ki Nusret Baba'nın =) çalışmalarının Whole sisteme tabi işliyor olduğunu fark ettim; alamet-i farikası daha bi'resmiyet kazandı gözümde. Forum içindeki ilgili başlıkta bi'nevi test değerindeki tespitlerimi paylaşmaya çalıştım. Şimdiye dek, çok da absürt gelen bi'nokta gözüme çarpmadı açıkçası... Aslında, yaşamımdaki kritik zamanların Transit + Lunar Return taramalarını Whole üzerinden yapmaya seyrek adımlarla başladım. Odaklanmada sıkıntı yaşamadan ayrıntılarıyla irdelemeye başlamak adına da ferah zamanlarım olduğunda, daha sağlıklı bi'sonuç alabileceğimi umuyorum.

evet aslında , çömezce analizlerimde paladicus kullanırken , bir eve düşen burç bolluğu var.bazen abartılı oluyor.
whole sign de biraz fazla cimri ikisinin arası birşey lazım gibi makara
ama whole signe sempatim arttı diyebilirim.
(01-28-2010 01:05 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]çok isabetli yorumlar Aprilverygood teşekkür ederimçiçek şüpheci tutum paranoya düzeyinde Plütonun bu gölgesine fazla fazla sahibim malesef..ve evet bilginin görünmeyen yüzüne olan merakım bilginin kendisine olan merakımdan kat kat fazla bu insanlar içinde geçerli..güç kavramı, karanlık fikirler, fikri inatçılık çok isabetli yorumlar Apriliosgülücük genede kimseyi manipule etmiyorum ben yaw gayet masum ve iyi niyetli bi Yayım ben:D fikirler ve duyguları olduğu gibi iletmemek çok doğru ama bunu daha çok bilinçsizce yapıyorum farkında olmadan..sanki herşeyi olduğu gibi söylersem başıma taş yağcakmış gibi bi hisle:D 12.evin etkisi olabilir..üç kafadarla ilgili yazdıklarında oldukça isabetli olmuş tekrardan teşekkür ederim değerli yorumlarından nasiplenme fırsatı verdiğin için özellikleçiçek

-alkış -alkış
Ben teşekkür ederim, beğendiğini bu güzel kelimeler ile birlikte duymak keyifli ;)
(01-28-2010 02:04 AM)aeon Yazılan: [ -> ]simurg analizi ;
biraz geç oldu ama satürna sözü dedik.satürnanın sözü de geç olur ama olur. koptum.w gözkýrpma

------güneş kova burcunda ;
kova burcunda bir güneş sahibesi olarak sen tipik bir kova bayanı değilsin diyorum.
çünkü haritanda asc üstündeki şiron , güçlü satürn ve toprak elementinde gezegenlerin var.sende , kovaya özgü bazı asiliklerin ve aşırı marjinal olma durumunun düşük veya makul dozlarda olacağına inanıyorum.
ama bir kova insanı olarak özgürlüğüne ve bağımsızlığana önem vermenden söz edebiliriz.toprak elementi ve satürn, sadakat ve kök salmayı sevse de
kova vurgun, yine de kendisine özgülenmiş bir özgürlük alanına ihtiyaç duyar.
hayata orjinal bir bakış açının olmasından bahsedebilirim . arkadaşlıklara önem veren , evrensel veya kitlesel konularda
belli fikirleri olan bir insan olabilirsin.zaman zaman insanlara soğuk gelen bir tarafın olabilir.her ne kadar sende
az görüleceğini düşünsem de biraz farklı ve ilginç hareketlerin olabilir.

güneş ve ay arasındaki olumlu açı ,
kişiliğin ve duyguların arasında uyumu anlatıyor.en azından toplumsal alanda bu şekilde davranıyorsun.
mars ,satürn ve pluto 120likleri ise seni disiplinli ve kolay yılmayan bir kişiliğe sahip olmanı sağlamış.
toplumsal konularda öne çıkabilirsin.
bilhassa bu açılar ,iş hayatında, sana yönetim ve idarecilik becerisi katabilir.
güneşin 10.evde olduğu için senini için kariyer konusu önemli olacaktır.toplumsal alanda parlamak isteyen bir güneşe sahipsin.
120 dercelik açıların hepsinin 6.evden gelişi ve 10.evdeki güneşe ulaşmaları , çalışma hayatı sahesinde toplumda tanınmayı sağlayacağını düşündürdü.
güneş ve şiron karenin üstünde durayım.bu açı, babanla ilgili konularda yara alma ihtimalini anlatabilir.ayrıca asc üstünde duruşu ve güneş kare yapması ;
güneşinin, toplumsal alanda kendini göstermesine engel olur.dışarıya ve topluma karşı, kova burcunun asi ve orjinal tavrını sergilemeni önlüyor olabilir.
mesela kariyer için , istemesen de babanın istediği gibi davranmış olabilirsin.
--merkür;
merkürün kova burcunda,sana objektif düşünme yetisi kazandıran şanslı bir konum.üst düzey kullanımında , mucitlik ve bilimsel konulara yatkınlık verir.
belli konularda, karşıt görüşten olsa da bunları objektif bir biçimde değerlendirebilirsin.zaman zaman tabu ve dogmalara karşı
onlara fikirsel olarak saldırmak ve küçümsemek gibi bir dürtün olabilir.ciddi tavrına rağmen insanlara ilginç gelen , kendine has orjinal
laflara sahip olabilirsin.
merkürün açılrına bakınca da kafası çalışan bir insan olduğun anlaşılıyor.
jupiterle olan kare , zihinsel aktiviteni arttıracaktır.felsefe din vs. konularına karşı bir merakın olabilir.
ayrıca insanlara eğitici ve öğretici nutuklar atmaya kabiliyetin olabilir.pluto ile olan kare , sana fikirsel anlamda inatçılık katacaktır.kolay kolay fikirleri değişmeyen , kurnaz ve lafı gediğine oturtan bir yapın olabilir.
inanmadığı konuları yerden yere vurarak eleştirecek kapasitede olabilirsin.ayrıca pluto sana biraz ketumluk da katacaktır.
çalışma evlerinde olması , iş alanında sezgilerinden ve araştırmacı kişiliğinden yararlanan ve açıkları kolayca yakalayan bir yapıya
işaret eder.bazen kendin hakkında da ketumluk yapman olasılığı var.sorulara gerektiğinden az cevaplar vermek gibi...
olumlu olarak araştırmacılık ve köklü bilgi sahibi olmaktan bahsedebilirim.

2.ev yöneticisi olan merkürün 10.evde oluşu ve mc ile kavuşumu, otoriteden gelen parayı anlatır.toplum önünde merkürü kullacağın
bir iş için otoriteden para alabilirisin veya aileden maddi destek alabilirisin.
son olarak köşe evindeki merkürün mc ile kavuşumdan ötürü de güçlü çalışacağından bahsedebilirim.toplum önünde zekanı gösterebilirsin.
ayrıca biraz gergin, hareket halinde, huzursuz ve muhalif düşüncelere karşı sempati besleyen bir zihnin olabilir.

------asc
asc boğa olduğun için insanlara karşı tedbirli bir kişisel stil belirleyebilirsin.insanlar , seni, ayağı yere basan bir insan olarak görebilirler.
yönetici venüsün de açılarına baktığımda , soğuk bir maskeye sahip olman olasılığı var.insanlar, sana kolay kolay yaklaşamıyor olabilirler.
venüsün oğlakta oluşu , mars ,satürn ve plutodan aldığı açılar , soğuk görünüşün yanında , biraz kısa boylu verebilir.
asc üstünde duran şiron , güneşinle de 90 dercelik güçlü bir açı yapmış.kişisel stilinde ve toplum önünde , tutuk
ve fazla ciddi tavrın olabilir.diğer ihtimalleri yukarı da yazmıştım.
mesela boğa da oluşu ve 10 evdeki güneşe dokunması , maddi konularda yara aldığına işaret edebilir.kendi parasını kazanmak veya varlık elde etmek gibi konularda zorlanabilirsin.

devam edecek...

not :bilgisayarın içindeki not defterinden yazdığım için satırlar arasında dengesizlik olabilir.
Doğru satürn sözünü ancak yerine getiriyor tüm suç satürnde:D

Yine her zamanki gibi doğru tespitlerde bulunmuşsun tebrik ederim.
Tipik bir kova değilim satürn kendimi baağı kısıtlamama neden oluyor her ne kadar satürn baskın olsada özgürlüğümün kısıtlanmasından hoşlanmam ve insanlara soğuk göründüğümün farkındayım ayrıca ilginç hareketlerimin olduğunu arkadaşlarım söylergülücük
Kariyer konusu benim için çok önemli işimde başarılı olmayı ve daha iyi konumlarda olmayı istiyorum,evet inatçıyımdır ,babamla ilgili hiç yaralarım olmadı ve kariyerimle ilgili fikirlerini belirtir sadece benim kararlarıma saygılıdır her zaman beni destekler,kendimle ilgili ketumum evet ,muhalif düşüncelere sempati beslemek değil ama bazen o tür düşünebiliyorum ve ben de bazen bayan muhalefet oluyorum :Dboy olarak aslında standartalara göre orta boyluyum ama ben memnun olmadığım için kendimi kısa boylu olarak görüyorumdil çýkarma

devamını da birkaç ay sonra yazarsın ben de satürna olduğum için sabırlıyımdır heheedil çýkarma
Bi’önceki iletide natalındaki Pluto & Merkür birlikteliğinin altını çizmeye çalıştım. Gelelim; Pluto & Ay birlikteliğine… Çifte vurgulu bi'Ay Akrep’i olarak; duygusal yaklaşımlarının yamacında da hep aynı soruyu bulundurabilirsin: ‘’mi acaba?’’ Derinlikli ihtiyaçların arasında da ‘’asla zayıf olmama’’ dürtüselliği bulunabilir. Söz konusu dürtüsellik ‘’kan kustum, kızılcık şerbeti içtim’’ deyimini akla getirebilir… Duygularını ifadeleştirmek konusunda, gömülü (Pluto) endişelerin, korkuların (12) bulunabilir. Tepkiselliğin stratejik hamlelerle şekil bulabilir. (bkz; intikam yemeği soğuk yenir) Sekizinci ev yöneticisinin, doğal modern yöneticisiyle bi’başka su evinde kavuşum alması, klasik doğal yöneticisi ile de bağlantı içinde olması; değerlendirilmeye tabi tutulası ‘’su’’ elementi vurgusunun altını kırmızı kalemle çizmekte. Yine sekizinci ev yöneticisinin Ay olması; derinlikli ihtiyaçların arasına metafiziksel ve mistisizm gibi konularda ‘’derinden’’ (Pluto) ve gizli yürütülecek (12) bi’araştırmacılık (Akrep) potansiyelini akla getirebilir. Ayrıca; sekizinci ev transformasyon ile de ilgilidir. Duyguların aracılığıyla soyut anlamda ölümü tatmak ve kimselere çaktırmadan (12) ;) yeni bi’Amine’ye dönüşmek; derinden duyumsadığın ihtiyaçların arasında olabilir. Anne tarafın ile bağlantılı ve müthiş bi’gizlilikle korunan (hem Pluto hem de onikinci ev bağlantısı var) bi’miras durumunu da simgeleştirebilir bu arada. Anne imgeni, güçlü, kontrolcü ve baskı uygulayan birisi olarak nitelendirebilirsin. Onikinci ev yerleşiminden dolayı annen ile arandaki bağda; bazı doldurulamamış ve karanlıkta (Akrep) kalmış duygusal ve iletişimsel (kavuşum Merkür) boşluklar bulunabilir.

devam edecek...
Referans Adresler