Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

Venüs

REVENGE İÇİN DOĞUM HARİTSI ANALİZİ;
Devamı;
Ay 10. evde boğa burcunda demiştik. Siz annesine fazlasıyla bağlı biri olabilirsiniz. Anne olmasa bile anne rolünü üstlenen kişi hayatınızda vazgeçilmez bir değere sahiptir. Ay boğa, 2. evde başak burcunda yerleşen Venüs ile trine açıda, Arkadaş ilişkileri önemlidir. Soğukkanlı duruşunun altında enerjik ve içten olan sizi tanıyan arkadaşlarınızla çok güzel paylaşımlarınız olur. Yardımsever, algıları kuvvetli ve sanat yönelimi yoğun biri olabilirsiniz. Para zorlanılan konular arasında değildir, sevdiği alanda zevkle çalışır, kadınlarla ilgili her alanda çalışılabilir ve başarı şansı yüksektir. Konuşurken yumuşak ve sempatik konuşan, kendinden emin tavrını da hakeza ortaya koyan biri. Girişken, sosyal yapınızın yanında, utangaç bir kişilikte bulunmakta. Sağlık ve hijyen önemli konulardır, Sağlık sektöründe bir meslek olasıdır, iyi bir hemşire, doktor v.s olabilirsiniz. Meslek olarak seçmeseniz bile bu alanlara ilgi yoğundur. Ayrıca sanatsal yetenek ve ilgiler de es geçilemez.

Ay boğanız, 9. evde koç burcunda bulunan Jüpiter ile kavuşum yapıyor. Eğitime önem veren, dinsel eğilimleri yoğun, yetiştirilişinde bu yönelimi beslenmiş biri diyebiliriz. Lider, sezgileri kuvvetli, iyi yaşam tarzını seven, mükemmeliyetçi, hırslı, istediklerine rahat ulaşan, kararlı, sosyal statüye değer veren, iyi bir aileye sahipsiniz. Yabancı kişiliklerde, elit, eğitimli, varlıklı kişilerle paylaşımlar olabilir. Dini, inanç, felsefe araştırmaları için uzak yerler ilgiyi çeker. Seyahatler bol olabilir. Sempatik, pratik, dinamik biri olmanızın yanı sıra, kibir ve sinirsel eğilimlerde söz konusu diyebiliriz. Sakin duruş tetiklendiğinde, patlama noktası şiddetli tepkilerle dolu biri olabilirsiniz. Elit yaşam tarzı daima ön plandadır..
Ay boğanız, 12. evdeki Satürn yengecinize kare aspekt yapmış, bu oluşum geçmiş yaşamınızda, çocukluk dönemlerinde, aileden yeterli şekilde elde edilemeyen sevgiyi, ilgiyi, mutsuz zamanları gösterir. 12. evin de etkisi ile içe gömülmeye çalışılan bu oluşum, içten içe katı bir kabullenmeye sebep olmuştur. İçsel olarak hayata karşı, sevilmeye karşı güvensizlik acı verir ama yine de bastırılmaya çalışılır. Eğer ki içinizde ki bu duyguları bastırmaya devam ederseniz, duygu durum bozuklukları yaşamanız olasıdır. Yeterli olarak özümsenememiş ve sevilmediği hissini derinden işlemiş bu durum, o dönemlerden kalma acı veren yargılamalarla karşılaşıldığı zaman, ciddi tepkiler vermenize sebep oluyor olabilir. Yine de ailesel paylaşımlar çok önemlidir, çocuklarınıza ve ailenize çok değer verirsiniz. Ağladığınız zamanlar çok olmalı, ancak dışarıdakiler ağlamanıza değil de daha çok melankolinize şahit olmuşlardır. Kimi zamanlar ani patlamalar yaşamanız olasıdır. Duygular çok yoğundur, içte baskılanmış kabul görme ve sevgi ihtiyacı karşılanması gereken en önemli alandır.
Tüm bunlara rağmen aile hayatı durağan değildir, sosyallik ve sorumluluk yoğundur. Bu aspektin getirisi olarak maddi hedefler ve başarıya ulaşmak yetenekleriniz arasında yerleşmiştir. Babanız belki de erken yaşta kaybedilmiş olabilir. Sinirsel gerilimler kilo problemlerini beraberinde getirebilir. Yemek ve atıştırma ile rahatlamaya çalışmak, problemlerinizi çözmeyeceği gibi extra kilo probleminin getirisi olarak daha üzen bir hal alabilir. Çünkü sizin için güzelliğiniz çok önemlidir, duruşunuz daima harika ve kraliçe edasında olmalıdır o halde yiyerek değil de konuşarak, yüzleşerek kendinize güvenerek bu durumun üstesinden gelmelisiniz. Daima kendinizi birilerine, eşinize veya ailelere ispatlamak gibi bilinçaltından kaynaklanan zorlanma söz konusudur. Siz zaten oldukça yetenekli, elini attığı her işte gayet başarılı, enerjik, bilgili, seçkin ve oldukça hoş çekici bir bayansınız, sizi kimsenin demoralize etmesine izin vermemelisiniz. Eşiniz ya çok olgun bir yapıya sahip mükemmeliyetçi biri veya yaş olarak sizden çok büyük biridir. Karşılıklı inatlaşmalar ve sabit kararlılıklar söz konusu olabilir aranızda, memnun edemediğinizi düşündükçe geri adım atmak ister ve sizin farkınıza varıp hakettiğiniz değeri vermesini beklersiniz. Karşılıklı lider benim kavgası olabilir.
Ay boğa 3. evde ki terazi Uranüs ile opozisyon açıda. Venüsün yönettiği ama karekteristik olarak birbirinden farklı olan burçlar ve planetlerin arasındaki bu aspekt sizin baskılanmayı kabullenemediğinizi, duygusal doyuma ihtiyaç duyduğunuzu, çevresel baskılarda duygusal mantıksızlıkla tepkiler verdiğinizi , eksik yönleri kabullenmekte zorlandığınızı. Sakin bir kafa ile düşünüp, dinlenmek, sabit yaklaşımlarda bulunmayıp, biliçaltınızı rahatlatacak faaliyetletde bulunmak faydalı olacaktır. Psikolojik baskılara yenilmemelisiniz. Bu aspekt ve burçlar sayesinde karizmatik ve oldukça çekici bir güzellikte beraber gelecektir.
Ay ve 5. evde ki Neptün yayınız arasında biquintil açı mevcut, bu açısal oluşum, sizin hassas bir iç dünyanız olduğunu, sanatsal yönünüzün çok gelişkin ve değerlendirilmesi gerektiğini, hayal gücünüzle birlikte ele alındığında farklı eserler sunabileceğinizi göstermektedir. İdeallerine ulaşmakta yateneklisiniz. Eğlence, aşk, sevgi farklı yöntemlerle elde edilir.

Devam edecek..
(08-07-2010 01:14 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]REVENGE İÇİN DOĞUM HARİTSI ANALİZİ;
Devamı;
Ay 10. evde boğa burcunda demiştik. Siz annesine fazlasıyla bağlı biri olabilirsiniz. Anne olmasa bile anne rolünü üstlenen kişi hayatınızda vazgeçilmez bir değere sahiptir. Ay boğa, 2. evde başak burcunda yerleşen Venüs ile trine açıda, Arkadaş ilişkileri önemlidir. Soğukkanlı duruşunun altında enerjik ve içten olan sizi tanıyan arkadaşlarınızla çok güzel paylaşımlarınız olur. Yardımsever, algıları kuvvetli ve sanat yönelimi yoğun biri olabilirsiniz. Para zorlanılan konular arasında değildir, sevdiği alanda zevkle çalışır, kadınlarla ilgili her alanda çalışılabilir ve başarı şansı yüksektir. Konuşurken yumuşak ve sempatik konuşan, kendinden emin tavrını da hakeza ortaya koyan biri. Girişken, sosyal yapınızın yanında, utangaç bir kişilikte bulunmakta. Sağlık ve hijyen önemli konulardır, Sağlık sektöründe bir meslek olasıdır, iyi bir hemşire, doktor v.s olabilirsiniz. Meslek olarak seçmeseniz bile bu alanlara ilgi yoğundur. Ayrıca sanatsal yetenek ve ilgiler de es geçilemez.

Ay boğanız, 9. evde koç burcunda bulunan Jüpiter ile kavuşum yapıyor. Eğitime önem veren, dinsel eğilimleri yoğun, yetiştirilişinde bu yönelimi beslenmiş biri diyebiliriz. Lider, sezgileri kuvvetli, iyi yaşam tarzını seven, mükemmeliyetçi, hırslı, istediklerine rahat ulaşan, kararlı, sosyal statüye değer veren, iyi bir aileye sahipsiniz. Yabancı kişiliklerde, elit, eğitimli, varlıklı kişilerle paylaşımlar olabilir. Dini, inanç, felsefe araştırmaları için uzak yerler ilgiyi çeker. Seyahatler bol olabilir. Sempatik, pratik, dinamik biri olmanızın yanı sıra, kibir ve sinirsel eğilimlerde söz konusu diyebiliriz. Sakin duruş tetiklendiğinde, patlama noktası şiddetli tepkilerle dolu biri olabilirsiniz. Elit yaşam tarzı daima ön plandadır..
Ay boğanız, 12. evdeki Satürn yengecinize kare aspekt yapmış, bu oluşum geçmiş yaşamınızda, çocukluk dönemlerinde, aileden yeterli şekilde elde edilemeyen sevgiyi, ilgiyi, mutsuz zamanları gösterir. 12. evin de etkisi ile içe gömülmeye çalışılan bu oluşum, içten içe katı bir kabullenmeye sebep olmuştur. İçsel olarak hayata karşı, sevilmeye karşı güvensizlik acı verir ama yine de bastırılmaya çalışılır. Eğer ki içinizde ki bu duyguları bastırmaya devam ederseniz, duygu durum bozuklukları yaşamanız olasıdır. Yeterli olarak özümsenememiş ve sevilmediği hissini derinden işlemiş bu durum, o dönemlerden kalma acı veren yargılamalarla karşılaşıldığı zaman, ciddi tepkiler vermenize sebep oluyor olabilir. Yine de ailesel paylaşımlar çok önemlidir, çocuklarınıza ve ailenize çok değer verirsiniz. Ağladığınız zamanlar çok olmalı, ancak dışarıdakiler ağlamanıza değil de daha çok melankolinize şahit olmuşlardır. Kimi zamanlar ani patlamalar yaşamanız olasıdır. Duygular çok yoğundur, içte baskılanmış kabul görme ve sevgi ihtiyacı karşılanması gereken en önemli alandır.
Tüm bunlara rağmen aile hayatı durağan değildir, sosyallik ve sorumluluk yoğundur. Bu aspektin getirisi olarak maddi hedefler ve başarıya ulaşmak yetenekleriniz arasında yerleşmiştir. Babanız belki de erken yaşta kaybedilmiş olabilir. Sinirsel gerilimler kilo problemlerini beraberinde getirebilir. Yemek ve atıştırma ile rahatlamaya çalışmak, problemlerinizi çözmeyeceği gibi extra kilo probleminin getirisi olarak daha üzen bir hal alabilir. Çünkü sizin için güzelliğiniz çok önemlidir, duruşunuz daima harika ve kraliçe edasında olmalıdır o halde yiyerek değil de konuşarak, yüzleşerek kendinize güvenerek bu durumun üstesinden gelmelisiniz. Daima kendinizi birilerine, eşinize veya ailelere ispatlamak gibi bilinçaltından kaynaklanan zorlanma söz konusudur. Siz zaten oldukça yetenekli, elini attığı her işte gayet başarılı, enerjik, bilgili, seçkin ve oldukça hoş çekici bir bayansınız, sizi kimsenin demoralize etmesine izin vermemelisiniz. Eşiniz ya çok olgun bir yapıya sahip mükemmeliyetçi biri veya yaş olarak sizden çok büyük biridir. Karşılıklı inatlaşmalar ve sabit kararlılıklar söz konusu olabilir aranızda, memnun edemediğinizi düşündükçe geri adım atmak ister ve sizin farkınıza varıp hakettiğiniz değeri vermesini beklersiniz. Karşılıklı lider benim kavgası olabilir.
Ay boğa 3. evde ki terazi Uranüs ile opozisyon açıda. Venüsün yönettiği ama karekteristik olarak birbirinden farklı olan burçlar ve planetlerin arasındaki bu aspekt sizin baskılanmayı kabullenemediğinizi, duygusal doyuma ihtiyaç duyduğunuzu, çevresel baskılarda duygusal mantıksızlıkla tepkiler verdiğinizi , eksik yönleri kabullenmekte zorlandığınızı. Sakin bir kafa ile düşünüp, dinlenmek, sabit yaklaşımlarda bulunmayıp, biliçaltınızı rahatlatacak faaliyetletde bulunmak faydalı olacaktır. Psikolojik baskılara yenilmemelisiniz. Bu aspekt ve burçlar sayesinde karizmatik ve oldukça çekici bir güzellikte beraber gelecektir.
Ay ve 5. evde ki Neptün yayınız arasında biquintil açı mevcut, bu açısal oluşum, sizin hassas bir iç dünyanız olduğunu, sanatsal yönünüzün çok gelişkin ve değerlendirilmesi gerektiğini, hayal gücünüzle birlikte ele alındığında farklı eserler sunabileceğinizi göstermektedir. İdeallerine ulaşmakta yateneklisiniz. Eğlence, aşk, sevgi farklı yöntemlerle elde edilir.

Devam edecek..

canımsın yorumların ve emeklerin için tekrar tşkler -aþk
ay boğası olarak konforu rahatlığı severim evet ama illaki lüx takıntım ya da hırslarım yoktur.durumuma göre davranabilirim. param varsa kaliteliyi de almayı bilirim.yoksa da önemli değil gülücük sanırım benim için manevi şeyler yahut duygular daha öncelikli durumda.ama şu da var maddi konularda daha şanslıyım galiba.
birde sanırım ben babama daha düşkünüm.annemle önceden daha iyi anlaşırdık ama artık pek değil.çocukluğumu gayet mutlu ve güzel hatırlıyorum çok nazlı ve sevgi dolu bi çocuk olarak büyütüldüm.ama evlenince aynı ortamı bulamayınca hayal kırıklığı yaşamıştım.keşke hep çocuk olarak kalsaydım..

birde kafama takılan bana yapılan bütün yorumlarda hep sanat kabiliyeti yazarlık,çizerlik filan çıkıyo.ben bu yaşııma kadar hiç yazı yazmadım,resim çizmedim yada şiir bilmem.potansiyel çok sanırsam ama bi çıkamadılar dil çýkarma

Venüs

Doğrudur Revengeciğim, bunlar genelde açıların getirileri, illa olacak diye bir şey yok, belki de dediğin gibi mutlu çocukluk zamanlarını yaşatmayan bir eşe işaret ediyordur, ve bu anlamda üzülüyorsundur.. Gerçi çocukluk zamanlarında ki mutluluklar daima masumiyet içerdiği, için çok daha fazla hissedilirler.Kaldı ki çok az kişi o zamanlarını kendisine sunan bir eşle karşılaşmıştır. Zaten hayat asla aynısını sunmuyor, herşey değişir, değişmiyorsa eğer bu kişinin kendisidir.
Sanatsal anlamda belki de dışa aktarman gereken verilerini sen fark etmemişsindir.. Çok ilginç, aslında sanatsal yönlerin olmalı, belki de sende varoluşu, beğeni ve değerlendirme ile bütünleşmiştir.. Eskiden bile hiç bir sanat alanına ilgi duymadın mı merak ettim doğrusu..???pek anlamadým
(08-07-2010 02:18 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]Doğrudur Revengeciğim, bunlar genelde açıların getirileri, illa olacak diye bir şey yok, belki de dediğin gibi mutlu çocukluk zamanlarını yaşatmayan bir eşe işaret ediyordur, ve bu anlamda üzülüyorsundur.. Gerçi çocukluk zamanlarında ki mutluluklar daima masumiyet içerdiği, için çok daha fazla hissedilirler.Kaldı ki çok az kişi o zamanlarını kendisine sunan bir eşle karşılaşmıştır. Zaten hayat asla aynısını sunmuyor, herşey değişir, değişmiyorsa eğer bu kişinin kendisidir.
Sanatsal anlamda belki de dışa aktarman gereken verilerini sen fark etmemişsindir.. Çok ilginç, aslında sanatsal yönlerin olmalı, belki de sende varoluşu, beğeni ve değerlendirme ile bütünleşmiştir.. Eskiden bile hiç bir sanat alanına ilgi duymadın mı merak ettim doğrusu..???pek anlamadým

müziği severim sesimde fena sayılmaz.göz zevkim iyidir.belkide dediğin gibi değerlendirme konusunda iyiyimdir.güzel fikirler sunabilirim. şu var elim her türlü beceriye yatkındır,dikiş ,boncuk işleri,örgü,yemek,pasta vs.meraklarım çok fazla.yaptığım el işlerine farklılıklar da katıyorum bazen.değişik fikirlerim vardır. olan bi örneği farklılaştırabiliyorum .yazarlık resim veya şiir hiç denemedim.ya da içimden gelmedi bilmiyorum yane.

Venüs

(08-07-2010 02:31 PM)Revenge Yazılan: [ -> ]
(08-07-2010 02:18 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]Doğrudur Revengeciğim, bunlar genelde açıların getirileri, illa olacak diye bir şey yok, belki de dediğin gibi mutlu çocukluk zamanlarını yaşatmayan bir eşe işaret ediyordur, ve bu anlamda üzülüyorsundur.. Gerçi çocukluk zamanlarında ki mutluluklar daima masumiyet içerdiği, için çok daha fazla hissedilirler.Kaldı ki çok az kişi o zamanlarını kendisine sunan bir eşle karşılaşmıştır. Zaten hayat asla aynısını sunmuyor, herşey değişir, değişmiyorsa eğer bu kişinin kendisidir.

müziği severim sesimde fena sayılmaz.göz zevkim iyidir.belkide dediğin gibi değerlendirme konusunda iyiyimdir.güzel fikirler sunabilirim. şu var elim her türlü beceriye yatkındır,dikiş ,boncuk işleri,örgü,yemek,pasta vs.meraklarım çok fazla.yaptığım el işlerine farklılıklar da katıyorum bazen.değişik fikirlerim vardır. olan bi örneği farklılaştırabiliyorum .yazarlık resim veya şiir hiç denemedim.ya da içimden gelmedi bilmiyorum yane.

Anlıyorum canım.. Sanat sadece resim, şiir, müzik alanlarını içermiyor sonuçta.. Ben özellikle yemek yapmanın ve bunu farklı şekilde sunmanın sanatsal değerini uç boyutta görürüm.. Hayranlık duyduğum birçok pasta ustası ve aşçı vardır. Elişlerinde ve dikişte yetenekli olmanız ve farklı fikirlerle değişiklikler katmanızda gayet güzel bence..verygood
(08-07-2010 02:45 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]
(08-07-2010 02:31 PM)Revenge Yazılan: [ -> ]

Anlıyorum canım.. Sanat sadece resim, şiir, müzik alanlarını içermiyor sonuçta.. Ben özellikle yemek yapmanın ve bunu farklı şekilde sunmanın sanatsal değerini uç boyutta görürüm.. Hayranlık duyduğum birçok pasta ustası ve aşçı vardır. Elişlerinde ve dikişte yetenekli olmanız ve farklı fikirlerle değişiklikler katmanızda gayet güzel bence..verygood

ahh pasta dedin içimi erittin :D pastalara karşı ayrı bi ilgim var ve yeni pastalar yeni lezzetler yapmaya bayılırım:D şimdilik favori sipesiyalim profiterol ve ekler pasta :D sen pastaneciydin deilmi? senden yeni pastalar öğrenebiliriz sanırım :D koptum.w

Venüs

Ah canım ya... Bilsem tükkan senin..:D Gerçekten ben işin mutfağında değilim, satış ve pazarlaması , ödemeler, sunum, organize etmek alanıyla meşgulüm.. Mutfak işine de girersem AlimAllah yanarım, nefes bile alamam, o yüzden öğrenmekten kaçıyorum, eşiminde istemesine engel olmuş oluyorum, eh haliyle öğrenmeyince de bilmiyorum deyince yalan söylemişte olmuyorum..koptum.w Yani anlayacağın, bile bile kaçıyorum, sevmediğim için değil, başıma kalır diye...:D
(08-07-2010 03:02 PM)Venüs Yazılan: [ -> ]Ah canım ya... Bilsem tükkan senin..:D Gerçekten ben işin mutfağında değilim, satış ve pazarlaması , ödemeler, sunum, organize etmek alanıyla meşgulüm.. Mutfak işine de girersem AlimAllah yanarım, nefes bile alamam, o yüzden öğrenmekten kaçıyorum, eşiminde istemesine engel olmuş oluyorum, eh haliyle öğrenmeyince de bilmiyorum deyince yalan söylemişte olmuyorum..koptum.w Yani anlayacağın, bile bile kaçıyorum, sevmediğim için değil, başıma kalır diye...:D

bende keşke bütün pastaları bilsemde yapsam sevdiklerime yedirebilsem:D ben kendim için deilde misafirlerim için sevdiklerime yedirebilmek için istiyorum:D çok sıkıntılı olduğumda kendimi mutfakta pasta börek vs yaparken buluyorum :D yemek deilde yapmak beni rahatlatıyo diyebilirim:D sen tarifleri öğren ben yapar sanada ikram ederim dermişim dil çýkarma koptum.w

Venüs

REVENGE DOĞUM HARİTASI ANALİZİ;
Devamı;
Venüs 2. ev başak burcunda yerleşmiş, 10. evde boğa burcunda bulunan Mars ile trine açıya sahip, bu aspektin getirisi evlilik ve karşı cinste şanslı paylaşımlar sunar. Sizin çekiciliğinize ve güzelliğinize işaret eden bu açı, karşı cinsinde sizden bu yönde etkilenmesini sağlayacaktır. Hem onlarla anlaşabilecek, hem de varlığınız onların rahat ve huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. Venüs, marsın savaşçı ve ateşli enerjisini rahatlatır ve huzurlu olmasına katkıda bulunur. Evet bir kez daha sanatsal bir etkinin varlığından söz edebiliriz, Marsınızın ve ay burcunuzun boğada ve 10. evde olması, dediğiniz gibi daha çok sizi gıda konularında sanatsal yeteneklerle donatmış olabilir. Hatta bu alanda ilerleyip, parasal kaynak haline bile getirebilirsiniz. Bu iki planet arasındaki açı hem birçok yetenek sunar hem de zorlanmadan yeteneklerini sunabilmesi, kişiyi başarılı olma konusunda sınırlayabiliyor diyebilirim. Nedeni ise; kişiye her şey kolay geldiğinden kendine çok güvenir ve hırs bu noktada geri planda kalacağı için, sadece keyifli sunumlarla yeteneğini icra etmesi onun için yeterli olacaktır, ispat dahilinde bir kariyer gereksiz görülür, çünkü kişiye göre yeteneği zaten biliniyor ve takdir ediliyordur. Tabii genel anlamda yazıyorum bunları Sevgili Revenge, illa ki sizinde aynı olmanız gerekmiyor, sonuçta hırs getirisi olan bir çok açınızda mevcut.. Bu açısal oluşum burç ve evlerinde etkisi ile, para ya önem veren, gereksiz harcamalardan hoşlanmayan, güzeli, iyi olanı seven, parayı rahat elde eden, gelecek için birikim yapmayı sağlayan etkiler verebilir.. Kişi eğlenmeyi de sevecektir, doyum getirecek ve mantık yönü ağır basan her türlü organizasyona katılabilir. Özgür olmak akıl çerçevesinde gerekli olan bir şeydir..
Venüs başak ve 9. ev koç burcunda ki Jüpiter arasında 135 derecelik 1,5 kare açısal oluşum mevcut, kare açı kadar belirgin gibi olmasa da, kimi zaman kare açının bile üstünde etkilerin getirisi olabilir. Duygusal aşırılık ve bencilliğin getirisine sebep olabilen bu açı, insanları amaçları doğrultusunda bir araç gibi görmeye de sebep olabilmektedir. Ancak kişinin kendisi böyle yaklaşımlara kendinde şahit olunca üzülecek ve tepki verecektir. Kişi için yüksek öğrenim çok önemlidir, din, felsefe, yabancı kültürler daima ilgisini çeker, seyahat etmeyi sever, buralardan gelen ya parasal bir kaynak söz konusudur veya kültürel etkileşimler olacaktır. Kişi soğuk ve vakur duruşu ile dikkat çeker, konuşunca oldukça sempatik, cana yakın ve şirin etkileşimler de bulunur ki, karşısında ki kişiyi kendine görünmez bir el yordamı ile adeta çeker..
Venüs başak ve 12. ev yengeç Satürn arasında ki 45 derecelik yarım kare açı, sizi biraz utangaç yapabilir, oldukça duyarlı, ancak duygularını ele vermeyen, soğuk gibi algılanabilmenize sebep olabilen bir açıdır. Getirisi her zaman kendini hissettirmez, ama kimi zamanlarda, özellikle transitlerle çok daha etkin hale gelebilen bir oluşumdur. Erken evlilik mutsuzluğa sebep olabilir, böyle kişilerin 28 yaşına kadar beklemeleri kendi dönüşümsel farkındalıklarını elde ettikten sonra evlenmeleri onlar için daha isabetli olabilir.
Venüs başak ve 5. ev yay Neptün ile arasında kare açı mevcut, bu aspekt ideallerde aşırıya kaçma konusunda kişiyi uyarabilir, kişi aşkı farklı hayal edip bambaşka hayallerle idealize hale getirebilir, ancak zamanla öğreneceği ve karşılaşacağı durumlar gerçekçi olmasını kişiye ısrarla vurgulayacaktır. Bunun getirisi olarak ta hayal kırıklıkları yaşanması olasıdır, yine de venüsün başakta bulunması size artı bir destek sunar, daha mantıklı ve akılcı yaklaşımlarla bu durumu egale edebilirsiniz. Arkadaş ortamları, sanatsal, entelektüel ortamlar, zevk verir. Arkadaşlar kimi zaman kişinin hayal kırıklığına uğramasına sebep olabilir, hatta aldatılma acısı söz konusu olabilir.. Kişi sırlarını paylaşırken çok dikkatli olmalıdır.. Yine de sizin Venüs konumunuz oldukça şanslı bu anlamda..
Mars 10. evde boğa burcunda yerleşmiş. Boğa burcu etkileri, kendini dış dünyaya sunumunda oldukça etkin gibi. Sabit, kararlı, sabırlı, istediğini elde edene kadar vazgeçmeyen inatçı bir yapın olabilir. Yemeğe düşkün, lezzete önem veren, evinde bol bol misafir ağarlayıp lezzetli ve seçkin sunumlu sofralarla gönüllere taht kuran biri olabilirsin. Başarıda hedef noktasına varana değin, yorgunluğu göz ardı edebilirsin. Aile hayatı ve gurur önemlidir, düzen, disiplin, saygı vazgeçilmezdir. Bazen itici gibi algılanabilen sabit enerjin, güçlü ve mükemmel algılanmanı sağlayabilir. Eller boş kalmak istemez, uğraşacak bir şeylere ihtiyaç duyar, aksi takdirde sinirsel enerji dolumu başka noktalarda patlak verebilir, yahut bünyeyi yorgun ve istifadesiz hale getirebilir.
Mars boğa, 12. evde ki Satürn yengeçle sextil açı kalıbına sahip. Bu oluşum Başarıya ve saygıya önemi bir kez daha vurguluyor, onuruna ve gururuna dokunulması kişinin ters tepkiler vermesine sebep olabilir. Enerji içte duygusal bir dolumla iç içedir. İyi bir lider ve yol göstericidir, çalışmak ve aktif olmak önemlidir. Tembel algılanmaktan hoşlanmaz, gerekli olanı zaten yaptığına inanır ve takdir edilmesini bekler. Düzen ve tertip önemlidir. Elindekilere değer verir, gereksiz sarfiyattan hoşlanmaz, kötü gün için mutlak birikmişi vardır. Gelenekler ve ahlaki tutumlar değerlidir. Aile olarak göz önünde olma durumunuz söz konusu olabilir, eş başarılı biridir ve herkes sizin bu başarıda payınızın olduğunun farkındadır.
Mars boğanız 3. evde ki terazi Plüton ile 1,5 kare açıya sahip, bu aspekt, gizemli konulara ilginizi arttırır, meraklı ve sezgisel aynı zamanda analizci birisinizdir.Sinirsel gerginlikleri beraberinde getirebilen bu açı aynı zamanda kıskanma güdülerini ve sahiplenme dürtünüzü de besler.. Bu etkileşim, ruhsal ve fiziksel zarara sebep olabilir, dikkatli olmakta fayda vardır..
Jüpiter 9. ev koç burcunda, satürne kare açı yapıyor, Sınırlar boğucu bir hal alabilir. Başarı bu aspekt sahiplerine genelde ömürlerinin son zamanlarında ulaşır. Siz hak ettiğiniz değeri yeterince göremediğiniz düşüncesi yüzünden üzülebilirsiniz. Hırsınız bu anlamda sizi tetikler, maddi gücün elinizde olmasını içten bir şekilde arzu edersiniz. Kişi başkalarının yaptıkları ile kendini yargılamamalı ve değerli olduğunu fark edip, kendini demoralize etmemelidir. Tabii bu durum daima sizi üzen bir durum değildir, kimi zaman özellikle transitler ile tetiklendiği zaman daha çok bu durumun etkisi altında kalabilirsiniz.
Jüpiter Uranüs opozisyonunuz var. Geleneklerden geklen kuralların hayatınızı baskı altına almasından hoşlanmazsınız, siz zaten gerekli ölçüde geleneklere sahip çıkan biri olarak abartılı istekler karşı çıkmanıza sebep olabilir. Özgür, konuşmayı seven, hayat dolu, umudu hiç tükenmeyen, canlılıktan hoşlanan birisiniz. Negatif insanların enerjinizi bir vampir gibi emdiğini düşünüp uzaklaşmak istersiniz. Hayata en üst noktadan başlamak isteyecek ama o noktaya uzun bir süreçten sonra vakıf olabilmenize sebep veren bir açıdır. Konuşurken, eleştiri dozunu ayarlamalı, patavatsız söylemlerle karşınızdakileri incitmemeye dikkat etmelisiniz.
Jüpiter ve Neptün arasında 1,5 kare açısal oluşum var. Yetenekli, enerjik birisiniz. Kendinizi disipline ederseniz, farklı yönlerinizi değerlendirebilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde aşırı duygusallıktan ötürü, yanlış algılamalar olabilir ve bu durum üzülmeniz acı çekmenize sebep olabilir. Duygularınızı idealize etmeyip, karşınızdakilerin de sizinle aynı hisler ve hayallerle donatılmadığını algılamalısınız.. Kendinizi ve ihtiyaçlarınızı abartmadan, dile getirip konuşabilmeli, algılamalarını beklememelisiniz. Dinsel olgularda bu iki planet arasındaki her açı inançları idealize etmeye sebep olabilir. Yanlış inançları olsa bile ateş burcu etkisi ile ısrarlı ve ateşli bir savunucu haline gelebilirler. İnançları daima değerli ve ön plandadır.
9. evde ve koç burcunda gerçekleşen Jüpiter-Chiron kavuşumu, Dinsel eğilimleri arttıran etkilere sahip olabilir, bu yönde görevler alıp öncülük etme kapasitesine sahipsiniz. Yabancı kültürlerin kültürel ve dini inanışlarını merak eder ve araştırırsınız, sizin gibi olmayanları yargılama yönünüz olabilir, dediğim gibi illa ki var değil sadece olabilir. Dışlanmış insanlara yardımcı olma, zorda olanları koruma ve duygusal anlamda motive etmek gibi yönleriniz de olabilir. Sağlık ve hijyen konusu önemlidir, hayatınızın her safhasında bu gözlemlenebilir..
Evet Sevgili Revenge diğer kolektif gezegenlerin etkileri uzun süreçte algılanabildiğinden ve kolektiflere genel anlamda aynı etkiyi sunduğundan buraya yazmayı gereksiz buluyorum.. Kişisel gezegenleriniz ile olan etkilerini önceki aspektlerle yazmış olduğumdan analizinizi sonlandırıyorum.. Umarım faydalı bir anlatım olmuştur sizin için..
gülücük
Sevgili revenge sana bir yorum sözüm vardı aylar öncesinden yakın bir zamanda yapacağım canım gülücük
Referans Adresler