Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
\'Kaktüs\' pid=\'81539\' dateline=\'1272826830\ Yazılan:Emek verip, zaman harcadığın için teşekkur ederim Balim...Resim on numara:D Şu anki yorumlarına cevaben......
11. evin sadece arkadaş grubu ile sosyal ilişkilerim iyidir. Pek toplum insanı değilim açıkcası.. hatta anti sosyalim desem yeridir.. En sevmediğim şey misafirliğe, düğüne cenazeye, kalabalık yerlere gitmek. Tanımadığım insanların olduğu gruplara girerim sadece(tanıyınca,yakınlık kurnca ordanda soğurum ama.)

Yeme konusundada sanıldığının aksine ne boğaya benziyorum ne yengece.. Yemek seçmem bu doğru ama oburluk, gurmelik yok bende..
Hatta Zayıfım.. Merkur asc karesinden olabilir diye düşünüyorum..
Alınganım bu doğru, ama belli etmem pek. Yada ole sanıyorum..

Neşem yerindeyken çok canlı. ateşli,coşkulu,el kol hareketleriyle destekligülücük konuşurum ama karamsarlık çokunce mıy mıy
8. ev ve jupi konularında haklısın...
Akıllı duşunene kadar deli dereyi geçiyor maleseff......
Gnelde sevilen birisiyim diyebilirim.... Tanıyan kişi beni sever.. Hatta ya dışardan boyle gozukmuyosun diyorlar.

Zor cocukluk değilde sorumluluk yuklenen cocukluk desek daha iyi olur.
Anne,baba hayatta çok şukur,..
Guzel tesbit etmişsin balim babam gemilerde çalışyordu 18 yıldır.(Yurtdışı)
Bende şimdi nasıpse bi kaç ay içinde gemiye gitcem verygood

Devamını sabırsızlıkla bekliyorum......

Rica ederim tanımadığım insanlara bir şeyler yazmak her zamankinden dikkat gerektiriyor...

Benim açımdan önemli olan seni yansıtması....

9 evinin balık olması sana demekki deniz sayehatı verecek...

Balık demek deniz aşırı yolculuk demek zaten...Adına çok sevindim....

Ay yayında sevinmiştir eminim...

Resim esprisinide anladığın içinde tşk.ler...

Bu uzaklaşmanın tek sebebi 9 evine gelen jüpiter değil kaktüs...

Saklı sürecin tamamlanmış..

Sanırım uzunca yaklaşık 7-8 yıl kadar süren fetret devrinde sonra bu iş+seyahat durumu sana ilaç gibi gelmiştir...

Artık bundan sonra senin için karada ölüm yok denir ya koptum.w bizde o lafa atıfta bulunalım...

Sen kendine su üstündede dikkat et...

Ben kendi adıma bir evlik planlaması düşünüyorsan uzatma derim...

Neden dersen pluto daha fazla ilerlemeden yani 7 evine gelmeden evlen...

Acelede etmegülücük)

böyle dedim diye

Senin özellikle sormak istediğin bir şey varsa onu cevaplayalım istersen başka görebilidğim bir şey yok şuan...

Şimdiden başlamak üzere önündeki 3 yılı çok iyi değerlendir..

Kudret zamanların olacak senin için kariyer açısından ...

gözkýrpma
gizem ablacım,
kızının güneşi yengeç burcunda..
genel olarak; ruh halleri kolay değişen,(özellikle ayın evrelerine göre) evcimen, yuvaya düşkün, anneye düşkün, biraz içe dönük, kırılgan, duygusal ve adımlarını dikkatli atan, zaman zaman çekingen, kıskanç, ihtiyatlı bir yapısı olacaktır..
güneşin satürnle olan kavuşumu, kırılgan yengeç kimliğine ciddiyet sahibi, durgun, biraz mesafeli ve ağırbaşlı bir ifade katabilir.
satürn, güneşe olan sert temaslarında özgüven oluşturmakla ilgili problem yaratabiliyor. hayatın engellerle dolu olduguna dair korkular, özgüven eksikliği, karamsarlık, ve güvensizlik hissi sözkonusu olabilir. yengeç güvenlik arayan, yavaş adımlarla hedefine gitmek isteyen bir yapıdadır. güvenlik konusuna takıntılıdır.
satürnle birleşen bir yengeç, kendini güvensiz, yetersiz, savunmasız ve karamsar hissedebilir. satürn-güneş sertliği özgüven oluşturup, pozitif bir bakış açısı yaratmakta dersler, sınavlar, uğraşılar, deneme yanılma ve bilgeleşme süreçleri ortaya çıkarır.

güneş ve ay zıtlığı, genellikle farklı kültürlerden gelen anne (ay) ve babayı (güneş) anlatabilir. anne ve babanın anlaşamaması, ya da birbirinden farklı tipte iki insan olması mevcut durumlardan olabilir. zaman zaman içinde çelişkiler, zıtlaşmalar, karşıtlıklar yaşayan biri olabilir.
güneş yengecin hedefi duyguları açmak ve paylaşmaktır. yengeç, besleyen, paylaşan, duyguların yoğun oldugu bir burçtur. varılmak istenen nihai sonuç duygusal ifade, aidiyet, besleme, koruma gibi sıcaklık içeren konulardır.
fakat ay oğlak; duygularını saklamaya yönelik bir ifade taşır. ciddiyet sahibi, statükocu, kolay kolay kimseye güvenmeyen, duygularını paylaşmak istemeyen, bazen maddeyi öne koyan, katı olabilen, soğuk bir duygusal ifade hatta ifadesizlik taşır.
iç dünyası ile, benlik bilinci arasında da sıcaklık- soğukluk, katılık-yumuşaklık, madde- maneviyat, aile-statüko, sevecenlik-ciddiyet gibi ikilemler yaşanabilir. ama her şeyden önce yengeç-oğlak kombinasyon olarak şiddetle güvenliğe, korunmaya, emniyete, güvenceye ve taahhüte ihtiyaç duyan bir yapıdadır.
kızın da güvence, güvenlik sağlamak, insanlara güvenmek gibi konular etrafında dönen deneyimler yaşayabilir..

güneş uranüs üçgen açısı ve jüpiter sekstili; yaratıcı fikirler bulmak, karşısına olumlu yönde ve ani fırsatların çıkması, bilimsel zekadan faydalanmak, yaratıcılık gerektiren sıradışı uğraşlarla beslenmek ve şans faktörünün yardımcı olması gibi etkileri önüne sunabilir.

güneşi 7. evde görüyoruz. kendini gerçekleştirmek istedigi alan 7. ev konuları dahilinde olabilir. evlilik ve ortaklıklarla, bir partnerle, eşle kendini daha iyi ifade edebilr.
güneşi 7. evde bulunan insanlar için ortaklıklar çok önemlidir. evlilik kurmak, ortaklık, ilişkiler, başka birisiyle bütünlenerek benliğini oluşturmak gibi konular bu kombinasyonun anahtarlarındandır. her şeyden önce ortaklık-evlilik temasına vurgu yapan bir harita sahibi. 7. evdeki yığılımdan da bunu rahatlıkla gözlemliyoruz. ilişkileri ve kurdugu ortaklıklar kızının hayatında özellikle altı kırmızı kalemle çizilen, bilhassa dikkati çeken bir alan olabilir.
bu evde yer alan güneş, ki aynı zaman da satürnle de kavuşumda ; otoriter, satatü ve güç sahibi, belki yaşça olgun bir eşi öngörebilir...

devam edecek..

Kaktüs

\'BaLiM\' pid=\'81568\' dateline=\'1272833849\ Yazılan:
' pid=' dateline= Yazılan:

Rica ederim tanımadığım insanlara bir şeyler yazmak her zamankinden dikkat gerektiriyor...

Benim açımdan önemli olan seni yansıtması....

9 evinin balık olması sana demekki deniz sayehatı verecek...

Balık demek deniz aşırı yolculuk demek zaten...Adına çok sevindim....

Ay yayında sevinmiştir eminim...

Resim esprisinide anladığın içinde tşk.ler...

Bu uzaklaşmanın tek sebebi 9 evine gelen jüpiter değil kaktüs...

Saklı sürecin tamamlanmış..

Sanırım uzunca yaklaşık 7-8 yıl kadar süren fetret devrinde sonra bu iş+seyahat durumu sana ilaç gibi gelmiştir...

Artık bundan sonra senin için karada ölüm yok denir ya koptum.w bizde o lafa atıfta bulunalım...

Sen kendine su üstündede dikkat et...

Ben kendi adıma bir evlik planlaması düşünüyorsan uzatma derim...

Neden dersen pluto daha fazla ilerlemeden yani 7 evine gelmeden evlen...

Acelede etmegülücük)

böyle dedim diye

Senin özellikle sormak istediğin bir şey varsa onu cevaplayalım istersen başka görebilidğim bir şey yok şuan...

Şimdiden başlamak üzere önündeki 3 yılı çok iyi değerlendir..

Kudret zamanların olacak senin için kariyer açısından ...

gözkýrpma

Ay yayımı sevindirdiğin için teşekkurler.
Gemiye gidecek olmamın sebebi her ne kadar issizlik olsada asıl nedeni.. Kaçmak....
Değişiklik iyi gelir diye duşunuyorum...
Mademki istediğin bir konu varsa sor diye açık kapı bırakmışsıngülücük

Evlilik konusunu birazdaha açarmısın.. Hayatımda her konuda olduğu gibi evlilik konusundada bir planlamam olduğu soylenemez.... Astrolojik açıdan bakarsak,haritamda bu durumu hızlandıran,geciktiren,zorlayan,ya da ne biliyim sevdirengülücük genel bi durum varmı?. Yada şu anki veya gelecek transit etkilerde? Evlilik konusununda heyatıma yerleşen her olay gibi, zorunlu kalınarak, mecburiyetten olmasını istemiyorum.Çunku, mecburiyetten yaptığım her işin sonu husren.... Kriz.. Yani kimsenin kızının gunahınada girmeyeyim gülücük

Parasal konularda da pek şanslı birisi değilim. askerden sonra 3 yıldır ufak tefek gecici işlerin dışında dikiş tutturamadım. buda ayrı bi konu. Astrolojik açıdan iş kaynaklar nasıl gorunuyor, ne tur tavsiyeleriniz olabilir. ne tur işler bana huzur verir(boğayım ama paradan once huzur gelir bana gore)mesela gemiye gitmeye hazırlanıyorum, herkes gemicilik yapamıyor. ilk limanda deport olmayalımgülücük
Ay düğümleri ne kadar gerçek? yukselen yengeç olması sebebiyle dikkat ediyorum, ay her duğumler duzleminden geçtiğinde, berbat, şeyler hissettiriyor. Mutlaka moral bozucu bi hadise yaşıyorum ufakta olsa.
Acaba o kapıyı kapatsaymışım mı diye düşündüm doğrusu hehee ....

Evlenme olayına kısaca deyindim ama ...Bir kez daha kapsamlı açalım o zaman...

Doğal evi terazi yöneticisi venüstür...

Natal haritanda 7 ev konumunda oğlak burcu var ...Gezegeni satrün biliyorsun....

Ortalık evlilik ve açık düşmalar konusunu işler bu bölüm...aynı zamanda benliğinin ölüm noktasıdır...Gün batımı eksiklerinin başkasının tarafından kapatılabildiği yerler....

Senin eksikliğini ortaklık ile dengelemeye çalıştığın yerler senin çalışma hayatında ve sevgi dünyanda ..

Bir kadının desteği vs.ler bahsetmiştim...

Senin beyendiğin kadın tipi konuşkan sevgiyi çoşkulu yaşayan ...yer yer cool ...ama bunlara rağmen yükselenin yüzünden ev ile kontakta olan biri ..

En azından uzun vadeli beraberliklerin için bu geçerli kısaların üstünde durmaya hacet yok benim açımdan...

Deneyimselde bakabilirsin venüs -uranüs 120 var liman hikayelerine uyuyor yani...
Boğanın sadakati ve huzur arzusunun her zaman ağır basacağını düşünüyorum senin açından...

evilik konusunda evlenme olmayabilir ama başlangıcı önümüzdeki yıllarda yapman ortaklığın yada evliliğin senin açından daha sağlıklı olmasına sebep olabilir...

Transit pluto 7 evde iken ..bu tip olayı gerçekleştirmek seni kökten sarsabilir...
Lakin benim düşüncem...

2011 haziran temmuz arası bir hatun ile karşılaşabileceğin...

Bu insan yüksek ihtimal ..senin geminin kaptanın kızı yada kızı olabilir nüfüslü yani ...

bir kadının nefesini hep ensende hissedeceksin...

Hatta pek kadın desteği olmandan bir iş yapabilirmiş gibi gelmiyor bana ...

Anneye çok düşkün gibiyiz... sanki...

Ama çaktırmıyoruzda sanki gülücük)

Parasal konuların jüpiter ateş burcuna gelince rahatlar ..Boğalar fakir doğabilir ama zengin ölür bunu kafana pek tatma...

Rahatlarsın yine haziran temmuz arası...

agustosa dikkat birde 9 ay boyunca ikinci evinde mars vardı parayı bu yüzden elinde tutamamış yada hiç kazanmamış olabilirsin....

ama geçer oda yakında bu yaz senin sanki gülücük)

BOĞA VE yengeç...

sen emlak işi yapsan para kazanabilirsin yada ticaret bu işlerden sana para gelir...

Ama lojistik işleride sana uygun 11 ev güneşin olduğu için ayında yabancılarla para kazanmana yardım eder...

Gemideyim diye kendini salma dil öğren...

Yabancı bir kadınlada evlebilirsin...

Transit olarak 14 yıl pluto orda kalacak dikkatlı ol dediğim o ...ya yakın tarihte yada 14 yıl sonra karar senin şuan ...neptün pluto kavuşumun var...

YER YER HAYALLerinin alaborA olması doğal geçecektir...

kAPIYI kapatıyorum haberin olsun ...hehee
Birde son olarak tecalliyatın önüne geçemezsin...

YANİ yaşaman gerekeni yaşarsın çokta önemli değil ne yaşadığın önemli olan ...

Ne öğrendiğin öğrendiklerinin neye yaradığı....

HER ŞEY TAM VE MÜKEMMEL ....-)onun sisteminde....

Kaktüs

\'BaLiM\' pid=\'81579\' dateline=\'1272838879\ Yazılan:Acaba o kapıyı kapatsaymışım mı diye düşündüm doğrusu hehee ....

Evlenme olayına kısaca deyindim ama ...Bir kez daha kapsamlı açalım o zaman...

Doğal evi terazi yöneticisi venüstür...

Natal haritanda 7 ev konumunda oğlak burcu var ...Gezegeni satrün biliyorsun....

Ortalık evlilik ve açık düşmalar konusunu işler bu bölüm...aynı zamanda benliğinin ölüm noktasıdır...Gün batımı eksiklerinin başkasının tarafından kapatılabildiği yerler....

Senin eksikliğini ortaklık ile dengelemeye çalıştığın yerler senin çalışma hayatında ve sevgi dünyanda ..

Bir kadının desteği vs.ler bahsetmiştim...

Senin beyendiğin kadın tipi konuşkan sevgiyi çoşkulu yaşayan ...yer yer cool ...ama bunlara rağmen yükselenin yüzünden ev ile kontakta olan biri ..

En azından uzun vadeli beraberliklerin için bu geçerli kısaların üstünde durmaya hacet yok benim açımdan...

Deneyimselde bakabilirsin venüs -uranüs 120 var liman hikayelerine uyuyor yani...
Boğanın sadakati ve huzur arzusunun her zaman ağır basacağını düşünüyorum senin açından...

evilik konusunda evlenme olmayabilir ama başlangıcı önümüzdeki yıllarda yapman ortaklığın yada evliliğin senin açından daha sağlıklı olmasına sebep olabilir...

Transit pluto 7 evde iken ..bu tip olayı gerçekleştirmek seni kökten sarsabilir...
Lakin benim düşüncem...

2011 haziran temmuz arası bir hatun ile karşılaşabileceğin...

Bu insan yüksek ihtimal ..senin geminin kaptanın kızı yada kızı olabilir nüfüslü yani ...

bir kadının nefesini hep ensende hissedeceksin...

Hatta pek kadın desteği olmandan bir iş yapabilirmiş gibi gelmiyor bana ...

Anneye çok düşkün gibiyiz... sanki...

Ama çaktırmıyoruzda sanki gülücük)

Parasal konuların jüpiter ateş burcuna gelince rahatlar ..Boğalar fakir doğabilir ama zengin ölür bunu kafana pek tatma...

Rahatlarsın yine haziran temmuz arası...

agustosa dikkat birde 9 ay boyunca ikinci evinde mars vardı parayı bu yüzden elinde tutamamış yada hiç kazanmamış olabilirsin....

ama geçer oda yakında bu yaz senin sanki gülücük)

BOĞA VE yengeç...

sen emlak işi yapsan para kazanabilirsin yada ticaret bu işlerden sana para gelir...

Ama lojistik işleride sana uygun 11 ev güneşin olduğu için ayında yabancılarla para kazanmana yardım eder...

Gemideyim diye kendini salma dil öğren...

Yabancı bir kadınlada evlebilirsin...

Transit olarak 14 yıl pluto orda kalacak dikkatlı ol dediğim o ...ya yakın tarihte yada 14 yıl sonra karar senin şuan ...neptün pluto kavuşumun var...

YER YER HAYALLerinin alaborA olması doğal geçecektir...

kAPIYI kapatıyorum haberin olsun ...hehee

Kocaman bir eyvallah.. sağolasın.. hehee
Yabancı kadın iyi fikir.Aklımdan geçmedi değil:D Guzel tespit verygood

Başımın tepesinde iki tane tepe var,gul olurya saçta. Normalde bi tane olur.. Bende iki tane var.. Bizim burda bi inanç var iki tepeli olan iki kere evlenir. Bana iki kere evlenecen diyorlar koptum.w
Yalanda değil hani amcamda iki tepe var iki kere evlenmiş..koptum.w Ne plutoymuş arkadaş...:D Allah korusun
\'Kaktüs\' pid=\'81581\' dateline=\'1272839882\ Yazılan:Kocaman bir eyvallah.. sağolasın.. hehee
Yabancı kadın iyi fikir.Aklımdan geçmedi değil:D Guzel tespit verygood

Başımın tepesinde iki tane tepe var,gul olurya saçta. Normalde bi tane olur.. Bende iki tane var.. Bizim burda bi inanç var iki tepeli olan iki kere evlenir. Bana iki kere evlenecen diyorlar koptum.w
Yalanda değil hani amcamda iki tepe var iki kere evlenmiş..koptum.w Ne plutoymuş arkadaş...:D Allah korusun

SENİN yedinci evin oğlak ...ve kısır bir burçtur...

Çok evlilik vermez....

Bu yüzden sen elindekinin kıymetini bil...

Onuda elinde iyi tut...limyada pirince giderken evdeki bulgurdan olma...!
gizem abla,

kızının haritasında 1. evi oğlak burcu kesiyor ve ay burada.
yengeç güneşle birlikte ele aldıgımızda ciddiyet ve sorumluluk sahibi, güvenilir, toplumsal kurallara, aileye, ailevi değerlere , yurduna , vatanına, toplumuna bağlı bir birey olarak yetişebilir. yükselen oğlak ve satürn etkisi biraz resmiyet, kurallara ve geleneklere bağlı, aileyi ve kurulu sistemi koruyan bir yapı verebilir.

ay birinci eve yerleştiginde, hani \'ay yüzlü\' şeklinde tabir ettigimiz bir güzellik verebiliyor. koruyan, kollayan, duygusal, naif, belki sanatkar bir yapısı olabilir. aileye, vatana düşkünlük, korumacılık ve şefkat hisleri yoğun olacaktır. kızının, jüpiterle de beslenen güçlü bir ay ı var. güçlü lunar özellikleri olan bir kişiden söz edebiliriz. besleyen, koruyan, kollayan, anaç ruhlu ve satürn etkileriyle dedigim gbi zaman zaman muhafazakar , resmi bir yapı..

ayın jüpiterle yaptıgı üçgen açı ona bolluk, bereket, iyi şans, pozitiflik, yüce gönüllülük, paylaşımcılık, insanlara güzel jestler yapmayı seven bir yapı verebilir.

ay ın şironla oluşturdugu kavuşum açısı, anne figürünün yaralanmışlığı, hizmetkarlığı, vericiliği, adanmışlığıyla özdeşleştirilebilir.

gerek güneş satürn, gerekse ay ın satürnden sert açılar alması, kızının anne ve baba figürüyle ilgili uzaklık, yaralanmalar, sıkıntı, kasvet, engellenmişlik hisleri yaşadıgının göstergesi gibi. çünkü anne ve baba figürü , her ikisi de satürn blokajı altında.
küçüklükten gelen bu gibi kasvet ve mahrumiyet ortamları, onun kişisel gelişiminde ona ışık tutabilir. daha erken bir yaşta olgunlaşmasına, bilgeleşmesine olanak sağlayabilir diye düşünüyorum..

özgüven eksikliği, karamsarlık, çekingenlik, hayata güvenememek gibi satürn gölgeleri
bu konularla ilgili deneyimler yaşaya yaşaya, düşe kalka, onun ileri yaşlarda daha sağlam ve kalıcı özgüven ve daha emin bir dünya görüşü/duruşu oluşturmasına olanak sağlayabilir.
herkesten daha olgun, oturaklı, ciddiyet sahibi bir insan olabilir..

şiron birinci evde öğreticilik, şifacılık, tedavi etme potansiyeli verir. ay ile kavuşumu, anaç duygularla yardım, duygudaşlık, gönül dostluğu, hizmet, koruma, kendi duygusal yaralarını tedavi ederken (ay-şiron) başkalarına da aynı alanda yardım ve hizmet sunmak gibi konuları anlatabilir.
şiron birinci evde, başak özellikleri de kazandıracaktır. görüntüyle ilgili takıntı,giysileriyle/ saçıyla başıyla fazlaca uğraşma, mükemmeliyet takıntısı gibi özellikler verebilir.

devam edecek..
şiron ve ay kavuşumu, kızında ayın temsil ettigi konulara karşı aşırı titizlik, mükemmeliyetçilik verebilir. ev düzeni, dikkatli-itinalı beslenme, aşırı temizlik düşkünlüğü, yuvada düzen takıntısı gibi..
aynı zamanda yuvasını kurarken, son derece seçici, mükemmeliyetçi davranabilir. ay şiron bağlantılı insanların zor yuva kurduklarına, çünkü fazla seçici olduklarına şahit oldum. tabii diğer faktörlerde önemlidir haritada. mesela lunar vurgusu kızınıza doğal bir hassasiyet ve anaçlık, yuva merakı zaten verecektir. ama ay ın şironla yaptıgı bağlantı, yuvaya dair konularda fazla özen, ihtimam, seçicilik ve hassasiyet getirebilir.
genel yapısında fazlaca eleştirellik, inceleme, detaycılık ile birlikte öğretme ve yardım sevgisi göze çarpabilir.

kızının sağlık sorunlarından bahsetmiştin. kadının haritasında sağlık açısından ay konumuna bakabiliriz. ay oğlak burcunda düşük durumda. ay ın satürn ve şironla olan sert bağlantıları ortaya çıkan hastalığı konusunda sinyal görünüm olabilir.

merkür yengeç burcunda,sözlü ifadede de hissedilir bir hassasiyet ve duygusal vurgu dikkati çekerken başkalarının hislerini anlayabilen ve empati kurma yeteneği gelişmiş bir iletişim biçimini anlatabilir. gölge yönler olarak ayın değişen evreleri gibi düşüncelerde tutarsızlık, değişkenlik, subjektif- duygulara yönelik ve objektif olamayan bir iletişim, olayları o anki ruh haline göre istedigi taraftan ele almak ve dolayısıyla da iletişimde gelgitler ve alınganlıklar yaşamak gibi etkiler verebilir.

merkür düşünce kapasitemizle ilgilidir. kıznın merküryen yeteneklerinin en belirgin olanı duygudaşlık ve insanların hislerini anlayabilmek olabilir. mars ile kavuşumu, sözlü ve yazılı ifadeye hız ve hareket katacaktır. çabuk kavrama, hızlı iletişim, zaman zaman kızgın ve tepkisel iletişim merkür mars ifadelerindendir.
yengecin içe dönük iletişim enerjisi marsla hareket kazanıp, zaman zaman kırıcı olmak noktasına taşınabilr. özellikle de duyguları incitildiginde..
ama geniş orblu bir merkür-mars kavuşum ilişkisi var, dolayısıyla merkürü üzerindeki mars etkisini belki hafif hissedebilir.

şironun merkürle yaptıgı sert açıyı değerlendirecek olursak ; çoğu gözlemimde şiron merküre dokundugunda iletişime fazla eleştiren, bazen alaycı (- ki bu bana şiron un yeniden yay burcu ile bağlantısı olabileceğini düşündürmeye başladı) iletişimde manaları aşırı irdeleyen bir ifade katıyor. eğitim konusu da özellikle üstünde durulan, değer atfedien bir konu haline gelebiliyor.
şiron, satürne benzer sıkıntı veren etkisiyle eğitimle ilgili ufak tefek sıkıntılar, kendini ifade problemi, zeka takıntısı, zekaya fazlaca önem atfetmek, eleştirel konuşma üslubu gibi etkiler verebilir. kızın, konuşmalar ya da iletişim yoluyla başkalarını etkileyen , moral veren, tedavi eden bir konumda olabilir. çünkü şironun dokundugu alanlarda başkalarına vermeye eğilimliyizdir.

merkürü 7. evde görüyoruz. zaten 7. evde güneş, merkür ve satürn yığılımı mevcut.
o halde biraz 7. ev ve ilişkiler konularını irdeleyelim.
güneş ve merkürün burada yer almasının ilişkilere ve paylaşıma fazlasıyla önem atfedebileceğini belirtmiştik.
güneş etkisiyle, kendisini bir partner yardımıyla daha iyi tanıyabilecek, daha iyi ifade edebilecektir. güçlü erkeklere çekilmesinin yanı sıra, iletişim ve düşünsel alışverişinin bol oldugu, merküryen insanlar da bu resmin içine girer. 7. ev, hangi konularda bir partner tarafından tamamlanmak istedigimizi anlatan bir alandır.
kızın da güneş, merkür ve satürn konuları dahilinde kendini bir parça eksik hissedebilir. ve bir eş vasıtasıyla kendine bunları kazandırmak isteyebilir.
mesela merkürün, 7. evde yer alması kızında eşiyle şiddetli bir iletişim ve düşünce alışverişi içinde olmak istemek gibi bir etkiye neden olur. 7. ev merkür, kendisini yeteri kadar zeki hissetmeyebilir ve zeka, entellektüalite gibi merküre has konuları bir eş vasıtasıyla kazanabileceğini düşünür.

7. evde yer alan satürn, kendisini baba figürü eksik kalmış bir model olarak görebilir. ve babaya dair eksik kalan faktörleri , baba yerine koyabileceği olgun bir eş vasıtasıyla tamamlamak isteyebilir. otorite, disiplin, baba figürü, statü ve erkek imgesi 7. ev satürn için önemlidir. kendisine ciddi, oturaklı, güvenilir, olgun, statü sahibi bir eş seçebilir.

satürnün bulundugu alan sorumluluklarla ilgilidir. ciddiye alınan bir alandır. ilişki ve ortaklıklarında son derece vefakar, sadık ve sorumluluk sahibi davranabilir. ortaklıkları ve evliliği ciddiye alır. temkinli davranır. sorumluluk sahibidir. daldan kolaylıkla atlayabilen bir yapısı olacağını sanmıyorum.

evlilik konusunu ciddiye alacağı, ilişkilere büyük önem atfedeceği için (güneş-satürn) , evlilik kararını da zor verebilir. geç evlenebilir. ince eleyip sık dokuyabilir.

devam edecek..
\'Serena\' pid=\'81598\' dateline=\'1272878445\ Yazılan:gizem abla,

kızının haritasında 1. evi oğlak burcu kesiyor ve ay burada.
yengeç güneşle birlikte ele aldıgımızda ciddiyet ve sorumluluk sahibi, güvenilir, toplumsal kurallara, aileye, ailevi değerlere , yurduna , vatanına, toplumuna bağlı bir birey olarak yetişebilir. yükselen oğlak ve satürn etkisi biraz resmiyet, kurallara ve geleneklere bağlı, aileyi ve kurulu sistemi koruyan bir yapı verebilir.

ay birinci eve yerleştiginde, hani \'ay yüzlü\' şeklinde tabir ettigimiz bir güzellik verebiliyor. koruyan, kollayan, duygusal, naif, belki sanatkar bir yapısı olabilir. aileye, vatana düşkünlük, korumacılık ve şefkat hisleri yoğun olacaktır. kızının, jüpiterle de beslenen güçlü bir ay ı var. güçlü lunar özellikleri olan bir kişiden söz edebiliriz. besleyen, koruyan, kollayan, anaç ruhlu ve satürn etkileriyle dedigim gbi zaman zaman muhafazakar , resmi bir yapı..

ayın jüpiterle yaptıgı üçgen açı ona bolluk, bereket, iyi şans, pozitiflik, yüce gönüllülük, paylaşımcılık, insanlara güzel jestler yapmayı seven bir yapı verebilir.

ay ın şironla oluşturdugu kavuşum açısı, anne figürünün yaralanmışlığı, hizmetkarlığı, vericiliği, adanmışlığıyla özdeşleştirilebilir.

gerek güneş satürn, gerekse ay ın satürnden sert açılar alması, kızının anne ve baba figürüyle ilgili uzaklık, yaralanmalar, sıkıntı, kasvet, engellenmişlik hisleri yaşadıgının göstergesi gibi. çünkü anne ve baba figürü , her ikisi de satürn blokajı altında.
küçüklükten gelen bu gibi kasvet ve mahrumiyet ortamları, onun kişisel gelişiminde ona ışık tutabilir. daha erken bir yaşta olgunlaşmasına, bilgeleşmesine olanak sağlayabilir diye düşünüyorum..

özgüven eksikliği, karamsarlık, çekingenlik, hayata güvenememek gibi satürn gölgeleri
bu konularla ilgili deneyimler yaşaya yaşaya, düşe kalka, onun ileri yaşlarda daha sağlam ve kalıcı özgüven ve daha emin bir dünya görüşü/duruşu oluşturmasına olanak sağlayabilir.
herkesten daha olgun, oturaklı, ciddiyet sahibi bir insan olabilir..

şiron birinci evde öğreticilik, şifacılık, tedavi etme potansiyeli verir. ay ile kavuşumu, anaç duygularla yardım, duygudaşlık, gönül dostluğu, hizmet, koruma, kendi duygusal yaralarını tedavi ederken (ay-şiron) başkalarına da aynı alanda yardım ve hizmet sunmak gibi konuları anlatabilir.
şiron birinci evde, başak özellikleri de kazandıracaktır. görüntüyle ilgili takıntı,giysileriyle/ saçıyla başıyla fazlaca uğraşma, mükemmeliyet takıntısı gibi özellikler verebilir.

devam edecek..
önce teşekkürler...
henüz 5.5 yaşında olmasına rahmen dışarıya karşı asc oğlak özelliklerinde sert ve resmi bir duruşu var şimdiden ay birinci evde ay yüzlü ifadesini kullanmışsın tam isabet ve ayı 14.derece özellikle hani derler ya ayın ondördü gibi güzel diye tam da öyle...dışarda gören hemem ay ne güzelsin diye yanaşıyor ama yanaşan bin pişman oluyor tabi tam bir kayaya çarpmış gibi oluyorgülücük ..
ve bana yani anneye aşırı derece düşkünlük (gerçi çok küçük anneye düşkün olması doğal ama farklı bir düşkünlük onunkisi ) ..
şiron 1.evde başak özellikleri kazandırır demişsin fazlasıyla evet şimdiden saçıyla başıyla giysileriyle takıntı derecesinde kuralları var....fazlaca mükemmelliyetci yani...kilosuna bile taktı bu yaşta hafif kiloluydu inan yemek yemedi halada öyle bu aralar göbeğim var ben şişmanım onu yok edicem zayıf olucam diye söylenip duruyor ...
ay ve güneşin satüründen sert açı alması anne ile baba ararsındaki sorunlarıda gösteriyor olabilir dediğin gibi çünkü onun doğumunda hiç iyi değildi ayrılma noktasındayız..nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama ay ile güneş in kişi haritasındaki sert görünümleri harita sahibinin doğumunda anne ile babanın arasının iyi olmadığının göstergesi diye ...
satürün gölgelerinide yansıtıyor kendine güvensizlik var bu konuda teşvik etmeye çalışıyorum ama inşallah ileride başarılı olabilirim...
Referans Adresler