Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

Félicé

(01-14-2010 02:28 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]Ayağı taşa değse annesinden bilen biri olarak merek ettim haritamda ki göstergesini tek gerilimli açısı neptün-merküe kavuşumunasoru

Peki annene % kaç benziyorsun?

melis_bk

(01-14-2010 02:32 AM)Félicé Yazılan: [ -> ]
(01-14-2010 02:28 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]Ayağı taşa değse annesinden bilen biri olarak merek ettim haritamda ki göstergesini tek gerilimli açısı neptün-merküe kavuşumunasoru

90 diyebilirim ama ben daha esneğim belki bilinçli belki bilinçsiz bir çabayla onun yaptığı hataları yapmamaya çalışıyorum hatta bana tavsiye verdiğinde "öğrettiklerini unutmak yıllarımı aldı "diyorum katıldığım bir fikrine bile dıştan göstermesem de içsel olarak tepki vermek istiyorum

Félicé

(01-14-2010 02:44 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]

90 diyebilirim ama ben daha esneğim belki bilinçli belki bilinçsiz bir çabayla onun yaptığı hataları yapmamaya çalışıyorum hatta bana tavsiye verdiğinde "öğrettiklerini unutmak yıllarımı aldı "diyorum katıldığım bir fikrine bile dıştan göstermesem de içsel olarak tepki vermek istiyorum
Ben çok rahat tepki veriyorum, bazen ağlatıyorum. Kadıncağız ben bu kadar fenamıyım diyor,,,Ve bazı öğretilenler unutulamıyor:(

melis_bk

(01-14-2010 02:48 AM)Félicé Yazılan: [ -> ]
(01-14-2010 02:44 AM)melis_bk Yazılan: [ -> ]

Ben çok rahat tepki veriyorum, bazen ağlatıyorum. Kadıncağız ben bu kadar fenamıyım diyor,,,Ve bazı öğretilenler unutulamıyor:(
Bende bir iki senedir daha sakinim ve biz 14 yıldır sene de bir-iki kez görüşüyoruz ve genelde kavga ediyoruz ama o hala bana eğitim yaşını geçmemişim gibi davranıyor en sinir olduğum babamla beraber ebeveynlik üzerine önerileri biz büyüdükten sonra çok şey öğrenmişler dörtte birini 30 yı önce öğrenselerdi mesud mutlu yaşardık..Hırrr hatırlamayayım simdi-kızdım

aeon

doğum haritası analizi için söz verdiğim arkadaşlar var ve biraz geciktirdim.bir süre daha geciktireceğim .çünkü haddinden falza yoğunum ve yorum yapmaya başlayınca burada geçen bir saatten çok insan haritaya vakit ayırıyor.

ancak ve ancak kıvırdığım sanılmasın hepinize satürna sözü .gözkýrpma .vakti gelince yaparım.bu süre içinde yorum yapan diğer arkadaşlara da danışabilirsiniz . sitemiz barcelona gibi golcü bitmez hahahakoptum.w
Mars & Ay & Güneş arasındaki T – Kare (değişken) geriliminin iki hayati fonksiyonu olan Güneş & Ay bağlantısına da değinirsem;

Bu kareye yakışabilecek en açık tanımlamalardan birinin; kişilik (bilinç) ile duygular (bilinçaltı) arasında yaşanabilecek birbirini inkar etme süreci olasılığından bahsedilebilir. İki ayrı elementin farklı yapısallığından dolayı kişide bazı çelişkiler yaratabilmesi de olası. Hadi ben de bu konuya açılım getireyim ;) önceki iletilerimde eşinizin tipik bi’İkizler kişiliği olmadığı, belki de bastırılmış (Plutonik) bi’Marsiyen İkizler kişisi olduğundan bahsetmeye çalışmıştım. Elementsel ilişkiden hareketle irdelemeye çalışırsam; hava elementi objektif olanın farkındalığındadır, su elementi ise; subjektif olanın. Örneğin eşiniz objektifliği ve rasyonelliği ile içten içe (Pluton’un parmağı) gurur duyabilecekken (Güneş = parladığımız, gurur duyabildiğimiz şeyler) derinlikli ihtiyaçları bu objektif yaklaşım ve gerçekçilik ilkesinden pek hoşnut olmayabilir. Çünkü tatmin (huzur, mutluluk vs.) duygusunu ‘’objektif ve tarafsız olma’’ maddesi gerçekleştiren değildir. Bu maddenin yerine, salt içsel duyum ile doğru ya da yanlış analizi yapabilme yetisinin farkındalığı vardır. Ay Balık’ı iç dünyaya yönelim ihtiyacını taşır, Güneş İkizler’i ise; o bitmek tükenmez merakını bile sadece yüzeyde olanla, alabildiği kadarıyla doyurur. Bilginin incelikleri ve derinliği ile ilgilenmek ise; onu bütünleyen Yay fonksiyonuna aittir. Kısaca; hava ‘’düşün’’ odaklıdır, su ise ‘’his’’. İronik biçimde; eşinizin istediği (Güneş) ile ihtiyaç duyduğu ( Ay) şeyler arasında çelişkiler, karmaşalar bulunabilir. Anne ile baba figürünün arasındaki anlaşmazlık ve çatışmayı da simgeleyebileceğini ekleyeyim.

Toparlayacak olursam;
Müthiş bi’değişken nitelik vurgusu var eşinizin haritasında. Adaptasyon konusunda sıkıntı duymayan, çok yönlü, olmazsa olmaz değişim tutkunu, spontan enerji ihtiyacında bulunan birisinden söz edebiliriz. Natalındaki sabit nitelik eksikliği ise; sabır, sebat, konsantrasyon, tutarlılık, kararlılık konularına duyarlı bi’çabayla yaklaşması gerektiğini işaretleştiren. Bi’eksiklik de; ateş elementinde. Ateş eksikliğinde kişi; hırstan, kendini ifadede enerjiklikten ve hevesli yaklaşımlardan yoksun olur. Kendiliğinden harekete geçmekte, insiyatif almakta zorluk – tutukluk sahibidir.

Beğeniniz ile noktalıyorumdur umarım.
(01-16-2010 05:59 PM)Aprilios Yazılan: [ -> ]Mars & Ay & Güneş arasındaki T – Kare (değişken) geriliminin iki hayati fonksiyonu olan Güneş & Ay bağlantısına da değinirsem;

Bu kareye yakışabilecek en açık tanımlamalardan birinin; kişilik (bilinç) ile duygular (bilinçaltı) arasında yaşanabilecek birbirini inkar etme süreci olasılığından bahsedilebilir. İki ayrı elementin farklı yapısallığından dolayı kişide bazı çelişkiler yaratabilmesi de olası. Hadi ben de bu konuya açılım getireyim ;) önceki iletilerimde eşinizin tipik bi’İkizler kişiliği olmadığı, belki de bastırılmış (Plutonik) bi’Marsiyen İkizler kişisi olduğundan bahsetmeye çalışmıştım. Elementsel ilişkiden hareketle irdelemeye çalışırsam; hava elementi objektif olanın farkındalığındadır, su elementi ise; subjektif olanın. Örneğin eşiniz objektifliği ve rasyonelliği ile içten içe (Pluton’un parmağı) gurur duyabilecekken (Güneş = parladığımız, gurur duyabildiğimiz şeyler) derinlikli ihtiyaçları bu objektif yaklaşım ve gerçekçilik ilkesinden pek hoşnut olmayabilir. Çünkü tatmin (huzur, mutluluk vs.) duygusunu ‘’objektif ve tarafsız olma’’ maddesi gerçekleştiren değildir. Bu maddenin yerine, salt içsel duyum ile doğru ya da yanlış analizi yapabilme yetisinin farkındalığı vardır. Ay Balık’ı iç dünyaya yönelim ihtiyacını taşır, Güneş İkizler’i ise; o bitmek tükenmez merakını bile sadece yüzeyde olanla, alabildiği kadarıyla doyurur. Bilginin incelikleri ve derinliği ile ilgilenmek ise; onu bütünleyen Yay fonksiyonuna aittir. Kısaca; hava ‘’düşün’’ odaklıdır, su ise ‘’his’’. İronik biçimde; eşinizin istediği (Güneş) ile ihtiyaç duyduğu ( Ay) şeyler arasında çelişkiler, karmaşalar bulunabilir. Anne ile baba figürünün arasındaki anlaşmazlık ve çatışmayı da simgeleyebileceğini ekleyeyim.

Toparlayacak olursam;
Müthiş bi’değişken nitelik vurgusu var eşinizin haritasında. Adaptasyon konusunda sıkıntı duymayan, çok yönlü, olmazsa olmaz değişim tutkunu, spontan enerji ihtiyacında bulunan birisinden söz edebiliriz. Natalındaki sabit nitelik eksikliği ise; sabır, sebat, konsantrasyon, tutarlılık, kararlılık konularına duyarlı bi’çabayla yaklaşması gerektiğini işaretleştiren. Bi’eksiklik de; ateş elementinde. Ateş eksikliğinde kişi; hırstan, kendini ifadede enerjiklikten ve hevesli yaklaşımlardan yoksun olur. Kendiliğinden harekete geçmekte, insiyatif almakta zorluk – tutukluk sahibidir.

Beğeniniz ile noktalıyorumdur umarım.

Aprilios, emeğini vaktini ayırdığın için çok teşekür ediyorum çiçek

eşimin ağzından duyduğum en sık sözlerden biri , "değişmeyen teş şey değişimdir ." gözkýrpma bu havanın yoğunluğunu en güzel açıklar sanırım.
ve de müthiş dalgın, yanında bi konu konuşulduğunda bile bi haber tepkiler veriyo, bedeni burda aklı başka yerlerde halleri var genelde..
ve maalesefki ateş elementi eksikliği benim heyecanımıda öldürüyo..

tekrar teşekür ediyorum..
\'Nar_Rengi\' pid=\'74574\' dateline=\'1263801594\ Yazılan:Aprilios, emeğini vaktini ayırdığın için çok teşekür ediyorum çiçek

eşimin ağzından duyduğum en sık sözlerden biri , \"değişmeyen teş şey değişimdir .\" gözkýrpma bu havanın yoğunluğunu en güzel açıklar sanırım.
ve de müthiş dalgın, yanında bi konu konuşulduğunda bile bi haber tepkiler veriyo, bedeni burda aklı başka yerlerde halleri var genelde..
ve maalesefki ateş elementi eksikliği benim heyecanımıda öldürüyo..

tekrar teşekür ediyorum..
Ben teşekkür ederim ;)

Evet, elimdeki yorum listesini şöyle bi'güncellediğimde; Ariess'a son zamanlarda çevrimiçi rastlayamadığımdan dolayı, Amine'nin değerlendirme çalışmasını öne almanın daha sağlıklı olacağını düşündüm. Selamını alırsam, yer değişikliğine tabi tutmadan da yol alabiliriz. İlerleyen zamanlarda ise sırasıyla; Tuğçe, Terazi, Merikeklik, Revenge´in Arkadaşı, Nuray Esen ve Yasemen için analiz çalışmaları ile ilgilenmeye çalışacağım. Gelecek hafta içinde, bi'aksama çıkmadığı sürece yavaş yavaş (Asc Boğa dil çýkarma) aktarımlara başlarım sanırım. Bu minik not da benden Amine'ye selam olsun =)
Yükselen balık ve yöneticisi Neptün 10.evde ve Oğlakta;Gücü elinde bulundurmak isteyebilirsin,sorumluluklara çabuk adapte olabilirsin,iş ve sosyal yaşamında iyi konumda olabilir,itibar görebilir ve yükselebilirsin, harekete geçmeden önce her tülü sonucu düşünebilirsin bu da iş hayatında başarılı olmanı sağlayan nedenlerdindir.Güneş,akrepte 8.evde ,Kuşkucu. Kıskanç,dik kafalı,duygularını belli etmeyen,çalışkan, kararlı,parayı çok çalışarak kendi zekan,karşına fırsatları değerlendirebilmen sayesinde para konsunda başarılı olabilirsin,Kendini geliştirmek ve yenilemek için uğraşırsın. Mistik konularla ilgilenebilirsin,iyi dost olabilirsin aynı zamanda da güçlü ve fanatikçe düşünceleri olan düşman olabilirsin,ölüm konusu ilgini çeker ama korkmazsın ölümden ,hislerin güçlü olabilir,hayatının ilk dönemlerinde baba eksikliği hissi yaşamış olabilirsin,sosyal konularla ilf,gii işlerde çalışabilirsin - yardımcı olabilirsin.Güneş- lilith -mars kavuşumu var, güçlü, iradeli, sınırlamalrdan hoşlanmayan,başkalarıyla karşılaştırılmayı sevmeyen, gizliliklere merak duyan ,psikolojik konulularda terapist gibi yaklaşımların olabilir,gurur ve hırs fazla olabilir,araştırmaları seversin,tartışmacı olabilirsin ve başkalarının görüşlerinin geçersizliğini kanıtlamak için araştırma yapıp yeni bilgiler edinebilirsin,kendine güvenebilir ve kendinle övünebilirsin,bazı isteklerin-arzuların güçlü olabilir,sınırlarını aşmak için tehlilkeleri göze alabilirsin.8.evinde pluto da var kendi evinde ve burcunda olduğu için güçldür; Sezgilerin kuvvetlidir, olacakları önceden hissedeilirsin. Dini, felsefi, ilmi konular ilgisini çeker,Bun konular ve farklı yönleriyle detaylı şekilde ilgilenebilirsin. Yaşamın-doğanın sırlarını çözmek istersin. Kriz zamanlarında soğuk kanlı olabiirsien başarılı olursun. Hayatında bazı yııkımlar aşayıp tekrar baştan başlayabilirsin, sezgilerini,güçlerini insanları etkilemek için kullanabilirsin, gücünü göstermek ve kanıtlamak için hırslı olabilirsin. Güneş-pluto kavuşumu;Fanatikçe düşüncelerin olabiir ve bu düşünceler yüzünden zaman zaman zorluklar yaşayabilirsin,otoriterle anlaşamayabilisin yada senin de otoriter davranışların olabilir,seni ,hayatını değiştirmek isteyen kişilerele mücadele edersin,babanın otoriterce-sert davranışları olabilir,kendini sürekli yargılayabilirsin,otoritelere kendini ve bir şeyler başarabileceğini ispatlamak istersin,hırslı olabiirsin bu da hedeflerine ulaşmanı sağlayabilir, bazen uç noktalarda fikirlerin olabilir,iddialı ve rekabetçi olabilirsin,doğaüstü olaylar, ölüm ilgini çekebilir,bu konuları inceleyebiirsin ve bu merakın sağlığını, sikolojini zihnini etkileyebilir.ay burcun başak ve 7.EVDE(DSC üstünde); Pratik zekaya sahip olabilir,hızlı düşünebilir ve çabuk karar verebilirsin. Kimsenin hayatına karışmazsın ve seninde hayatına karışılmasını istemezsin. Eş olarak çok fazla seni sıkmayacak ,aynı zamanda çok iyi arkadaşın olacak ,titiz ve düzenli,senin eksik yönlerini tamamlayacak , annene benzer özellikleri olan ve çok üstün özellikleri olan birisini isteyebilirsin.Duygusal ilişki için önce coşku ve heyecan duymak istersin.Eşin için çalışmaktan hoşlanabilirsin,evlilik-duygusallık konularında tavsiye almak hoşuna gitmez, eşine,sevgiline sadıksındır,zaman zaman utangaçlık nedeniyle duygularını saklayabilir- belli edemeyebilirsin,duygu ve mantığı birarada kullanmaya çalışabilirsin,tipik ay başaklara göre biraz daha duygusal ve duyarlısındır akrep burcu olduğu için ama dışardan soğuk görünebilirsin.Eleştirmeyi sevdiğin için bu yönün ilişkilerinde sorun yaşamana neden olabilir,Rahat ve yüzeysel(geçici) ilişkiler ilgini çekmez daha çok ciddi ve gerçekten arzu duyguğun,derin, samimi, kalıcı ilişkiler yaşamak istersin. 10.evdeki satürn ve neptünle olumlu açıda,istikrarlı,güvenilir,sorumluluklarını (aile,iş,sosyal yaşamdaki sorumluluklar) yerine getirmeye çalışırısın,eşin de sadık, gururlu, cana yakın,iyi niyetli,çekici,çalışkan biri olabilir.7.evde terazideki merkür- juno mars kavuşumu;Evlilikte-ortalıkta(iş arkadaşlığı) iletişim,karşılıklı anlayış olmalı, entellektüel,sosyal, konuşkan, zeki,canlı, iddalı,cesur,iyi eğitimli, görgülü,kişiler ilgini çekebilir, fikirlerini, nançlarını paylaşmak istersin,bir taraf diğerine öğretmenlik yapabiir ya da sütün olmaya,baskın olmaya çalışılabilir. Eşitlik, sadakat ve evlilik içindeki geleneksel roller-görevler senin için önemli olabiir,buradaki mars senin kararsızlığını azaltmıştır,duygusal olarak ilgini çeken birisi tarafından reddedilmek çok da öenmli değildir o olmazsa bile herzaman başkasını bulabileceğini düşünebilirsin,ilişkilerinde çabuk vazgeçersin,kestirip atabilirsin ve geride kalmış ilişkilerine bakmazsın ve aynı hataları tekrarlayabilirsin. Önemsiz meselelerle meşgul olabilirsin,evlendikten sonra daha agresif, sabırsız,tutkulu,olabilirsin.Sivri dilli-açık sözlü olabilirsin yada eşin böyle olabilir.9.evindeki Venüs yay burcunda;Dengeli bir hayatın olabilir,22 yaşından sonra başarılı olabilirsin,seyahati sevebilirsin,yabancı birisiyle , yabancı bir ülkede ya da öğretim görevlisiyle evlenebilirsin veya uzun yolculuk sırasında ,üniversitede okurken tanışacağın birisiyle evlenebilirsin, güzel yazılar seni etkileyebilir ya da hoşuna giden yazıları yayımlayabilirsin. Kendi felsefi ve dini düşüncelerini çevrendekilere anlatmaya,öğretmeye çalışabilirsin.Mc yay;Kariyerinle birlikte kendini geliştirmek istersin,şartları iyi değerlendirirsin. İyi öğretmen olabiirsin ve öğrencilerinin ufkunu açabilir ,onalara rehberlik edebilirsin.Doğruluğundan emin olduğun düşüncelerinden taviz vermezsin,ikna kabiliyetin yüksek olabilir ama insanların seninle aynı fikirde olup olmaması çok önemli olmayabilir.İyi politikacı,sanatçı,öğretim görevlisi,filozof,çevirmen-tercüman,rehberlik-danışmanlık,,dinle ilgili işler, gazetecilik,satış görevlisi,veteriner,şehir planlamacısı,ihracat sanayidinde çalışabilirsin.Zor işler seni yıldırmaz, Venüs-mc kavuşumu, sanatsal yeteneğin olabilir,sanat,estetik yada güzellik alanında kariyer yapabilirsin, zevkli olabilir,insanların başarısında payın olabilir, kariyerinde başarılı olabiirsin.İyi diplomat da olabilirsin,iç mimar-dekaratör olabilirsin, patron olmak isteyebilirsin ve bu hoşuna da gidebilir evlilikle birlikte sosyal konumunda gelişme olabilir,10.evindeki uranus-satürn-neptün kavuşum; yenilikçi fikirlerin olabilir,disiplinli,kontrollü davranarak ve sezgilerine güvenerek hareket edebilirsin,kendi işinin patronu olmak istersin yanında çalışanlara karşı biraz sert davaranabilirsin,isyankar,bağımsız davranışlarını kontrol altına alabilirsin,işle ilgili sorunlara pratik çözümler bulabilirsin,iş kosnunda kimsenin seni geçmesini istemeyebilirsin,dini,felsefi konularla ilgilenebilirsin,astroloji ve nistizim konularına ilgi duyarsın,baban dini konularla ilgilenebilir,secdiklerini maddi açıdan rahat ettirmek için çalışabilirsin, organizasyonlarda başarılı olabiirsin,matematikte yetenekli olabilirsin, siyasete ilgi duyabiilirsin, kariyerinde tanınmak,başarlı olmak için sezgilerin ve mistik özelliklerinin de yardımıyla çok çalışıp başarılı olabiirsin,otoritelere karşı gelebilir ve onları sorgulayabilirsin,işle ilgili ya da kişisel sorunlara konsantre olarak kolay çözem yolu bulabilirsin.
burada birçok üyenin harita analizi yapılmış acaba benimde haritamı yorumlayacak olan varmı????
Referans Adresler