Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
(02-14-2010 08:26 PM)Terazi Yazılan: [ -> ]
(02-14-2010 01:44 PM)virgotaurus Yazılan: [ -> ]Kuzenimin bu sabah bir kızı oldu:)14.02.2010 saat 6:15 manisa. Haritasına baktım 1. evi çok yoğun görünüyor. Bucu, yükseleni, ay burcu kova. Ve kova burcunda çokça gezegen bulunuyor. Yükseleni 2 derece merkürle birleşmiş. Bu acaba boy uzunluğu verir mi? Yükselen yöneticisi uranüs, ayrıca venüs balık burcunda yerleşmiş. İç ve dış burçları ve ay burcu kova olan bir kız için en azında venüsün su grubunda olması güzel. Yine venüsün jüpiterle kavuşum yapması iyi diye düşünüyorum.Bu arada merkürü de kovada inşallah zeki bir kız olur. Yalnız marsı 7. evine kavuşum yapıyor ve merkürle zıt, ikili ilişkilerde sivri dilli olabilir anlamına mı geliyor. Yine de kovadaki merkür zeki bir kız olabileceğini gösteriyor diye düşünüyorum.
Harita ile ilgili yorumu olan var mı? Sizce güzel bir harita mı?

Hiç ayı-yükseleni ve öz burcu aynı olan birisini duymamıştım hemde kovada baya sıradışı bir kız olcak galiba gülücük Açılar kavuşumdan geçilmiyor vallahi ...saskin.w

Valla bende böylesiyle karşılaşmamıştım. Yeğenim rekorlar kitabına girecek bir haritaya sahipdil çýkarma Tabi onunla aynı anda doğanları saymazsakgülücük
(02-14-2010 08:58 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(02-14-2010 01:44 PM)virgotaurus Yazılan: [ -> ]Kuzenimin bu sabah bir kızı oldu:)14.02.2010 saat 6:15 manisa. Haritasına baktım 1. evi çok yoğun görünüyor. Bucu, yükseleni, ay burcu kova. Ve kova burcunda çokça gezegen bulunuyor. Yükseleni 2 derece merkürle birleşmiş. Bu acaba boy uzunluğu verir mi? Yükselen yöneticisi uranüs, ayrıca venüs balık burcunda yerleşmiş. İç ve dış burçları ve ay burcu kova olan bir kız için en azında venüsün su grubunda olması güzel. Yine venüsün jüpiterle kavuşum yapması iyi diye düşünüyorum.Bu arada merkürü de kovada inşallah zeki bir kız olur. Yalnız marsı 7. evine kavuşum yapıyor ve merkürle zıt, ikili ilişkilerde sivri dilli olabilir anlamına mı geliyor. Yine de kovadaki merkür zeki bir kız olabileceğini gösteriyor diye düşünüyorum.

öncelikle sağlıklı ve başarılı bir hayat diliyorum ufaklığa ,

bir bayan haritası için bence gayet hoş kombinasyonlar var bugün daha öncede yazmıştım , Venüs-Jüpiter-Balık kombinasyonu + YENİAY pörfekto verygood

Mars Aslan kombinasyonu 7.evine düştüyse , güçlü kişilikleri hayatına çekebileceğini ama Maço tiplere ( Marsın gölgesi ) dikkat etmesi gerektiğine işaret edebilir.

Teşekkürler yorumunuz içingülücük Valla hoş bir harita galiba. Mars konusuna gelince abisinin güneşiyle (0 orb) kavuşum yapıyor. Abiyle tartışma bolda olabilir. Ya da abisi gibi erkeklere de çekilebilir. Maçoları seçer mi bilmem, annesine benzerse hem güzel hem de çok haşarı olabilirgülücük
(02-15-2010 01:48 AM)virgotaurus Yazılan: [ -> ]
(02-14-2010 08:26 PM)Terazi Yazılan: [ -> ]

Hiç ayı-yükseleni ve öz burcu aynı olan birisini duymamıştım hemde kovada baya sıradışı bir kız olcak galiba gülücük Açılar kavuşumdan geçilmiyor vallahi ...saskin.w

Valla bende böylesiyle karşılaşmamıştım. Yeğenim rekorlar kitabına girecek bir haritaya sahipdil çýkarma Tabi onunla aynı anda doğanları saymazsakgülücük

Bencede gülücük
Aprilios Yazılan:Onikinci evdeki bu stelyumun ağır abi basın sözcüsü Plüto´nun Mars ile oluşturduğu su üçgeni; sana muazzam bi´içsel (psikolojik) güç sağlıyor olmalı.
(02-15-2010 04:58 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]içsel güç diyosun bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum aydınlatmanı rica ediyorumutandım
İki ev de (12,8) psikolojik süreçlerle ilintili. Birisi ´´ölüm´´ diğeri ise ´´hayaller ve rüyalar´´ ile birlikte anılabilecek kadar dünyevilikten ve maddenin görünebilir yüzünden uzaktaki metalarla simgeleştirilmiş. Su Evleri için ´´Ruhsal Üçlü´´ etiketinin yakıştırılmış olduğunu hatırlıyorum. Üç evin kapsama alanlarında nüanslar olabilse de; üç ev için de parantez´e alınacak anahtar kelime ´´Beden Ötesi´´ olabilir mesela. Doğruluğu öznelliğimi bağlayan bi´örnekle işaretleştirecek olursam ´´içsel güç´´ tanımlamasını; kimi insan içindeki gücün farkına varabilmesi için, yaşamında bazı zorlu yollardan geçer... Çoğunlukla bu zorlu yolculuk, kişinin duygusal (içsel) dünyasını varış çizgisi beller. Biliyorsundur ´´beni öldürmeyen şey, güçlendirir´´ aforizmasını... Tıpkı bu aforizmadaki gibi kimilerinin ´´öldürmeyen ama bi´süre süründüren´´ dil çýkarma deneyimleri edinmesi, o süreç´e dek fark etmediği fakat o süreçle beden kazanmış ´´içsel güç´´lülük farkındalığını ortaya çıkarır. Kimileri de bu içsel bilginin haberdarlığı için; yaşanabilecek herhangi bi´zorlu yolculuğun izlerine gerek duymazlar. Zaten söz konusu iç bilgi, hep onlarladır. Natalındaki yoğun Akrep teması ve Su vurgusu, ikinci kategoride yer aldığını söylüyor bana ;)
Tipik bi´Venüs Oğlak sahibesi olmadığından başlayalım öncelikle. Venüs Oğlak potansiyelin Kovasal (Uranüs) ve Balıksal (Neptün) temalarla bezeli… Salt Venüs Oğlak´ı statükoyla ilgilidir, muhafazakarlıkla işli şeylerden hoşlanır. Yönetici yaşlı bilge Satürn bağlantısında, kendinden yaşça büyük ya da olgun kimlikler ile ilişki kurmak, tercihinde bulundukları sırasında yerini alabilir. Sosyal ilişkilerinde ´´güven´´, ´´sorumluluk´´ gibi renkler yer alır. ´´Ciddiyet´´ değer verdikleri arasındadır. Venüs Oğlak sahibeleri; güvenilir, pratik, kararlı yönleri ile kendilerini çekici kılarlar. Tüm bu genel Venüs Oğlak´ı özellikleri, natalında Kova & Balık titreşimleriyle sergilenmekte… Tipik bi´Venüs Oğlak´ı sahibesine kıyasla, gelenekselleşmiş bi´takım düşünce ve davranış kalıplarından pek hoşnutluk duyabileceğini düşünmüyorum. Uranüs kavuşumu, Venüs Oğlak´ını ´´kendileştirme´´ sürecinde; malum hamura ´´reformist´´ yani; yeniliklerden keyif duyabilecek o Kovasal duyguyu katmış olmalı. Sadece senden yaşça büyük ve olgun kişilerle değil; aynı zamanda orijinal ve bohem kimliklerle de ilişki kurma eğiliminden söz edilebilir. Sosyal ilişkilerinde güven, sorumluluk gibi renklerin yanı sıra zihinsel donanım bazında bi´takım faktörler de değerli bulduğun şeyler arasında sayılabilir. Uranüs; Venüs Oğlak´ına: ´´eli ekmek, duyguları ciddiyet tuttuğu kadar; kafası da zehir gibi çalışsın, bazen dahiliğini kimi zaman da deliliğini yaşatsın sana…´´ der ;) Venüs Oğlak´ı, uzun vadeli, ayakları yere basan her türlü ilişkiden taraftır. Uranüs; Venüs Oğlak´ının bu tercihine; bi´takım zig-zag´lar çizdirebilir… Hem Oğlak, hem de Uranüs faktörü; pek öyle içli dışlı ´´can ciğer kuzu sarması´´ havasındaki ilişkilerden hoşlanmadığını simgeleyenlerden… Özellikle bayan haritalarındaki Venüs & Uranüs bağlantılarında ´´çarpıcı bi´güzellik´´ teması hakim olabiliyor; bunu da not düşmüş olayım ;) ayrıca Venüs´ün ´´para´´ uzantısında (üstelik II. ev) ani gelen ve giden finansal konuları potansiyel kıldırabilir. Gelelim Venüs Oğlak´ı & Neptün ilişkisine; söz konusu ´´kendileştirme´´ sürecinde ise; ´´idealist yaklaşım´´ önemli rollerden birini oynar. Özellikle sosyal ilişkilerinde Oğlak´ın da taşıdığı ´´mükemmeliyetçilik´´ duygusuyla birlikte, oldukça mütevazı bi´sosyal çevreyi akla getirebilir. Oğlak ve Neptün ortak alanında ´´melankoli´´ye yer verilebilir diye düşünüyorum. Dolayısıyla; ´´hüzünsever´´lik eğiliminden bahsettirebilir bu kombinasyon… Yine yaşamındaki finansal konulara, bi´takım belirsizlikler (hatta belki de kayıplar) ekleyebilme olasılığını konuşlandırabiliriz… İkinci evdeki bu kümeleşmenin basın sözcüsü olan Satürn´ü, üçüncü evde görüyoruz. İletişim, yakın akrabalar, kısa yolculuklar gibi uzantılarla ilgili estetik (Venüs) orjinal (Uranüs) ve sanatsal (Neptün) bi´işten ekonomik gelir sağlayabilmen söz konusu.

Amine,

tespit edebildiğim başlıklar altındaki naçizane değerlendirmeleri böylece noktalamış oluyorum. Word işbirliğiyle dil çýkarma buraya aktardığım üç sayfa bana yeterli gelmedi açıkçası. Natal haritan, (fikrimce) bi´üç sayfa daha çıkarabilecek malzeme zenginliğiyle dolu… Şöyle yaz ortasına doğru müsait olduğum herhangi bi´zamanda, üzerinde bi´kez daha çalışsam diyorum. Böylece tam olarak nereden kaynaklandığını bilemediğim, o eksik bi´şeylerin kaldığı duygusu da ortadan kalkmış olur belki. Beğenin final bölümüyle birlikte yenilenmiştir umarım ;)
(02-17-2010 11:20 PM)Aprilios Yazılan: [ -> ]Tipik bi´Venüs Oğlak sahibesi olmadığından başlayalım öncelikle. Venüs Oğlak potansiyelin Kovasal (Uranüs) ve Balıksal (Neptün) temalarla bezeli… Salt Venüs Oğlak´ı statükoyla ilgilidir, muhafazakarlıkla işli şeylerden hoşlanır. Yönetici yaşlı bilge Satürn bağlantısında, kendinden yaşça büyük ya da olgun kimlikler ile ilişki kurmak, tercihinde bulundukları sırasında yerini alabilir. Sosyal ilişkilerinde ´´güven´´, ´´sorumluluk´´ gibi renkler yer alır. ´´Ciddiyet´´ değer verdikleri arasındadır. Venüs Oğlak sahibeleri; güvenilir, pratik, kararlı yönleri ile kendilerini çekici kılarlar. Tüm bu genel Venüs Oğlak´ı özellikleri, natalında Kova & Balık titreşimleriyle sergilenmekte… Tipik bi´Venüs Oğlak´ı sahibesine kıyasla, gelenekselleşmiş bi´takım düşünce ve davranış kalıplarından pek hoşnutluk duyabileceğini düşünmüyorum. Uranüs kavuşumu, Venüs Oğlak´ını ´´kendileştirme´´ sürecinde; malum hamura ´´reformist´´ ve yeniliklerden keyif duyabilecek o Kovasal duyguyu katmış olmalı. Sadece senden yaşça büyük ve olgun kişilerle değil; aynı zamanda orijinal ve bohem kimliklerle de ilişki kurma eğiliminden söz edilebilir. Sosyal ilişkilerinde güven, sorumluluk gibi renklerin yanı sıra zihinsel donanım bazında bi´takım faktörler de değerli bulduğun şeyler arasında sayılabilir. Uranüs; Venüs Oğlak´ına: ´´eli ekmek, duyguları ciddiyet tuttuğu kadar; kafası da zehir gibi çalışsın, bazen dahiliğini kimi zaman da deliliğini yaşatsın sana…´´ der ;) Venüs Oğlak´ı, uzun vadeli, ayakları yere basan her türlü ilişkiden taraftır. Uranüs; Venüs Oğlak´ının bu tercihine; bi´takım zig-zag´lar çizdirebilir… Hem Oğlak, hem de Uranüs faktörü; pek öyle içli dışlı ´´can ciğer kuzu sarması´´ havasındaki ilişkilerden hoşlanmadığını simgeleyenlerden… Özellikle bayan haritalarındaki Venüs & Uranüs bağlantılarında ´´çarpıcı bi´güzellik´´ teması hakim olabiliyor; bunu da not düşmüş olayım ;) ayrıca Venüs´ün ´´para´´ uzantısında (üstelik II. ev) ani gelen ve giden finansal konuları potansiyel kıldırabilir. Gelelim Venüs Oğlak´ı & Neptün ilişkisine; söz konusu ´´kendileştirme´´ sürecinde ise; ´´idealist yaklaşım´´ önemli rollerden birini oynar. Özellikle sosyal ilişkilerinde Oğlak´ın da taşıdığı ´´mükemmeliyetçilik´´ duygusuyla birlikte, oldukça mütevazı bi´sosyal çevreyi akla getirebilir. Oğlak ve Neptün ortak alanında ´´melankoli´´ye yer verilebilir diye düşünüyorum. Dolayısıyla; ´´hüzünsever´´lik eğiliminden bahsettirebilir bu kombinasyon… Yine yaşamındaki finansal konulara, bi´takım belirsizlikler (hatta belki de kayıplar) ekleyebilme olasılığını konuşlandırabiliriz… İkinci evdeki bu kümeleşmenin basın sözcüsü olan Satürn´ü, üçüncü evde görüyoruz. İletişim, yakın akrabalar, kısa yolculuklar gibi uzantılarla ilgili estetik (Venüs) orjinal (Uranüs) ve sanatsal (Neptün) bi´işten ekonomik gelir sağlayabilmen söz konusu.

Amine,

tespit edebildiğim başlıklar altındaki naçizane değerlendirmeleri böylece noktalamış oluyorum. Word işbirliğiyle dil çýkarma buraya aktardığım üç sayfa bana yeterli gelmedi açıkçası. Natal haritan, (fikrimce) bi´üç sayfa daha çıkarabilecek malzeme zenginliğiyle dolu… Şöyle yaz ortasına doğru müsait olduğum herhangi bi´zamanda, üzerinde bi´kez daha çalışsam diyorum. Böylece tam olarak nereden kaynaklandığını bilemediğim, o eksik bi´şeylerin kaldığı duygusu da ortadan kalkmış olur belki. Beğenin final bölümüyle birlikte yenilenmiştir umarım ;)

bence değerlendirmelerin çok başarılı Aprilios verygood

bu arada aklımdayken şunu ekleyebilirim ki sanırım daha öncede yazmıştım forum içinde ;

Uranüs-Neptün Kavuşumunun ORTAK SİNERJİSİ = Dünyaya ait sınırları ve kalıpları AŞMAK şeklinde değerlendirilebilir.
Venüsü , Uranüs ve Neptünle kavuşum yapan kişiler , ilişkiler konusunda bilinen satürnyen kalıplardan daha farklı bir yaklaşıma sahip olabilirler.
Merkür söz konusu olduğunda , çok farklı fikirler ortaya çıkarabilen bir zekadan söz edebiliriz vs..

yani sen zaten bu ikiliyi ayrı ayrı ele alıp çok başarılı değerlendirmeler yapmışsın , bu ikisini bir arada düşünmek bazen zordur , işini kolaylaştırabilecek tüyolardan biri olarak düşünebilirsin bunu ,

Uranüs + Neptün = Satürnü aşmakla alakalı iki planettir ve ikisi bir arada olduğunda BİR ŞEYLERİ AŞMAK ifadesi ÇİFTE VURGU YAPAR ok

her ikiside statüye ve kurallara pek önem vermez..

her ikiside egoyu ikinci plana atabilir..

her ikisi açısından algı = 5 duyu ile sınırlı değildir yani henüz satürn dünyasının keşfedemediği ve anlamlandırmakta zorlandığı sezgisel algılar-ilhamlar-fikirler söz konusudur.

bu ortak noktaları , Uranüs-Neptün ikilisi hangi kişisel gezegenle açı yapıyorsa , o kişisel gezegene has fonksiyonlara göre harmanlayıp yorumu zenginleştirebilirsiniz ok
örneğin Amine için Venüse has fonksiyonlarda , ego ikinci plana atılabilir + Venüse has konularda toplumsal kurallar gerektiğinde aşılabilir + Venüse has konularda sezgiler de en az mantık kadar ön plana çıkabilir vb.

yaza doğru bende değerlendirmelerinden bir tutam isteyebilirim Aprilios ;)
(02-17-2010 11:54 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]bence değerlendirmelerin çok başarılı Aprilios verygood

bu arada aklımdayken şunu ekleyebilirim ki sanırım daha öncede yazmıştım forum içinde ;

Uranüs-Neptün Kavuşumunun ORTAK SİNERJİSİ = Dünyaya ait sınırları ve kalıpları AŞMAK şeklinde değerlendirilebilir.
Venüsü , Uranüs ve Neptünle kavuşum yapan kişiler , ilişkiler konusunda bilinen satürnyen kalıplardan daha farklı bir yaklaşıma sahip olabilirler.
Merkür söz konusu olduğunda , çok farklı fikirler ortaya çıkarabilen bir zekadan söz edebiliriz vs..

yani sen zaten bu ikiliyi ayrı ayrı ele alıp çok başarılı değerlendirmeler yapmışsın , bu ikisini bir arada düşünmek bazen zordur , işini kolaylaştırabilecek tüyolardan biri olarak düşünebilirsin bunu ,

Uranüs + Neptün = Satürnü aşmakla alakalı iki planettir ve ikisi bir arada olduğunda BİR ŞEYLERİ AŞMAK ifadesi ÇİFTE VURGU YAPAR ok

her ikiside statüye ve kurallara pek önem vermez..

her ikiside egoyu ikinci plana atabilir..

her ikisi açısından algı = 5 duyu ile sınırlı değildir yani henüz satürn dünyasının keşfedemediği ve anlamlandırmakta zorlandığı sezgisel algılar-ilhamlar-fikirler söz konusudur.

bu ortak noktaları , Uranüs-Neptün ikilisi hangi kişisel gezegenle açı yapıyorsa , o kişisel gezegene has fonksiyonlara göre harmanlayıp yorumu zenginleştirebilirsiniz ok
örneğin Amine için Venüse has fonksiyonlarda , ego ikinci plana atılabilir + Venüse has konularda toplumsal kurallar gerektiğinde aşılabilir + Venüse has konularda sezgiler de en az mantık kadar ön plana çıkabilir vb.

yaza doğru bende değerlendirmelerinden bir tutam isteyebilirim Aprilios ;)
Öyle bi´şey istemiş ve öyle güzel üleştirmişsiniz ki şu ´´çok´´niceleyicisini; akşamımın sevindirik dansy kılınmaması mümkün değil...

Değerli aktarımlarınızı Word´e kopyalıyorum, uygun bi´zamanda defterime teker teker notlamak (bkz; tweetlemek misali makara) üzere. Çok çok ;) teşekkür ettim utandım
mrb arkadaşlar ben de burda oldukça yeniyim haritama genel olarak bakar mısnız neler düşünüyosunuz..neler ön planda..oldukça meraklıyım..gülücük
(03-06-2010 05:30 PM)aarzuum Yazılan: [ -> ]mrb arkadaşlar ben de burda oldukça yeniyim haritama genel olarak bakar mısnız neler düşünüyosunuz..neler ön planda..oldukça meraklıyım..gülücük

Jüpiter ve Neptün açılarıyla beslenen bir Balıksın , saf kalplilik , yüce yönüllük , değişkenlik , duyarlılık gibi özelliklerden söz edebiliriz.

astrosohbet içinde Balık burcunu + Ay Akrepi + Güneş açılarından Güneş-Neptün karesini + Ay açılarından Ay-Jüpiter kavuşumunu + yükselen ikizleri okuyarak başlamanı önerebilirim.
Acaba benim haritamada genel olarak bakar misiniz? Bir iki bisey soylerseniz cok sevinirim gülücük
Referans Adresler