Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
tugcee Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:yorumunu yapmaya söz verdiğim arkadaşlara ,

en yakın zamanda yapmaya çalışacağım..öss dolayısıyla internete neredeyse hiç giremiyorum :(

takma kafana bence önce ÖSS , herşey zamanla olur ;)

çiçek o kadar yoğunki dersler ve sınav haftası da başladı.. böyle arada internete girmek iyi oluyo :D tembellik mi olur bilemem artık gülücük

sessizgidiş ne güzel yorumlamaya başlamışsın tebriklergülücük sınavlarında da bol bol başarılar =)

çok teşekkür ederim canım gülücük çiçek

aeon

satürn 12 evde yayda ;

satürnün bulunduğu burç ve konularda kısıtlanma prensibi işliyor.
yani hayatın o alanlarında , başaramama korkusu duyuyoruz.
jupiterin bize verdği "ne iş olsa yaparım abi"
hissiyatından uzaklaşma durumu söz konusu.
senin jupiterinde yay burcunda ;
yaya özgü konular senin için kısıtlanma sebebi olabilir.
y.öğretim ,uzun yolculuklar vs.
bunlarda kısıtlanma yaşayabilirsin.
belki dil öğrenmekte sorunların olabilir.veya y.okul gibi konularda,zorlanıyorsundur.
öğretim hayatın diğer insanlrara göçre daha çetin geçiyor olabilir.

son olarak söyleyim.bir iletinde jupiter güneş qintil açının görünce çabuk öğrenme kabiletin olabilir demiştim.sen de çabuk öğrenemediğini söylemiştin.
satürnün yayda ,şironun ikizlerde.öğrenme ve merakla ilgili iki burçta
kısıtlayıcı ve emerjinin akıcı ilerlemesini engelleyen gezegenler var.
bununla ilgili olabilir.
üstelik merkür pluto kavuşumunda akrepte olunca , birşeyi tamamen öğrenme isteğin ,olayı arttırabilir.

12.evdeki satürnden dolayı yalnızlığı sevmek gibi bir durumun olabilir.
ayrıca ,12.evdeki enerjileri kullanmakta zorlanabiliriz.yani satürnün disiplin
özelliğini hayatına yansıtamıyor olabilirsin.içide saklı bir satürnün var.
zaman zaman karamsarlık durumun olabilri.
ayrıca , jupiter karesi otoriteyi abartabileceğine işarettir.yani kimseye göstermesende
otoritenin dozunu kaçıracak bir yapın olması ve bunu saklaman aklıma geldi.

kuzey ay düğümü ;

koç burcunda ;
yani güneşinle zıt bir konumda k.ay düğümün geliştirmen koç özellikleri olduğununu
söylüyor ve bu konum güneşinle zıtlık içinde;teraziye özgü uyum göstermek ,bazen
uzlaşmalara yanaşman, bu kadersel noktayla çelişiyor.aslında kimliğinle(güneş) çelişen.bir ay düğümüne sahipsin.yani
koça özgü, çabuk tavır alman ve kendi değerlerini, başkalarınına uyum adına heba etmemeni söylüyor.
çünkü güney tarafında bırakman gereken davranışlar var.

ay burcu kova ;
bir ay kovası olarak en temel duyguların kovaya özgü ; yani özgür olmak fikri
seni hoşnut edebilir.aynı şekilde özgürlüğünün kısıtlanmasında diğer insanlra göre daha olumsuz tavırlar vermen olsaılığı var.
arasıra kendini farklı hissetmek duygusal olarak güzel hissetmene sebep olabilir.
tavsiyem ,insanlara aldırış etmeden küçük farklılıklar yapman yönünde ;
k.zy düğümü kimliğini de olumlu anlamda etkiler.çünkü insanların onayını almamak koç ve kovanın benzeştiği alanlardır.
yapış yapış bir duygusallık, seni yine sıkacaktır.sevdiğin kişilerden bile arasıra uzaklaşmak bireyliğini yaşamak gibi
temel duygusal ihtiyaçlardan bahsedebiliriz.

gözüme çarpan bunlar oldu.
analizini bitirdim.
öncelikle teşekkürler aeon -alkış
Alıntı:satürn 12 evde yayda ;

satürnün bulunduğu burç ve konularda kısıtlanma prensibi işliyor.
belki dil öğrenmekte sorunların olabilir.veya y.okul gibi konularda,zorlanıyorsundur.

yay özelliklerini bastırmış yani saturn ve balık burcunun evinde...
ama ben olduğunca objektif olarak bakmaya çalıştığımda hayatımdaki etkisi; yay ve balık burcunun ortak konuları olan din, felsefe vs konularında eğitildiğimi, çalışmam gerektiğini görüyorum.belki de bu şekilde tatmine ulaşırım?.. ama bildiğim birşey var ki öğrendikçe, bildikçe daha tamamlanmış hissediyorum. yalnız bilmenin de getirdiği sorumluluklar oluşuyor. bildiğini takmazsan, aktivite etmezsen, o sana yük olarak kalır. yani saturn bana bu konuda disiplin getirmiş diye düşünüyorum.
12. evdeki saturn çok zorlayıcı... :/ yükselen yöneticim jupiterlede karesi var... somut dünyaya baktığımda bende topraksı özellikler yok gibi fazla sanki. utopik bir insan modeliyim gibi gülücük

bilinçaltım çok sistemli oalbilir ama bilinç aktif değilse sadece bilinçaltı yeter mi? bence ikisini dengede götürebilmek önemli...
bu arada jupiter yay burcunda değil, balık burcunda. acaba böyle mi demek istemiştin?

ne bileyim ya iyice sarhoş oldum zaten... gülücük
değişik şeyler yaşıyorum leyla gibiyim aynı. çok duygusallaştım ama bu farklı bir duygusallık. her nereye çevirsem başımı bana hep birşeyler öğretiliyor. her farkettiğimin bana anlatmak istediği birşey var.
bu hassaslaştırdı son zamanlarda beni iyice ve bu hazımsızlık sancıları mı acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum. çünkü bilmekle kendimi bulacağımı düşünüyorum ama sadece bilmek kesinlikle yetmiyor. eğer bildiklerimin gereğini yerine getirmezsem... neyse... çok uzattım.

Alıntı:son olarak söyleyim.bir iletinde jupiter güneş qintil açının görünce çabuk öğrenme kabiletin olabilir demiştim.sen de çabuk öğrenemediğini söylemiştin.
satürnün yayda ,şironun ikizlerde.öğrenme ve merakla ilgili iki burçta
kısıtlayıcı ve emerjinin akıcı ilerlemesini engelleyen gezegenler var.
bununla ilgili olabilir.
üstelik merkür pluto kavuşumunda akrepte olunca , birşeyi tamamen öğrenme isteğin ,olayı arttırabilir.

çabuk öğrenemiyorum, hakkaten iyice sindirmem gerekiyor heralde.
saturn 12. evde olunca hiç mi olumlu getirileri olmaz acaba
bu evde olsa da bir neden için öyle oldu sonuçta amenna...

Alıntı:12.evdeki satürnden dolayı yalnızlığı sevmek gibi bir durumun olabilir.
ayrıca ,12.evdeki enerjileri kullanmakta zorlanabiliriz.yani satürnün disiplin
özelliğini hayatına yansıtamıyor olabilirsin.içide saklı bir satürnün var.
zaman zaman karamsarlık durumun olabilri.
ayrıca , jupiter karesi otoriteyi abartabileceğine işarettir.yani kimseye göstermesende
otoritenin dozunu kaçıracak bir yapın olması ve bunu saklaman aklıma geldi.

evet yalnızlığı seviyorum. yalnız kalmaya ihtiyacım oluyor genelde. insanlar beni yorabiliyorlar.

karamsarlık... gülücük eskiden çok fazlaydı artık saturnümü ben terbiye ediyorum ;)
tamamem benim düşüncem: 12. evdeki saturnun insanın kaderinin de biraz kendisine bağlı olduğunu gösteriyor olabilir. devasa bir öneme sahip oluyor bu durumda.

içimdeki canavardan bahsediyorsun heralde otoriter derkeen :D
ah ah! bak şimdi ne aklıma geldi yoksa ben bu yüzden mi bu kadar mütevazi gözüküyorum gizli egom yüzünden! gülücük))
olabiler... ama eğer egomun büyüklüğü gibi birşey söz konusuysa ve ben bunu anlayamamışsam gerçekten çok üzülürüm :(

biliyor musun düşünüyorum da ben aslında hep özel olduğumu filan düşünen biriyim filan falanda filan da...

oy yüzüme karşı beni övseler bir türlü. -canavar besleniyor- gülücük))
övmeseler bir türlü - mazoşist yanım ortaya çıkıyor-

bağlantı kurma problemlerim var. mesela kurduğum cümlenin başındaki konuyu unutmak gibi gülücük şimdi ne yapacaktım ben yaa demek gibi... kansızım. b12 ve folik asit eksikliğim var. bunların etkisi var + sarhoşum. ruh halim çabuk değişiyor...

Alıntı:kuzey ay düğümü ;

koç burcunda ;
yani güneşinle zıt bir konumda k.ay düğümün geliştirmen koç özellikleri olduğununu
söylüyor ve bu konum güneşinle zıtlık içinde;teraziye özgü uyum göstermek ,bazen
uzlaşmalara yanaşman, bu kadersel noktayla çelişiyor.aslında kimliğinle(güneş) çelişen.bir ay düğümüne sahipsin.yani
koça özgü, çabuk tavır alman ve kendi değerlerini, başkalarınına uyum adına heba etmemeni söylüyor.
çünkü güney tarafında bırakman gereken davranışlar var.

ne yaman bir hal... treleyleydeheyhey ginsengliginkoblablabla

tekrar sağol, varol...

aeon

Alıntı:satürnün bulunduğu burç ve konularda kısıtlanma prensibi işliyor.

satürnün yay burcunda diyecekmişim yanlış olmuş.

beğenmene sevindim verygood
[Resim: astrow2gw01ere287likony.gif]

Güneş Balık burcunda 11.evde;

Gruplara yaktın bir yapın olabilir...

Yükselen Boğa ...

Ay burcun ise...İkizler....

Güneş ay 120 'sine sahipsin....

Güneşin oldukça keyifli açılar yapmış....

Güneş balığı olarak ilahi bir duygusallığa sahip olabilirsin...

Eğitimini yada kariyer çalışmalarını bilmediğim için sana yapabileceğin meslekleri yaklaşık olarak söyleyeceğim...

Merkür onuncu evinde...Ve kova burcunda.... akılcı spitüel yaklaşımların olabilir....

Jüpiter venüs kavuşumun 12 evde ve koç burcunda...Oldukça geniş bir hayal gücün olmalı...

Ay ikizlerde olduğu ve tepe eviinde merkür yerleşimi olduğu için ...

Sana medyal işleri önerebilirim...

Yada kadınsal işler....

Hobilerden gelen paralardan geçimini kolaylaştırabilirsin.....

Yükselen boğa güneş balık oldukça güzel yemek yaptığını düşünüyorum.....

Jüpiter satrün 120 buda oldukça nasipli bir acı ...

Aileden yada eşin ailesinden gelen miras imkanın olabilir...

Kendini geliştirme çalış....

Güçlü yıldızların olduğunu düşünüyorum.....

12 ev ve 8 ev konuların mistik alan hızlı gelişimlere açıksın....

Dışa dönük bir yapın var ...

Hızla baktığım için daha fazla derinleşemiyorum.....

Aklı selim bir zamanımda senin için daha oturaklı bir yorum eklerim ...
Almira nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.hepsi çok güzel olmuş eline sağlık.ayrıntılarda görüşmek üzere....
ereğli Yazılan:Almira nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.hepsi çok güzel olmuş eline sağlık.ayrıntılarda görüşmek üzere....

Zamanla daha iyi bir şeyler yaparız...88 Yılının iyi zamanlarına gelmişsin..

Sevgiler,selamlar....
Öncelikle gecikmeden dolayı üzgünüm.. çiçek

,

Güneş terazisi bir de bayansa süper gülücük güzelliğe,aşka,kibarlığa,uyuma,renklere,yaşama,duygulara ve insana önem veren biri.bunlar klasiktir zaten.

Yükselenin de terazi olması bunları adeta ikiye katlayacaktır.ki asc nin dış görünüş ve topluma yansıttığımız tarafımız olduğunu düşünürsek ;

bakana şöyle bir bir daha baktıran bir alımlılık verebilir.akrep olsa çekici derlerdi , teraziye de güzel ya da alımlı.dışarıya uyumlu,semptaik görünebilirsin..ve tabiki sağlam bir adalet duygusu.

Güneş terazisi 12.evde yer bulmuş kendine.çok parlak diyemem , klasik bir teraziye göre daha içine kapanıklık,yalnızlığı tercih etmeler,gizli ve merak uyandırıcı şeylere ilgi duymalar olabilir.ne kadar terazi de olsa 12.evin askeri ;)

Güneş aynı zamanda ;

Mars ikizlerine trine.

Mars enerjisi ikizler kıpırtısıyla birleşimi tam bir kıpır kıpır birini karşımıza çıkaracaktır.tam bir enerji patlaması..zeki ama dağınık bir zihin.9.evdeki bu mars biraz yerinde durmıcaktır şöyleki ;

ay'ın kova olması,marsın 9.evde ve ikizlerde olması bir de güneş terazisinden 120 ile beslenmesi bağımsızlığına çok önem veren,rahat,hayat hakkında kenine özgü ve geniş düşünceleri olan birini karşımıza çıkarıcak.bu her alanda geçerli.

Ay ;

kova. pratik,akılcı,karizmatik, ve büyük bir hümanist tabiki gülücük şimdi ay'ın kova seçimi, seni duygularında , kıskançlıktan uzak biri yapacaktır kanımca.sağlam dostların olabilir ve dostluğa önem verebilirsin.

bu tam bağımsız ayımızın yine tam bağımsız ve aşk-flört evi olan 5.evde olması , bu konularda 2li ilişkiler,duygunun değil daha çok mantıkların ve zihinlerin kapıştığı bir ilişki aratacaktır.içinde olan duygu ihtiyacı gösterebilcek kadar değil bence.

kumar,piyango merakı olabilir ;) ayrıca bence sanat ve yaratıcılık açısından iyi bir yerleşim olmuş gülücük

Asıl dikkatimi çeken :

7 derecelik orb aralığında kavuşumdaki merkür-venüs kavuşumunun 12.eve yerleşmesi ve merkür'ün 4.evdeki satürnden 120 alması.

Venüs'ün 12.evde olaması kesinlike ve kesinlikle yalnız bir prenses çıkarıyor artık karşımıza.güneşle de kanıtlamıştık.hem venüs ün hem de güneşin bu evde bulunması kendilerini kapatmış olmalı dışarıya.seni de yalnızlığı çok seven,gizliliği seven,ve ne yazıkki gizli bir platonik ilişkiye bile yönlendirebilir.kendi içinde oldukça zengin ve duygusal olan bu iç alem , oldukça zor etkilerle dışa çıkacaktır sanırım.yani doğru insan,doğru yer faktörleriyle.

bu venüsümüz başakta.yani aşkta gerçekten işler rastgitmeyebilir.belki de aradığın aşktan çok güvendir..başak güvenlidir ve yine güven arar.finans ve işler daha önemlidir.venüs bereketini sende işten yana kullanmış olması muhtemel sevgili teraziii.merkürün yine başakta olması pratik zekanı ve rasyonel zihnini adeta 2ye katlamış diyebilirim ama dediğim gibi bunu çıkarman uzun vakitler alabilir.çünkü kendini dışarı vurabilceği alanda değiller.

yalnızlığı sevsen de marsın ikizler ve 9.evde olması tüm enerjini ve düşüncelerini gayet iyi bir iletişimle aktardığının da göstergesi bence ;)

satürnün 4.evden buraya göz kırpması ailenin seni biraz içine kapattığını düşüntürtü.bunu da yazarsan sevinirim ya da başka güçler ve baskılar.belki de kafandaki düşüncelerin (;

7.evine değineceğim.

koç olan 7.evin sana ;

haritasında koç potansiyeli yüksek olan,burcu,ay'ı vb koç olanlara çekim duyabilirsin.mars'ı da ikizler olması ikizler tipi erkekleri hoş bulabilceğin ;

zeki,praitk,hareketli,neşeli,konuşkan vb.

ay-plüto karesi olacakmış ya son anda 8 derecede (:

şimdilik bunlar.ama gördüğüm en değişik haritalardan biriydi diyebilirm.sorun olursa sor mutlaka ;)

Sessizgidiş, beni ben anlatsaydım herhalde aynı şeyleri söylerdik senınle -alkış-alkış Teşekkürlerden bir buket efendim ..

"Güneş terazisi bir de bayansa süper güzelliğe,aşka,kibarlığa,uyuma,renklere,yaşama,duygulara ve insana önem veren biri"

Evet benim bu...Bu duygularla donatıldığım için çok şanslı buluyorum kendimi herkes benim gibi olsaydı dünyada savaşlar olmazdı dil çýkarma
Bütün terazi özellikleri bünyemde mevcüttur güneş,asc terazi olduğu için
Ama gelgelelim güneş 12.evde olmasından dolayı bu ozelliklerimin sadece yarısını dış dünyaya gösterebiliyorum dediğin gibi malesef.

Venüs 12.evde yalnız prenses tabiri tam benlik olmuş.Gereksiz büyüklükte bir iç dünya ,yalnızlığa yatkın.Ben yalnız kalmaktan çok korkarım sevmem ama başka bir tarafım var ki kendıni insanlardan soyutlayıp yalnızlaştırmak için elinden gelenı yapan. Kendi kendimi yalnızlaştırıp iç dünyama dönüp sonrada homurdanırım !
Dışarıdan hiç yalnız görünmem etrafım kalabalıktır ama kendimi bazen çok yalnız hissediyorum ağır derecede ..

Venüs başakta çok lazımmış gibi (1 derece daha sabretseydinde rahat etseydin be Venüs dil çýkarma ) Yorumladığın gibi sessizgidiş,aşkta işlerim hiç rast gitmez.Aşksız hayat düşünemem ben çok seviyorum aşkı,aşık olmayı,aşık olunmayı ama gelgelelim hiç mutluluğu yakalayamadım severim, sevilirim, beğenilirim ama sadece okadar olucağı varken ilişkilerim olmaz tadı damağımda kalır,hep birşeyler beni aşşa çekiyor bahtsız bedeviyim mutluluk çok uzak bana galiba bu konuda poff pek anlamadım

Merkür başak pratik zeka hatta çok pratik ,çok detaycı ince eleyip sık dokuyan cinsten herşeyi.

Marsım ikizler,9.evde seviyorum bu konumu
Enerjik biriyim yanımdada enerjisi düşük insan sevmem :D
ay kovası;özgürlük ve ben diyorum ..

Satürn 4.evde tam yorumladığın gibi canım başarısız bir aile hayatı.Bunu daha önce soranlar olmuştu sitede zaten.Gereksiz bir baba figürü babalık manasında ama psikoloji bozma manasında çok etkili bi figür kendisi Kavga,gürültü içinde bir ailede büyüdüm satürn bulunduğu yeri kısıtlar evet benide bu konuda kısıtladı oldukça ama olsun tecrübe diyelim kendim aile kuracağım zaman bu yanılgılara düşmeyip güzel bir aile kurucam ben buna çok inanıyorum..

Yorumlarının doğruluğunu yeterince tehid ettim umarım gözkýrpma

Sormak istediğin birşey olursa sor demişsin,jüpiter 10.evde kariyer evinde bu konuyla ilgili okula hayatımlada ilgili olabilir birşeyler yazarsan çok sevinirim canım ..Çok çok teşekkür ederim sana askask
sessizgidiş Yazılan:Öncelikle gecikmeden dolayı üzgünüm.. çiçek

,

Güneş terazisi bir de bayansa süper gülücük güzelliğe,aşka,kibarlığa,uyuma,renklere,yaşama,duygulara ve insana önem veren biri.bunlar klasiktir zaten.

Yükselenin de terazi olması bunları adeta ikiye katlayacaktır.ki asc nin dış görünüş ve topluma yansıttığımız tarafımız olduğunu düşünürsek ;

bakana şöyle bir bir daha baktıran bir alımlılık verebilir.akrep olsa çekici derlerdi , teraziye de güzel ya da alımlı.dışarıya uyumlu,semptaik görünebilirsin..ve tabiki sağlam bir adalet duygusu.

Güneş terazisi 12.evde yer bulmuş kendine.çok parlak diyemem , klasik bir teraziye göre daha içine kapanıklık,yalnızlığı tercih etmeler,gizli ve merak uyandırıcı şeylere ilgi duymalar olabilir.ne kadar terazi de olsa 12.evin askeri ;)

Güneş aynı zamanda ;

Mars ikizlerine trine.

Mars enerjisi ikizler kıpırtısıyla birleşimi tam bir kıpır kıpır birini karşımıza çıkaracaktır.tam bir enerji patlaması..zeki ama dağınık bir zihin.9.evdeki bu mars biraz yerinde durmıcaktır şöyleki ;

ay'ın kova olması,marsın 9.evde ve ikizlerde olması bir de güneş terazisinden 120 ile beslenmesi bağımsızlığına çok önem veren,rahat,hayat hakkında kenine özgü ve geniş düşünceleri olan birini karşımıza çıkarıcak.bu her alanda geçerli.

Ay ;

kova. pratik,akılcı,karizmatik, ve büyük bir hümanist tabiki gülücük şimdi ay'ın kova seçimi, seni duygularında , kıskançlıktan uzak biri yapacaktır kanımca.sağlam dostların olabilir ve dostluğa önem verebilirsin.

bu tam bağımsız ayımızın yine tam bağımsız ve aşk-flört evi olan 5.evde olması , bu konularda 2li ilişkiler,duygunun değil daha çok mantıkların ve zihinlerin kapıştığı bir ilişki aratacaktır.içinde olan duygu ihtiyacı gösterebilcek kadar değil bence.

kumar,piyango merakı olabilir ;) ayrıca bence sanat ve yaratıcılık açısından iyi bir yerleşim olmuş gülücük

Asıl dikkatimi çeken :

7 derecelik orb aralığında kavuşumdaki merkür-venüs kavuşumunun 12.eve yerleşmesi ve merkür'ün 4.evdeki satürnden 120 alması.

Venüs'ün 12.evde olaması kesinlike ve kesinlikle yalnız bir prenses çıkarıyor artık karşımıza.güneşle de kanıtlamıştık.hem venüs ün hem de güneşin bu evde bulunması kendilerini kapatmış olmalı dışarıya.seni de yalnızlığı çok seven,gizliliği seven,ve ne yazıkki gizli bir platonik ilişkiye bile yönlendirebilir.kendi içinde oldukça zengin ve duygusal olan bu iç alem , oldukça zor etkilerle dışa çıkacaktır sanırım.yani doğru insan,doğru yer faktörleriyle.

bu venüsümüz başakta.yani aşkta gerçekten işler rastgitmeyebilir.belki de aradığın aşktan çok güvendir..başak güvenlidir ve yine güven arar.finans ve işler daha önemlidir.venüs bereketini sende işten yana kullanmış olması muhtemel sevgili teraziii.merkürün yine başakta olması pratik zekanı ve rasyonel zihnini adeta 2ye katlamış diyebilirim ama dediğim gibi bunu çıkarman uzun vakitler alabilir.çünkü kendini dışarı vurabilceği alanda değiller.

yalnızlığı sevsen de marsın ikizler ve 9.evde olması tüm enerjini ve düşüncelerini gayet iyi bir iletişimle aktardığının da göstergesi bence ;)

satürnün 4.evden buraya göz kırpması ailenin seni biraz içine kapattığını düşüntürtü.bunu da yazarsan sevinirim ya da başka güçler ve baskılar.belki de kafandaki düşüncelerin (;

7.evine değineceğim.

koç olan 7.evin sana ;

haritasında koç potansiyeli yüksek olan,burcu,ay'ı vb koç olanlara çekim duyabilirsin.mars'ı da ikizler olması ikizler tipi erkekleri hoş bulabilceğin ;

zeki,praitk,hareketli,neşeli,konuşkan vb.

ay-plüto karesi olacakmış ya son anda 8 derecede (:

şimdilik bunlar.ama gördüğüm en değişik haritalardan biriydi diyebilirm.sorun olursa sor mutlaka ;)

gayet güzel ve akıcı bir değerlendirme olmuş , harita sahibi de beğendiğine göre , tebrik ederim sessizgidis verygood
Referans Adresler