Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
SeLiN Yazılan:Süprizzz....
Yarin yada üc vakte kadar burasi melancholic için dolacakkkgülücük Gerci kendisinnde haberi yok henüz ama nese artık olurdansy

gülücük) gülücük)
SeLiN Yazılan:Süprizzz....
Yarin yada üc vakte kadar burasi melancholic için dolacakkkgülücük Gerci kendisinnde haberi yok henüz ama nese artık olurdansy

Öss'n yok mu senin, ders çalış gülücük) Şaka maka, gerçekten vakit kaybetme böyle işlerle. Zaten doğum saatim pek belli değil . Düşünmen yeter gibi klişe bir lafla da sözümü noktalarım hehee
Aprilios Yazılan:
plutonik Yazılan:sevgili aprilios şimdi çok iyi anladım ben bu uranyen marsı ve düşününce böyle tepkiler verdiğimin de farkına vardımgülücük)farklı bir tavır gösterme özelliğim çok belirgin;hele de kayıtsız davranabileceğim içten kudursam bile ya da gözünün içine baka baka ifadesiyle başlayan cümle de çok doğru olabiliyor benim için..
yalnız yengeçlere olan ilgim(merküryen)şurdan olabilir mi acaba sadece bir düşünce bu tabiki şimdi geliştirdiğim;şimdi sizin de dediğiniz gibi sinastride dsc de önemli ise benim dsc her ne kadar koç gibi görünse de aslında 7. evimin çoğunu boğa kapsamakta.boğanın yönetici gezegeni venüs ve venüs de merkürle kavuşması merküryen tiplere çekildiğimi gösterebilir ama yengeç hususunda ben de anlayamıyorum.gülücük)))
çok saolasınız aprilios çok teşekkürler yine;yorumlamalarınızdan çok şey öğreniyorum;sevgilers
Tabii, yorumlandırmada Dsc aksı ile kavuşum alan ya da yerleşik bi'gezegen yoksa (sizinki de örnek olabilir) yöneticinin almış olduğu açılar bazında değerlendirmeye tabi tutulabilir. Yalnız, Venüs ile Merkür arasında 6 orb var + en önemlisi; frekanslar (burçlar) arasında farklılık söz konusu. Etkisini üst düzey çalıştırabilecek güçte değil bence. Ayrıca söz konusu olabilecek kavuşumda ''etkileyen'' öğesinin ''Venüs'' olduğu da unutulmamalı... Yine de çok küçük bi'olasılık çerçevesinde düşünülebilir belki. Benden de sevgiler ;)

Bu arada; Üstad'ın aklımda yer etmiş değerli benzetmesini, bu vesileyle bi'hatırlamış olalım:
Yıldırım Yazılan:bu orb konusunu ve açıların gücü meselesini , radyo istasyonları modeliyle anlatabiliriz sanırım.
hani şu otomatik değilde ibreli radyolar..

aprilios'un radyosunda ibreyi 4 derece ikizlere getirdiğimizde AY ŞARKICISINDAN parçalar dinliyorsunuz..

ibreyi 10 birim ileri alarak 14 derece ikizler frekansına geldiğimizde ise VENÜS ŞARKICISINDAN parçalar dinliyorsunuz..

her ikiside İKİZLER TÜRÜNDE MÜZİK YAPMAYI tercih ediyorlar..

örneğin , Teoman ile Şebnem Ferahı düşünün.. tarzlarında benzerlikler var.. ancak sonuçta aynı şarkıları söylemiyorlar..

oysa KAVUŞUM durumunda , ŞARKICILARIN BİR GRUP ( SİNERJİ ) OLUŞTURARAK aynı şarkıları söylemesinden söz edebiliriz..

farka dikkat ediniz..

sonuçta her iki durumda da , tarz benzerliği sözkonusudur ancak orb farkı arttıkça sanatçılar birbirinden uzaklaşmaktadır , orb farkı yani kavuşum etkisi arttıkça sanatçılar aynı telden çalmaktadırlar..

gerçekten çok güzel bir benzetmeymişgülücük)demek 6 orb var ben bu orbitallerden pek anlamadığımdangülücük)pek etkili değil o zaman doğruuu ....yine görüşürüz;sevgilers
Marsiyen Ay Balık

Eşinizin derinlikli ihtiyaçlarını, duygusallığını, tepkiselliğini, anne imgesini… karakterize eden Balık potansiyelleri bi’tür mutasyona uğramış. Söz konusu mutasyonda başrolde oynayan gezegen Mars olduğu için; yukarıda ilettiğim tüm Ay fonksiyonlarında bi’parça aksiyon ;) aramak zor olmayacaktır. Örneğin; eşinizin derinlikli ihtiyaçlarında salt şefkat’i tutku, katıksız sevgiyi de aşk sözcükleri ile değiştirebilmemiz mümkün olabilecektir. Ya da Ay Balık’ının romantikliği kendisinde -teşbihte hata olmaz- ‘’serseri romantik’’ benzetmesiyle vücut bulabilecektir. Ay Balık’ının pasiflik eğilimi Mars dokunuşuyla; duygusal olarak savaş’a yani rekabet’e hazır, duygusal yüzünü kuvvetli bi’biçimde ortaya koyma güdüsüne sahip birisinden söz ettirebilir. Fevri tepkilerden de bahsettirebilir. Enerjik, tabir-i caizse ‘’erkek gibi’’, mücadeleci, çabuk öfkelenebilen bi’anne imgesinin sahipliğinde de olabilir. Yedinci ev yöneticisinin ikinci evde olması; ikili ilişkiler ya da ortaklık gibi mevzulardan öz kaynak oluşturma ihtimalini aklıma getiren oldu. Boşanma avukatlığı uygun olasılıklardan biri olabilir mesela soru Mars kontağı da (gerilim, anlaşmazlık) bu teorimde pay sahibi… Olasılıklardan biri olarak değerlendirdiğimin altını önemle çizmek isterim.

devam edecek...
Aprilios Yazılan:Marsiyen Ay Balık

Eşinizin derinlikli ihtiyaçlarını, duygusallığını, tepkiselliğini, anne imgesini… karakterize eden Balık potansiyelleri bi’tür mutasyona uğramış. Söz konusu mutasyonda başrolde oynayan gezegen Mars olduğu için; yukarıda ilettiğim tüm Ay fonksiyonlarında bi’parça aksiyon ;) aramak zor olmayacaktır. Örneğin; eşinizin derinlikli ihtiyaçlarında salt şefkat’i tutku, katıksız sevgiyi de aşk sözcükleri ile değiştirebilmemiz mümkün olabilecektir. Ya da Ay Balık’ının romantikliği kendisinde -teşbihte hata olmaz- ‘’serseri romantik’’ benzetmesiyle vücut bulabilecektir. Ay Balık’ının pasiflik eğilimi Mars dokunuşuyla; duygusal olarak savaş’a yani rekabet’e hazır, duygusal yüzünü kuvvetli bi’biçimde ortaya koyma güdüsüne sahip birisinden söz ettirebilir. Fevri tepkilerden de bahsettirebilir. Enerjik, tabir-i caizse ‘’erkek gibi’’, mücadeleci, çabuk öfkelenebilen bi’anne imgesinin sahipliğinde de olabilir. Yedinci ev yöneticisinin ikinci evde olması; ikili ilişkiler ya da ortaklık gibi mevzulardan öz kaynak oluşturma ihtimalini aklıma getiren oldu. Boşanma avukatlığı uygun olasılıklardan biri olabilir mesela soru Mars kontağı da (gerilim, anlaşmazlık) bu teorimde pay sahibi… Olasılıklardan biri olarak değerlendirdiğimin altını önemle çizmek isterim.

devam edecek...

yoruma başlamışsın Aprilios ne hoş , teşekür ederim çiçek
yorumlarınla ilgili diğer arkadaşlar gibi sana çok geri bildirimde bulunamıcam, çünkü bende kendisini çok tanıdığımı düşünmüyorum zira kendisini , duygularını , düşüncelerini çok ortaya koymayan biri kapalı kutu gibi
şu cümle kendisini anlatan güzel bi ifade ; eşinizin derinlikli ihtiyaçlarında salt şefkat’i tutku, katıksız sevgiyi de aşk sözcükleri ile değiştirebilmemiz mümkün olabilecektir.
kendisinde romantiklik adına en ufak bir imaya bile rastlamadım gözkýrpma
mesleği makine mühendisi, ikili ilşkilerden öz kaynak oluşturma yorumu sanıyorum benim çalışmamı istemesi ile örtüşüyo...
Marsiyen & Plütonik Güneş = İkizler (5)

Mars, etkilenebilirliği en yüksek kişiseller olan Ay ve Güneş ile T – Kare (değişken nitelik) içinde irtibatta. Dolayısıyla eşinizin tipik bi’Güneş İkizler’i olduğundan bahsedilemez. Marsiyen Güneş bağlantısı kendisini; dürtüsel olarak değişkenlik ihtiyacında hissettirebilir. Koç – Mars arketipi ile özdeşleşen ‘’önce ok’u fırlatıp, sonra hedef alma’’ olayı eşinizin benlik duygusunda fazlasıyla yer alabilir: düşünmeden harekete geçme gibi… Paralel olarak, çocuksu sabırsızlığı ile kök söktürebilir. Güneş’inin potansiyel yüzeyselliği, Mars bağlantısının ben-merkezcilik eğilimi ile buluşmuş olabilir. Yine Mars bağlantısı gölge İkizler – değişken nitelik yönü olan huzursuz kişilik faktörünü belirginleştirebilir. Güneş, beşinci evde kendini güçlü bi’biçimde yansıtabilmektedir. Örneğin eşiniz, kendini iletişimsel olarak girişkenliği ile ‘’ben buradayım’’ tadında sahneleyebilir. Aşk, flört gibi beşinci ev konularının uzantısında, fetihçi bi’kimliği olduğundan bahsedilebilir. Yine aynı konularda resesif bi’kimlik duygusu olduğundan bahsetmek zor olacaktır. Marsiyen Güneş yönünü, gözünü budaktan sakınmadan, hükmedici bi’tavırla sergileyebilir. Talih oyunlarında risk almaya – serüvenciliğe açık birisi olduğu da olasılık dahilinde incelenebilir. Eşinizin haritası elementsel olarak ‘’ateş’’ enerjisinden yoksun. Fakat; başında da bahsettiğim üzere Mars’ın en önemli iki kişiselle dinamik bağlantıları bu eksikliğin varlığını aratmama meyili sağlamış… Güneş – Plüto ilişkisi de göz’e çarpan bağlantılardan: Bu irtibat, eşinizin kimlik duygusunu güçlendirmiş, yukarıda ifade etmeye çalıştığım tüm Marsiyen Güneş İkizler'i prensiplerini görünebilirlikten uzakta kılarak derinleştirmiş, sizin tabirinizle kapalı bi’kutu haline getirmiş olabilir. İkizler meraklılığının rengini, en ince ayrıntısına dek kavrama arzusuna hatta bi’parça septiklik skalasına götürebilme kapasitesinden de söz edilebilir. Plütonik Güneş malzemesi, bi’nevi dedektiflik potansiyelini mevcut kılmış olabilir. Yani giz elde etme, karanlık yönü olan bi’takım şeylere ulaşma arzusu gibi… Olası manipülasyon eğilimini de son olarak ekleyeyim. Ben teşekkür ederim ;)

devam edecek...
sekizinci evdeki koçtaki günes ve merkür

tipik koc düsünmden hareket eder.ama günesinin sekizinci evde olması senin düsünüp tasınmadan pek harekete gecmediğini gösteriyor.günes kocun korkusuz,düsünmeden dalan yapısı sekizinci ev alanında kendini gösteriyor.Ölümle ve ölüm ötesiyle,cinle periyle:D bi sekilde baglantın olabilir.pek normal olmadıgın gerceğinide düsünrsek carpılmısta olabilirsin:D

merkürünün açıları oldukca aktif satürn,uranüs,neptün karesi ve pluto bi-quintili var.zehir gibi zekan ve sivri dilin buradan geliyor olsa gerek.aslında oldukça plutonik bir düsünce tarzın olduğunda söyleyebiliriz çünkü hem merkürün sekizinci evde,hem pluto baglantisi var hemde pluto üçüncü evinde yerlesmis.merkürün akrepteki konumuyla benzer özellikler gösterebilirsin.zehirli dil tanımı sana uyabilir.ayrıca süpheci ve analizci bir düsünce tarzın olabilir ketumda olabilirsin.düsüncelerini insanlara üstü kapalı sekilde sunabilirsin vede daha çok karsındakini konusturma ve gizli taraflarını öğrenme çaban olabilir, ama kendin hakkında ufacık birseyi bile paylasmazsın.koç tarafınla oldukça fanatik düsüncelerin olabilir ve bunları diger kimselere kabul ettirmeye calısabilirsin.ayrıca sekizinci evdeki günesin senin gizli gizli insanlara onlar farkına bile varmadan hükmetme güdün olduğunu göstereblr

merkür-satürn karen ve ücüncü evdeki plutonla düsüncelerini karsıdakinin tümüyle anladığına emin olmak istersin.satürn karesi nedeniyle tam olarak ilettiğini düsünmezsin,plutoda acaba kendimle ilgili farketmeden birseyler paylastımmı hissiyatı verebilir.her ne kadar uranüs ve neptün karen olsada daha çok satürn ve plutonun sözü gececektir merkürün üzerinde.merkürün ayla kare yapmasıda ailenle iletisim kuramadgını sürekli seni anlamadıklarını vs düsündügünü gösterebilir.ayrıca duygularını kelimelere dökmekte zorlanabilirsn.

hem kisisel potansiyellerinde ikisinin sekizinci evde yer alması hemde plutonik merkürün sana oldukca akrep özelliği katıyor.kendini gizleme egilimi gösterirsin, ayrıca iyi bi gözlemci sayılırsın.

devam edecek...
SeLiN Yazılan:sekizinci evdeki koçtaki günes ve merkür

tipik koc düsünmden hareket eder.ama günesinin sekizinci evde olması senin düsünüp tasınmadan pek harekete gecmediğini gösteriyor.günes kocun korkusuz,düsünmeden dalan yapısı sekizinci ev alanında kendini gösteriyor.Ölümle ve ölüm ötesiyle,cinle periyle:D bi sekilde baglantın olabilir.pek normal olmadıgın gerceğinide düsünrsek carpılmısta olabilirsin:D

Yani eyvallah , nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim, daha güzel iltifat edilemezdi gülücük)

SeLiN Yazılan:merkürünün açıları oldukca aktif satürn,uranüs,neptün karesi ve pluto bi-quintili var.zehir gibi zekan ve sivri dilin buradan geliyor olsa gerek.aslında oldukça plutonik bir düsünce tarzın olduğunda söyleyebiliriz çünkü hem merkürün sekizinci evde,hem pluto baglantisi var hemde pluto üçüncü evinde yerlesmis.merkürün akrepteki konumuyla benzer özellikler gösterebilirsin.zehirli dil tanımı sana uyabilir.ayrıca süpheci ve analizci bir düsünce tarzın olabilir ketumda olabilirsin.düsüncelerini insanlara üstü kapalı sekilde sunabilirsin vede daha çok karsındakini konusturma ve gizli taraflarını öğrenme çaban olabilir, ama kendin hakkında ufacık birseyi bile paylasmazsın.koç tarafınla oldukça fanatik düsüncelerin olabilir ve bunları diger kimselere kabul ettirmeye calısabilirsin.ayrıca sekizinci evdeki günesin senin gizli gizli insanlara onlar farkına bile varmadan hükmetme güdün olduğunu göstereblr

merkür-satürn karen ve ücüncü evdeki plutonla düsüncelerini karsıdakinin tümüyle anladığına emin olmak istersin.satürn karesi nedeniyle tam olarak ilettiğini düsünmezsin,plutoda acaba kendimle ilgili farketmeden birseyler paylastımmı hissiyatı verebilir.her ne kadar uranüs ve neptün karen olsada daha çok satürn ve plutonun sözü gececektir merkürün üzerinde.merkürün ayla kare yapmasıda ailenle iletisim kuramadgını sürekli seni anlamadıklarını vs düsündügünü gösterebilir.ayrıca duygularını kelimelere dökmekte zorlanabilirsn.

hem kisisel potansiyellerinde ikisinin sekizinci evde yer alması hemde plutonik merkürün sana oldukca akrep özelliği katıyor.kendini gizleme egilimi gösterirsin, ayrıca iyi bi gözlemci sayılırsın.

devam edecek...

Sen de fena bir gözlemci sayılmazsın hehee

Ama plutonik yanımı daha önce vurgulayan olmadı galiba. Yani o kısımda aslında gayet orjinal yorumların var. Beğendim açıkçası. Gerçi şimdi yemeğe daha gitmediğim için çemkiriliyorum. Gelince adam akıllı bi tekrar okuyayım gözkýrpma
oğlaktaki ay-satürn-uranüs-neptün stelyumu

aslında bu konumu tümüyle yorumlayabileceğme bile emin değilim.ama satürnün burda oldukca sözü gececeğini düsünüyorm.ay oğlağı ayakları yere basan,çalıskan bir yapı vermis olabilir.olgun davranısların olabilir.zaman zaman ice dönmeye ve kendinle basbasa kalmaya ihtiyac duyarsın.belkide cocukken büyüdüğün ortamda onurunu benliğini yıkıcı ezici duygular yasamıssındır bu nedenlede sert ve ice kapanık bir kimlik gelistirmissindir.aslında satürnle kavusan uranüs ve neptünde etkisini hissettirecektir ama stelyum oğlakta olduğundan ve satürnde oğlakta yer aldığından satürnün etkisi daha ağır basabilir.belkide diğer gezegenlerin etkisini zamanla gösterebilirsin.bu konum senin kendini duygusal bir hapishanede hissettiğinide gösterebilir.kendi kendine yetmeye calısan bir yapın olabilir.zirveye cıkmak senin icin önemli olabilir, bu sana güvenlik duygusu verebilir.ayrıca bu nedenle parayada önem verebilirsin para biriktirme hatta cimriliğe varan bir tutum sergileyebilirsin.üzüldüğünde yemekten icmekten kesilebilirsin.5.evdeki satürnün etkisiyle kendini arkadaslardan sosyal ortamlardan bilincli bir sekilde uzaklastırabilirsin.yalnızlığı seçebilirsin.hic cocuk olmadığın gibi bi duyguya kapılabilirsin.askta bir takım hayal kırıklıkları yasamıs olabilirsin.

ayın ailemizide gösterdiğini düsünürsek eger zor bir çocukluk gecirdiğini ve ailenin kısıtlayıcı olduklarını yada bir sekilde kendini degersiz hissetmeni sagladıklarını düsünebilirz.ailenle iletisimin genelde vasat olabilir yani senin anlatmak istediğinle onların anladıkları arasında uçurumlar olabilir.merkürünü yorumlarkende söylemistim ailenle iletisim kurma problemin olabilr .

devam edecek....
SeLiN Yazılan:oğlaktaki ay-satürn-uranüs-neptün stelyumu

aslında bu konumu tümüyle yorumlayabileceğme bile emin değilim.ama satürnün burda oldukca sözü gececeğini düsünüyorm.ay oğlağı ayakları yere basan,çalıskan bir yapı vermis olabilir.olgun davranısların olabilir.zaman zaman ice dönmeye ve kendinle basbasa kalmaya ihtiyac duyarsın.belkide cocukken büyüdüğün ortamda onurunu benliğini yıkıcı ezici duygular yasamıssındır bu nedenlede sert ve ice kapanık bir kimlik gelistirmissindir.aslında satürnle kavusan uranüs ve neptünde etkisini hissettirecektir ama stelyum oğlakta olduğundan ve satürnde oğlakta yer aldığından satürnün etkisi daha ağır basabilir.belkide diğer gezegenlerin etkisini zamanla gösterebilirsin.bu konum senin kendini duygusal bir hapishanede hissettiğinide gösterebilir.kendi kendine yetmeye calısan bir yapın olabilir.zirveye cıkmak senin icin önemli olabilir, bu sana güvenlik duygusu verebilir.ayrıca bu nedenle parayada önem verebilirsin para biriktirme hatta cimriliğe varan bir tutum sergileyebilirsin.üzüldüğünde yemekten icmekten kesilebilirsin.5.evdeki satürnün etkisiyle kendini arkadaslardan sosyal ortamlardan bilincli bir sekilde uzaklastırabilirsin.yalnızlığı seçebilirsin.hic cocuk olmadığın gibi bi duyguya kapılabilirsin.askta bir takım hayal kırıklıkları yasamıs olabilirsin.

ayın ailemizide gösterdiğini düsünürsek eger zor bir çocukluk gecirdiğini ve ailenin kısıtlayıcı olduklarını yada bir sekilde kendini degersiz hissetmeni sagladıklarını düsünebilirz.ailenle iletisimin genelde vasat olabilir yani senin anlatmak istediğinle onların anladıkları arasında uçurumlar olabilir.merkürünü yorumlarkende söylemistim ailenle iletisim kurma problemin olabilr .

devam edecek....

Açıkçası ben bile bu stelyumu anlayabilmiş değilim. Neredeyse tüm kollektiflerin arasında kalmış bir ay ... Tabii duygusal olarak çok geniş bir yelpaze dahilinde, melankoli dominant olmak üzere garip bir modta oluyorsun. Yukarıda bahsettiklerinden hep birer parça taşıyorum. Ne bileyim .. gerçekten hiç çocuk olamadığımı düşündüğüm oluyor . Ama bi yandan bakınca , erken adam oluyorsun. Yıpranmışsın belki ama bi o kadar da yıpranmaya karşı dayanıklı hale gelmişsin. Herşeyin artısı eksisi var...

Sonuç olarak satürnün domine ettiği bir stelyum olarak baktığımızda vurguladıkların doğru Selin Hanım verygood
Referans Adresler