Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
sessizgidiş Yazılan:bence yılın yorumu bu olmuş gülücük

karşılıklı yorumlar falan çok hoş , tebrik ettim (:

gözkýrpma
edamnur Yazılan:Almira, aeon bölüyorum muhabbeti ama ya rica eetsem benim doğum haritamı da yorumlaya blr misiniz. güneş boğa, yükselen terazi, birde yedinci evde yok yok açılardan çok anlamıyorum jüpiterde var venüste ama açılar nasıl ii midir? ay da 7. evin sonunda birçok yerde(analiz yapılan) 8. evde sayılıyor. çoğu gezegen koçta yükselenimin tam karşıt burcu koç bu kişiliğime nasıl yansır. haritam aşağıdaki linkte

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1251657945

eDAMnur biraz forum kurallarına göz at gözkýrpma

Hoş geldin bu arada....

Böylesi yorumlar yapman ve alman için hayli zaman geçirmen gerekebilir....

selamlar sevgiler
hoşbulduk almira. baktım forum kurallarına ama kurallara uymayan ne yaptım anlayamadım inan. Nese tşk. ii forumlar..
edamnur Yazılan:hoşbulduk almira. baktım forum kurallarına ama kurallara uymayan ne yaptım anlayamadım inan. Nese tşk. ii forumlar..

Forum kuralllarına uymadığını söylemedim ...

Bilgilenmen açısından söyledim....

Çözümü kolaylaştırırabilir diye ....

iyi paylaşımlar
aeon Yazılan:-ay kova
Mesafeli olabiliyorum...

Yazımın bile soğukluğunu hissettiğini söyleyen insanlar var....

hem 12.ev hem pluto bunları
çok gizler.
arasıra harita bütününe uymayan bir kıskançlık duygunun olması normal.
hatta bazı kişilerin sana yaptığı kötü davranışları unutmakta zorlanabilirsin.

Yapılanı unutmuyorum güçlü bir hafızam var....

Kin duymak değil bu...

Ama yapılanın dengesini buldurur mutlaka....

Tabir cayizse geçen uzun süredir bir tanıdığım bu tanımı yaptı benide güldürdü...

Ne astroloji ile alakası var nede mistik....

Her şeyi yapabilecek bir halim varmış...

Tipime bakıp aldananlar çok oluyor...

Güven veren bir yüzüm var...

Sinirlendiğimin anlaşılmaması mümkün değil....Yüzüme vurur...

tanımayanlar...çok güldüğüm için sinirli olduğumu pek anlamaz..
.

-mars
marsın 12.evde öfke göstermek konusunda nasılsın ?
öfkeni kova ve yay etkisiyle,karşındakini umursamama yolunu seçebilirsin.ancak , bu öfkeyi bastırmak
demektir ve sana zararı olur.üstelik pluto marsın fevri davranmasını engeller.
arasıra öfkeni açığa çıkartman senin için daha faydalı olur.

Bunu denedim bastırmak benim için daha iyi söyleyince...ruhun olgunlaşmıyor...

Sabır denenn olgu seni erdiriryor...

Hep hemen söyleyince...

Anlaşılmıyor...

Beklemeyi bilirim gerekirse 3-4 yıl sonra söylerim ama söylerim.....

Öfkelenmem....

Hani oldu ...o zamanda çok sürmez....
1-2 dakika....

Bir şeyleri kırma çarpma alışkanlığım yoktur....

Ama giderim ....

Hemen kendimi otobüste bulurum yollar beni çok sakinleştiriyor....

Yaya has bir huzursuzluğum var....

yükselende bunu kapatmıyor diyebilirim

-venüs

venüsün oğlak burcunda .oğlaktaki düşen ilişkiyle ilgili gezegenler (mars venüs)
ilişkide saygı kavramına çok önem verir.senin de dikkat ettiğin bir değerdir.
saygı ve sadakat.oğlak biraz depresif burçtur.neyse ki haritanda jupiterle kavuşmuş
durumda.
Özgür olmak bir yere kadar yanında biri olmadan bunun başı boş saçma anlamsız olduğunu düşünüyorum....

Venüsün jüpiterle kavuşumu bana bazı şeylerde lüks arayışı veriyor..

Bunu yükselen balıkta verebilir...

Yani herşeyden ok olmuyorsunuz...

Yayın aşırı aristokratlığı yok allahtan yoksa uyuz bir karışım olurdu...

Yaşadığın yerin bu boyutun kurallarını yatsıyamazsın ...

Avakado burcunun yükselen mangosu olsan bu böyle....

Sadakat ve saygı...
Sevgiden aradığım bu ...

Arkadaşlarıma liderlik taslamam genel halimde liderlik olayı yok...

eşitliğede inanmam.....

Oğlakta olan bu 3 gezegenim bana sabır..

Dayanıklılık verdiğini fark ediyorum....

Ayrıca bana terazi özelliğide veriyor....

Müzik yapabilme....

Sanatsallık...

En güçlü olduğum alan bu ....

Yemek yaparken sıkıyormuşum kız kardeşim söyledi...

ÇÇoğu mmeslek konusunda böyle...

Yaratmaya yönelik şeyler.. beni doyuruyor...

-7.ev
Titiz biri sayılmam hata ben detaylar sinir ediyor...

Ben daha genel bakmayı seviyorum....

Ama benimde kendime has detaya inme yöntemim var....

Yaşlandıkça kendi el kitabını hazırlıyorsun....

8.evinin terazi kesmiş.ve akrepteki pluto 8.evde orada ve saturn var.
bana ortak kaynaklar konusunda kazançlı olacaksın gibi geldi.
yönetici venüs jupiterle kavuşmuş.

Hali hazırda eceli yakında mısırda yaşayan bir dedem yokgülücük

miras değil alın terimi olacak bizim servet gözkýrpma,,,

8.ev korkunu çok düşündüm.teraziye has korkuların mı var.yoksa akrebe has mı(yoksa ikisi mi? )

Terazinin korkuları ne bilmiyorum ....

En beni düşündüren şey sevilme korkusu yaptırırm gücü hatrı sayılır aslında..

Ölüm korkum yok ölüme bakış acım farklı....

Ölümün yok oluş olmadığını ölmekle yok olunmadığını insan= beden olmadığını öğrenmek nasip olduğu şükür...

Allah idrakini artırsın...

Terazinin
malum benimde astroloji alanında arge çalışmalarım sürüyor .bir açıklarsan sevinirm.
terazi korkuları uyumu sağlayamamk , denge kuramamktır.akrebe has korkular dönüşememek

Uyum konusunda iyiymdir....

Dönüşümleri deneyimledim sayılır....

Bir dönem radikal hallerim oldugülücük

Kendimi çok sınadım ....

Bu konuları aşmakta balık yükselen çok yardımcı

ikisi de birbirine zıt korkular.ikisi varsa sen de çelişki yaratır.
dönüşmek için huzur bozmalısın kriz yaratmalısın.uyum içinde krizden uzatlaşmalısın.
bana akrepsi korkuların daha ön planda geldi.çünkü uranyen bir tarafın da var.değişememk hep aynı kalmak
seni korkutabilir.(ama sen yine de soruyu cevaplarsan memnun olurum)

Değişenken bir yapım var...
Bu kadar gelişen olgunun içinde olmaması çok entesan olurdu...

Öğrenemek öğrendiğini yaşayamak belki korku sayılırsa.....

Korku ve gerilim izlemiyorum ....

Karanlıktan...akrebin cinli şeylerinden tırstığımı söyleyebillirim ...

-saturne çok bakmadım.seni çok kasmamış
8. ve 9.evde arasıra zorlama getirebilir.ama iki evde de saturnü aşacak potansiyeller var.
ancak ,akrepte oluşundan dolayı derin duygusal bağlar kurmak konusunda ksıtlanabilrisn.
uranyen yönünle de örtüştürdüm.

Bazı astrologlar jüpiter satrün 60'lı kabul ediyorlar haritamda...
Derinlik....

Düşüncede 9 ev konularında.....

Genel olarak sıkıcı etkilerim yok galiba...

Satrün yada akrep (baba) güneşimde 9 evde o yüzden pek beni sıkmazlar...

Beni en çok güldürende ....de kovalar.....

-bitti-

coolhandsome

Bir evin yöneticisini o evi kesen burçmu belirler?Örneğin 9. evimi akrep kesiyor ama sadece akrepten 4 derece alıyor geri kalanın tamamı yay burcu,şimdi ben 9. evin yöneticisini mars-pluton mu yoksa jupiter olarakmı almalıyım?

aeon

Yapılanı unutmuyorum güçlü bir hafızam var....Kin duymak değil bu...

uranyenler biraz sallamz oluyor.çok intikam dseğilde.haritan öyle çok aşırı kafaya takacak yapıda değil.
öte yandan plutoyuda yok sayamayız.pluto bir şeyleri kolay unutmaz.
tabi kişinin harita yapısına göre tepkiler değişebiliyor.

-Yemek yaparken sıkıyormuşum kız kardeşim söyledi...

ÇÇoğu mmeslek konusunda böyle...

7.evin daha başka alaında durmuştum.aslında mc ve 10 ev alanına
paralel yorumlamak daya uygun.

aslında merkür neptün kavuşumundan ötürü ben hep konsantrasyon ve analiz eksikliği üzerinde daha çok durdum.ve 7.evin seni bu yönde tamamlaması kısmından bahsettim.

ama yazdıklarından sonra ve 10.evindeki (yay,merkür,uranüs) konumları aklıma geldiğinde

bie işte ustalaşmak , titiz bir şekilde uzun süre harcamak gibi şeyleri başaklardan daha çok öğrenmen
olasılığı daha ön planda geldi.

Hali hazırda eceli yakında mısırda yaşayan bir dedem yok
miras değil alın terimi olacak bizim servet.

gülücük)
yönetici jupiterle kavuştuğundan
aklıma ortak kaynaklardan kazanç geldi(sadece miras değil , eşin varlılı olması giib..
kısaca senin çaba harcadığın değil.ya da ölülerin parası gibi kavramlar.
ama saturn ve plutonunda oluşunu biraz es geçmişim.)

-Karanlıktan...akrebin cinli şeylerinden tırstığımı söyleyebillirim ...

8.ev korkundan bazıları akrebe has yani dönüşemek kısmı.
ama bir uranyen olarak , bunu aşman rahat olur.
öteyandan 8.ev saturnü , için ölüm ötesinden ve bilinmeyenden korkudan bahsedilir.
inanç ölüm korkusdsunu yenebilir ama ölüm ötesi ve bilinmeyenden korku saturnde vardır.çünkü 2.2=4
gezegenidir.riski sevmez.malum bu inli cinli işlerde biraz riski gerektiriyor.
ben bunlara bağladım.

geri bildirim için teşekkürler verygood
Rica ederim aeon ....

Eleştirel bakabilirim Almira'ya onu çok çokta eleştirebilirim gülücük

Bu beni sıkmaz ....

Keyifli bir paylaşım oldu benim içindegözkýrpma
Neptünyen Merkür & Ay Ateş Üçgeni

Birinci evin sonlarında yer alan Merkür Yay’ı, harita genelinde çok da aktif sayılmaz. En güçlü sayılabilecek aktivitesi Neptün ile etkileşimi sayılabilir. Neptünyen bi’Merkür’ün varlığında, hep tekrarını ettiğimiz; düşünce’nin oluşum sürecini sezgiler, hayaller, manevi ve mistik imgeler, inançlar oluşturabilmektedir. Zaten Merkür Yay’ı da doğası gereği bu tarz konulara yabancı değildir. Neptün’ü, Venüs’ün üstadı atfederek; zihinsel üretimde sanatsal motiflerin bulunması da söz konusu olabilecektir. Madalyonun öteki yüzünde ise (gölge) dalgınlıklar, ‘’ben az önce ne diyordum ya?’’ serzenişleri dil çýkarma yani fikri bulanıklıklar yer alabilir. Altıncı ev’in sonlarına yerleşen ve yedinci ev’in yarısına dahil olan İkizler yöneticisinin birinci evde yer alması, mesleki (6) pozisyonunuzda hitabet’in (Merkür) önemini işaretleştiren olabilir. Aynı zamanda; kurduğunuz ilişkilerle (sen evi, 7) iletişme (İkizler) işinin sizi özellikle zihinsel anlamda besleyen ‘’olmazsa olmaz’’larınız arasında olduğunu da işaretleştiren olabilir.

Neptünyen Merkür, Ay’ınızı beslemiş. Bu akışkan enerji, yalın bi’ifadeyle duygularınız ile aklınızın birbiri ile çelişkide olmadığını söyleyen. Buradan hareketle, duyguların asaletini ve ihtişamını (Aslan) büyüleyici (Neptün) bi’şekilde kelimelere (Merkür) dökebilme potansiyelinden bahsedilebilir mesela. ‘’Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.’’ atasözünü bu kombinasyon için de tekrarlamalı bence. Derinlikli ihtiyaçlarınız açısından, söz konusu yerleşimin hem dokuzuncu evde bulunması, hem de Neptün kontağı ‘’inanç’’ uzantısını vurgulayan olmuş. Bu kombinasyonla vurgulanan bi’başka nokta da; ‘’ateş’’ elementi olsa gerek. Hem duygularınızda hem de fikriyatınızda, ateş elementine has; dolaysız, cesaretli, girişken, aceleci bi’yapı (Neptün etkileşimi yüzünden, sivrileşebilecek uçlarından muaf ve katıksız haline nazaran daha yumuşak) rahatlıkla gözlemlenebilen olacaktır.

devam edecek...
Aprilios Yazılan:Neptünyen Merkür & Ay Ateş Üçgeni

Birinci evin sonlarında yer alan Merkür Yay’ı, harita genelinde çok da aktif sayılmaz. En güçlü sayılabilecek aktivitesi Neptün ile etkileşimi sayılabilir. Neptünyen bi’Merkür’ün varlığında, hep tekrarını ettiğimiz; düşünce’nin oluşum sürecini sezgiler, hayaller, manevi ve mistik imgeler, inançlar oluşturabilmektedir. Zaten Merkür Yay’ı da doğası gereği bu tarz konulara yabancı değildir. Neptün’ü, Venüs’ün üstadı atfederek; zihinsel üretimde sanatsal motiflerin bulunması da söz konusu olabilecektir. Madalyonun öteki yüzünde ise (gölge) dalgınlıklar, ‘’ben az önce ne diyordum ya?’’ serzenişleri dil çýkarma yani fikri bulanıklıklar yer alabilir. Altıncı ev’in sonlarına yerleşen ve yedinci ev’in yarısına dahil olan İkizler yöneticisinin birinci evde yer alması, mesleki (6) pozisyonunuzda hitabet’in (Merkür) önemini işaretleştiren olabilir. Aynı zamanda; kurduğunuz ilişkilerle (sen evi, 7) iletişme (İkizler) işinin sizi özellikle zihinsel anlamda besleyen ‘’olmazsa olmaz’’larınız arasında olduğunu da işaretleştiren olabilir.

Neptünyen Merkür, Ay’ınızı beslemiş. Bu akışkan enerji, yalın bi’ifadeyle duygularınız ile aklınızın birbiri ile çelişkide olmadığını söyleyen. Buradan hareketle, duyguların asaletini ve ihtişamını (Aslan) büyüleyici (Neptün) bi’şekilde kelimelere (Merkür) dökebilme potansiyelinden bahsedilebilir mesela. ‘’Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.’’ atasözünü bu kombinasyon için de tekrarlamalı bence. Derinlikli ihtiyaçlarınız açısından, söz konusu yerleşimin hem dokuzuncu evde bulunması, hem de Neptün kontağı ‘’inanç’’ uzantısını vurgulayan olmuş. Bu kombinasyonla vurgulanan bi’başka nokta da; ‘’ateş’’ elementi olsa gerek. Hem duygularınızda hem de fikriyatınızda, ateş elementine has; dolaysız, cesaretli, girişken, aceleci bi’yapı (Neptün etkileşimi yüzünden, sivrileşebilecek uçlarından muaf ve katıksız haline nazaran daha yumuşak) rahatlıkla gözlemlenebilen olacaktır.

devam edecek...

aprilios sevgili arkadasım yine harika yorumlar okudum verygood
fikir bulanıklıkları bir gercek toparladıgımda kendimi inandıgım temeller üzerinde korkmadan duygularımı düşünce gücümü insaa ederim inandırma ikna etme yetenegim var bu işimde cok gerekli
yoklugu ve bir cok terimi(bknz. yılsonunda gezegenler ve günes sistemini işleyecegim ) cocuklara aktarmak hem düşünce hem duygu hemde hitabet gerektiriyo aslında içimde ki hissiyat coooooook büyük gruplara ders vermek seminerler düzenlemek yönünde ..asık oldugum zamanlarda duygularım sel olup akar elime kagıt kalem dayanmaz cesaret delilik ne arasanız var bunlarıda kagıda dökerim acelicilik sabırsızlık zaten satün duvarlarım kayıp bilinç altında arada cıkınca bırakıorum yazmayı cizmeyi (son hallerini okumak isterseniz bu kız asık olunca böle yazıyor konu baslıgı :D )-alkış aprilios teşekkürler
Referans Adresler