Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
rica etsem bende birkaç yorum alabilirmiyim?
sadece iki konuda,5.evim-çocuk açısından,herhangi olumsuzluk varmı?
ve arkadaşlık evi neresi ise onunla ilgili.ilişkiler açısından olumsuzluk yaşıyorum,hangi gezegenlerden kaynaklanır bu?
düşüncesiz insanlardan bıktım simdi-kızdım aðla...
(01-31-2010 04:51 AM)Sniper Yazılan: [ -> ]gene çok isabetli yorumlar April-alkış eline zihnine sağlıkçiçek

yeni bir Amine'ye dönüşme ihtiyacı fazlasıyla var içimi kemiriyo sürekli değişim içinde olsamda tam olarak nasıl bi Amine olmak istiyorum onu netleştirebilsem bigülücük Anne tarafım ile bağlantılıysa müthiş bi gizem söz konusu..aşırı derecede merakımı uyandırıyo ama bilgiye ulaşabilme ihtimalim bile yok üstelik sürekli eksiliyolar kime sorcam ben yahu.. annemi kontrolcü baskıcı güçlü bulduğumda çok doğru daha doğrusu bi zamanlar öyleydi şimdiyse neptün devinimi yaşıyo ve tüm plütonikliğini yitirdi tabi benimde Ayım Neptün etkisi altında artık annemi neptünyen görüyorum ve acıma-merhamet gibi duygular ön planda

tekrardan teşekkür ederim devamını merakla bekliyorum verygood
Ben teşekkür ederim =)

Güneş’in Whole sistemine göre; 1. evde… Hem Güneş (Yay) birinci ev enerjisi, hem de Asc Yay’ı yaşama karşı nasıl bi’yaklaşımda olduğunu ve yaşamın seni nasıl algıladığını (çizilen imaj) niteleyebilmekte… Yay, yöneticisi Jüpiter’in namından dolayı şanslı oluşu ve gülümsemesi ile anılan bi’burçtur bildiğin üzere. Mensup olduğu ateş grubundaki diğer elemanlara kıyasla ‘’ego’’sal anlamda farkındalık düzeyi daha yüksek bi’burç olduğunun altı çizilir. Gün be gün geliştirmekte olduğun benlik duygunda; dolayısıyla hayata karşı genel tutumunda: hümanist, idealist, felsefik, seyyahsal, kaşifsel… desenlerden bahsedilebilir. Dokuzuncu evinin yöneticisi olan Güneş, Yay potansiyeline vurguda bulunmuş diye düşünüyorum. Yalnız, 9. evde Yıldırım’ın tabiriyle ;) küçük bi’kediye rastlıyoruz: Şiron kedisine… Üstelik söz konusu kedi, çok sıkı bi’bağlantı olmasa da 9 orb aralığı ile Güneş’inle kontakt kurarak güçlü bi’çifte vurgu adayı olduğunu seslendirmiş. Bu noktada salt ‘’9. ev yöneticisi = Güneş birinci evde’’ ilişkisine odaklanmak sağlıklı olmayacaktır kanısındayım. Bu harmanlamada Şiron etkisi de es geçilemez bi’faktör durumunda. O halde; kişisel imajında ve sahip olduğun kimlik duygunda Yay’a ait yukarıda saymaya çalıştığım bi’takım özellikleri ‘’Başak’a özgü’’cülükle birlikte yorumladığından bahsedebilir miyim? Örneklendirmek gerekirse; en yalın haliyle Yay’a has spontanlıkla gerçekleşebilecek iyimser tutumlarında ‘’güçlü mantık’’çılığın dayattığı ‘’salt duygularla harekete geçmeme’’ freni, yargı mekanizmanın tartısına dair (doğru olduğu çıkarına vardığın fikirler) bi’tür didikleyicilik, dinsel ve felsefi öğretilere ‘’analizci’’ bakış açısı, yükseköğretim konusunda Güneş Yay’ının hali hazırda taşıdığı idealizmi ‘’mükemmeliyetçi’’liğe götüren yaklaşımlar… Ve kişisel imajında yer alan Yaysal unsurları tipik Yay abartıcılığının tam aksine; mütevazılıkla, hatta çekingenlikle sergiliyor olduğunu, ne kadar doğrularsın? Müsait olduğun bi’zamanda, geri bildirimde bulunursan sevinirim.

devam edecek...
(02-04-2010 02:21 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]genede yükseköğretim konusundaki mükemmeliyetçilik'in yerini Şironyen türden bi yaraya bırakma olasılığıda var yakın gelecekte...

eline zihnine sağlık çiçek

eğitim konusundaki Şironyen yaranın yakın gelecekte olabileceğini yazmışsın.
üniversite konusundaki problemlerin gündeme geleceğini düşünüyorsun sanırım soru
(02-04-2010 08:26 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]Evet bu konuya çok Yayımsı bakıyorum Satürnün duvarıyla karşılaşmak sarsıcı olur muhtemelen

öyle bile olsa sıkma canını , bir kapı kapanır - başka bir kapı açılır derler , al sana çiçek çiçek
Vaktiniz olduğunda haritam ile ilgili yorumlanızı okumak isterim.
Sevgiyle kalın, kolay gelsin...
banada yorum yaparmısınız belkı degısıme ugramısımdır koptum.w
(02-04-2010 02:21 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]Evet Aprilios gene çok isabetli yorumlar -alkış whole sign sistemini bi türlü kabullenemiyodum çünkü 1.ev Güneşine has kendini rahat ifade etme, bulunduğu ortamda egonun parıldaması gibi özelliklerden ve hatta 1.ev Güneşine has fiziksel özelliklerden hiç nasiplenmemişim nedense..genede yakınlarımdan çoğu kez duyduğum ve kendiminde kabullenebileceğim Güneşe has kendisi için başkalarının iyiliğini görmezden gelmek yada kendini fazla önemsemek gibi gölgeler taşıdığımı söyliyebilirim..mantıkçılığın oluşturduğu frenle ilgili yazdıkların içinde ayrı bi alkış -alkış haritamdaki Su yoğunluğu sebebiyle bunu bağlıycak tek kombinasyon Yeniay sanırdım..ki o bile yeterli değildi..genede bazen mantığın bile durdurmakta aciz kaldığı duygular olabiliyo ;) dini öğretilere analizci yaklaşım olsun Yaylığımı ortaya koymaktaki çekingenlik olsun oldukça isabetli yorumlar.. genede yükseköğretim konusundaki mükemmeliyetçilik'in yerini Şironyen türden bi yaraya bırakma olasılığıda var yakın gelecekte...

eline zihnine sağlık çiçek
Teşekkürlerimi yineleyerek başlıyorum melek

Onikinci evdeki güçlü Akrep temasının, 8. evdeki Mars ile temasta olması Akrepsi özelliklerin natalındaki etki alanının ‘’double çifte vurgu’’yla zirveye ;) oynamasını sağlamış. Aradaki temasta ‘’kolaylaştırıcı ve fayda sağlayan’’ bi’bağlantı görüyoruz. Dilersen öncelikle ‘’Mars Yengeç ~ 8. ev’’ uzantılarına şöyle bi’bakış atalım. Bi’Mars Yengeç’i olarak; enerjini, duygusal ve ebeveynsel - ailesel konular üzerine yönlendirmeye meyilli olduğundan bahsedilebilir. Yengeç konuları (aile, ev, güvenlik, anaçlık, anne imgesi…) yaşamındaki mücadele odasının kilitlerini açan anahtarlardan biri ya da birkaçıdır diyebilirim. Yukarıda belirtmeye çalıştığım Yengeç konularında, kaotik bi’deneyim süreci yaşayarak, transformatik yani soyut anlamda eski Amine’den arınmış bi’psikolojik forma dönüşünün savaşımı ile ilgili vb. yaşam tecrübelerin söz konusu olabilir. Bu olası kaotik edinim potansiyelinin öznelerinden biri de; üzeri örtülü bi’konu (bi’tür sır) da olabilir. Örneğin; çocukluğunla, hafızanla, hatıralarınla ya da başta da belirtmeye çalıştığım anne imgen, güvenlik duygun, evin, ebeveynlerinle ve aile bireylerin ile olan ilişkin ile ilgili… Cesaretini de bu konular üzerine yoğunlaştırdığından hatta bu konuları bi’tür tutku ya da gölgeli olarak saplantı haline getirmiş olabileceğinden bahsedilebilir. Bu kombinasyonda pek çok çifte vurguyla karşılaşabiliyoruz: 1-) Mars yöneticisi Ay ile bağlantıda. 2-) Ay ve Merkür klasik yöneticisi ile bağlantıda. 3-) Plüto, modern yöneticiliğindeki ev ile bağlantıda. 4-) Mars, klasik yöneticiliğindeki ev ile bağlantıda… Onikinci evdeki bu stelyumun ağır abi basın sözcüsü Plüto’nun Mars ile oluşturduğu su üçgeni; sana muazzam bi’içsel (psikolojik) güç sağlıyor olmalı. Derinden gelen güçlülüğünün (Plüto & 12), özellikle içsel olarak dönüşümün (8) için, yaşam enerjini (Mars) yoğunlaştırma (Plüto) etkisinden de bahsedebilirim sanırım. ‘’Gözü kara’’ ve ‘’soğukkanlı’’ olabiliten de kuvvetle muhtemel. Natalındaki bi’diğer önemli faktör de, taşıdığın güçlü Akrepsiliğin yamacında bi’de ‘’su evleri’’ vurgusuna sahip olman. Bu da; duygu temasının ve ruhsal ihtiyaçlarının yaşam alanında önemli bi’payeye sahip olduğunun göstergesi. Ayrıca, natalındaki su elementi vurgusunun da altını çizebilmekte.

devam edecek...
(02-05-2010 10:31 PM)miray Yazılan: [ -> ]Vaktiniz olduğunda haritam ile ilgili yorumlanızı okumak isterim.
Sevgiyle kalın, kolay gelsin...

sevgili miray,
çok yeni üye oldugun için detaylı analiz almak için daha fazla paylaşım yapmalısın ,)
sitede kişisel gezegenlerin bulundugu burç ve açılar konusunda yeterince bilgi bulabilirsin.
ilk etapta araştırmanı, aklını kurcalayan konularda sorular yöneltmeni ve astrolojiye ısınmanı öneririm. akabinde yorumcu arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır verygood

haritan hakkında kendi bilgilerim ölçütünde kısaca bir değerlendirme yapacak olursak ;
güneş başak, ve asc ikizler ile oluşan sosyal, dışadönük, konuşkan, esprili i okumayı/araştırmayı seven genel bir merküryen yapıdan söz edebiliriz.

benliğin daha dışadönük bir yapıda olmasına karşın, satürnden kare açı alan ay akrep , çok daha yoğun ve derin bir içdünyaya ve hissediş biçimine işaret eder.
bu yoğunluğun satürn karesiyle korkulu bir hale bürünerek, iç dünyanı gizleme ve kendini kolayca açamamak gibi bir etkiye sebep olması muhtemel olabilir. satürnden kare açı alan bir ay, erken yaşta olgunlaşmak zorunda kalan bir yapıya işaret edebilir.
muhtemelen duygu dünyan , göründüğünden çok daha derin ve kendine has gizemlerle dolu.

başak burcunda konumlanan bir merkür analitik düşünme potansiyeli verir. başak merkür elle tutulabilir olan rasyonel bilgiyle ilgilidir. ruhani bilgiye fazla tamah etmez. oysa senin merkürün hayaller gezegeni neptün ile kare görünüm almakta.
bilinçüstündeki rasyonel bilgilerle, ruhani olanı aynı potada eritmek konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. ancak ikisini dengeleyebilirsen hem hislere hem de mantığa dayalı bilgileri harmanlayarak dengeli ve yerinde analizler yapabilme potansiyelin oldugunu düşünüyorum. bu konum iyi bir edebi yetenek de verebilir.

venüs aslan sevgileri ifade konusunda son derece dışadönük ve ışıklı bir yapıya sahip olsa da satürnle kavuşum yapması ışığını yeterince yansıtamamasına neden olacaktır.
venüs aslan; gözde olmayı ve gerek kişisel ilişkiler gerek sosyal arenada sevilmeyi çok ister . ancak venüsle görünüm alan satürn sevilmemekten şiddetli bir endişe duyar ve bu nedenle daha ciddi oturaklı , içedönük bir kisveye bürünür.

bu nedenle kendini sevginin içine bırakma şeklin, tipik bir venüs aslan, ya da neşeli bir merküryene göre biraz daha ağırbaşlı daha korkulu bir tonda seyredebilir.. gülücük
sevgili serena gerçekten seni kutluyorum çok güzel yorumların var ve herkese cevap vermeye çalışıyorsun benimde haritamdaki evlilikle ilgili yorumunu bekliyorum öazellikle 10.evdeki mars merkür pluto ay güneş gibi birikimin olmasının anlaamını bana açıklayan olmadı nasıl bir tipte biriyle evlilik görünüyor acaba şimdiden emeğine sağlık
Yabancı yada senden uzak bir kültüre ait olması ...

Nazik sevecen ...Aile'den hoşlanan ...İnançlarının onun fikir yapısını oluşturduğu ...

Hafif tembelimsi gülücük

Ama hepten çok bilgiye aşık biri gülücük senin eş profilini oluşturacaktır...

SSoru serenaya gelmiş ama venüsün yayda olunca gülücük yazmak geldi içimden engül sevgiler...

Esaslı yorumlarıda serenadan alırsın gülücük
Referans Adresler