Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Rüzgâr Yazılan:Daily için;

Haritanız üzerinde çalışmaya başladım, üstünde durmayı düşündüğüm genel vurgular ise şöyle;

*Güneş,Venüs,Merkür Başak stelyumu.

*Ay burcunuz.

*Birincil T-kare;Güneş-Venüs,Neptün ve Mars arasında oluşan.Özellikle bu T-Kare'nin elemanlarından olan Mars'ın Neptün ve Ceres'le kimliğiniz üzerinden yapmış olduğu etkileşim.

*İkincil T-kare;Uranüs, Jüpiter ve Satürn arasında.Sizinle yakın tarihlerde doğan çoğu kişide olabileceği için(nedeni nesilsel gezegenler olmaları), üstünkörü geçeceğim.

Son olarakta Başak-Balık aksını yansıttığınızı düşünmem üzerine bir kaç cümle eklemek istiyorum. (:

çok teşekkür ediyorum, sabırsızlıkla bekleyeceğim.. gülücük
Rüzgâr Yazılan:-Güneş-Venüs-Merkür Başak stelyumu (6.ev)

Öncelikle Başak burcunun doğal evinde olan bu stelyum oldukça iyi çalışacaktır.Kavuşumlar her zaman stresli açılardır.Ben onları iki bireyin evlenmesine benzetiyorum.İki farklı birey, farklı karakterler, sevdiği yemeklerden tutun belki de ev hallerine kadar.Ve bu iki farklı yaşam formu birliktelik yapmaya karar veriyor.Şanslısınız çünkü en azından farklı olsalarda uyumlulargülücük Bu nedenle önce kahramanlarımızı tanıyalım istiyorum;

Güneş benlik,ego,parıldayan pulları ve mağrur bakışlarıyla hangi ortama girse kendisini belli edebilir.Güneş'in düştüğü burç gökkuşağının hangi tonu olduğumuzu gösterirken düştüğü ev yaşam arenamızı göstermekte.

Oysa ki;sizin Güneş'iniz Başak'ta.Başak'ta bencillik, ego gibi kavramlar yoktur.Başak-Balık aksı masumiyeti temsil eder.Ama Başak'lar çoğunlukla mutsuzlardır.Mükemmeli aramaları, fazla takıntılı zihinleri. (:

Venüs ve Merkür'e de kısaca değinmek gerekirse biri zerafetin gezegenidir,Başak teması sade ama etkileyici bir giyim verir, diğeri ise iletişim vb. konuları işler,Başak burcunun buradaki konumu ise,bahsettiğim takıntılı zihin,söyleyeceklerini 2 kez düşünme, yazım kabiliyeti verebilir.

Daily, oldukça hoş bir bayan olduğunuzu, güzel ve duru gözleriniz olduğunu ve belkide hafif gamzeleriniz olabileceğini düşünüyorum.Belirttiğim gibi hoş ve sade bir giyiminiz vardır.İnsancıllık doğanızda vardır, aşırı merhametli biri olabilirsiniz.

Tasarım ve çizim kabiliyetiniz olabilir,eger eğitiminize devam ettiyseniz tıp veya hizmet sektörüne yönelik olabilir.

Allerjen bir bünyeniz olduğunu, özellikle çocukken bazı hastalıklar geçirebileceğinizi düşünüyorum.Bi ihtimal panik atak benzeri durumlarlada karşılaşmış olabilirsiniz.Cilt sorunlarıyla karşılaşmış olabilirsiniz.Kabızlık probleminizde olabilir.Kesinlik belitrmemekle beraber özellikle bahar mevsimine özgü bir allerjiniz olabilir.Hastalıklarınızın bir çoğu fizikselden öte psikoloji temalı olabilir.Otoriteyle ve ya aileyle sorunlarınız olabilir.Oldukça verici bir insansınız, zaman zaman hayal kırıklıkları yaşıyor olabilirsiniz.

Tümüyle açıklık getirmediğimin farkındayım, fakat sahip olduğunuz T-Kareyi incelerken güneşinizle ilgili daha bir çok ayrıntıya ışık tutmaya çalışacağım.

Devamı gelecek...

öncelikle emeğin, zahmetin çok teşekkürler...

Ben kendimi nedense yeni yeni tanımaya başlıyorum. Bu nedenle net olmamakla birlikte kendim için şunları söyleyebilirim.
Bencil değilim sanıyorum, sevdiklerim için canımı veririm. Sevmediklerim içinse adil olmaya çalışırım. Sosyal açıdan görev bilincine sahibim. "ben böyleyim yada ben bunu istiyorum" tarzında cümle kurmam ve böyle düşünmem. Bunların arasında ise kendimi severim, mutlu olmalıyım ve bunu sağlarım. Mutsuz olmayı sevmiyorum. Beni rahatsız eden şeyleri değiştiririm, onlarla yaşamaya katlanmam.. Bazen bu kafamı, düşünce tarzımı değiştirmek şeklinde de olabilir. Kendimi çabucak motive edebilirim.
Takıntılarıma gelince; mükemmelliği sanırım sadece kendimde arıyorum.. yaşantımda, sevdiklerimde, eşimde, çocuklarımda değil...
Giyim, makyaj, aksesuar.. doğal olanı severim... kolay kolay beğenmem ama eleştirmem de.. herkesin fikrine, tarzına saygım sonsuzdur.
Düşünmek maalesef bende hiiiç olmayan bir özellik belki de bu yüzden kendimi tanımıyorum, belki de bu yüzden gelişimim bu kadar geri kalmış.. Cümleler beynimde oluşmadan dudaklarımdan dökülüverir, iğrenç bir durum. gülücük)
çiçek Teşekkür ediyorum. bunu benim yorumlamam doğru olmaz sanırım. gözlerimin içinin güldüğünü söylerler. gamzelerim var biri diğerinden daha belirgin... insanları severim. kimsenin "kötü" olduğunu düşünemem kolay kolay... hatta kabullenemem. ancak çok bariz bir kanıt görmedikçe... (hayvanları da severim... küçükken kertenkelem, kaplumbağam ve kurbağalarım vardı. şimdi de bir iguana almayı düşünüyorum. gülücük )
"aşırı" merhametliyim galiba.. çocuklarıma da en çok öğretmeye çalıştığım; adalet ve merhamet duygularıdır..
Kalemle ilgili her konuda kabiliyetim var. orta okulda biyoloji okumaya karar vermiştim, lisede fizik.. ama evlendim :( (hala fizikle yakından ilgiliyim.. takipçisi olarak :D )
Çok sağlıklı bir çocukluk geçirmişim. alerjim yoktur. Cilt sorunu yaşadım çok ciddi boyutlarda... hala da zaman zaman yaşıyorum, fakat bunun alerjik olduğu söylenmedi.. Bahar mevsimleriyle ilgili ellerimde incecik incecik deri dökülmesi yaşamaktayım. en fazla 1-2 gün süreyle..
Bünyem çok sağlamdır. neredeyse hiç hastalanmam. psikolojik olarak; ciddi bir depresyon yaşadım 1-2 sene öncesi çok şükür atlattım, fakat benim yaşadıklarımı kim yaşasa depresyona girerdi, emin olun... pisikolojik açıdan da sağlamımdır. Otoritelerden nefret ediyorum gülücük Çocuklarıma da bu yönde davranmaya özen gösteriyorum.
Çok vericiyim, hayal kırıklıkları yaşıyorum ama işin ilginci fazla da dokunmuyor. kendimi fazlaca mı değerli buluyorum nedir ? dil çýkarma

tekrar ve tekrar teşekkür ediyor, merak ve sabırsızlıkla bekliyorum. gülücük
dove7guntesti Yazılan:yardım... 26 temmuz 1987 saat 16.30 yalova... evlilik ve sağlıkla ilgili birşeyler duymam gerek saolun

http://www.astrosohbet.com/showthread.ph...3#pid63733
tugcee Yazılan:sevgili terazzi için;ayın 5.evinde ve kovada ay beşinci evde yaratıcı olmayı hayal gücünü simgeler terazinin vermiş olduğu beğenilme,sevilme ihtiyacı ay'ın bu konumuyla iyice belirginleşmiş çünkü ay bu evde popüler bir kimliğe bürünmeye düşkün özelliklerde verir sevilmeye,beğenilmeye,ilgi çekmeye ihtiyaç duyarsın belki biraz şıpsevdi olabilirsin,zevklerin senin için önemlidir ancak ay'ın kovada kova mantık burcudur duygularla işi yoktur daima marjinaldir venüsünde başakta pek duygusal olduğun söylenemez ilişkilerinde daha çok mantığa önem verirsin ve kendini duygusal anlamda ifade ediş biçimin pekte sıradan olmayabilir

satürn 4.ev ıc noktasıyla birleşmiş ebeveynlerin sana soğuk geliyor olabilir sana biraz katı ve kuralcı davranıyor olabilirler bu açıdan kendinde eksiklik hissediyor olabilirsin.10.evindeki jüpiter sana iş yaşamında kolaylıklar sağlıcaktır 2.evindeki pluton ile yapmış olduğu kare maddi olarak kayıp getirebilir .

transitlerine baktığım zaman tra.satürn 12.evinden geçiş yapıyor son 2 yıldır içe dönüş,kendini dinleme ne yapıcağına karar verme gibi konuların üzerine eğilmiş olabilirsin birazda depresif bir dönemdir bu dönem gülücük tra satürn 12.evinden geçerken iç dünyanı yapılandırdı sıra 1.evinde yani sosyal maskende ve güneşinde sen ikisini bir arada geçiriceksin bu dönemde biraz daha katı ve soğuk görülebilirsin çevrendekiler tarafından daha çok kendinle ilgilendiğin bir dönem olucaktır yaklaşık 2.5 sene kadar sonrasında daha olgunlaşmış bir terazzi haline geleceksin gülücük

Tuğçe teşekkürler isabetli yorumların için çiçek
teraazziii Yazılan:
tugcee Yazılan:sevgili terazzi için;ayın 5.evinde ve kovada ay beşinci evde yaratıcı olmayı hayal gücünü simgeler terazinin vermiş olduğu beğenilme,sevilme ihtiyacı ay'ın bu konumuyla iyice belirginleşmiş çünkü ay bu evde popüler bir kimliğe bürünmeye düşkün özelliklerde verir sevilmeye,beğenilmeye,ilgi çekmeye ihtiyaç duyarsın belki biraz şıpsevdi olabilirsin,zevklerin senin için önemlidir ancak ay'ın kovada kova mantık burcudur duygularla işi yoktur daima marjinaldir venüsünde başakta pek duygusal olduğun söylenemez ilişkilerinde daha çok mantığa önem verirsin ve kendini duygusal anlamda ifade ediş biçimin pekte sıradan olmayabilir

satürn 4.ev ıc noktasıyla birleşmiş ebeveynlerin sana soğuk geliyor olabilir sana biraz katı ve kuralcı davranıyor olabilirler bu açıdan kendinde eksiklik hissediyor olabilirsin.10.evindeki jüpiter sana iş yaşamında kolaylıklar sağlıcaktır 2.evindeki pluton ile yapmış olduğu kare maddi olarak kayıp getirebilir .

transitlerine baktığım zaman tra.satürn 12.evinden geçiş yapıyor son 2 yıldır içe dönüş,kendini dinleme ne yapıcağına karar verme gibi konuların üzerine eğilmiş olabilirsin birazda depresif bir dönemdir bu dönem gülücük tra satürn 12.evinden geçerken iç dünyanı yapılandırdı sıra 1.evinde yani sosyal maskende ve güneşinde sen ikisini bir arada geçiriceksin bu dönemde biraz daha katı ve soğuk görülebilirsin çevrendekiler tarafından daha çok kendinle ilgilendiğin bir dönem olucaktır yaklaşık 2.5 sene kadar sonrasında daha olgunlaşmış bir terazzi haline geleceksin gülücük

Tuğçe teşekkürler isabetli yorumların için çiçek

rica ederimask
Çifte Vurgudaki Güçlü Ay & Plüto (Akrep) Kavuşumu Güneş Zıtlığı:

Ay & Plüto kavuşumunun muhtemel etkileri üzerine bi’kaç şeyden bahsetmiştim, hatırlarsanız. Plüto çok güçlü bi’hitapla (modern yöneticisi olarak) Ay Akrep’inize seslenmiş. Plüto’nun ‘’derinleştiren’’ etkisinin gerçekliğe kavuşması için biraz ‘’acı’’ gerekli olacaktır diye düşünüyorum. Nitekim; mutluluk uçarı bi’duygudur. Mutluluğun etkisini uzun süre içinizde saklı tutup, ‘’olduğu gibi’’ muhafaza edebilmeniz zordur. Oysa ki ‘’acı’’nın formülasyonundan mıdır bilinmez; değil tutup yakalamak için çaba göstermeye kalkışmak, istenmediği ortamlarda bile rahatlıkla filizlenebilir. Ardında bıraktığı lekeler sanırım çoğumuz için temizlenebilemeyendir. Mutluluk duygusunun aksine; acı hatırlamamak için unuttuğumuz yerde saklı durmaya devam eder.

Plüto & Ay kombinasyonuna dair bu kadar kişisel yorumlandırma ;) yeter sanıyorum.

Astrolojik yorumlandırmalara dönecek olursam; derinlikli ihtiyaçlarınıza ve duygularınıza dair dramatik tecrübeler yaşamış olabilirsiniz. Şiddetli diğer anlamıyla ‘’yoğun’’ bi’tepkiselliğiniz olduğundan da bahsedilebilir. Derinlikli ihtiyaçlarınız için de aynı yakıcılıktaki kuvvetli tutum ortaya çıkabilir. Örneğin; duygusal bağlantı yakaladığınız kişileri (özellikle de ‘’anne’’ ve yaşamınıza girebilecek ‘’kadın’’ imgesi) kimilerine göre uç gelebilecek düzeyde ‘’sahiplenmek’’ ve hatta ‘’kıskanmak’’ gibi. Her ne olursa olsun, çifte vurgudaki bu kombinasyonun en net tanımlaması ‘’duygularınızdaki (tutku) derinlik’’ olacaktır.

Özellikle; her neye tepki duyarsanız duyun, onu çok fazla bekletmeden ‘’daha da derinleştirip’’, ‘’kemikleşecek’’ boyuta getirmeden ifadeleştirmek, sizin için faydalı olacaktır diyebilirim. Akrep’in ‘’ya hep, ya hiç’’ felsefesinden hareketle, ‘’kin’’, ‘’nefret’’ gibi duyguların hatta ‘’intikam alma güdüsü’’nün sahipliğinde birisi haline taşımış olabilir sizi bu kombinasyon. Plüto, derinlikli ihtiyaçlarınıza (Ay) ayrıca ‘’güçlü ve dirayetli olma’’ konfigürasyonunu katmış. Sizin için, duygusal anlamda değil düşmek, tökezlemek bile tabiri caizse ‘’ölüm’’ ile eş değer sayılabilir. Yukarıda sayabilmeye çalıştığım bi’çok olasılığı deneyimleme alanınız ise, beşinci ev konuları olacaktır. Sahip olduğunuz bu kombinasyon ile beşinci ev sahasının en ortak paydası, ‘’flört’’ uzantısı olmalı. Özellikle ‘’aşk’’ ve ‘’flört’’ konularındaki anlayışınız ‘’Ay&Plüto’’ kombinasyonundan en çok nasibini alan potansiyeller olacaktır. Ki; bu potansiyellerin ne olduğuna dair açıklandırmaları yukarıda yapmaya çalıştım.

Şimdi gelelim analiz’in Güneş ayağına. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; siz ‘’tipik’’ bi’Güneş Boğa’sı değilsiniz. Dolunay zamanında doğmuşsunuz ve bu zıtlığa Plüto eşlik etmiş. O halde, sizin kişiliğinizde Akrep doğasından esintiler görmek pek de zor olmayacaktır. Tüm Neptünyen potansiyelinize rağmen, ‘’irade’’nize oldukça güç katmış olmalı bu zıtlık. Boğa – Akrep aksının kişisel gezegenler ile temasında, gölgeli seçeneklerden birinciliğe oynayan en önemli aday ‘’inatçılık’’tır. Ardından ‘’sabit fikirlilik’’ de gelebilir. Dolunay yani Güneş’iniz ile Ay’ınız arasında oluşan açı; kişiliğiniz (benlik duygunuz) ile başta da altını çizdiğim derinlikli ihtiyaçlarınız ve duygularınız arasındaki dengeye muhtaç çelişkilerin adeta bi’resmi. Aynı zamanda denge tutturmanız gerekenlerden biri de ‘’kendi mutluluğunuz’’ ile (5.ev) başkalarının mutluluğu (11. ev) adına gerçekleştirmeniz gerekenler olacaktır. Burada Plüto ağır abisinin açık ara farkla lider rolünü üstlendiğini düşünüyorum. Halbuki, geliştirmeniz gereken kişiliğinizin parçalarından biri, ‘’başkalarının mutluluğu’’ adına ışığını parlatmak yani yaratıcılığını, yaşam enerjisini sahnelemek ile birebir ilişkide.

Güneş & Plüto kombinasyonu ile; benlik duygunuza dair motivasyonlarınızın en büyük kısmını ‘’güç’’ kavramı oluşturuyor diyebiliriz. Ki geri bildirim iletinizde belirttiğiniz şu ifadeler az önce söylemek istediğim şeyi çok net bi’biçimde ortaya koyar gibi:

‘’ bu cümleyi okuyunca hayat felsefemi sizin ağzınızdan duymuş gibi oldum... bu benim tüm benliğimi saran bir idealdir ve her zaman en zor koşullarda ve anlarda dimdik duran, sakin, soğukkanlı, planlı ve kararlı oldum...’’

Duygularınız ve kişiliğiniz hakkında konuşmak, uzun uzun ayrıntılara girmek de size göre bi’iş olmamalı. Çünkü Plüto yaptığı güçlü açılarla bu olasılığa adeta ambargo koymuş ve demiş ki; ‘’içinin sıcaklığını dışarı yansıtırsan, sen de yanarsın’’. Bu nedenle, yüzeysel olarak sizinle ilişki içerisinde olan kişiler için bi’miktar ‘’soğuk ve mesafeli’’ olmakla itham edilmeniz çok kolaymış gibi gözüküyor. Onlara; ‘’tek düsturum, içimin sıcaklığından sizleri koruyabilmek’’ diyebilirsiniz ; )

Son olarak, anne (Ay) imgeniz ile baba (Güneş) imgeniz arasındaki uzaklık ve uzlaşmazlık olasılığını da belirterek, şimdilik susayım.

devam edecek...
tek kelimeyle muhteşemmm... çok teşekkür ediyorum yorumların için...şu an oldukça meşgul olduğum için detaylı bir analiz yazamıyorum yorumların için...ama mutlaka yazacağım bu geceye kadar... tekrar teşekkür ederim Aprilios...
" Astrolojik yorumlandırmalara dönecek olursam; derinlikli ihtiyaçlarınıza ve duygularınıza dair dramatik tecrübeler yaşamış olabilirsiniz. Şiddetli diğer anlamıyla ‘’yoğun’’ bi’tepkiselliğiniz olduğundan da bahsedilebilir. Derinlikli ihtiyaçlarınız için de aynı yakıcılıktaki kuvvetli tutum ortaya çıkabilir. Örneğin; duygusal bağlantı yakaladığınız kişileri (özellikle de ‘’anne’’ ve yaşamınıza girebilecek ‘’kadın’’ imgesi) kimilerine göre uç gelebilecek düzeyde ‘’sahiplenmek’’ ve hatta ‘’kıskanmak’’ gibi. Her ne olursa olsun, çifte vurgudaki bu kombinasyonun en net tanımlaması ‘’duygularınızdaki (tutku) derinlik’’ olacaktır."

Evet bazı duygusal tavırlarımı acı deneyimler,tecrübeler geçirerek geliştirdim diyebilirim... tekrar o acılara düşmemek için kazanılan tecrübeleri kullanabilme...duyguları dışa vurabilme gibi... sahiplenme huyuma gelince bundan vazgeçemem... kendim gibi benimserim o insanı...temel görüşüm şudur "o insanı korumalıyım, rahat ettirmeliyim...ömrünün sonuna kadar mutlu olmalı" fikri vardır... yakın olduğum insanla ömür boyu ayrılmak istemem... hep yanında olmalıyım... bu sevgili olur arkadaş olur...

aşk ve flört konularında karşımdakinin mutluluğu baz alırım... ona göre konur doğal kurallar... sıkmamaya çalışırım karşımdakini...her kalıba uyabilirim... ama kural baştan konur sonra değiştirilmez gülücük

sabit fikirli ve inatçıyımdır...ama haritamda ki yay özelliklerinden midir bilmiyorum ama yanlış olduğumu farkettiğim yerde inadımı ve sabit fikrimi yok edebilirim... çok çok keskin değilimdir...

kendi mutluluğum ve başkalarının mutluluğu arasında bocalamaktan bıktım usandım..bir dengesini yakalayamadım hala...

aslında bazen çok cesur olup planlarımı söyleyebilirim..içimi dökebilirim...ama bunu insanların beni dinlemediği anlara denk getiririm...içimi rahatlatır fazla bir sıkıntı çekmem...içimde oldukça sıcak olmakla beraber, yabancılara bir o kadar soğuğumdur...

son olarak anne ve baba olarak pek bir fikir ayrılıklarını görmedim...eğer kastetiğiniz buysa..
"Sizin için, duygusal anlamda değil düşmek, tökezlemek bile tabiri caizse ‘’ölüm’’ ile eş değer sayılabilir."

işimi, gücümü, paramı, sağlığımı, sorumlulularımı bile bırakırım...çökerim biterim...moral konusunda çok hassasım...borsa gibi duyarlı...anında göçebilir...bir anda çıkabilir...sadece çok nadir olarak oğlaktaki marsım soğukluk katar duyguma... hesapları dondurur...biraz kasmasını ve dinlenmesini sağlar içimdeki borsanın gülücük
KoçAslanı Yazılan:güzel analiz, transitlerede girmişsin gülücük bende progresslerle ilgileniyorum şuan transitlere bakma fırsatım olmadı daha gülücük

bakarız transitlerine istersen cuma bir gelsin bitsinde şu sınavlar =)
Referans Adresler