Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Teşekkür ederim sevgili aeon. Çok doğru tespitler her zamanki gibi..
10. ev yorumun çok doğru. Müzisyenim. Satürn engelini aşmak için hep ileri atılımlarda bulunmam, tırmalamam Koç potansiyelini kullanmam gerekiyor. Ama ben nedense Koç potansiyelini o tip konulardan ziyade elimi belime koyup sevgilime carlamak şeklinde kullanıyorum hehee

aeon

merkür balığı ;
merkürün balıkta düştüğü durumu vardır.bunu ,ikizlere bakıp, niçin? sorusunu yönelttiğimiz de daha kolay anlyabiliriz.bilhiyi alıp iletmek doğruluğu üstünde çok durmamak vs..
oysa balık neredeyse bilginin ötesine geçmek ve hissetmekle ilgilidir ve biraz konsantrasyon problemi çeker.ancak,balık resmin bütünü görmek konusunda sıkıntı çekmez.analiz gibi problemleri olur.ancak ; senin merküründe konsantrasyonu yükseltecek ve analiz yeteneği veren çok falza açı var.balığın olumsuzluklarını gideren saturn , kiron ve pluto var.
saturnle hayatının ilk dönemlerinde fikirlerini ifade etmekte zorlanmış olabilirsin.bu biraz çabayla aşılabilecek bir konu.
ayrıca olumlu taraflarıda söz konusun;merkür ve saturn birleştiğinde muhakeme yeteneği ve konsantrasyonu arttırır.balığın dağınıklığından çok eser kalmaz.neden sonuş ilişkisinde bir şeyleri incelemek bu açıyla gelir.
şironun 12.evde.
kendini iç dünyanda sürekli irdelemek ve bu alanda huzuru yakalayamamk gib bir durum aklıma geldi.öte yandan , insanlara danışmanlık etmek durumun olabilir.çünkü şironun bulunduğu alanda kendimizden çok başkasına menfaatimiz dokunuyor.
gerek ikizler oluşu gerek merkür açısıyla insanlara fikirsel olarak , ruhsal danışmanlık etmek aklıma geldi.toplumsal kimliğinle(10ev) ve kişiliğinle(güneş) bunları örtüştürmek ve bu şekilde şifacılık yapmaya çalışmak...
yazılarını yazarken çok fazla düşünmek ve bir türlü yazılarını beğenmemk.fikirlerini ifade ederken veya yazarken ; tam yazamadım emin olamadım gibi bir durumun var mı ?
varsa , koç cesaretin bunları aşmanda sana yardımcı olabilir.öte yandankelimelerle güzel oynayan ve balık dağınıklığımı gideren sistemli düşünme yöntemlerin olabilri.
pluto 120lik açısı yine gölgesiz kullanımı seni yormayacak bir açı ;
birşeyleri derinlemesine idrak eebilmek , gerektiğinde ketumluk.çok aşırı suskun bir insan olmayabilrisin.merküründe 10.evde zaten toplum önünde konuşmak durumun olabilri.
ancak , pluto biraz çakaldır nerede susması gerektiğini bilir gülücük
merkür balığına sezgiseleri anlamlandırmasına yardım etmiş olabilir. .üstü kapalı diyalogları çabuk kavrama .imaları anında anlmak gibi.

özetle
merkür balığın bu toplayıcı açılarla konsantrasyonu sağlmak konusunda rahatlamış.
plutonla sezgileri anlamlandırmana yaramış.çünkü balık çok şeyi hissetse de anlamlandırmakta zorlanır.
yükselen yöneticisi merkürle ;açılarına baktığımda ;
insanlara karşı ilk anda mesafeli ve soğuk tarazın olabilri.insanlarda ilk olarak biraz ters ve mesafeli bir imajın olabilir.

güneş merkür kavuşumuyla ;
fikirlerinle kişiliğini örtüştürmek , fikirlerine çok değer vermek aklıma geldi.fikirlerine yapılan bir eleştiri , kimliğine yapılmış gibi algılayabilrisin.

analizin bu parçasını bitirdim.
sırayal gözüme çarpan vurguları ; çeşitli aralıklarla yazmaya çalışırım.

aeon

Serena Yazılan:Teşekkür ederim sevgili aeon. Çok doğru tespitler her zamanki gibi..
10. ev yorumun çok doğru. Müzisyenim. Satürn engelini aşmak için hep ileri atılımlarda bulunmam, tırmalamam Koç potansiyelini kullanmam gerekiyor. Ama ben nedense Koç potansiyelini o tip konulardan ziyade elimi belime koyup sevgilime carlamak şeklinde kullanıyorum hehee

gülücük) hehee
Gerçekten tebrik ediyorum aeon bir kez daha..
Özellikle Şiron yorumunun beni hayrete düşürdüğünü itiraf etmeliyim. Gerçekten de psikolojik olarak sürekli insanlara yardım eden, onları rahatlatmaya yönelik bir eğilimim var.
Tüm dost sohbetlerim psikolojik ve insanları rahatlatmaya yönelik, ve ya bilinçaltı konularını tartışmaya yöneliktir. İçsel olarak da devamlı kendimi irdelerim. Eleştiririm.
Arkadaşlarım bir gün, '' Madem bu işi çok seviyorsun yaşam koçluğu vb. şeyler yapabilirsin '' dediler. Ancak kendim daha olgunlaşmamışken bu tarz bir iş yapamam diye düşündüm.
Merkür yorumun da bir harika.
Gerçekten konuşmak, kelimelerle oynamak, yazmak, çizmek üzerinde uzun uzadıya düşündüğüm konulardır. Genellikle yazılarımdan fazla memnun kalmam. Hep daha iyi yazmaya gayret ederim. Yazdıklarımı bir kaç defa üst üste düzeltirim. Silerim. Memnun kalmam gülücük _ Mesela imlasından memnun kalmayıp bu yazıyı da hemen editledim _ hehee
Tebrik ediyorum..

aeon

Serena Yazılan:Gerçekten tebrik ediyorum aeon bir kez daha..
Özellikle Şiron yorumunun beni hayrete düşürdüğünü itiraf etmeliyim. Gerçekten de psikolojik olarak sürekli insanlara yardım eden, onları rahatlatmaya yönelik bir eğilimim var.
Tüm dost sohbetlerim psikolojik ve insanları rahatlatmaya yönelik, ve ya bilinçaltı konularını tartışmaya yöneliktir. İçsel olarak da devamlı kendimi irdelerim. Eleştiririm.
Arkadaşlarım bir gün, '' Madem bu işi çok seviyorsun yaşam koçluğu vb. şeyler yapabilirsin '' dediler. Ancak kendim daha olgunlaşmamışken bu tarz bir iş yapamam diye düşündüm.
Merkür yorumun da bir harika.
Gerçekten konuşmak, kelimelerle oynamak, yazmak, çizmek üzerinde uzun uzadıya düşündüğüm konulardır. Genellikle yazılarımdan fazla memnun kalmam. Hep daha iyi yazmaya gayret ederim. Yazdıklarımı bir kaç defa üst üste düzeltirim. Silerim. Memnun kalmam gülücük _ Mesela imlasından memnun kalmayıp bu yazıyı da hemen editledim _ hehee
Tebrik ediyorum..

rica ederim beğenmene çok sevindim.
Serena Yazılan:Teşekkür ederim sevgili aeon. Çok doğru tespitler her zamanki gibi..

alemsin serenagülücük) öldüm gülmekten gülücük)
hadi hadi yandan gülücük
ibd18 Yazılan:hadi hadi yandan gülücük
hehee
tugcee Yazılan:alemsin serena öldüm gülmekten
utandımgülücük

aeon

serena ;
MARS_VENÜS_AY KOÇ
şimdi mars koçta en iyi olduğu yerdedir. mars koçunu ,kafamda her zaman elinde kılıcı savaş meydanına çıkan bir savaşçı gibi hayal ederim.
çünkü mars koçu dolaysızdır.tepkisini hemen koyar.saldırıları çok stratejik ve sinsi değil.direkttir.hemen harekete geçer . öte yandan kırıcı olmak , zaman zaman herşeyi yapmaya hakkı olduğnu sanmak gibi olumsuz özellikleri vardır.
venüs koça bakarsak ;
venüsün koçta düştüğü kabul edilir.bunun sebebi aşk ,ilişkiler konusunda en iyi çalıştığı terazinin aksi yönde çalışmaısıdır.uyum ve diplomasi gibi kavramlar koç arazisine düşen gezgen için anlamsızdır.venüsün koçta düşmesinin sebebi de ilişkilerde sürekli yeni başlangıçlar aramasıdır.

bu iki gezgene kavuşum yapmış.senin hayatında aşk ilişkileri ön plana geçmiş.üstelik kavuşumda koçta olduğu için senin için tutkulu bir aşık yapar.öte yandan marsın ateşi biraz çabuk söner.öreneğin bir ilişki heyecanını ve haerketini kaybettiğinde caının sıkmaya başlar.bu durumda mars venüs koç kavuşumu yeni ilişkilere yol açmak siter.
doğal olarak mars aradığın erkek arketipini verecektir.
ateş elementi haritasında baskın tipler seni çekecektir.hayata pozitif bakan girişken insanlar ilgini çekecektir.
öte yandan neptün dsc kavuşumunu da görüyoruz.bu mars karakterlilerde biraz duygusallık da arayabilirsin.hani klişe bir laf vardır."bakmayın sert göründüğüne yufka yüreklidir." işte tam bu tanım aklıma geldi. ;)
11.evde oluşları grup arkadaşlıklarını aklıma getirdi.belli bir konu , fikir üzerine kurulu arkadaşlık gruplarından insanlar sevgili adayı olacaktır.ve bunların farklı inançlara mensup olması aklıma geldi(ikinci cümleyi altta açıkladım )

ay koçu.
garavu ay koçu için "ay lazı "ifadesini kullanmıştı.çok gülmüşytüm.öte yandan gerçekliği de olan bir benzetme.duygusal olarak fevri tepkiler verme , kısaca bir koç nasıl hissediyorsa öyle tepkiler sende mevcut.
öte yandan tüm ay koçu ve mars fevriliğine karşın.ay neptün karesine sahipsin.
ani tepkilerin sonunda vicdan muhakemesi yapmak ve ardından üzülmek aklıma geldi.çünkü neptün görnüm yaptığı gezegeni çok hassalaştırır.

jupiterin 8.evde
8.ev konularında seni şanslı yapacaktır.aklıma zengin eş kavramı geldi.
ölüm ötesi konulara ve ökültizme ilgi verebilecek bir konum.
yine jupiterin kovada ;
ortalamadan farklı inanç ve yüksek fikirler seni çekiyor olabilir.ve yönetici uranüs mars ve venüs kavuşumuna 120 derecelik açısı aklıma farklı kültürlerden kişilerle ilişkilerin olabileceği geldi.
yine jupiterine pluto karesi var.bulunduğu evde şanslı olan jupiter ayrıca derinleşme potansiyeli de kazanmış.
yine 8.ev deki jupiter aya açı yapmış.aklıma gizeme karşı bir merak kavramın geldi.
yine ay neptün açınla belli bir sezgi veren açılar.

harita genelinde gözüme çarpan yerleri yazmaya çalıştım.umarım memnun kalmışsındır.
eleştiri ve sorulara açığım ;)
aeon çok teşekkür ederim, ruhuna sağlık çiçek
sormak istediğim bir iki tane soru olucak ;
iş yaparken aşırı ciddiyim. eğlenemiyorum iş yaparken. arkamdan ''görevini yapıp gidiyor'' diyorlarmış. işle eğlendiğimde, çalışanlarla patronla şakalaştığımda kendimi suçlu gibi hissediyorum. bir türlü kendimi o kalıbın içine sokamıyorum. ''iş yerinde sadece iş yapılır'' gibi sıkıcı bir bakış açım var. sence bunun 6. ev satürnle bir bağlantısı olabilir mi ? uranüs de var 6. evimde.
Referans Adresler