Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Doğum Haritası Analizi...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
bencede büyük özveri..
yorumcularımızın hepsi birbirinden özverili ve donanımlı..
sevgili aprillios, aeon ve ya rüzgar;
ben de sıram geldiginde, müsait olan bir yorumcu arkadaştan kendi yorumumu dinlemeyi çok isterim..
şimdiden teşekkürler.. gülücük
Öncelikle çabalarının boşa gitmesine çok üzüldüm Aprilios... hayatta en hazmedemediğim şeylerden biridir emeklerin boşa gitmesi... Hatta okurken bunları tekrar yazdığını düşünmek bile üzdü... Sanki kendimi suçlu gibi hissettim... Gösterdiğin bu çaba için sana minnettarım... Çok teşekkür ederim gösterdiğin değer ve azim için... Sana ne kadar teşekkür etsemde azdır... Umarım yorumlarımla emeklerinin karşılığını bir nebze de olsa verebilirim...

"""Mars Oğlak'ının ikili ilişkilerinize taşıyabilmesi muhtemel mükemmeliyetçi ve gerçekçi yaklaşımları da, öncelikli olan ''inanç'' arayışı ile yer değiştirebilecektir. Ör; muhattabınız olan kişiye mutlak inanç duyma ihtiyacınızı kaybetmemek adına, gerçeklere ''görmek istediğiniz pencereden'' bakma, yani bi'anlamda ihtiyaç duyduğunuzda gerçeklerden kaçma (Neptün) eğiliminiz oluşabilecektir. Bu etkileşimin Dsc'deki en büyük handikapı, yaşamınıza girebilecek kişileri objektif ve gerçekçi bi'bakış açısıyla değerlendirmede size pürüzlü frekanslar sağlayabilecek olması bence. """

Bu oluşum benim hayatımın bir parçası diyebilirim... Sevdiğim kişileri yüceltmeden yapamam..."Prenses" leştirme eğilimim ne kadar acı çeksemde hep oldu hayatım boyunca...hatalarını ve bana karşı yapılan alenen saygısızlıkları görsem bile, bir ilişkide olmaması gereken olayları, konuları sezsem ya da görsem bile , görmemezliğe gelirim... kafamdan silerim unuturum herşeyi... Sonra zaten herşey ayyuka çıkar ve emeklerim boşa gider :(

"""Yine de; kimlik ve duygusal bilincinizde bolca bulunan Plütoniklik, sizi olası Neptün gölgelerine karşı duyum kanalları oldukça açık birisi kılacaktır inancındayım."""

Normalde düşününce, kaba tabirle ; plütonu şeytani, neptünü ilahi düşünebiliriz... Ama benim sol tarafımda neptün, sağ tarafımda plüto vardır hep... neptün =
- bir hatadan bişey olmaz, zaten o öyle demek istemedi, boşver olum seni seviyor mücadele et...
plüto=
- ya berat ama bu kadar da aleni olamaz, resmen yok sayıyor oğlum seni, eğleniyor besbelli, çokta iyi seziyorsun bunu, ona göre davransana... sonra çok ağlayacaksın oğlum benden demesi...
gibi çatışmalara maruz bırakırlar beni... plüto hep yener...

"""Neptünyen Mars enerjisi çifte vurguda yani güçlü bi'dinamizmle Merkür Koç'u üzerinden yansıtılmakta. Burada çifte vurguyu oluşturan her ne kadar Mars olsa da, Neptün - Mars etkileşiminden dolayı işlev olarak Neptün kendisini daha rahat gösterebilecektir. Zaten, Neptün'ün Mars'a nazaran Merkür ile daha ''yakın'' temas kurduğu söylenebilir (orb aralığı olarak). Neptünyen Mars, Merkür Koç'unu daha duyarlı ve hassas hale getirecektir. Düşüncelerin oluşum sürecinde hayaller, sezgiler, manevi, mistik ve inançsal konular belirginliğini gösterebilecektir. Arı olarak kuvvetli bi'imajinasyon yetisi, özellikle kelimelere (Merkür) sanatsal anlamda (Neptün) renk katabilecek, yazı-çizi gibi yaratılarla zekasını ortaya koyabilecek birisinden bahsettirebilir bu kombinasyon."""

aslında hakim burçlarıma bakınca çok sessiz, duygularını belli etmeyen biri olmam gerekirken bu oluşum sayesinde düşündüklerimi ve duygularımı çok iyi anlatabilirim, ifade edebilirim... aslında çok kötü bişey bu ama bunu yapmazsam içim huzursuz olur be huzur benim için çok önemlidir... kelimelerle oynamayı çok severim... konuşmayı çok severim... kelimerin, sözlerin çağrışımları beni çok farklı yerlere götürür... bir kelimeden yola çıkarak destanlar yaratabilirim... ama yazmam... yazmaktan nefret ederim... yazımda çok çirkindir ben bile okuyamam çoğunu... kalem tutmasını bile bilmem... not almam... 10 sayfayı geçen bir defterim bile olmadı daha... çizgi farklı gelir ama... çizimi severim, ama düşkün değilim... ortaokuldan beri tasvirlerimi karikatürleştirmşimdir...arkadaşlarım arasında çok ünlüydüm mizah ve karikatür konusunda... ilerlettirmedim ama... çizgim çok güzel değildi...ama anlattıklarım güzeldi...

"""Merkür'ün onuncu evdeki yerleşimini de göz önüne aldığımızda, etkileyici bi'hitabet yeteneğinden de bahsedilebilir mesela. İnanç (Neptün) sağladığınız bi'konuda karşı tarafı ikna etme süreciniz genelde başarıyla sonuçlanıyordur diye tahmin ediyorum. Özellikle hukuk okuyan birisi için oldukça keyifli olabilecek bi'donanım bence. Gölgeli olarak; konsantrasyon problemi, düşüncelerin bi'görünüp bi'kaybolması, dalgınlık, hem Koç hem de Neptün etkisiyle oldukça subjektifleşebilecek düşünme tarzını da getiren olabilir. """

hayatım boyunca ikna edemeyeceğim kimse yoktur diye düşünürüm...yeterki bana 4 5 dakika süre tanısın... öğrenmek istediğim herşeyi öğrenebilirim... sır, olay, sakinleştirme, etkileme... ne olursa olsun... ama hiçbirini kafamda kurgulamam...anlıktır.. akışına göredir... kafamda tasarlasamda anlatamam unuturum... ama konuşurken çok unuturum diyeceklerimi...çok sık aynı şeyi tekrarlayabilirim... millet sinir krizi geçirir ben birşey anlatırken... kafa gider başka şeyleri düşünürüm o arada... çok uyuz konuşurum... "hadi berat" kelimesi hayatımda her yönde karşılaştığım en fazla duyduğum cümlelerdendir... gülücük

"""Yalnız şöyle önemli bi'noktadan bahsetmemek olmaz; Merkür - Satürn ile de çok sıkı bi'bağlantıda. Bu Merkür Koç'u ve Neptünyen Mars ortaklığındaki gölgelerin, ortaya çıkmasını kısmen engelleyebilir. Ör; Merkür - Satürn arası akışkan kombinasyonlarda güçlü bi'hafıza, kendinden yaşça büyük kişilerle ve otorite figürleriyle iyi iletişim kurabilme, yaşıtlarına oranla ''olgun'' ve ''ihtiyatlı'' bi'düşünce tarzının işaretçisi de olabilmektedir."""

Ama işin aslı dikkatle dinlediğim hiç bir şeyi hayatım boyu unutmam... hafızama hayran bırakırım çoğu arkadaşımı... o yüzden çoğu şeyi bana sorarlar... sosya bilimler konusundaki hiç bir şeyi unutmam... tarihsel, coğrafi,edebi çoğu şeyi haftada birkaç kez telefonum çalınıp sorulduğu çok olmuştur... benim için olağan bir durumdur... kimse benle bilgi yarışına girmek istemez...eğer emin değilsem iddialaşmam... ama eminsem kuruturum karşımdakini :D ... hatta dün aylardır aramayan eski kız arkadaşım beni aradı... " berat rahatsız ettim kusura bakma ama Acıgöl nerede? dedi... bende Afyon taraflarında dedim... sonra sen ilçe olarak mı soruyorsun dedim? evet dedi... o zaman nevşehire bağlı bir ilçe var adı Acıgöl... orası büyük ihtimal dedim... sağol dedi kapattı... hayatımda gidip görmedim... ilgimde olmadı... ama duymuşumdur okumuşumdur ve asla unutmam... ister 10 önce ister 5 dakika önce... bilgi olarak kaydedilmişse asla unutmam... Hayatımda benim kadar belki olgun, yaşıtlarından büyük dostu olan bir adam var mıdır merak ediyorum? iletişimlerim çok iyidir onlarla... ve yaşıtlarım aynen dediğin gibi öyle görürler beni...

"""Evler üzerinden de küçük bi'yorumlandırma ile noktalamak gerekirse; kariyeriniz (toplumsal kimliğiniz) ile ikili ilişkileriniz arasında sizi düşünsel (Merkür) olarak çatışmaya zorlayabilecek gerginliklerden bahsedilebilir. Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar... Aklınıza takılan herhangi bi'soru söz konusu olursa, lütfen iletin, bilgim yettiğince cevap olmaya çalışırım ;) """

ben aşka inanırım...eğer aşıksam bütün sorumluluklarımı bırakırım...hayata neden geliyoruz diye düşünürüm... asla umursamam başka şeyleri... ama aşka küsersem işe de küserim..böyle bir tezatlık var içimde... tekrardan herşey için çok teşekkür ederim Aprilios... inan çok keyifliydi benim için yazdıkların... Senide keyiflendirebildiysem ne mutlu bana...
sevgili yorumcularımızın çabası takdire şayan...doğru dürüst giremiyorum artık malum okulumdan dolayı ama sanırım sevgili aprilios un yorumlarını duymama az kaldıgülücük)) sıra bana gelecek inşgülücük))
Yıldırım Yazılan:harita sahibi olan Berat ne der bilmiyorum ama ben bu çabanı takdir ettiğimi belirtmek istedim sevgili Aprilios menekse.
Çok teşekkür ediyorum sevgili Yıldırım utandım
yansima7 Yazılan:bencede büyük özveri..
Teşekkürler ;)
Serena Yazılan:yorumcularımızın hepsi birbirinden özverili ve donanımlı..
sevgili aprillios, aeon ve ya rüzgar;
ben de sıram geldiginde, müsait olan bir yorumcu arkadaştan kendi yorumumu dinlemeyi çok isterim..
şimdiden teşekkürler.. gülücük
Sevgili Serena,

Önümüzdeki aylar içinde ve müsaitlik oluşturabildiğim bi'zamanda neden olmasın diyorum ;) ben teşekkür ederim.
sevgili aprillios, ilgilendigin için çok çok teşekkür ederim ama sanırım aeon yapıcak yorumumu gülücük

aeon

Aprilios Yazılan:Önümüzdeki aylar içinde ve müsaitlik oluşturabildiğim bi'zamanda neden olmasın diyorum ;) ben teşekkür ederim.

siz rüzgarla birlikte çok dolu olduğunuz için , ben serenaya yorum yapayım dedim.verygood

trafik karışmış biraz.

Félicé

aeon Yazılan:
Aprilios Yazılan:Önümüzdeki aylar içinde ve müsaitlik oluşturabildiğim bi'zamanda neden olmasın diyorum ;) ben teşekkür ederim.

siz rüzgarla birlikte çok dolu olduğunuz için , ben serenaya yorum yapayım dedim.verygood

trafik karışmış biraz.

O kadar boşsan:D yüzsüzlük yapıp bende analiz istemek isterim. Kocaman bir analiz değil, vurgulu olduğunu düşündüğün konular hakkında bir kaç şeycik;)
Referans Adresler